PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Odpovědět
Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od Sau »

prodejce píše:
15. 12. 2022, 23:37
No a jestli vy máte v šuplíku nějaký tripreport, tak ho konečně napište a postněte tady na Airways.
Původně sem nad naspáním tohoto tripreportu vůbec nepřemýšlel - taky proběhl už březnu/dubnu letošního roku - ale když prodejce tak pěkně poprosil :) Předem se ale rovnou omlouvám ze ne zcela detailní článek, je to přeci jenom už téměř třičvtrtě roku pryč a ne vše si už pamatuju zcela přesně.

Začal bych historií této mé cesty, začla totiž už v roce 2019. To se mi na jaro podařilo dostat k možnosti si u Lufthansy nechat za míle vystavit letenku. Už dlouho jsem pokukoval po návštěvě Peru a tak volba byla jasné - zpátečka do Kolumbijské Bogoty :D Do Limy či i možná rovnou Cusca mám za to že se za míle dostat šlo taky, určitě ale ne na křídlech A340/B747/A380 - ne v první třídě :) A o to mi šlo z velké části téhle cesty především - zažít si ten "hogo fogo" pocit někoho vyjímečného. Míle sice stačili na první třídu pouze jedním směrem, druhým pak na Business ale to jsem byl ochoten podstoupit :) Letenky jsou tedy vystaveny a nastává téměř rok čekání na odlet v květnu 2020. Jak Vás už jistě napadlo, slovy klasika - asi vítr, Máchale, co? Ano, správně, do plánu nám vkročil Covid-19 a o cestování pře oceán si na jaro 2020 můžeme nechat jenom zdát. Nic, no, letenky si přerezervovávám na jaro 2021. Jak to ovšem vypadalo na jaro 2021 máme všichni ještě v živé paměti - o nějakém tom Peru si pořád ještě můžeme nechat jenom zdát. Já vyměkávám a letenky úplně ruším. No jo, co ale teď s těma mílema a navíc co s těma které za tu doby mezitím stihly přibýt.

Hledám kam ještě jinam by se na křídlech Lufthansy dalo v první třídě zaletět a jednoznačně to vyhravá Mexiko. Jednak není zrovna za humny - samotný let si užije dostatečně dlouho a navíc za celou dobu trvání Covidu Mexiko neuzavřelo své hranice a dalo se do něj přicestovat. Sice pro mě Mexiko jako takové nikdy nebyla destinace kam bych se chtěl podívat, ale říkám si přinejhorším, proč ne, uvidím. V plánu mám ale během toho následujícího roku - letenky jsem zarezervoval na březen 2022 - pokud možno lety přehodit někam na západ USA. Leč, bohužel se mi to nedaří a tak nakonec opravdu na jaře 2022 odlétám ještě s jedním spolucestujícím (v economy) do Mexika.





PRG-FRA


Letenku s přestupem ve Frankfurtu si nechávám vystavit s hned prvním ranním odletem do Frankfurtu, abych si na místě co nejvíc užil terminál první třídy :) Let je operován A321 a já doufám že po příletu do Frankfurtu nás nepřistaví k chobotu ale nechají nás trčet někdu hoodně vzadu v kopřivách. Asi se divíte proč - důvod je jednoduchý, to by na mě, resp. nás u letadla čekal osobní řidič s vozem a odvezl si mě jako cestujícího první třídy, separé od ostatního plebsu nastupujícího do autobusu, přímo k terminálu. Povedlo se :) Čeká tu na nás obří černoch s ještě obřejším Mercedesem. Dodávkou. No, doufal sem spíš v nějakou tu s-klasse ale co už. Lepší jak na stojáka v autobuse :) Jedeme v ní celkem tři lidi. Tu jsem ovšem následně trochu zklamaný, řidič nás neveze přímo k terminálu první třídy ale ke klasickému terminálu (teď už nevíc přesně ke kterému) kde jsme vysazeni a k tomu našemu terminálu musíme jít snad kilometr pěšky. Tomu vcelku nerozumím - to je nějaký zákaz přivést lidi od letadla přímo k First Class Terminal?

