Žádné Velikonoce v Istanbulu

davcabic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 29. 03. 2015, 17:46
Oblíbené typy letadel: A346
Stav: Offline

Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od davcabic »

Už dříve byl v plánu výlet do Petrohradu o Velikonocích, ani jsem nezjišťoval podmínky, ale přišlo mi to nereálné. Lety z Bratislavy Wizz pozměnil nebo zrušil, a tak nepropadly. V dnešní době není moc nových destinací, kam se "snadno" dá na rychlý výlet. Ale nakonec jsem objevil místo, které mělo pro mě tři premiéry: Turkish, Istanbul a zároveň Turecko. I když letenky nebyly nejlevnější, přemluvila mi avizovaná A333 a výlet byl na světě. Hned po koupi mi náladu zkazilo, že při výběru míst se zobrazoval nějaký úzkotrup. Pevně jsem ale doufal, že všechny systémy budou mít pravdu s A330. A nakonec se i ten seating proměnil na krásné uspořádání 2-4-2.


2. 4. 2021 PRG-IST, TK1770
1940-2325
A330-300, reg. TC-JOK
age 5.8 years
obsazenost cca 65%


Na Ruzyni jsme dorazili s větším předstihem a k obrovskému překvapení jsme nalezli obří frontu na odbavení, i přes minimálně 4 otevřené přepážky. Mezitím jsme se vydali nakoupit do Billy, jenže milá letištní Billa nevyužila výjimku moci být otevřená o Velkém pátku. Ani Kebab v business centru nebyl otevřený, a tak nás letiště nechalo bez kousku jídla. Mezitím se fronta na check-in lehce zkrátila a také jsme brzy využili přepážky bag dop-off. Proběhla kontrola pcr testů, vyzvedli si papírové boarding pasy a zamířili skrz pasovou kontrolu (automatické pasovky stále nejsou funkční ani na odletu). V T1 byl otevřený průchozí dutyfree shop a tuším jedno občerstvení. Já se ale pojistil proti nočnímu hladu bohužel v automatech na sladkosti a brambůrky.

Na největší stojánce Letiště Praha už byla přistavená velká paráda v podobě delší třistatřicítky, pro mě jednoho z nejpohodlnějších letadel. Letadlo bylo pravidelně nasazené v pátek určitě kvůli paletám carga, ale musím říct, čekal jsem, že nás poletí tak 50 a ono bylo na dnešní dobu docela plno a možná tak tak by se to vešlo do A321.

Takové palety by se do menšího nevešly. Také byl k vidění odlet A330-200 China Eastern od cargo terminálu.
Takové palety by se do menšího nevešly. Také byl k vidění odlet A330-200 China Eastern od cargo terminálu.
Hygienický set. Obsahoval roušku, obecně od nás na východ se asi na respirátory moc nehraje.
Hygienický set. Obsahoval roušku, obecně od nás na východ se asi na respirátory moc nehraje.
Velké překvapení v podobě venkovních kamer v IFE. Vzlet byl přenášen i na velkých obrazovkách na přepážkách. A v IFE se dalo najít také mnoho informací o Covidu, taky anketa byla aktuální s dotazy na pocit bezpečí atd.
Velké překvapení v podobě venkovních kamer v IFE. Vzlet byl přenášen i na velkých obrazovkách na přepážkách. A v IFE se dalo najít také mnoho informací o Covidu, taky anketa byla aktuální s dotazy na pocit bezpečí atd.

Odlet při západu slunce byl fantastický, zvuk velkých motorů byl po dlouhé době parádní a i docela tichý díky seatingu v druhé řadě economy. Provedl jsem totiž povedený výběr v první vteřině online check-inu na místa 07J K.

Po vzletu z dráhy 24 a levotočivé zatáčce směr Istanbul.
Po vzletu z dráhy 24 a levotočivé zatáčce směr Istanbul.

No a jakmile se letadlo dostalo do hladiny, přišlo překvapení roku. Podávala se večeře, teplé jídlo a všechno k tomu jak na dálkovém letu za normálních dob. To jsem opravdu nečekal, navíc i jídlo bylo tak dobrý, že se řadí mezi nejlepší, co jsem kdy dostal. Zpětně jsem zjistil, že normální catering byl opět uveden do chodu 1. dubna, jen den před naším letem, jaká to klika :D

Večeře po západu slunce.
Večeře po západu slunce.

