"Poslední letecký výlet" (hlavně BRQ - SXF - TXL - LUX - LIS - STN - BRQ)

Odpovědět
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

"Poslední letecký výlet" (hlavně BRQ - SXF - TXL - LUX - LIS - STN - BRQ)

Příspěvek od persona »

Napsal jsem to už před měsícem, ale zatím to napřímo četl asi(?) jen Fabo, tak dávám odkaz i sem. Nikdy bych nevěřil, že letecký výlet realizovaný 3. - 7. března bude na nějakou dobu poslední a jsem rád, že jsem stihl návrat jen pár dnů před uzavřením hranic. Jsou tam navíc dvě fotky z Katowic a také část věnovaná listopadové Varšavě (v rámci kumulativního vypořádání restů), ale jinak je to klasika a zvláštní důraz je kladen na Lucembursko, resp. hlavní město, které je na odpolední zastávku ideální. Všechny segmenty byly za 259 Kč/10 EUR a jen úsek STN - BRQ za 17 GBP, ale "připlatil" jsem za pohodlí sobotního odletu v 19.05 a okolo 22.30 jsem už jel spojem na rozjezd ve 23.00 od hlavního nádraží. Větší příruční žlutá taška. Více netřeba. Na všech letech jen tak 3 - 10 lidí s rouškou, z toho na posledním úseku holka s ní za mnou v řadě a jsem živ a zdráv a ani teplotu jsem od začátku epidemie neměl.

Začátek března je na Lisabon ideální (je už po hlavních deštích a přes den 17 - 22 a velmi příjemně a nikoli vražedné teplo, stejně tak jsem za zimní, časně jarní či hluboce podzimní Atény) a Lucembursko má od začátku března MHD, vlaky i busy po celé zemi zdarma, takže naprostá pohoda a i tamní letiště je malé a útulné. A jsem rád, že jsem letěl: z Berlína je to lehce přes hodinku ale vláčet se z Brna přes celou republiku i Německo je nepředstavitelné).

A z nádraží Victoria jsem v "odjezdový" den šel až na letištní bus z Liverpool Street pěšky. Pěkně pohodově. Ranní káva, 45 minut v National Gallery, když v 10 otevřou (je to úžasné mít to bez turistů) a pak přes Covent Garden, Holborn, City a Finsbury na Spitalfields Market a odjezd busu.

https://zlutyzakaznik.cz/post/617805796 ... udl%C3%ADk


Odpovědět