Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Online

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od whiskey »

Lkprak píše:
27. 02. 2024, 21:42
Moc děkuji. No já tenkrát (přelom září a října 2006) projel Španělsko vlakem. Zážitek, na který asi nikdy nezapomenu, ale budu se ho snažit někdy napodobit. Jen škoda, že to mládí je fuč :crazy: .
slovami klasika, mladi v prdeli a do duchodu daleko. Portugalsko bolo super, v lete 2003 TDI oktavkou z Bratislavy cez Gibraltar, nazad San Fermin v Pamplone, v kufri spacaky a stan...


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od Lkprak »

whiskey píše:
28. 02. 2024, 01:23
Lkprak píše:
27. 02. 2024, 21:42
Moc děkuji. No já tenkrát (přelom září a října 2006) projel Španělsko vlakem. Zážitek, na který asi nikdy nezapomenu, ale budu se ho snažit někdy napodobit. Jen škoda, že to mládí je fuč :crazy: .
slovami klasika, mladi v prdeli a do duchodu daleko. Portugalsko bolo super, v lete 2003 TDI oktavkou z Bratislavy cez Gibraltar, nazad San Fermin v Pamplone, v kufri spacaky a stan...
Jj, spaní v lehátkových vozech, klidně v kupé s pěti dalšími lidmi, záhy nato v hostelech s třeba i s dvaceti spolunocležníky. Peněženka měla radost, tělo se vyspalo. Stálo to za to. Jen mít člověk tenkrát prachy, co má dneska, užil by si to možná ještě trochu víc. Nebo ne?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od Fabo »

Ja na ty hostely a tohletamto nemel nervy uz tehdy. Porad jsem toho snesl min nez dneska (kuprikladu spolecne socialni zarizeni bych tehdy jeste snesl, dneska uz fakt ne) ale tu moznost mit trochu soukromi a zamknout pokoj do ktereho nikdo (krom upratovacky) nevleze byl zaklad uz tehdy.

To spis bych dal ten spacak a stan v kufru.

Nocni vlaky jinak jsou super. Skoda ze uz malem vymrely a tam kde jeste jsou, stoji takovou dardu.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od Lkprak »

Fabo píše:
28. 02. 2024, 15:41
Ja na ty hostely a tohletamto nemel nervy uz tehdy. Porad jsem toho snesl min nez dneska (kuprikladu spolecne socialni zarizeni bych tehdy jeste snesl, dneska uz fakt ne) ale tu moznost mit trochu soukromi a zamknout pokoj do ktereho nikdo (krom upratovacky) nevleze byl zaklad uz tehdy.

To spis bych dal ten spacak a stan v kufru.

Nocni vlaky jinak jsou super. Skoda ze uz malem vymrely a tam kde jeste jsou, stoji takovou dardu.
Mně spaní v hostelu začalo vadit, až když začalo přibývat nocí, kdy jsem se kvůli chrápání některého ze spolunocležníků nevyspal. Za začátku se to dělo výjimečně, později jakoby společně se mnou začali stárnout i mí spolunocležníci a těchto nocí bylo víc a víc, takže jsem instinktivně začal hledat alespoň soukromé pokoje, z čehož zejména na západ od našich hranic nemá peněženka ani trochu radost.
Spacích vlaků bylo ještě tak před patnácti lety v Evropě hromada, onehdy jsem třeba právě do toho Španělska strávil devět nocí v řadě, ale ty levnější lehátka jsou v podstatě hostely na kolejích (dokonce to tak ČD prezentují), takže spát v kupé s pěti dalšími cestujícími bych už asi dnes taky nedal. A single lůžka jsou bohužel fakt pálka.
A stan je fajn, ale z mnoha důvodů ne na rychlou městkou turistiku (ale vždycky je to zážitek, o tom žádná).

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Online

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od whiskey »

Fabo píše:
28. 02. 2024, 15:41
Ja na ty hostely a tohletamto nemel nervy uz tehdy. Porad jsem toho snesl min nez dneska (kuprikladu spolecne socialni zarizeni bych tehdy jeste snesl, dneska uz fakt ne) ale tu moznost mit trochu soukromi a zamknout pokoj do ktereho nikdo (krom upratovacky) nevleze byl zaklad uz tehdy.

To spis bych dal ten spacak a stan v kufru.