Roztíratelnost másla byla 4/10, což je dost dobrý, když vezmu v úvahu, že voda v kelímku a rajčatový salát byl zmrzlý na kost. To bylo snad jediné mínus na celém letu s Turkish. Ještě chyběl ve výběru alkohol, ale čaj a káva po jídle nechyběla.

Zaujal mi závěs, který odděluje galley či business a economy, má totiž skvělý detail, prodirkované symboly nějaké kytky, co vlastně mají Turkish i jako symbol na trupu. Po procházce v parku a dohledání na internetu jsem zjistil, že jo to přece...národní kytka, turecký tulipán.

Na tureckém záchodě nechyběla super Kolínská, krém na ruce, desinfekce, na záchodech u business byly ještě nějaké serepetičky navíc, jo a fakt živá kytka v hlíně zasazená :O
Na tureckém záchodě nechyběla super Kolínská, krém na ruce, desinfekce, na záchodech u business byly ještě nějaké serepetičky navíc, jo a fakt živá kytka v hlíně zasazená :O
Konec kabiny a podsvícený symbol Turkish.
Konec kabiny a podsvícený symbol Turkish.

Jak pojíždění i vzlet byl načas, přistání nastalo dokonce o hodně dříve. Byl tak čas na delší pojíždění po obrovském novém letišti, i na následnou delší procházku k imigrační, která byla velmi rychlá. Celníka zajímal jen pas, dal štempl a byli jsme vpuštěni.

Autobus společnosti Havaist jel do centra na čas, platit pomocí IstanbulKart se nedá (někde jsem blbě četl, a tak mi na kartě zbývá vetší obnos, kdyby někdo chtěl :D ) Byla to linka 14 a autobus o půlnoci byl skoro plný. Noční hlad mi po skvělém cateringu nechytl i protože autobus byl na cílové zastávce Taksim o dost dřív než plánovaných 90 minut. Cesta na ubytování přes 2 km byla nádherná procházka nočním Istanbulem, skoro bych řekl, že toto město nespí více než NY. A to byl prosím zákaz vycházení.

To mi připomíná, že v den odletu jsem si prožil slušnou krizi, kdy jsem postupně přicházel na nové informace o lockdownu a restrikcích hotelu. Například hotel uváděl, že pokud člověk necestuje za prací nebo nemá cestovní povolení, rezervace bude na místě zrušena..co je asi cestovní povolení a platí to pro všechny, není to jen strašení a omylem naklikané informace do systému bookingu? Je čas recepce opravdu zkrácen, jak je obecně uvedeno? Ohledně lockdownu byly vyhlášeny nová pravidla 30.3., tudíž pro mě byly nové. Například a hlavně víkendový zákaz vycházení od pátka 21h do pondělí 5h. Takže zabalit notebook a dva dny přečkat na hotelu než budeme moct ven? Hledat další hotely, které nemají restrikce na turisty a mají volnou kapacitu..byly to děsný nervy. Člověk dopředu netuší, zvlášť když tam nikdy nebyl, jak moc to může být na pohodu..

Takže hotel naprosto v pohodě, nic neřešili (ještě aby, když noční recepční neuměl ani slovo anglicky :D ), recepce 24/7 a zákaz vycházení platí jen pro místní, turisti (rozumněj, Rusové) si mohou poletovat po městě bez víkendového omezení.

Dali nám downgrade, maličký pokoj s balkónem. Což nám řekl až další den další recepční. Když jsme ale říkali, že je to v pohodě, že se stěhovat nemusíme, dali nám i slevu, fair play se cení. (Rošáda byla způsobena, že pokoj nechávají mezi hosty jeden den volný na vyvětrání a desinfekci.)


První den byla sobota, i po krátké noci jsme dali dřívější snídani a vyrazili poznávat nepoznané. Přestože byl lockdown, prosluněné centrum města bylo vcelku živé, restaurace otevřené. Jediný Grand Bazar byl zavřený, ale krásy Modré mešity, Hagii Sofii, Sulejmanovi mešity a Topkapi paláce jsme mohli užívat i zevnitř. Nádherný byl taky park Gulhane, kde sídlilo mnoho ptactva, i papoušků. Pěkná byla také náplavka/park mezi mosty - Galata a Metro, kde byl rybí trh a spousta stánků s tradičním jídlem Balik, na které jsme nenašli odvahu. V pozadí náplavky jsou barevné rozpadlé domy. Ke konci dne jsme si chtěli nakoupit v supermarketu, který jsme neznale dlouho hledali, až nám všechny v 19h zavřeli a opět jsme byli bez jídla. Zachránila nás pumpa a jak jinak než kebab.

