Gastrosuboj OS C vs LH F

Odpovědět
shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od shady »

Tento rok som absovoval v kratkom rozpati VIE-LAX, najprv v business a neskor vo first. To mi dalo moznost porovnat na rovnakej trase uroven a kvalitu sluzieb dvoch "spriatelenych" spolocnosti. Nebudem porovnavat hard product, kedze v tomto aspekte jednoznacne by zvitazila LH F. Zameriam sa iba na kvalitu a prezentaciu jedla, ktore patri k jednym z najvacsich wow faktorom pri cestovani lietadlom a vo velkej miere dokaze ovplyvnit zazitok z letu.

Nebudem ani hodnostit uroven cabin crew, pretoze v tomto pripade by jednoznacne vyhral OS C bez ohladu na uroven jedla.

OS C bol v 772, LH F v A388.

Pre-departure drink

Austrian:
Biele Champagne + teple mandle

Obrázek


Lufthansa:
Ruzove Champagne + mix orechov

Obrázek


Verdikt: Tumblery si velmi prakticke pocas letu, ale champagne glass je predsa len fotogenickejsi. na tomto chode nie je co pokazit, takze hodnotim to ako remizu. Ibaze by ste si objednali biele sampanske a namiesto toho prinesu ruzove..


Showtime OS style

Obrázek

Showtime LH style

Obrázek


Amuse-bouche


Zhodou okolnosti bolo podavane to iste jedlo - marinovany losos so smotanovo-chrenovym kremom. Austrian fotka sa mi niekde stratila.

Lufthansa Amuse-bouche

Obrázek

Opat hodnotim ako remizu.

Predjedlo

Chod #1, LH F Caviar

Obrázek

Austrian ziaden kaviar, jednoznacne vitazstvo pre Lufthansu

Chod #2

Austrian: Marinovany losos, roastbeef

Obrázek

Lufthansa: Udeny pstruh, Bavorska syrova natierka, Susene Angus beef

Obrázek

Opat porovnatelna kvalita jedla. Austrian podava jedlo z vozika, kde sa jednotlive jedla nabera na tanier podla priania cestujuceho, Lufthansa ma jedlo pripravene na tanierikoch, nie je ziaden problem si nieco pridat navyse Podnosom s miestom na tri misky, ale jasne naznacuju doporucane porcie. Opat hodnotim ako remiza

Polievka

Austrian: Porova kremova

Obrázek

Lufthansa: Polievka z jacmennych krupov

Obrázek

Jednoznacne vitazstvo Lufthansy. Porova polievka bola velmi nevyrazna. Jacmenna bola ovela komplexnejsej chuti. Rovnako prezentacia v klasickom hlbokom tanieri zanechala lepsi dojem.

Hlavny chod

Austrian: Pecene jahnacie koleno, zemiakova kasa, grilovana zelenina

Obrázek

Lufthansa: Steak zo svieckovice s grilovanou paradajkou, krevetou a zemiakmi

Obrázek

Austrian vyhrava. Steak bol uplne prepeceny, kombinacia chuti bola absolutne nevyrazna. Koleno bolo dokonale prepecene a jemne. Ako bonus onboard sef obehal pax este na zemi, kym bol nakladany catering, aby kazdy business pax dostal hlavne jedlo, ktore si vybral.

Dezert

Austrian: Malinova zmrzlina, mix syrov

Obrázek

Lufthansa: Cokoladovy tartlet s vanilkovou zmrzlinou, syrovy mix

Obrázek

Opat remiza, porovnatelna kvalita aj chut.

Mid-flight snack

Austrian: Parok v listkovom cesticku

Obrázek

Bez hodnotenia, okrem snackov dostupnych v kosiku, Lufthansa ponuka pre-landing jedla si objednat kedykolvek ako snack. Kedze som bol prejedeny z obeda, tak som si to nechal az na zaver.

Pre-landing

Austrian: Klobasa s pecenymi zemiakmi

Obrázek

Lufthansa: Kremova zemiakova polievka s krabom; Oktoberfest special: Norimberska klobaska s kyslou kapustou a zemiakmi

Obrázek
Obrázek

Vitazstvo pre Lufthansu, ovela chutnejsia a uz len samotna porcia sposobila, ze som takmer praskol.

