Extrakce a Euripides: Kvalita espressa a života v zimních Aténách (a Berlíně, Sofii a Budapešti)

Odpovědět
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Extrakce a Euripides: Kvalita espressa a života v zimních Aténách (a Berlíně, Sofii a Budapešti)

Příspěvek od persona »

Poznámka k cestopisu:

Ano, vím, že to není žádná exotika ani zajímavé typy letadel, ale skákání po Evropě během několika málo dní jsem si v poslední době opravdu oblíbil. Je to pohodlné (stále méně se mi chce letět na jedno místo a za pár dní se vrátit a pak zas a znova), je to "blízko" a je to za pár korun a vracet se na oblíbené místa a přidávat jedno nebo dvě nové je moc příjemné (pomalu si také kompletuji navštívená evropská hlavní města a největší letiště na starém kontinentu, kterých mám nyní projitých 34 z TOP 100, resp. 14 z TOP 20). A člověk využije linku do Berlína, která zanedlouho (dle očekávání) končí (amortizoval jsem ji v květnu 2018, listopadu 2019, lednu 2020 a teď naposledy před týdnem při cestě do Lucemburska). Jako obvykle, těžištěm textu jsou sociokulturní postřehy, káva, supermarkety, tarifní struktura MHD atd. :-) A Atény jsem měl v hledáčku už opravdu dlouho. A tři prosluněné zimní dny v řeckém hlavním městě v půli ledna (s teplotami 13 - 17° C, kdy ten jediný malinký mráček nedaleko Akropole za 10 minut utekl, jsou opravdu fajn. Možná je to trochu ukecané, ale vždy si říkám, na kolik věcí jsem zapomněl či je nezmínil (zejména detaily z Atén) a pokaždé si říkám, že tentokrát jen stručně a ze dvou posledních odstavců je jich deset a mou interní pondělní uzávěrku v 10.00 jsem překročil o 5 hodin. Ale co už.

https://zlutyzakaznik.cz/post/612119574 ... -euripides


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Extrakce a Euripides: Kvalita espressa a života v zimních Aténách (a Berlíně, Sofii a Budapešti)

Příspěvek od Fabo »

Lucemburk?

Tak to jsem zvedav na tvuj nazor :)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Extrakce a Euripides: Kvalita espressa a života v zimních Aténách (a Berlíně, Sofii a Budapešti)

Příspěvek od persona »

Více později. Zatím jen tolik, že tohle město (nebo vesnička s dobrým leteckým napojením dostupným po krátké cestě tramvají a autobusem) je třetím v pořadí (za Londýnem a Varšavou) co do elegance a půvabu místních holek. A místní pobočka francouzského hypermarketu Auchan mě ve vinném a pivním oddělení a v sýrech tařka srazila do kolen, spolu s Conadem v Rimini nebo Fairway v New Yorku. Kolik je hypermarketů, kde mají oddělení vína velké jako Lagerfeldovu knihovnu a hlavně: karton vín (6 ks) "v akci" za 11 000 EUR + nějaké to Romanée Conti za ještě mnohem víc. V hypermarketu, ne ve vinné speciálce. Ale to je tím, že je to prostě finanční centrum (byť malé) a HDP (PPP) na hlavu je takové, jaké je. :-) A byl jsem tam třetí den poté, co zavedli MHD komplet zdarma. Ale i ty 4 EUR za den byly víc než přijatelné.
Naposledy upravil(a) persona dne 12. 03. 2020, 19:15, celkem upraveno 3 x.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Extrakce a Euripides: Kvalita espressa a života v zimních Aténách (a Berlíně, Sofii a Budapešti)

Příspěvek od Fabo »

Na to jsem, bohuzel, moc moznosti sledovat nemel. Priletel jsem v noci, sel primo do hotelu, a pak uz jen taxi-kancelar-taxi-letiste.

Ale vizuelne je to tedy pro mne hodne hezke prostredi.


Odpovědět