TWA Retro hotel - New York JFK

Odpovědět
Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

TWA Retro hotel - New York JFK

Příspěvek od Yirina »

index.png
index.png (6.27 KiB) Zobrazeno 2248 x
Hotel v bývalém terminálu Trans World Airlines na letišti JFK v New Yorku byl otevřen 15. května 2019. Je brán jako kulturní památka a jeho prostředí má oslavovat staré zlaté časy letectví. Doby, kdy létání mělo punc exklusivity, nedostupnosti a bylo něčím výjimečným. Některé pokoje mají výhlídku na letištní plochu, na střeše je bazén s vyhlídkou tamtéž a třešničkou na dortu je Constellation, který byl proměněn v bar, samozřejmě také v dobovém stylu.
Rezervaci v hotelu jsme si dělali v polovině května, hned po jeho otevření. Výhodou je, že nerozlišují počet osob, takže pokoj s 2x De Luxe Queen bed je za stejnou cenu pro dvě osoby i čtyři. Nás ta noc v hotelu vyšla i s taxami na 300 USD. Byli jsme tři, ale mohli jsme být klidně 4 a v tom případě by to vyšlo na jednoho na 75 USD což je na newyorské poměry výborná cena. Částku mi pár hodin po provedení rezervace strhli celou z karty, i když jsme měli flexibilní tarif s možností změny za 10 USD. Rezervovat to lze jen přes jejich web, žádné servery typu Booking.com apod. to neumožňují (aspoň v době, když jsem to rezervovala já).

Obrázek
Nabídka pokojů

Obrázek
Pohled na hotel od stanice AirTrain

Obrázek
Cesta je dobře značená

Obrázek
Výtah do 60. let

Obrázek
Po vystoupení z výtahu se člověk ocitne v kanceláři bývalého ředitele TWA Jacka Frye.

Obrázek
Odsud už je krásně vidět na terminál i na Connie.

Obrázek
Hlavní hala hotelu (terminálu)

Obrázek
Personál je v dobových uniformách

Obrázek
Self check-in

Obrázek
Koupelna - Toto se prodává za 20 USD. Co jsem četla recenze na Trip Advisoru, tak někteří hosté si mysleli, že to je zdarma a odnesli si to. A oni jim to pak strhli z karty. Je to dost špatně komunikované, cenovku tam člověk opravdu najde až poté, co to zevrubně prohlédne. Je to matoucí.

Obrázek
Dobové dekorace

Obrázek
Hlavní hala

Obrázek
Pobavilo

Obrázek
Výstava dobových uniforem

Obrázek
Uniformy

Obrázek
Uniformy

Obrázek
Hala

Obrázek
Personál ochotně zapózuje

Obrázek
Další atrakce - Constellation

Obrázek
Uvnitř je bar

Obrázek
Největší highlight je tento bazén

Pobyt v TWA hotelu byl skvělý zážitek a určitě ho všem doporučuji. A to co nejdříve, protože si myslím, že v té podobě, v jaké to je, to dlouho nebude a budou to muset trochu omezit. Nahoru k bazénu se jde bez jakékoliv bezpečnostní kontroly, což asi začne brzo vadit, protože odtamtud jsou letadla naprosto na dosah. Po hotelu jsou všude dostupné retro předměty, jako dekorace. A podle mě je jen otázkou času, než to začne mizet, protože známe lidi, že.
Na Trip Advisoru je hotel docela zhejtován, lidi vytýkají zejména to, že se musí check-inovat sami, že tam není možnost jídla, že v pokojích jsou věci, které jsou na prodej, ale hosté na to nejsou upozorněni, že tam není skříň, ale jen věšák, že nemají wake up call, rychlovarnou konev, že tam nejsou jezdící pásy a ve dlouhé chodbě se po koberci špatně chodí atd...Většina z toho je pravda, ale nám tohle vůbec nevadilo, my jsme přijeli kvůli něčemu jinému.
Na hotelu je nešťastný fakt, že je jediným hotelem přímo u terminálů letiště JFK, ke všem ostatním se musí shuttle busem. A tak tam skončí lidi, kterým něco uletělo nebo potřebují prostě narychlo přespat na letišti. A ty ten vymazlený retro styl, který je naprosto dokonalý, nebude vůbec zajímat a neocení ho. A samozřejmě si pak budou stěžovat, protože to nesplní jejich požadavky na to, co od hotelu čekají. Pro nás, letecké nadšence a milovníky historie, je to must see and visit.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: TWA Retro hotel - New York JFK

Příspěvek od Globik »

Nádhera! Tak jen doufejme, že ty ceny nejsou jen zaváděcí, protože ty jsou skvělé. Moje žena teď bude spát hned vedle letiště, ale po silnici je to 7 mil... Za 170 dolarů na noc včetně všech poplatků a včetně snídaně (pokoj také pro až 4 osoby), sice shuttle zadarmo, ale já osobně bych si radši udělal pěší shuttle do TWA. A že to vše zůstane tak jako teď. Píšu si to na seznam :)
Ta tabule odletů je opravdu úsměvná, už nejsme jen Čečensko, ale také asi Ázerbajdžán :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TWA Retro hotel - New York JFK

Příspěvek od Fabo »

Uz jsem to videl u tebe na strankach, a fakt skvely. Az jednou zajdu do NY, urcite se tam chci taky ubytovat...

nina
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 04. 03. 2010, 20:26
Stav: Offline

Re: TWA Retro hotel - New York JFK

Příspěvek od nina »

Uzasna nostalgie! Diky za priblizeni.
Thumbs up!

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: TWA Retro hotel - New York JFK

Příspěvek od honzeek1 »

Diky za TR. Mam tam rezervarci na zari, tak jsem zvedav :D


Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TWA Retro hotel - New York JFK

Příspěvek od Yirina »

Tak to se moc těším na dojmy a zážitky, užij si to :clap:

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: TWA Retro hotel - New York JFK

Příspěvek od krakra »

Opravdu dobrý nápad. :D


Odpovědět