No nic. Jsme tu. Čeká nás tu vlastní bezpečnostní kontrola ještě před vstupem do terminálu samotného plná usmívajích se němců a němek - jsem téměř v šoku. Pro mě naprostý nezvyk. Jooo, ukazuje se tu holt síla peněz v celé své kráse :D Hned po vstupu nám odebírají pasy, z čehož jsem pak celou dobu pobytu v terminálu trošku nervózní. Ano, jsme sice v Německu a ne někde ve středoafrické republice ale i tak. Doklady dávám z ruky velmi nerad. V terminálu máme na přestup přes 5 hodin. Salonků jsem měl možnost navštívit už poměrně dost ale tenhle je opravdu výjimečný. Spolu se salonkem Turkish na novém letišti v Istanbulu to nejlepší co sem kdy viděl a zažil. Je opravdu obrovský, spousta místa, s nikým se nemačkáte u stolů a i když je v něm plno tak vlastně máte pocit že jste v něm sám. Dávám si snídani a následně i oběd "a la carte" a čas trávím zkoumáním salonku a ochutnáváním všeho možného, dostupného k snězení a k vypití.

Když se pomalu začíná blížit náš odlet, přichází za námi jeden ze zaměstnanců s našimi pasy (heuréka!) a má prý pro nás malý dárek. Tu bych to měl trochu osvětlit - původně sem plánoval cestu do Mexika solo, nakonec se kě mně přidal jeden z mých rodičů. Ač bych strašně rád tak míle pro vystavení letenky v F jsem pro něj bohužel neměl. A vzdát se mé první třídy ve prospěch cesty nás obou dvou v Business jsem taky nechtěl. Tak se holt koupila letenka v Economy s tím že budu chodit dozadu často navštěvovat. Co už ale spolucestující nevěděl bylo že jsem po koupi letenky zakoupil upgrade - směrem tam do Premium Economy a směrem zpět rovnou do Business. Mělo to být překvapení které zjistí až po nástupu do letadla. No a v tom k nám právě přichází řečený zaměstnanec terminálu s tím malým dárkem - upgradovali mého spolucestujícího do Business. Tak mu vysvětluju co se stalo a zároveň do toho vsunuju ten můj upgrade na cestě nazpět a říkám že tě ten pán právě přesunul na oba lety z Economy do Business. Jen tak. Dárek za dobrých možná 40 tisíc. Buď rád :D Je :)
První třída
První třída
20220318_060533.jpg (95.97 KiB) Zobrazeno 6493 x
Business v A321
Business v A321
Snídane v Business PRG-FRA
Snídane v Business PRG-FRA
Snídaně v terminálu první třídy ve Frankfurtu
Snídaně v terminálu první třídy ve Frankfurtu
Oběd v terminálu první třídy ve Frankfurtu
Oběd v terminálu první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu
Terminál první třídy ve Frankfurtu



FRA-MEX

Sjíždímě výtahem do suterénu terminálu, kde na nás čeká - opět neskutečně příjemný a usměvavý - německy celník. Kontroluje nám pasy a opodál za ním na nás čeká už nás odvoz přímo k letadlu. Opět to sice není s-klasse ale Porsche Cayenne je rozhodně lepší varianta jak Mercedesí dodávka :) Jedem po ploše plné Lufthansí letky až přijíždíme k naší B748. Jestli cesta od terminálu k letadlu zabrala možná 2-3 minuty tak přímo u letadla náš řidič poněkud "bloudí" snad 5 minut. Několikrát je z místa kde nás chce vysadit doslova vyhozen pracovníky pohybujícími se kolem nakládky letadla, nakonec se nějaký ten bezpečný flek ale najde a my tak můžeme postranním vchodem vejít do chobotu a následně letadla.