Výhled na město a Bosporský průliv od Sulejmanovi mešity.
Výhled na město a Bosporský průliv od Sulejmanovi mešity.
Park mezi Modrou mešitou a Hagia Sofiou.
Park mezi Modrou mešitou a Hagia Sofiou.
Vnitřek Hagii Sofii. Moc se nám líbilo ponížené osvětlení.
Vnitřek Hagii Sofii. Moc se nám líbilo ponížené osvětlení.
Park/náplavka mezi u Metro Bridge měl i pruhy pro cyklisty a běžce.
Park/náplavka mezi u Metro Bridge měl i pruhy pro cyklisty a běžce.
Medúz byla v moři kvanta, za povšimnutí stojí i malá ani ne centimetrová havět.
Medúz byla v moři kvanta, za povšimnutí stojí i malá ani ne centimetrová havět.

Druhý den se silně ochladilo a trochu pršelo, schovali jsme se tak do trajektu, který jel do Kadikoy. Než jsme dokázali nastoupit na trajekt, ujeli nám asi 4 lodě, protože je potřeba spárovat IstanbulKart s HES kódem (zdravotní online formulář), k tomu je potřeba internet. Další hák byl, že od dob koronaviru nelze použít jednu kartu pro víc lidí. V automatech nelze koupit karta, musí se u stánku, ne všechny berou debitku. Novou kartu lze nabít jen cashem, automaty na karty byly zakryté nebo jsou jen na letišti. Nakonec jsem si musel vybrat. V Kadikoy nebylo mnoho lidí, všechno bylo jen takeaway pravděpodobně kvůli neděli, nemohli jsme se tak ani nikde ohřát. Ačkoli jsme byli v asijské části, čtvrť vypadala více evropsky než než centrum na evropské straně. Objevili jsme tam dobrý kebab a pide (něco jako podlouhlá pizza). Parky byly zavřené, na lavičku jsme si nesměli sednout. Na zem ano, a tak jsme si jídlo dali někde, kde nebyla louže. Alespoň ty pěkné zelené parky se spoustou koček jsme si nevědomky zákazu stihli projít, než nás vykázali. Lodí jsme pak odpluli do Bešiktaše, viděli zvenku tamní palác a pěšky došli přes Taksim i Galatskou věž domů. Ten den se vlastně také běžel maraton podél moře a přes Galatský most, závodníci samozřejmě bez masek. Jinak obecně roušky nosilo venku tak 80%, někdo ledabile. My po celé dny respirátor. Ještě k tomu Galatskému mostu, krom restaurací s "agresivními" nahaněči to tam trochu smrdí a nachází se tam děti bez domova, které si ohřívají ruce a nohy u zapálených plastových přepravek.

Lodní MHD jezdila často a všude, podle kouře má i dobrý odpich :D
Lodní MHD jezdila často a všude, podle kouře má i dobrý odpich :D
Stánky se zeleninou a ovocem měli bohatě vybavené.
Stánky se zeleninou a ovocem měli bohatě vybavené.
Kočky byly v Istanbulu všude, ale i se o ně lidi slušně starali.
Kočky byly v Istanbulu všude, ale i se o ně lidi slušně starali.
Dvoupatrový Galatský most a část centra.
Dvoupatrový Galatský most a část centra.

Třetí den město neskutečno ožilo i přes pokračující nepříznivé počasí. Vlastně ale bylo hezky, protože v Česku i mrzlo. Odpluli jsme lodí do Uskudaru, při moři je část města dost pěkná, zrevitalizovaná. Trh i restaurace jsou zajímavé, jednu s výhledem jsme využili. Už zase normálně uvnitř u stolu. Potom jsme moderním metrem odjeli několik stanic do vnitrozemí a vydali se k nové mešitě Camlica. Je největší v Turecku a byla stavěna v letech 2000 až 2019. Myslím, že i když je trochu odlehlá od centra, návštěvu si zaslouží, celá stavba i její okolí je ohromné. Zpátky jsme došli pěšky k Bosporskému mostu a chtěli ho přejít. To ovšem není možné a tak poznali metrobus. Po většině trasy má pro sebe vyhrazené oplocené pruhy uprostřed silnice a jezdí tam pěknou rychlostí jeden velkokapacitní bus za druhým. Nechali jsme se odvézt až za čtvrť Fatíh, u které jsme nevěděli do čeho jdeme. Úzké křivolaké uličky, plné silně věřících muslimů, byl to zase jiný pocit oproti již navštíveným čtvrtím. Došli jsme k aquaduktu, který je v rekonstrukci (snad ji někdy dokončí). Pak jsme dalšími temnými uličkami našli cestu domů. Dnes bylo všude narváno, ke konci dne to bylo už bylo o nervy.

