Koupákem i tulákem, tentokrát na Rhodosu

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem, tentokrát na Rhodosu

Příspěvek od Lkprak »

Globik píše:
29. 06. 2024, 22:25
On to původně risk nebyl, letěl jsem dopoledne a noc předtím jsem plánoval strávit v centru Rhodu. Měl jsem lístek na trajekt ze Symi do Rhodu (vyplouvající z Pirea) na odpoledne. No a trajekt nepřijel, vůbec nevyplul. Pak povolili vznášedla a naštěstí mi přebukovali lístek. A pak jsem další den fakt viděl těm můj původní trajekt z letadla :shock:
Ou. Člověk se tolikrát dostane do problémů, ani neví jak Ale alespoň byl zážitek. A rozhodně lepší, než ta opačná hrozící varianta, tj. koukat z trajektu na to letadlo :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fabo »

whiskey píše:
29. 06. 2024, 15:09
Sa tu tie package holidays nejak rozmohli, v auguste mam Bulharsko s cestovkou all inclusive :)
ja budem v lete autoturista individual, ale organizovany zajazd som si zorganizoval v zime. Vlani tusim nebolo nic, ale roky predtym nejake to Turecko a Kapverdy.

Podla mna je to zbytocne zaznavany sposob cestovania.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvek od Lkprak »

Fabo píše:
30. 06. 2024, 18:55
whiskey píše:
Sa tu tie package holidays nejak rozmohli, v auguste mam Bulharsko s cestovkou all inclusive :)
ja budem v lete autoturista individual, ale organizovany zajazd som si zorganizoval v zime. Vlani tusim nebolo nic, ale roky predtym nejake to Turecko a Kapverdy.

Já jsem to bral vždycky tak, že nepotřebuji cestovku, když si to zvládnu zařídit sám. No, nechci ani domyslet (a nezjišťoval jsem to), na kolik by mě vyšlo, kdybych si týden před odletem začal takový pobyt na Rhodosu zajišťoval sám, bez pomoci cestovky :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
whiskey píše:

Tak samozřejmě, v mnoha případech je "koupácký" balíček od cestovní kanceláře mnohem výhodnější, než součet individuálních cen. Akorát to spousta lidí nechápe a tvrdí, že "platit výpalné cestovce" může jen někdo, kdo je neschopný si vše online zařídit sám.