První třídu u Lufthansy tu hádám každý zná a netřeba ji nijak zvlášť představovat. Osm sedaček v otevřeném prostoru. Žádné uzavřené kupé jak mají asijské aerolinky. Klasická jednoprostorová kabina. Mířím k mému sedadlu 1A. Kombinace B747 a sedadla 1A totiž umožňuje zažít v letectví poměrně vzácnou situaci - jako běžný cestující sedíte v letadle víc vpředu než piloti. No jak bych tomuhle mohl odolat :lol: Letušky jsou opět maximálně příjemné a ochotné. Pořád si na to němůžu zvyknout :) Co přesně bylo k jídlu a pití Vám už z hlavy nepovím, fotky ale napoví. Let samotný si už popravdě moc nevybavuju. Ač sem byl odhodlaný zůstat vzhůru co nejdýl a zažít si tak první třídu co nejvíc, beztak poměrně brzy usínám a probouzím se možná nějaké dvě hodiny před přistáním.
Porsche Cayenne - odvoz z terminálu první třídy k letadlu
Porsche Cayenne - odvoz z terminálu první třídy k letadlu
V Porsche
V Porsche
Na ploše
Na ploše
Drive Porsche, Fly Lufthansa
Drive Porsche, Fly Lufthansa
Jumbo
Jumbo
Sedadlo 1A
Sedadlo 1A
Výhled z 1A
Výhled z 1A
za 1A :)
za 1A :)
Ještě pohled na sedadla v první třídě Lufthansy
Ještě pohled na sedadla v první třídě Lufthansy
:)
:)
20220318_135844.jpg (83.04 KiB) Zobrazeno 6493 x
Frankfurt nad Mohanem
Frankfurt nad Mohanem
Frankfurt nad Mohanem
Frankfurt nad Mohanem
Před-předkrm
Před-předkrm
20220318_150328.jpg (89.54 KiB) Zobrazeno 6493 x
Kaviárový tousty :)
Kaviárový tousty :)
Předkrm
Předkrm
Hlavní jídlo
Hlavní jídlo
Dezert
Dezert
20220318_171030.jpg (73.28 KiB) Zobrazeno 6493 x
Snídaně
Snídaně
Dezert po snídani
Dezert po snídani
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexiko
Mexičan :)
Mexičan :)




MEX-FRA

Na letiště přicházíme s dostatečným předstihem, vyzkoušet a nabrat zkušenosti s dalším salonkem. Při odbavení nastává menší problém - letadlo mířící z Frankfurtu má zpoždění a dle paní na check-inu nám tak hrozí že ve Frankfurtu nestihneme náš let do Prahy. O co víc je paní za pultem zachmuřenější, o to víc se mě rozzařují oči. Dívám se rychle na lety z Frankfurtu do Prahy v ten den a ano, po našem letu ještě jeden let v ten den v plánu je. Ten poslední. Myslím že snad s šesti hodinovým odstupem po tom předposledním. Dokonalé. Pro nárok na kompenzaci ideální situace :lol: Paní se snaží pořád vyhledat nějakou jinou kombinaci letů s kterýma by nás dostala domů v plánovaném čase ale nedaří se. Naštěstí :) Dostáváme palubní vstupenky a míříme k salonku. Tu s palubní vstupenkou s písmeny C a F na ní vytištěnými předbíháme frontu "kartičkářů" čekajících na uvolnění místa v něm a usídlujeme se v jeho "reserve" části. Salonek je to poměrně malý, už něco pamatující. Ono ale i letiště samotné v MEX spíš připomíná "nádražní" vzhled jako třeba berlínský Tegel než Heathrow apd. Žádný zázrak. Ale, pořád lepší než čekat přímo v terminálu. Pití i jídlo tu je :) Letadlo má na odletu opravdu zpoždění kolem dvou hodin. Během letu samotném se mu postupně daří ztrátu umazávat, hodinu co na přestup ve Frankfurtu máme ale porazit nedokáže a tak jsme po příletu přerezervováni na večerní odlet. Dostáváme poukaz na jídlo, myslím že 2x15 Eur či tak nějak. Já se spolucestujícího snažím protáhnout do Business salonku (z Frankfurtu do Prahy má už letenku v Economy) ale v ani jednom se mi to nedaří. Konec usměvavých němců a němkyň. Tak se aspoň za ty poukazy na jídlo vybere nějaká ta bageta a pití. Já si skočím do salonku aspoň na, když už tu jsem jak jinak než Frankfurtské párky a zbytek času trávím v terminálu s rodičem.
Odbavení v Mexiku
Odbavení v Mexiku
20220403_182027.jpg (95.87 KiB) Zobrazeno 6493 x
Sedadlo 3A na zpátečním letě
Sedadlo 3A na zpátečním letě
Před-předkrm
Před-předkrm
Předkrm
Předkrm
Obrázek

