On A High: několik vánočních střípků z předbrexitového Londýna.

Odpovědět
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

On A High: několik vánočních střípků z předbrexitového Londýna.

Příspěvek od persona »

Ač se to může zdát neuvěřitelné, byl jsem (až!!!) po dvou letech znovu v Londýně, celkem pojednatřicáté od května 2007. Tak kdyby někoho zajímaly čerstvé vánoční postřehy, sepsal jsem velmi stručný souhrn.

https://zlutyzakaznik.cz/post/190235878005/on-a-high
Naposledy upravil(a) persona dne 23. 01. 2020, 11:25, celkem upraveno 1 x.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: On A High: několik vánočních střípků z předbrexitového Londýna.

Příspěvek od Globik »

Přečtená zatím jen cca půlka a :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ten prázdný let na Štědrý den je jak večerní let v USA na Díkůvzdání. Na letišti pusto prázdno, všichni doma s rodinami. Zažil jsem dvakrát a zase bych si tak vybral :D

Miska poke za nějaké dva dolary, to si tady v kolébce poke akorát tak necháme zdát.

Ty povánoční výprodeje jsou naprostý mor. Tady u mě doma je snad celé Japonsko, aby si něco nakoupilo. Mally plné Japonců.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: On A High: několik vánočních střípků z předbrexitového Londýna.

Příspěvek od persona »

Děkuji. :-) Poke v Brně je drahá a trendy záležitost. 250 až 300 Kč za porci, pochopitelně u společného trendy stolu (communal table). Na severním bohatém předměstí Atén (výlet Brno - Berlín - Sofia - Atény - Budapešť vyjde v pondělí na webu a dám ho i tady, protože to bylo zajímavé, hlavně Atény), které mi víc než co jiného evokovalo Pasadenu, jsem viděl také jedno a v Mitte v Berlíně rovněž (tam se dokonce chlubili na výloze, že jde o Californian Poke). :-)

A proti výprodejům nic nemám, jen mi přijde, že nabídka je v tomto i v Londýně stále méně zajímavá. Kde jsou ty časy, kdy jsem tam v lednu 2011 nebo 2012 prakticky bez námahy ukořistil dva kabáty sloužící dodnes nebo nějaké pěkné boty a potřeboval odbavené zavazadlo.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: On A High: několik vánočních střípků z předbrexitového Londýna.

Příspěvek od Fabo »

Jo, Londýn, to je srdcovka... Minulý týden jsem tam byl, byť jen na pár hodin, služebně na "iniciaci" u nového zákazníka. Snad ten projekt pude dobře, už se těším na další návštěvy :-)

Littlejohn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 12. 2015, 07:04
Stav: Offline

Re: On A High: několik vánočních střípků z předbrexitového Londýna.

Příspěvek od Littlejohn »

Moc hezky napsany clanek. Ve Walkie Talie nebo Lloyds pracuji a vetsinou me Londyn spis stve, ale po precteni si rikam, ze je to tady vlastne docela hezke.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: On A High: několik vánočních střípků z předbrexitového Londýna.

Příspěvek od persona »

Děkuji. Když nic jiného, jsou tam světové galerie a muzea zdarma, prima koncerty a kultura a nějaké to jídlo, víno a pivo a tu a tam park. :-)


Odpovědět