Nicméně, shodou okolností na tom mém výletě, kdy mi kvůli rozbouřenému moři málem uletělo letadlo, byla ohledně organizovaného turismu spousta absurdit. A omlouvám se LKPRákovi, že parazituju na jeho TR a vytvářím si tu vlastní TR :)
Je to záležitost stará přesně 20 let, kdy ještě nebyly tak dynamické ceny letenek jako dnes a nebe nad Evropu bylo ještě regulované. Koupil jsem na konec sezóny v rámci last minute pro sebe a tehdejší přítelkyni zájezd na 2 týdny na jižní Krétu. S tím, že bych tam (jen já) ještě nějakou dobu pobyl, jenže jedna z mých chlebodárkyň pro mě měla pak ještě nějaký kšeft, ne úplně jistý - pár dní před odletem mi potvrdila, že kšeft platí a současně mi sdělila, že letí se svými rodiči na stejné místo jako my. Na LKPR pak vyšel perfect timing a my se sešli za sebou ve frontě na check-in. A jak jsme se dali do řeči, tak mi řekla, že ze kšeftu sešlo a divila se, že mi to zapomněla říct. Skvělé, nepřipravený letím do Řecka. Každopádně jsme se pak párkrát sešli, oni měli naprosto luxusní celé patro baráku s obrovskou terasou a v ultralastu od cestovky, která po sezoně plánovaně ukončila svoji činnost, měli tento luxus včetně letenek a transferů za necelých 6500 Kč na osobu. Tahle částka je důležitá pro závěr mého plácání.
V den, kdy náš zájezd končil, jsem způsobně nasedl do transferu, abych svoji přítelkyni doprovodil na letiště do Chanie. Po jejím odbavení jsem delegátce CK sdělil, že se nevracím a sděluji ji to proto, aby mě nehledali a nevyvolávali. Tím jsem ji naprosto vyvedl z míry. Byla očividně v šoku a ptala se mě, kde budu a jak se pak dostanu domů. Když jsem jí sdělil, že poletím nějakou linkou, tak jí to nestačilo, bylo na ní vidět, že je připravená volat letištní policii a nechat mě odnést do letadla. Pak zavolala kolegovi, sdělila mu, co má za problém a pečlivě se ujistila, že mě může nechat svobodně odejít. A tedy jsem opravdu mohl odejít na taxi, v Chanii tenkrát (možná dodnes) neexistovala veřejná doprava na letiště. Za taxi jsem dal nějakých 50 eur, jiná eventualita nebyla (prosím porovnat s cenou ultralastu 2 týdny + letenka + transfery).
Teď se vrátím pár týdnů zpět. Když jsem uvažoval, že v Řecku po tom zájezdu zůstanu, volal jsem do ČSA s dotazem, kolik stojí nejlevnější OW letenka z Athén do Prahy. Cena se mi líbila s tím, že prostě budu flexibilní v datu odletu, abych se na ni dostal. Když jsem však po hopsání po ostrovech dorazil na Rhodos a volal jsem na zastoupení ČSA s tím, že si chci zabukovat letenku, tak mi řekli několikanásobnou cenu. Na moji námitku mi řekli, že ta původní cena je mládežnická (nebo studentská, už si nepamatuju). Skvělé, to mi rovnou mohli říci cenu pro infanta... Šel jsem tedy do nějaké agentury, která zastupovala německé cestovky, s dotazem na levný let do střední Evropy. "Do you mean a charter flight?" Samozřejmě, jen tak mi letenku na charter prodat nemohli, to si ještě Olympic hlídali trh. Prodali mi koupáckou letenku s TUI do Lipska a stálo to v přepočtu asi 7 tisíc korun (prosím porovnat s výše uvedenou cenou zájezdu). V obálce bylo samozřejmě uvedeno, že to platí jen v balíčku s ubytováním. Na checkinu se mě pak paní ptala (když viděla český pas), zda z Lipska jedu domů vlakem (logicky kvůli zavazadlu, ale já jsem se už předposraně bál, že je jí podezřelé, že Čech letí do Lipska a ukaž mi hezky, kde jsi bydlel a jak jsi sem doletěl).

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvek od Lkprak »

Globik píše:
30. 06. 2024, 20:38
Fabo píše:
whiskey píše:
Po jejím odbavení jsem delegátce CK sdělil, že se nevracím a sděluji ji to proto, aby mě nehledali a nevyvolávali. Tím jsem ji naprosto vyvedl z míry. Byla očividně v šoku a ptala se mě, kde budu a jak se pak dostanu domů. Když jsem jí sdělil, že poletím nějakou linkou, tak jí to nestačilo, bylo na ní vidět, že je připravená volat letištní policii a nechat mě odnést do letadla. Pak zavolala kolegovi, sdělila mu, co má za problém a pečlivě se ujistila, že mě může nechat svobodně odejít.
Jo, takového přístupu jsem se fakt bál. Organizovaný tábor bez možnosti útěku. Když jsem si pak den před odjezdem četl na nástěnce cestovní kanceláře, že je jen a jen na Vás, zda transfer na letišti využijete, připadal jsem si jak v jiříkově vidění.
Jinak díky za popsání textu. Takový "trouble trip report." Zažít bych to fakt nechtěl.

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208

Příspěvek od Globik »

Lkprak píše:
30. 06. 2024, 21:25
Globik píše:
Fabo píše:

Po jejím odbavení jsem delegátce CK sdělil, že se nevracím a sděluji ji to proto, aby mě nehledali a nevyvolávali. Tím jsem ji naprosto vyvedl z míry. Byla očividně v šoku a ptala se mě, kde budu a jak se pak dostanu domů. Když jsem jí sdělil, že poletím nějakou linkou, tak jí to nestačilo, bylo na ní vidět, že je připravená volat letištní policii a nechat mě odnést do letadla. Pak zavolala kolegovi, sdělila mu, co má za problém a pečlivě se ujistila, že mě může nechat svobodně odejít.
Jo, takového přístupu jsem se fakt bál. Organizovaný tábor bez možnosti útěku. Když jsem si pak den před odjezdem četl na nástěnce cestovní kanceláře, že je jen a jen na Vás, zda transfer na letišti využijete, připadal jsem si jak v jiříkově vidění.
Jinak díky za popsání textu. Takový "trouble trip report." Zažít bych to fakt nechtěl.
Já v té době jezdil jen s Fischerem. Tam to bylo v pohodě. Jednou tedy nám v Tunisku zvonil na pokoji telefon a volala delegátka, zda přijdeme na schůzku s ní. Byla to asi třetí schůzka během pobytu (na předchozích jsme pochopitelně nebyli, kdo by na to měl čas, že). Tak jsme ze slušnosti šli. Na druhou stranu, naposledy jsme byli na koupáckém zájezdu s německou cestovkou v roce 2013, nešli jsme ani na jednu schůzku s delegátem a ten se nám pomstil za to, že nám nemohl nic prodat tím, že nám nikde nenechal info o čase transferu na letiště.
Ale když jsem viděl, co dělali někteří moji kolegové a kolegyně (sám jsem dlouhá léta pracoval jako delegát), tak to byly fakt gulagy.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvek od Lkprak »

Globik píše:
30. 06. 2024, 21:44
Lkprak píše:
30. 06. 2024, 21:25
Globik píše:

Já v té době jezdil jen s Fischerem. Tam to bylo v pohodě. Jednou tedy nám v Tunisku zvonil na pokoji telefon a volala delegátka, zda přijdeme na schůzku s ní. Byla to asi třetí schůzka během pobytu (na předchozích jsme pochopitelně nebyli, kdo by na to měl čas, že). Tak jsme ze slušnosti šli. Na druhou stranu, naposledy jsme byli na koupáckém zájezdu s německou cestovkou v roce 2013, nešli jsme ani na jednu schůzku s delegátem a ten se nám pomstil za to, že nám nemohl nic prodat tím, že nám nikde nenechal info o čase transferu na letiště.
Ale když jsem viděl, co dělali někteří moji kolegové a kolegyně (sám jsem dlouhá léta pracoval jako delegát), tak to byly fakt gulagy.
"My tam pak už nechodili, protože jsme tam byli už pětkrát, ty, protože jedeš poprvé, bys měl jít." To mi řekli doma a rodiče se mají poslouchat. Jinak bych se bez té schůzky obešel, nic nového jsem se tam nedozvěděl. Ale byla to zajímavá zkušenost, o tom žádná.

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od whiskey »

Globik píše:
29. 06. 2024, 17:57
preDoufám, že uděláš TR! Odkud letíš, BTS?
pred dvoma rokmi som bol s TUI, lietadlo bol MD od European Air Charter, z VIE. Na spiatocnej ceste v BOJ sa nastupovalo cez chvost :thumbup:
Bol som prijemne prekvapeny hlavne pristupom personalu na hoteli, kedze to bolo all inclusive, t.j. minimum prilezitosti pre tringelty, napriek tomu vsetko pekne fungovalo, nic nebol problem vybavit ci vyriesit. Ani naznak post-komunistickeho syndromu "zakaznik daj mi pokoj a neotravuj".
Tak som to kupil od TUI aj tento rok, len namiesto bulharskeho MDcka do BOJ to bude OS A320 do VAR a iny hotel kusok vyssie na tej istej plazi, aj s vlastnym aquaparkom "at si hosi zablbnou".

Night fly
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Night fly »

whiskey píše:
Globik píše:
28. 06. 2024, 19:49
Zkušený cestovalel koupákem :lol:
Čtu to jedním dechem, ale pořád jsem se nedověděl, čím se po Tvojí návštěvě stal Symi mediálně známým.
Zustanu ortodoxnim individualem, i kdyz letosni dovolena byla postavena na FR na CFU :wink:

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvek od Marty-t »