Nocni vlaky jinak jsou super. Skoda ze uz malem vymrely a tam kde jeste jsou, stoji takovou dardu.
suhlas s jendou vynimkou - v japonsku mi hajzle na chodbe vobec nevadia :)
btw, v utorok idem posledny nocny lozkovy vlak v japonsku, ak sa zadari bude youtube...


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od Lkprak »

whiskey píše:
29. 02. 2024, 00:21
Fabo píše:
28. 02. 2024, 15:41
Ja na ty hostely a tohletamto nemel nervy uz tehdy. Porad jsem toho snesl min nez dneska (kuprikladu spolecne socialni zarizeni bych tehdy jeste snesl, dneska uz fakt ne) ale tu moznost mit trochu soukromi a zamknout pokoj do ktereho nikdo (krom upratovacky) nevleze byl zaklad uz tehdy.

To spis bych dal ten spacak a stan v kufru.

Nocni vlaky jinak jsou super. Skoda ze uz malem vymrely a tam kde jeste jsou, stoji takovou dardu.
suhlas s jendou vynimkou - v japonsku mi hajzle na chodbe vobec nevadia :)
btw, v utorok idem posledny nocny lozkovy vlak v japonsku, ak sa zadari bude youtube...
Společné záchody (a sprchy) jsou pro mě taky v pohodě. Teda, když jsem předloni slyšel z vedlejšího hotelového pokoje, jak tam nějaká dvojice s...dovádí a pak se šli do té společné sprchy osprchovat, dal jsem si z jejím následným využitím hodně načas :sad:

A na vlak jsem moc zvědavý :D

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od pavelpmi »

Teď jsme byli v Kostarice v šesti, všechno jsem to menežoval, bylo to super, ale nakonec mi přišlo, že šest už je dost. :D

A taky si vzpomínám, jak jsem byl na praxi měsíc v Portu v roce 1995, jel jsem Interrailem a vlakem jsem procestoval i Portugalsko. :D

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od Lkprak »

pavelpmi píše:
24. 03. 2024, 00:28
Teď jsme byli v Kostarice v šesti, všechno jsem to menežoval, bylo to super, ale nakonec mi přišlo, že šest už je dost. :D

A taky si vzpomínám, jak jsem byl na praxi měsíc v Portu v roce 1995, jel jsem Interrailem a vlakem jsem procestoval i Portugalsko. :D
Chápu. Člověk by asi ocenil, kdyby mu jeho spolucestovatelé dávali okamžitou zpětnou vazbu a ideálně ho chválili a povzbuzovali a nepsali děkovné smsky až týden po návratu, jako se to stalo ehm...posledně mně. Ale po téhle zkušenosti mám tak nějak větší pochopení pro průvodkyni z Účastníků zájezdu :biggrin:

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od Sau »

Z toho co pises mi neprijde ze by ste se buhvijak rozhadali. Nejake rozepre, kdyz necestujes sam (a pokud si schizofrenik tak i tehdy ;) ) prijdou vzdy. Tomu je nemozne se vyhnout. Sam sem to zazil x-krat. Dulezite je z toho nedelat vedu. Neprikladat tomu vetsi vahu nez to realne ma (= skoro zadnou). A nebo holt vyletovat sam :)

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Za vzpomínkami i za poznáním do Španělska a Portugalska

Příspěvek od Lkprak »

Sau píše:
27. 03. 2024, 06:47
Z toho co pises mi neprijde ze by ste se buhvijak rozhadali. Nejake rozepre, kdyz necestujes sam (a pokud si schizofrenik tak i tehdy ;) ) prijdou vzdy. Tomu je nemozne se vyhnout. Sam sem to zazil x-krat. Dulezite je z toho nedelat vedu. Neprikladat tomu vetsi vahu nez to realne ma (= skoro zadnou). A nebo holt vyletovat sam :)
Psal jsem to s vědomím, že to můžou číst všichni "účastníci zájezdu", stejně tak jako jejich děti, partneři apod.. Proto jsem se hodně, ale opravdu hodně krotil v popisu toho, co se tam dělo. K tomu dalšímu asi nevím. Byl jsem teď pár dní sám, předtím jsem byl s jednou ze spolucestovatel na Ibize (viz. můj další tripreport zde) a čekal jsem, že mi z toho vyjde nějaké srovnání, že přijdu na to, co je lepší. A nakonec jsem nepřišel na nic. Vyšlo mi, že jsou to prostě úplně jiné disciplíny. Obojí má své výhody i nevýhody a do budoucna se nebudu bránit ani jednomu ani druhému.


Odpovědět