Typický Pide, Lahmacun a jejich čaj.
Typický Pide, Lahmacun a jejich čaj.
Interiér nové a největší mešity v Turecku.
Interiér nové a největší mešity v Turecku.
Stavba je opravdu obrovská, zázemí má moderní. Nechybí ani nespočet eskalátorů.
Stavba je opravdu obrovská, zázemí má moderní. Nechybí ani nespočet eskalátorů.
Krámek na tržišti u aquaduktu.
Krámek na tržišti u aquaduktu.
Jak donutit Turky, aby nejezdili do jednosměrky.
Jak donutit Turky, aby nejezdili do jednosměrky.

Taky v dalším všedním dnu bylo všude plno a zpětně jsem opravdu rád, že jsem měl možnost zažít a vidět obě tváře Istanbulu, klidného i živého. Předpokládám, že bez koronaviru by se ten klid ani o víkendech nedokázal zažít. Poslední den jsme si dali rekapitulaci nejlepších věcí v centru, včetně už otevřeného Grand Bazaru a Spice Bazaru. Ochutnali ještě pide, turecký čaj i kávu. Nakonec jsme narazili i na luxusní zápaďácký hotel, který měl ve výloze pár vajíček a zajíčka, jinak po Velikonocích samozřejmě ani památky. Také bylo pro mě novinkou, že jsou v ulicích často pospolu krámy se stejným zbožím, několik ulic se zabývá osvětlením, v jiných mají zas jen trezory, pracovní potřeby, či látky a záclony.

Spice Bazar
Spice Bazar
Grand Bazar zevnitř.
Grand Bazar zevnitř.
Ulice plné lidí.
Ulice plné lidí.
Ulice plné aut. Velký to rozdíl oproti víkendu.
Ulice plné aut. Velký to rozdíl oproti víkendu.


7. 4. 2021 IST-PRG, TK1767
0700-0835
737-800, reg. TC-JHZ
age 4.5 years
obsazenost cca 50%


Na letiště jsme odjeli už večer, protože když je boarding v 6h ráno, nemělo cenu vstávat ve 2h v noci na hotelu. Cestu na letiště jsme zvolili za pomoci MHD, a ono to nebylo horší. (Zelený krtek a bus H-2 z Mecidiyeköy.) Časově srovnatelné a ještě mezi metrem a busem byla zastávka v obchoďáku pro dárky a nějaké jídlo.

Park před letištěm ještě není dodělaný, jinak to mají už vcelku zabydlené. Při vstupu na letiště jsou kontrola letenky i zavazadel. Měl jsem problém s leteckou lžičko-vidličkou a musel jsem paní ujistit, že přijde do zapsaného zavazadla. Palubky jsme si jen vytiskli z kiosku, tentokrát první řadu economy EF, mam rád ten výhled na motor a tišší prostředí. Pasovka i security proběhly rychle, bez problému, jen s pasem. A bez problému prošla i lžičko-vidlička, protože jsem nic neodbavoval.

Letiště je obrovské, má krásné vysoké stropy a pěkné krámy. Chybí Mekáč. Na noc jsem se chystal do Sleeping Pods, ale po zjištění ceny 9 Eur na hodinu postačily Nap Zones. Vybrali jsme si jeden v ústraní, který byl větší a bylo tam minimum lidí. Na zemi je i koberec a tak se dá z lehátka spadnout na zem :D

Nablýskaný a prostorný interiér letiště.
Nablýskaný a prostorný interiér letiště.

Boarding k potupě Prahy probíhal busem, ale letadlo nebylo v polích, jen jinde u terminálu. Při načtení palubní vstupenky byl po nás vyžadován test, který jsme měli, ale zkusil jsem říci, že při cestě domů ho nepotřebuju. Byl jsem odstaven mimo, za námi ještě cestoval pár s dítětem z Thajska, taky po nich chtěl test, oni ho neměli, ani nemuseli mít. Po minutce telefonního hovoru nás všechny pustil do autobusu, že v pořádku. Když jsem kupoval letenky těšil jsem se na A321, bohužel byla změněna. I tak byl ale Boeing se Sky Interiorem ve formě a cesta byla pohodlná. Pojíždění začalo přesně na čas, vystupovalo se na minutu přesně. Největší highlight byla snídaně se sluncem nad nádhernou oblačností.