Zhrnutie

Oba lety ukazali, ze z hladiska jedla a servisu na palube je uz len velmi maly rozdiel v kvalite a pestrosti jedla. Velmi vela zalezi na konkretnej posadke, ktorej pozornost pre detail urobi rozdiel v kvalite jedla. Pozitivnejsi pocit vo mne vsak zanechal Austrian, pretoze ma velmi milo prekvapilo jahnacie koleno. Bolo dokonale pripravene a ovela inovativnejsie ako steak, ktory je na takychto letoch standardom. Prave z tohoto dovodu, som si dovolil porovnat dve rozlicne triedy, ktore maju velky rozdiel v cene letenky. Keby som porovnaval LH C vs OS C, tak je to jednoznacne KO pre LH. Austrian to s jedlom naozaj vie a vrelo ho odporucam kazdemu, ak si vybera LH group let v C. Kvalitou jedla si vsak moze dovolit vyzvat aj First class.


Pre zaujimavost pripajam main course v C s Iberiou, z ktoreho mam doteraz celkom traumu:

Obrázek
Naposledy upravil(a) shady dne 25. 12. 2019, 19:34, celkem upraveno 1 x.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od MarcosFT »

Pekny, diky. Ja si OS catering taky velice uzil, u LH F jednou parada, na FRA-LAX to bylo taky docela zklamani.

Vetsina aerolinek ma pravdepodobne (vim urcite o CX) stejne jidla v F i C, akorat jsou trosku jinak prezentovana.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od neuromancer »

Austrian: souhlas s kvalitou jídla a prezentací díky onboard chef :wink: DO & CO je záruka kvality. Ještě bych připomněl skvělé kávové menu po hlavním jídle.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od Roiman4 »

Zajimavé srovnání.

PS: austrian mid-flight snack a gastro zážitek z IB se fotky nezobrazují :D A tu IB bych chtěl vidět :D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od whiskey »

neuromancer píše:Austrian: souhlas s kvalitou jídla a prezentací díky onboard chef :wink: DO & CO je záruka kvality. Ještě bych připomněl skvělé kávové menu po hlavním jídle.

LH F je tiez Do&Co ;-)


neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od neuromancer »

whiskey píše:LH F je tiez Do&Co ;-)

To jsem vůbec netušil. Myslel jsem, že vše je LSG Sky Chefs :angel:

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od shady »

Roiman4 píše:Zajimavé srovnání.

PS: austrian mid-flight snack a gastro zážitek z IB se fotky nezobrazují :D A tu IB bych chtěl vidět :D


Dik, zle nastavenia fotiek. Oboje fixnute.

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od shady »

neuromancer píše:Ještě bych připomněl skvělé kávové menu po hlavním jídle.


Na kavove menu som uplne zabudol, kedze kavu nepijem. Z toho co som videl okolo, tak musim suhlasit, s tou kavou si dali tiez velmi zalezat.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od Globik »

Omlouvám se za OT, ale přijde mi to teď jako nejvhodnější vlákno na povzdech nad nejednotností v rámci LHG:
V obou případech letenka od UA, část trasy v jednom případě operována OS, ve druhém LH. Když zadám booking code od UA do webu LH, najde mi to itinerář a dovolí si vybrat sedadla (a ukáže booking code LH). Když zadám booking code od UA do webu OS, neukáže mi to nic, musím mít booking code OS. Ale i když ho mám, tak si sedadla nevyberu online, ale musím volat. Že na letech LH nepodávají Almdudler chápu, ale tohle je snad záměr o odlišení značek? :shock:

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od shady »

Globik píše:Omlouvám se za OT, ale přijde mi to teď jako nejvhodnější vlákno na povzdech nad nejednotností v rámci LHG:
V obou případech letenka od UA, část trasy v jednom případě operována OS, ve druhém LH. Když zadám booking code od UA do webu LH, najde mi to itinerář a dovolí si vybrat sedadla (a ukáže booking code LH). Když zadám booking code od UA do webu OS, neukáže mi to nic, musím mít booking code OS. Ale i když ho mám, tak si sedadla nevyberu online, ale musím volat. Že na letech LH nepodávají Almdudler chápu, ale tohle je snad záměr o odlišení značek? :shock:


OS IT bolo vzdy special v ramci LHG a ma problem skoro s kazdym etix okrem OS, LH. Dokonca aj s EW mas problem. LH app je najlepsia na vsetky lety LHG.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od whiskey »

shady píše: LH app je najlepsia na vsetky lety LHG.

ak nepotrebujes seat reservation na LX segment. To ale zase urobis cez LX app/web. Vsetko funguje, len musis vediet aky nastroj na co konkretne pouzit :-)

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od Roiman4 »

Globik píše:Omlouvám se za OT, ale přijde mi to teď jako nejvhodnější vlákno na povzdech nad nejednotností v rámci LHG:
V obou případech letenka od UA, část trasy v jednom případě operována OS, ve druhém LH. Když zadám booking code od UA do webu LH, najde mi to itinerář a dovolí si vybrat sedadla (a ukáže booking code LH). Když zadám booking code od UA do webu OS, neukáže mi to nic, musím mít booking code OS. Ale i když ho mám, tak si sedadla nevyberu online, ale musím volat. Že na letech LH nepodávají Almdudler chápu, ale tohle je snad záměr o odlišení značek? :shock:



Nic si z toho nedělej, já mam letenky od AC a letím s LH/AC/LX a každý booking hází něco jiného a do AC se mi nedá dostat přes web códem co mám jak na LH/LX, ale musím použít jiný, ale v mobilní aplikaci mi jde stejný cód na všechny :D O sedačkách ani nemluvím raději a prý BCN-FRA nejde ani udělat online c-in... jsem z toho zmatený :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od Fabo »

Roiman4 píše:
Globik píše:Omlouvám se za OT, ale přijde mi to teď jako nejvhodnější vlákno na povzdech nad nejednotností v rámci LHG:
V obou případech letenka od UA, část trasy v jednom případě operována OS, ve druhém LH. Když zadám booking code od UA do webu LH, najde mi to itinerář a dovolí si vybrat sedadla (a ukáže booking code LH). Když zadám booking code od UA do webu OS, neukáže mi to nic, musím mít booking code OS. Ale i když ho mám, tak si sedadla nevyberu online, ale musím volat. Že na letech LH nepodávají Almdudler chápu, ale tohle je snad záměr o odlišení značek? :shock:



Nic si z toho nedělej, já mam letenky od AC a letím s LH/AC/LX a každý booking hází něco jiného a do AC se mi nedá dostat přes web códem co mám jak na LH/LX, ale musím použít jiný, ale v mobilní aplikaci mi jde stejný cód na všechny :D O sedačkách ani nemluvím raději a prý BCN-FRA nejde ani udělat online c-in... jsem z toho zmatený :D


OT: taky letis do Bostonu za 70 liber? :)

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Gastrosuboj OS C vs LH F

Příspěvek od Roiman4 »

Fabo píše:
Roiman4 píše:
Globik píše:Omlouvám se za OT, ale přijde mi to teď jako nejvhodnější vlákno na povzdech nad nejednotností v rámci LHG:
V obou případech letenka od UA, část trasy v jednom případě operována OS, ve druhém LH. Když zadám booking code od UA do webu LH, najde mi to itinerář a dovolí si vybrat sedadla (a ukáže booking code LH). Když zadám booking code od UA do webu OS, neukáže mi to nic, musím mít booking code OS. Ale i když ho mám, tak si sedadla nevyberu online, ale musím volat. Že na letech LH nepodávají Almdudler chápu, ale tohle je snad záměr o odlišení značek? :shock:



Nic si z toho nedělej, já mam letenky od AC a letím s LH/AC/LX a každý booking hází něco jiného a do AC se mi nedá dostat přes web códem co mám jak na LH/LX, ale musím použít jiný, ale v mobilní aplikaci mi jde stejný cód na všechny :D O sedačkách ani nemluvím raději a prý BCN-FRA nejde ani udělat online c-in... jsem z toho zmatený :D


OT: taky letis do Bostonu za 70 liber? :)


Já bral trochu jiný dražší termín, ale za 98£ :))


Odpovědět