Covidová opatření - BUE, SCL, SAO

Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Covidová opatření - BUE, SCL, SAO

Příspěvek od Night fly »

Hlásím se opět s aktuální situací za oceánem:

Argentina: jsou na maximech za celou dobu pandemie, za poslední týden mají průměrné denní přírůstky přes 110.000 případů (sedmidenní incidence na 100.000 obyv. je asi 1750, čili zhruba totéž co v ČR) . Na příletu se kontroluje PCR, očkování (stačí evropský certifikát), příletový formulář DDJJ a pojištění (s krytím min. 30.000,-USD specificky pro případ covidu), i když to pojištění jen velmi povrchně (měl jsem vytištěné kartičky a pro jistotu i přehled plnění, ten byl ale česky a v korunách, nicméně jsem to až na jednu výjimku, kdy si někdo na Argentince až nepřirozeně pracovitý opravdu ověřoval dolarový ekvivalent pojistného krytí v CZK na internetu, okecal. Nicméně díky souběhu covidu a prázdnin byl přílet na EZE mimořádně hladký, v pondělí ráno jsem byl od příletu v hotelu v centru za rovnou hodinu.

Na místě vše funguje normálně, venku roušky povinné nejsou, ale většina lidí je nosí. Pro vstup do restaurací není potřeba žádný dokument. A vzhledem k brutální inflaci a propadu ARS je tam teď mimořádně levně, zejména pokud máte USD v hotovosti. Pro ilustraci - oběd ve slušné restauraci s třemi předkrmy, 400g steakem a nápoji pro dva vyšel na 23,-USD.

Chile: velký opruz, i když ani nejsou na maximech (kolem 7.000 denně za poslední týden, resp. 350/100.000/7d). Před odletem je nutno mít validované evropské očkovací certifikáty, pro cestu je akceptován je pouze certifikát chilský. V mém případě ta validace trvala snad jen 48 hodin, oficiální lhůta nicméně je 15 dní a dle ambasády ČR to někomu trvalo i přes měsíc. Dále je pro nástup do letadla povinný PCR (72h), příletový formulář C19 a opět pojistka na 30.000,-USD. Po příletu pak je přímo na letišti povinný další PCR (ten je nicméně zdarma) a následně karanténa až do obdržení jeho výsledku, karanténu možno nicméně absolvovat kdekoliv (hotel, domov). V mém případě trvalo čekání na výsledek 8 hodin (přičemž jsem byl testován v 10 večer a před 6 ráno jsem měl výsledek, takže ve finále mě karanténa v plánech nijak neomezila), max.lhůta je 24h. Takže vřele doporučuji plánovat program s rezervou. Výsledek PCR z letiště pak lze také použít pro případnou další cestu.

Na místě se v restauracích kontroluje tzv. Pase de Movilidad, což v případě cizinců je formulář s QR kódem provázaný na systém, jako je v ČR Tečka. Roušky se venku moc nenosí a ani uvnitř ve firmě je nikdo moc neřešil.

Brazílie: v průměru "jenom" asi 70.000 případů denně za poslední týden (360/100.000/7d), nicméně vzhledem k velikosti země je to hodně málo, ale v Brazílii se dost praktikuje přístup "no test, no covid". Rovněž nejméně požadavků pro příjezd (očkování, PCR před odletem + příletový formulář, který ale nikdo nekontroluje). Roušky na místě nicméně nosí dost důsledně.

Pokud by někoho zajímaly další detaily, jsem k dispozici.


r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Covidová opatření - BUE, SCL, SAO

Příspěvek od r2d2 »

Boze kdy uz vsechny ty hovadiny k nicemu skonci, a budem cestovat zase normalne jako lidi. :roll:

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Covidová opatření - BUE, SCL, SAO

Příspěvek od MarcosFT »

Do Brazilie stačí i antigen 24h.

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Covidová opatření - BUE, SCL, SAO

Příspěvek od Petrpakl »

MarcosFT píše:
22. 01. 2022, 22:02
Do Brazilie stačí i antigen 24h.
A do Mexica vubec nic. Zadne kontroly vakcin, testy atd. Tedy aspon Cancun.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covidová opatření - BUE, SCL, SAO

Příspěvek od Night fly »

MarcosFT píše:
22. 01. 2022, 22:02
Do Brazilie stačí i antigen 24h.
Pravda, ATG 24 nebo PCR 72. Ockovani nicmene v kazdem pripade.
petrpakl píše:A do Mexica vubec nic. Zadne kontroly vakcin, testy atd. Tedy aspon Cancun.
Kompletni Mexiko je bez jakychkoliv omezeni na vstupu.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covidová opatření - BUE, SCL, SAO

Příspěvek od Globik »

r2d2 píše:
22. 01. 2022, 11:01
Boze kdy uz vsechny ty hovadiny k nicemu skonci, a budem cestovat zase normalne jako lidi. :roll:
Navrhuji při registraci ověřovat věk, aby sem nemohli přispívat žáci mateřských škol, nechápající, jak funguje svět.
Každopádně doufejme, že omikronem to skončí, "pár" antivaxů umře a svět se vrátí do normálu. Sice už nebude jako předtím, ale to je u světových událostí normální a přirozené.


Odpovědět