Boeing pojmenovaný Beykoz má 145 míst pro cestující. V Praze zastavil opět na největší stojánce č. 14.
Boeing pojmenovaný Beykoz má 145 míst pro cestující. V Praze zastavil opět na největší stojánce č. 14.
První řada za business, ta je v provedení 2+2 a je oddělena pevnou přepážkou..jiné než v západní Evropě.
První řada za business, ta je v provedení 2+2 a je oddělena pevnou přepážkou..jiné než v západní Evropě.
Nedozírná velikost istanbulského letiště.
Nedozírná velikost istanbulského letiště.
Snídaně nad mraky. Vajíčka byla fakt dobrá.
Snídaně nad mraky. Vajíčka byla fakt dobrá.

Pasovka v Praze proběhla v pořádku, celníci jsou pohodáři.
Naposledy upravil(a) davcabic dne 09. 04. 2021, 14:41, celkem upraveno 3 x.


zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od zennie »

Konečně se TK vrací k rozumnému cateringu...

Turecko je super a teď je snadno přístupné a není drahé. Vyrazil jsem tam na dva týdny přes Silvestra a upřímně od té doby se tak nějak rozhoupávám, že musím vyrazit znova...

Díky za report!

r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od r2d2 »

Istanbul mam v hledacku uz taky dlouho, zatim jsem pokazdy jen tranzitoval. Snad to letos konecne vyjde, vlastne cekam jen na konec akce covid a letim.

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od zennie »

Já byl právě mnohokrát v Istanbulu v rámci stopoveru, a až letos jsem vyrazil dále a fakt to stálo za to, možná z velké části právě díky akci covid, podmínky pro cestování byly velmi dobré a i vykřičená místa (která jsem vybral schválně, dokud je turismus na minimu) byla téměř prázdná, s občasnými autobusy ruských turistů, kterým ale nebylo těžké se vyhnout. Vnitrostátní přelety jsou za pár korun. Doporučuju. Snad se na mě nikdo nebude zlobit, když se podělím o krátké video z cesty:

davcabic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 29. 03. 2015, 17:46
Oblíbené typy letadel: A346
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od davcabic »

Díky za reakce!
Pro mě je Turecko novinka a koukám, jak kladné odezvy na něj jsou. A vidím, že zřejmě má cenu se někdy vydat i dál do vnitrozemí domestic lety. Video skvělé, bez tolika lidí všude v dnešní době je to asi velký oddych :D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od Globik »

Opravdu krásný TR. A zvlášť v dnešní době. Děkuji!
Mj.mě zaujala ta fotka z jednosměrky, to znám jen z půjčoven a vojenských základen.
Btw.ty ulice, kde jsou podobné obchody nebo dílny jsou také třeba v Aténách a v dávné minulosti bývaly i ve Střední Evropě, stačí se podívat na mapu Starého města pražského a na názvy některých jeho ulic 😀

davcabic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 29. 03. 2015, 17:46
Oblíbené typy letadel: A346
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od davcabic »

Rádo se stalo!
Takového ježka jsem viděl poprvý. Dokonce se nacházel i v místech, kde silnice vedla přímo naproti prudce shora, že by to šlo stěží ubrzdit :D
Tak ještě by mě zajímalo, jestli budou také Turci časem chodit do OBI a obdobně, a ne do spleti ulic. Nebo v této zemi je taková změna hodně na dlouho či nemyslitelná.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od atr »

To nemusíme "chodit" tak daleko. Takové podobné zasouvací hřeby mají v Polsku ve Zgorzeleci u diskontní pumpy vedle Carrefouru. Příjezd je tady pouze jednosměrný přes ty hřeby a odjezd po zaplacení přes závoru.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od MEA »

Turecké jednosmerkovače - trhače gúm sú klasika. Kedysi na východe v meste Igdir pri arménskych hraniciach som mal tú česť uvidieť pacienta, čo tam predsa len vbehol. Výsledok 3 defekty, 75 percentná účinnosť :)!

