Jarní Vietnam a Bali s Turkish Airlines (2023)

Odpovědět
michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Jarní Vietnam a Bali s Turkish Airlines (2023)

Příspěvek od michal4 »

Na jaře jsme vyrazili do světa s Turkish Airlines. Letenky kupované loni v květnu ještě za covidové ceny. Už týden po rezervaci přišlo oznámení, že Turci porušili lety. To byl můj osobní rekord. Ještě to do odletu zvládnou dvakrát a jednou, když jsme na Bali to šoupnou o dalších pár minut.

Trocha googlení stačí a zjistím, že si s letenkou můžeme hrát v rámci celého award regionu Far East. Avšak online nám to nejde. V Praze už kancelář TK není, tak využívám jednoho odletu z Vídně a u opery navštěvuji kancelář TK. Tam je to během pár minut změněno k naší spokojenosti. Z R/T Praha-Hanoj vytvoří open-jaw Praha-Hanoj/Denpasar-Praha. Bez doplatku. Přelet z Vietnamu do Indonésie řešíme přímým letem od Vietjetu.

Itinerář:
Praha-Istanbul-Hanoj + návštěva salónku v IST
2 týdny ve Vietnamu:
- návštěva rodiny snoubenky
- svatební party její sestry
- návštěvy Sa Py
- rodinný výlet na ostrov Phu Quoc s Bamboo Airways (ač si sny nepamatuji, tak to byl vážný kandidát na noční můry)
Přelet s Vietjetem na Bali
- 1 týden na Bali
- 4* rezort
- auto s řidičem
- lockdownový balijský nový rok Nyepi
Denpasar-Istanbul-Praha

Celý cestopis:
:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... tnamu.html (Vietnam)
:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... -bali.html (Bali)

Let Denpasar-Istanbul byl značně nestandardní. Narazili jsme tam na jednoho agresivního blbce a nekompetentní posádku. Ten na nás řval, použil zvláštní fráze dost za hranou, obvinil nás bez důkazů z jednoho kopnutí do sedačky (ano, jednoho) a posádka se věnovala jen jemu a litovala, že ho nemůže přesadit do business class. Na nás jak na zlobivé uličníky a evidentní agresivitu a rasistické komentáře ze strany pasažéra přecházeli novou várkou poučování o jeho plném právu sklopit sedadlo na doraz. Co na tom, že někoho téměř bouchl do hlavy. Ještě publikovatelné perly z letu:
"I am Turkish and this is Turkish Airlines, that's why the crew will do what I want" (pasažér)
"Seat hit or racistic offends. I am not sure what is worse" (steward)
Zažil jsem už několik stovek letů, ale ještě nikdy nic takového. Nejlepší je, že jsme původně měli mít jiné sedačky a u check-in přepážky jsme vyhověli žádosti agentky, jestli nám je může změnit. Pro dobrotu na žebrotu...

Pár poznámek pod čarou:
Stopoveru v Istanbulu nevyužíváme a naopak bereme, co nejkratší přestupy. Inu, někdo má vízum pro vstup do Turecka za 45 $ (a já to nejsem).

O Nyepi jsme dopředu nevěděli. Sice zeměpis miluji, byl jsem i v Indii, prověřil státní svátky Indonésie, ale o tomhle lokálním peklíčku jsem neměl nejmenší tušení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Odpovědět