Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od Nemec »

Doplním o informace z PMI:
Cesta tam s LX stejná jako píše Nightfly, jen nekontrolovali v ZRH.

Co se týká testování na Mallorce, tak teď o Velikonocích to bylo sadomaso. Já osobně strávil v nemocnici (Juaneda Muro) ve frontě na test 7,5 hodiny, protože se na testování vydali Němci, kteří letěli před Velikonocemi domů. Výsledek (PCR) druhý den v mailu, antigeny chodily cca za hodinu a půl. Co se týká testování na letišti, dnes když jsem šel okolo, tak se stála poměrně dlouhá fronta, nevím, na jak dlouho by to bylo. Navíc jsem četl, že člověk může přijít jen pokud má boarding pass.
Jediné, kde něco kontrolovali bylo na check-in v PMI, chtěli vidět test, český qr kód a švýcarský qr kód a podepsat nějaký papír. V PRG stačilo ukázat qr kód, ale nikdo se na něj ani nedíval, takže vlastně k ničemu.


zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od zdenda »

To já se vrátil ze zájezdu na FUE včera v noci s QS 1211. Odlet byl tam 28.3. Kontrola PCR u checkinu v PRG, qrcodu na FUE z mobilu, hladke odbavení...ATG bez problémů v Morro Jable v ordinaci s něm.mluv.personálem vecer v sobotu 3.4. za 40 eur hotově, Pokud jde nějaké komtroly, policistka na T2 chtěla jen vidět qr Příjezdového formuláře v mobilu, bez načtení, ATG z FUE nikdo vidět nechtěl. Na FUE testovací místo na ATG.

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od honzeek1 »

K tomu QR CZ kodu - zkouseli jste nekdy co vlastne je obsahem toho, resp kam QR kod smeruje?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od Night fly »

honzeek1 píše:
05. 04. 2021, 23:46
K tomu QR CZ kodu - zkouseli jste nekdy co vlastne je obsahem toho, resp kam QR kod smeruje?
IMHO jen zobrazi ten vyplneny formular PLF.

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od tomassanto »

zdenda píše:
05. 04. 2021, 12:23
To já se vrátil ze zájezdu na FUE včera v noci s QS 1211. Odlet byl tam 28.3. Kontrola PCR u checkinu v PRG, qrcodu na FUE z mobilu, hladke odbavení...ATG bez problémů v Morro Jable v ordinaci s něm.mluv.personálem vecer v sobotu 3.4. za 40 eur hotově, Pokud jde nějaké komtroly, policistka na T2 chtěla jen vidět qr Příjezdového formuláře v mobilu, bez načtení, ATG z FUE nikdo vidět nechtěl. Na FUE testovací místo na ATG.
Též zvažuju morro jable v květnu, bylo nutné se na test dopředu objednat? A co to nové španělské pravidlo které proběhlo medii, ze je rouska povinna porad, i na pláži, pri slunění, včetně dodrzení 2m rozestupu, snad i plavání. Dodržuje se striktně?


honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od honzeek1 »

Night fly píše:
06. 04. 2021, 11:16
honzeek1 píše:
05. 04. 2021, 23:46
K tomu QR CZ kodu - zkouseli jste nekdy co vlastne je obsahem toho, resp kam QR kod smeruje?
IMHO jen zobrazi ten vyplneny formular PLF.
Ani to ne, je to jen URL toho formulare, pro jeho zobrazeni je treba zadat overovaci kod ze sms ... tedy pokud jsem tam napsal omylem napr nespravne tel. cislo, k zaznamu uz se nikdy nedostanu.

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od Mailand »

tomassanto píše:
06. 04. 2021, 22:32
A co to nové španělské pravidlo které proběhlo medii, ze je rouska povinna porad, i na pláži, pri slunění, včetně dodrzení 2m rozestupu, snad i plavání.
Nesmysl.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od zdenda »

tomassanto píše:
06. 04. 2021, 22:32
zdenda píše:
05. 04. 2021, 12:23
To já se vrátil ze zájezdu na FUE včera v noci s QS 1211. Odlet byl tam 28.3. Kontrola PCR u checkinu v PRG, qrcodu na FUE z mobilu, hladke odbavení...ATG bez problémů v Morro Jable v ordinaci s něm.mluv.personálem vecer v sobotu 3.4. za 40 eur hotově, Pokud jde nějaké komtroly, policistka na T2 chtěla jen vidět qr Příjezdového formuláře v mobilu, bez načtení, ATG z FUE nikdo vidět nechtěl. Na FUE testovací místo na ATG.
Též zvažuju morro jable v květnu, bylo nutné se na test dopředu objednat? A co to nové španělské pravidlo které proběhlo medii, ze je rouska povinna porad, i na pláži, pri slunění, včetně dodrzení 2m rozestupu, snad i plavání. Dodržuje se striktně?
V Morro J.na Avenue Salazar je jakási Deutsche Klinik kde mi to udělali na počkání za 40 eur i když původně mě německy hovořící sestra chtěla objednat na další den. Stačilo jen ukázat pás a vyplnit formulář. A s těmi novými pravidly rousek to nebylo tak žhavé na,lehátka u bazénu a při koupání bez problémů sundany

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od zbozivulekral »

Mailand píše:
07. 04. 2021, 10:08
tomassanto píše:
06. 04. 2021, 22:32
A co to nové španělské pravidlo které proběhlo medii, ze je rouska povinna porad, i na pláži, pri slunění, včetně dodrzení 2m rozestupu, snad i plavání.
Nesmysl.
Ten odkaz se ale týká jenom Kanárů a ty mají co se legislativy týče dost autonomii. Otázkou je, nakolik se bude toto vyžadovat na Baleárech a na pevnině.

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: Protiepidemická opatření - ČR vs. Španělsko

Příspěvek od tomassanto »

zdenda píše:
07. 04. 2021, 13:54
tomassanto píše:
06. 04. 2021, 22:32
zdenda píše:
05. 04. 2021, 12:23
To já se vrátil ze zájezdu na FUE včera v noci s QS 1211. Odlet byl tam 28.3. Kontrola PCR u checkinu v PRG, qrcodu na FUE z mobilu, hladke odbavení...ATG bez problémů v Morro Jable v ordinaci s něm.mluv.personálem vecer v sobotu 3.4. za 40 eur hotově, Pokud jde nějaké komtroly, policistka na T2 chtěla jen vidět qr Příjezdového formuláře v mobilu, bez načtení, ATG z FUE nikdo vidět nechtěl. Na FUE testovací místo na ATG.
Též zvažuju morro jable v květnu, bylo nutné se na test dopředu objednat? A co to nové španělské pravidlo které proběhlo medii, ze je rouska povinna porad, i na pláži, pri slunění, včetně dodrzení 2m rozestupu, snad i plavání. Dodržuje se striktně?
V Morro J.na Avenue Salazar je jakási Deutsche Klinik kde mi to udělali na počkání za 40 eur i když původně mě německy hovořící sestra chtěla objednat na další den. Stačilo jen ukázat pás a vyplnit formulář. A s těmi novými pravidly rousek to nebylo tak žhavé na,lehátka u bazénu a při koupání bez problémů sundany
Dik. Zvazoval jsem ještě madeiru, ale hodně zredukovali lety na květen (chtěl jsem cca na 10 dnu) tak nakonec půjdu asi do té fuerteventury


Odpovědět