DoctorHouse
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 31. 01. 2014, 22:48
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od DoctorHouse »

Díky za report, potvrzuji všema deseti, letěl jsem stejně tam i zpět, akorát ještě pokračoval do Antalya. Co mě nepříjemně překvapilo, totálně zavřené restaurace v Praze, v Turecku i v noci bylo víceméně vše Ok.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od Kevil »

Fotky pěkné. Osobně bych ale zvážil zda cestami do Turecka podporovat diktátora Erdogana, který mj. nechal 4 roky zavřít paní Všelichovou a jejího přítele Fargaše. O zabíjení civilistů v Arménii Tureckem najatých komandos ani nemluvě.

Turecku se epidemie vymkla z ruky, zavádí úplný lockdown

r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od r2d2 »

Kevil: uz zas?
Pokud to vyjde letim uz v kvetnu a spis nez Erdogana by moje skromna utrata podporila lokalni mikroekonomiku :)

a ten clanek o vymknuti z ruky je docela blabol, pri zohledneni poctu obyvatel maji asi 5000 nakazenych dene + proockovano maji o neco vic nez CR. A trosku tam pozapomneli prelozit jednu podstatnou drobnost: opatreni se nevztahuji na turisty.
Coz neni asi zrovna fer z pohledu mistnich kteri musi sedet doma, ale na druhou stranu turisti si pri ceste musi projit martyriem pcr testu.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od pettte »

Kevil píše:
29. 04. 2021, 10:25
Fotky pěkné. Osobně bych ale zvážil zda cestami do Turecka podporovat diktátora Erdogana, který mj. nechal 4 roky zavřít paní Všelichovou a jejího přítele Fargaše. O zabíjení civilistů v Arménii Tureckem najatých komandos ani nemluvě.

Turecku se epidemie vymkla z ruky, zavádí úplný lockdown
Takže když my teď ubližujeme Rusům, tak by k nám taky nikdo neměl jezdit, že jo? =))
Když se dva totální magoři, rozhodnou fotit se zbraněmi u "povstalců", tak můžou být rádi, že je vůbec někdy pustili. Oni svým problémům jdou aktivně naproti, viz jejich poslední aktivity.
A úplně nakonec. Soudit zemi podle jejich aktuálních vládců, je neskutečná hloupost. Protože podle to, by jsme nemohli cestovat vůbec nikam. Turecko je nádherná země, a pokud tam lidé jako Kevil a jemu podobní nepojedou, tak tam bude jedině lépe, všem normálním lidem.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od Kevil »

pettte píše:
29. 04. 2021, 19:53
A úplně nakonec. Soudit zemi podle jejich aktuálních vládců, je neskutečná hloupost. Protože podle to, by jsme nemohli cestovat vůbec nikam. Turecko je nádherná země, a pokud tam lidé jako Kevil a jemu podobní nepojedou, tak tam bude jedině lépe, všem normálním lidem.
Německo bylo za Hitlera taky pěkná země. Turisté tehdy ale ještě neměli mobily, aby si dělali selfíčka např. před bránou v Dachau. Být tebou, letěl bych do Severní Koreje, je tam prý nádherná příroda :wink: .

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Žádné Velikonoce v Istanbulu

Příspěvek od pettte »

Turecko a Severni Korea, je hodně velký rozdíl, nemyslíš? Já jsem byl v Turecku před pár lety, když se tam konalo, teď už nevím jaké konkrétně, ale důležité hlasování. A pro Edorgyana bylo "pouze" 52% obyvatel, což je u země, kde je většina lidí extrémně chudá, a sotva se někde dostanou k televizi, hodně dobrý výsledek.
A kdyby jsme měli posuzovat kvalitu lidí a země, pouze podle jejich vůdců, tak by k nám nepřijel vůbec nikdo, a tak by to bylo ve většině zemí světa. Takže si klidně seď doma, budu rád, když tam tobě podobné nebudu potkávat.
Byl jsem v okolí Antalye, s pronajatým autem už na letišti na 9 dní, a z té nádherné přírody mi doslova "spadla brada". Dokonce jsem si udělal 2 denní výlet do Pamukkale, protože na otočku to jet, by bylo šílenství.
Subjektivně jsem rád, když tam bude jezdit co nejméně lidí, protože tehdy cca před 3mi lety v polovině dubna, jsem byl kdekoliv mimo město skoro sám. Jen je mi líto těch chudých lidí, my si tu pořád žijeme jako prasata v žitě!


Odpovědět