Já letos asi taky "vyměknu" a po 25 letech si asi koupím balíček s CK s odletem z Brna. Už mne to trmácení na čím dál víc zacpanějších dálnicích do VIE nebo PRG a čím dál víc zdražujícímu tamnímu parkovnému fakt nebaví. Ale proto tu příspěvek nepíšu. Spíš mám nápad pro LPRAKa. Možná o tom ví, možná ho to nenapadlo... Podle mne příště už zase poletíš sám jako individuál, že ? Nechceš si najít na Facebooku nějaké cestovatelské skupiny (klidně napiš do SZ - pošlu ti tip konkrétní, kde se domlouvají i zkušení cestovatelé mezi sebou) - podle mne je spousta lidiček jako Tvoje kámoška z minulých výletů, co by velmi ocenili, kdyby někdo navrhl - tehdy a tehdy jedu tam, chceš se přidat ? Sami se bojí a podle mne Ty plýtváš svým cestovně-plánovacím talentem, když jedeš sám. Jim by Tvoje přítomnost určitě pomohla překonat jejich obavy a Ty by jsi si mohl jako bonus třeba vychutnat pivko na dovolené nejen sám, ale třeba ve dvou, třech, čtyřech, pěti zajímavých lidech... Ale chápu, někdy si cesty člověk samotný vychutná nejlíp...</END_NEVYZADANE_RADY> :lol:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvek od Lkprak »

whiskey píše:
01. 07. 2024, 08:14
Globik píše:
29. 06. 2024, 17:57
preDoufám, že uděláš TR! Odkud letíš, BTS?
pred dvoma rokmi som bol s TUI, lietadlo bol MD od European Air Charter, z VIE. Na spiatocnej ceste v BOJ sa nastupovalo cez chvost :thumbup:
Bol som prijemne prekvapeny hlavne pristupom personalu na hoteli, kedze to bolo all inclusive, t.j. minimum prilezitosti pre tringelty, napriek tomu vsetko pekne fungovalo, nic nebol problem vybavit ci vyriesit. Ani naznak post-komunistickeho syndromu "zakaznik daj mi pokoj a neotravuj".
Tak som to kupil od TUI aj tento rok, len namiesto bulharskeho MDcka do BOJ to bude OS A320 do VAR a iny hotel kusok vyssie na tej istej plazi, aj s vlastnym aquaparkom "at si hosi zablbnou".
Jo, bulharské chartery byly v Praze jeden čas taky legendou. Krom MDček byly ve své době hodně slavné Bae 146 v podání Hemus Air, to byl krásný pohled. I když jsem pak později mluvil s někým, kdo s nimi letěl (myslím, že to byla spolužačka z dopravní průmyslovky) a ten z toho měl hodně blbý pocit.

To mi připomíná, že můj úplně první let v životě bylo v srpnu 1995 TU-154B na společnosti Balkan na trase z Prahy do Burgasu. Letecká společnost už zkrachovala, ale cestovní kancelář Bulgariatour, jež organizačně zajišťovala tábor pro děti zaměstnanců Vojenských staveb, ve kterých pracoval tehdy můj otec, dodnes funguje.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvek od Lkprak »

Night fly píše:
01. 07. 2024, 09:17
whiskey píše:
Globik píše:
28. 06. 2024, 19:49
Zkušený cestovalel koupákem :lol:
Čtu to jedním dechem, ale pořád jsem se nedověděl, čím se po Tvojí návštěvě stal Symi mediálně známým.
Zustanu ortodoxnim individualem, i kdyz letosni dovolena byla postavena na FR na CFU :wink:
Člověka občas překvapí, kolik těch "koupáckých linek" Ryan vlastně třeba z Prahy má. Navíc je fajn, že většinu (ne-li všechny) drží po celý letní leťák, tj. od začátku dubna do konce října. Už jsem měl předloni tuším spadeno právě na Rhodos na konci října, ceny byly luxusní. Vlastně jsem ale rád, že to tenkrát nevyšlo a mohl jsem tam vyrazit teď v plné sezóně.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvek od Lkprak »