Obrázek

Obrázek



FRA-PRG

Rád bych něco napsal i o tomhle letu ale, upřímně si ź něj nepamatuju a nevybavuju vůbec nic :) Jen to že zdárně proběhl.

Obrázek



PS: Kompenzaci ve výši 1 200 Eur Lufthansa vyplatila bez jakýchkoliv komplikací či průtahů 2 měsíce po odeslání mé žádosti o ni :thumbup:


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od prodejce »

Hurá a je tady ..

Kaviár!
Kaviár!!
Kaviár!!!

.. a teď si to teprve jdu přečíst :)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od beardie »

Sau píše:
22. 12. 2022, 10:27
PS: Kompenzaci ve výši 1 200 Eur Lufthansa vyplatila bez jakýchkoliv komplikací či průtahů 2 měsíce po odeslání mé žádosti o ni :thumbup:
sympaticke :lol:

diky za TR, asi pridam aj ten moj, ak budem mat cez Vianoce cas

KaterzynaNA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 12. 2022, 19:16
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od KaterzynaNA »

Velmi zajímavá a podrobná zpráva, děkuji :D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od whiskey »

S arrival F bp si mohol ist aj s hostom do F lounge alebo aj FCT na spiatocnej ceste...


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od Lkprak »

Díky za skvělý hogo-fogo tripreport. S tou kompenzací to muselo být více než zadarmo, že?

Jinak škoda, že s tou Peru nebylo více trpělivosti. Právě letos na jaře (přelom března a dubna) se tam s AF/KLM vypravili čtyři moje kolegové a cca měsíc po nich (a nezávisle na nich) manžel jedné mé kolegyně s kamarády, opět s KLM (toho tedy zdrželo, že mu chybělo jedno očkování, ale to si rychle nechal píchnout v Dážďanech, odkud vyráželi a dorazil tam o den později, než zbytek skupiny).

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od Sau »

whiskey píše:
22. 12. 2022, 19:41
S arrival F bp si mohol ist aj s hostom do F lounge alebo aj FCT na spiatocnej ceste...
Vidis, to me nenapadlo. Ja se zkousel nacpat do businessove a to me tam vzit hosta nechteli.
Lkprak píše:
22. 12. 2022, 20:14
Díky za skvělý hogo-fogo tripreport. S tou kompenzací to muselo být více než zadarmo, že?

Jinak škoda, že s tou Peru nebylo více trpělivosti. Právě letos na jaře (přelom března a dubna) se tam s AF/KLM vypravili čtyři moje kolegové a cca měsíc po nich (a nezávisle na nich) manžel jedné mé kolegyně s kamarády, opět s KLM (toho tedy zdrželo, že mu chybělo jedno očkování, ale to si rychle nechal píchnout v Dážďanech, odkud vyráželi a dorazil tam o den později, než zbytek skupiny).
Zadarmo to ani pak zdaleka nebylo ale urcite to pomohlo naklady prijemne snizit :)

No, ja sice pisu ze jsem Peru odpiskal ale odpiskal jsem jej u Lufthansy. Jeste v ten rok, v zari 2021 jsem do nej hned po jeho otevreni jel, prave taky s KLM :)

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od Lkprak »

Sau píše:
23. 12. 2022, 03:06
whiskey píše:
22. 12. 2022, 19:41
S arrival F bp si mohol ist aj s hostom do F lounge alebo aj FCT na spiatocnej ceste...
Vidis, to me nenapadlo. Ja se zkousel nacpat do businessove a to me tam vzit hosta nechteli.
Lkprak píše:
22. 12. 2022, 20:14
Díky za skvělý hogo-fogo tripreport. S tou kompenzací to muselo být více než zadarmo, že?