Marty-t píše:
01. 07. 2024, 10:16
Já letos asi taky "vyměknu" a po 25 letech si asi koupím balíček s CK s odletem z Brna. Už mne to trmácení na čím dál víc zacpanějších dálnicích do VIE nebo PRG a čím dál víc zdražujícímu tamnímu parkovnému fakt nebaví. Ale proto tu příspěvek nepíšu. Spíš mám nápad pro LPRAKa. Možná o tom ví, možná ho to nenapadlo... Podle mne příště už zase poletíš sám jako individuál, že ? Nechceš si najít na Facebooku nějaké cestovatelské skupiny (klidně napiš do SZ - pošlu ti tip konkrétní, kde se domlouvají i zkušení cestovatelé mezi sebou) - podle mne je spousta lidiček jako Tvoje kámoška z minulých výletů, co by velmi ocenili, kdyby někdo navrhl - tehdy a tehdy jedu tam, chceš se přidat ? Sami se bojí a podle mne Ty plýtváš svým cestovně-plánovacím talentem, když jedeš sám. Jim by Tvoje přítomnost určitě pomohla překonat jejich obavy a Ty by jsi si mohl jako bonus třeba vychutnat pivko na dovolené nejen sám, ale třeba ve dvou, třech, čtyřech, pěti zajímavých lidech... Ale chápu, někdy si cesty člověk samotný vychutná nejlíp...</END_NEVYZADANE_RADY> :lol:
Díky za námět a za radu. Popravdě řečeno, tahle dovolená, resp. v tomto termínu, byla po té, co bylo jasné, že to letos nepůjde s hafany, plánováno právě s ní (s kamarádkou z předchozích cest). Ale než jsme stačili cokoliv koupit, podařilo se jí dostat na jedno velmi důležité lékařské vyšetření, na které se běžně čeká mnohem delší dobu, tak jsme to odpískali. Ale další společné výlety jsou zase v plánu, tak uvidíme, co podnikneme příště.
O těch cestovatelských skupinách na Facebooku vím, dokonce jsem v jedné z nich dlouho byl a spíš než plánování společných cest mě tam, a teď to bude znít asi hodně nabubřele, bavilo tam lidem radit právě s plánovaním a vymýšlením cest. A dokonce mi myslím z té doby, zůstalo pár kamarádů na Facebooku :lol:
Jinak jsem ale spokojený tak, jak to je. Bude to znít blbě, ale společnost za každou cenu nepotřebuji. Když bude se mnou někdo chtít někam vyrazit, moc rád vyrazím, ale lednové Portugalsko mě naučilo, že když se tlačí na pilu, dopadne to blbě.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Night fly »

Lkprak píše:
01. 07. 2024, 21:10
Night fly píše:
whiskey píše:

Člověka občas překvapí, kolik těch "koupáckých linek" Ryan vlastně třeba z Prahy má. Navíc je fajn, že většinu (ne-li všechny) drží po celý letní leťák, tj. od začátku dubna do konce října. Už jsem měl předloni tuším spadeno právě na Rhodos na konci října, ceny byly luxusní. Vlastně jsem ale rád, že to tenkrát nevyšlo a mohl jsem tam vyrazit teď v plné sezóně.
Jj, rijnove ceny jsou super, uz jsme taky uvazovali jeste nad jednim prodlouzenym vikendem na konci sezony :wink:

Jinak ale je nutno dat FR kredit, ze temi "koupackymi" linkami tak trochu pomaha vytvaret o neco lepsi (snesitelnejsi) koupaky. Jako napr.schopne sbalit se na 10 dnu do prirucaku, zaridit si ubytovani a program na miste nebo netleskajici po kazdem pristani :lol:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvek od Lkprak »

Night fly píše:
02. 07. 2024, 07:34
Lkprak píše:
01. 07. 2024, 21:10
Night fly píše:

Jinak ale je nutno dat FR kredit, ze temi "koupackymi" linkami tak trochu pomaha vytvaret o neco lepsi (snesitelnejsi) koupaky. Jako napr.schopne sbalit se na 10 dnu do prirucaku, zaridit si ubytovani a program na miste nebo netleskajici po kazdem pristani :lol:
Ano, v kontextu současných problémů na Ruzyni se ta schopnost sbalit na deset dnů do příručáku stává velice ceněnou :clap: Dnes jsem tak mimochodem na to zkoušel navést jednu milou kolegyni, která ze cca z 14 chystá vyrazit s dcerou a maminkou do Antalye (zpoždění přežije, absenci oblečení a dalších propriet už méně).
Jinak samozřejmě souhlasím, ale nejde jen o Ryan, ale v případě Prahy i o U2 a EW (ale tam mám pocit, že to zaměření na "koupácké linky" bylo náhradní řešení, jejich původní záměr byl v Praze poněkud jiný).

Odpovědět