Jinak škoda, že s tou Peru nebylo více trpělivosti. Právě letos na jaře (přelom března a dubna) se tam s AF/KLM vypravili čtyři moje kolegové a cca měsíc po nich (a nezávisle na nich) manžel jedné mé kolegyně s kamarády, opět s KLM (toho tedy zdrželo, že mu chybělo jedno očkování, ale to si rychle nechal píchnout v Dážďanech, odkud vyráželi a dorazil tam o den později, než zbytek skupiny).
Zadarmo to ani pak zdaleka nebylo ale urcite to pomohlo naklady prijemne snizit :)

No, ja sice pisu ze jsem Peru odpiskal ale odpiskal jsem jej u Lufthansy. Jeste v ten rok, v zari 2021 jsem do nej hned po jeho otevreni jel, prave taky s KLM :)


Tak to je dobře. A z toho bude taky TR? :D

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od Sau »

No, uprimne, bylo to pouze v economy a nic nejak o cem by bylo psat se behem letu nestalo*





*No dobre, nic si z letu uz velice nepamatuju :D Nepocital sem ze z te cesty budu neco psat a tak sem sa ani nijak zvlast nesnazil, nemam dokonce ani jednu jedinou fotku. Z letu. Z Peru jich je pak samozrejme hromada :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od Globik »

"
PS: Kompenzaci ve výši 1 200 Eur Lufthansa vyplatila bez jakýchkoliv komplikací či průtahů 2 měsíce po odeslání mé žádosti o ni"

Nechci rejpat, ale 2 měsíce jsou buď průtahy nebo ne bez jakýchkoliv komplikací :)
Každopádně vidím, že LH tu stále někomu vyplácí kompenzace, o jiných aerolinkach se tu nikdo nezmiňuje :D

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od Sau »

Tak, pokud máš zkušenosti ať už od Lufthansy či jiné aerolinky o rychlejším vyplacení kompenzace tak super :) Já obvykle čítávám o násobně delších anabázích. A bez komplikací to beru v tom smyslu že se mi po odeslání žádosti ozvali až s její výplatou - nic mezitím nerozporovali, na nic se neodvolávali, nic nechtěli doplnit atd.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od Globik »

Sau píše:
24. 12. 2022, 08:21
Tak, pokud máš zkušenosti ať už od Lufthansy či jiné aerolinky o rychlejším vyplacení kompenzace tak super :) Já obvykle čítávám o násobně delších anabázích. A bez komplikací to beru v tom smyslu že se mi po odeslání žádosti ozvali až s její výplatou - nic mezitím nerozporovali, na nic se neodvolávali, nic nechtěli doplnit atd.
Jasně, ale mělo by to být do měsíce, pokud se nemýlím :-)
U nás rozporovali číslo letu (byl to c/s, buď si hráli na blbé nebo ta osoba kdovíkde byla fakt blbá), poté co presvihli lhůtu 30 dní na odpověď jsme jim pohrozili DASem a německým ministerstvem a pak už to bylo poměrně rychlé.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od MadLi »

Vdaka za report, mam LH vo first na To do liste :D Ja mam na ucte 125 000milv M&M, plan je first a spat business. Chcem ale dopriat aj manzelke takze musim este setrit dalej, bohuzial teraz bez Diners a nemoznosti zobrat M&M kreditku v SR to bude velmi narocne :roll:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od whiskey »

MadLi píše:
27. 12. 2022, 14:33
Vdaka za report, mam LH vo first na To do liste :D Ja mam na ucte 125 000milv M&M, plan je first a spat business. Chcem ale dopriat aj manzelke takze musim este setrit dalej, bohuzial teraz bez Diners a nemoznosti zobrat M&M kreditku v SR to bude velmi narocne :roll:
TATL das v pohode smerom tam Y v exit row, lebo je to denny let. Nazad F, mozno vyjde pre obidvoch.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG-FRA-MEX s LH v F na B748

Příspěvek od prodejce »


whiskey píše: TATL das v pohode smerom tam Y v exit row, lebo je to denny let. Nazad F
No fuj!!!


Odpovědět