PRG-Paříž-Hong Kong s Air France

Odpovědět
maslik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 06. 02. 2007, 15:56
Stav: Offline

PRG-Paříž-Hong Kong s Air France

Příspěvek od maslik »

Je asi 18:00 a už zase stojím v té známé budově,totiž v budově Ruzyňského letiště.Neváhám a jdu k odbavovací přepážce pro let do Paříže AF 2483.Tam samozřejmě dostávám své boarding passy jak pro tento let tak i pro let AF 188 do Hong Kongu.Vyptávám se jak se dá přestoupit v CDG za 45minut,ale nedozvídám se žádnou revoluční informaci.Ještě se jdu posilnit do letištního bufetu a už procházím pasovou kontrolou.Když už jsem na cestě ke gatu koukám na obrazovku a vidím hrozivý nápis : DELAYED EXPECTED 21:45 totiž zpoždění o hodinu.V tuto chvíli je mi jasné,že dneska do Hong Kongu nepoletím.
No tak jdu do gatu a ptám se staffu co mám dělat a dostávám dvě nabídky.Jedna z nich je letět do CDG,spát tam a letět druhý den, nebo přespat v Praze a druhý den letět přes Schiphol do HKG s KLM.Rozhoduji se pro první možnost,protože bych měl být v HKG dříve a nechce se mi letět s jumbem KLM,které je myslím bez IFE a to by bylo pro 12-hodinový let jaksi neúnosné.Po příletu na CDG si všechny nás nešťastníky "En corresponance" vyzvedává staff AF a vedou nás k nejbližšímu transfer desku.Tam už pro mne mají připravené nové boarding passy na zítřejší let do HKG spolu s vouchery do letištního hotelu Ibis,které mi předávají s prohlášením: "We are very sorry".Vezmu "dokumenty" a jdu ven z letiště,kde po jisté námaze chytám autobus do mého hotelu.Tam dostávám kartu od pokoje a jdu spát.Druhý den po snídani hned jedu na terminál 2C letištním autobusem.Tam opět procházím všemi kontrolami a už jsem v tranzitní zóně.Byl jsem terminálem 2C opravdu mile překvapen.S 2B se to nedá srovnávat,je to poměrně příjemné a prostorné místo.Po asi dvou hodinách nastupuji do připraveného B777-200ER s novým interiérem a připravuji se na 12hodin hrozné nudy.Po vytlačení asi půl hodiny pojíždíme po letišti a jsme konečně na RWY.Vzlet byl poměrně dlouhý,protože plný B772 není zrovna lehké letadlo.Let je klidný a nudný.Jedinou možností zábavy je IFE přede mnou, ve kterém je pár nudných filmů,kterým není rozumět,protože sluchátka od AF jsou skutečně "na nic".Dále je v IFE několik her a pár seriálů.Byl jsem poměrně zklamán,že tam nejsou kamery s výhledem pod letadlo atd.K jídlu si vybírám čínské kuře se sladkokyselou omáčkou,které zrovna za moc nestojí,ale co se dá dělat.
V průběhu letu jsem si došel "dozadu" pro zmrzlinu,která je příjemným osvěžením.Když se náš let blížil ke konci začínal jsem mít hlad a z toho se mi dělalo špatně.Opět se si tedy došel "dozadu" pro nějaké jídlo,ale tentokrát jsem nic nedostal se slovy "We will serve breakfast in few minutes".Naštvaně odcházím a čekám na "breakfast".Když ji konečně dostávám jsem docela zklamán.Je to nic moc jenom nějaký studený salát.
No ale protože mám hlad tak sním všechno co jsem dostal.A zanedlouho už přistáváme na letišti Chek Lap Kok v Hong Kongu.Letiště je skutečně skvělé.Procházím pasovou kontrolou,kupodivu mi přišlo i zavazadlo po transferu v CDG a už jdu na stanici Airport Expressu,kde kupuji Tourist octopus kartu a jedu do centra Hong Kongu.Nakonec bych chtěl podotknout,že jsem byl mile překvapen transferem v Paříži.Všechno fungovalo skvěle,dokonce jsem viděl terminál 2B naprosto prázdný a celníci dokonce měli náladu dělat si ze mě srandu.Případně se omlouvám za jisté gramatické nedostatky :wink: .


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

porad nechapu proc to AF dela.....na 99% vzdy slysim 45min na transfer ktery je nemozny ...ale co..hotel plati AF

jinak uzasne na HK je ze kdyz letis tak muzes vse odbavit jiz v centru mesta na hlavnim nadrazi a HKAirport Express... vseo dbavene, boarding pass... kdyz jedes na letiste tak nic s sebou netahas a jen sup na pasovku..

kezby neco podobneho bylov Pze.Pamatuji ze nekdy koncem 90ych let tata se odbavil primo na CSA v den odletu rano v celnici.... bylo tam 3 check in counters.. bylo to pohodlne... nezvysi si takkapacitu a ulehci praci primo na terminalu? asi negativa je ze neni vlak tak bylo by to nakladne vozit kamionem:) :arrow: :idea:

Jestli bude masarykovo nadrazi... neuvazujeo tom CSA... funguje to v HK,KL s Klia Express v Malajsii...luxus a pohoda

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

MS743 píše:Jestli bude masarykovo nadrazi... neuvazujeo tom CSA... funguje to v HK,KL s Klia Express v Malajsii...luxus a pohoda


Toto funguje treba i v Moskve, pro odlety z DME...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Night fly píše:
MS743 píše:Jestli bude masarykovo nadrazi... neuvazujeo tom CSA... funguje to v HK,KL s Klia Express v Malajsii...luxus a pohoda


Toto funguje treba i v Moskve, pro odlety z DME...


Namatkou i VIE u City Airport Trainz na Wien Mitte a v MAD, kde je dokonce upraveny vuz metra ve kterem se vozi kufry z Nuevos Ministerios na Barajas. Mam pocit, ze to ale neni pro vsechny spolecnosti.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

OR píše:
Night fly píše:
MS743 píše:Jestli bude masarykovo nadrazi... neuvazujeo tom CSA... funguje to v HK,KL s Klia Express v Malajsii...luxus a pohoda


Toto funguje treba i v Moskve, pro odlety z DME...


Namatkou i VIE u City Airport Trainz na Wien Mitte a v MAD, kde je dokonce upraveny vuz metra ve kterem se vozi kufry z Nuevos Ministerios na Barajas. Mam pocit, ze to ale neni pro vsechny spolecnosti.


V čem je ten benefit? Že mimo letiště máš na těch check-inech menší fronty? Ale zas tam máš cestu navíc pokud to není u zastávky nějakýho Airport expresu, ne?


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

vetsinou v HKvyhodim kufry na nadrazi misto hotelu a nestaramse....jen pak vecer na letiste primo na pasovku..vim jak to funguje.......

maslik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 06. 02. 2007, 15:56
Stav: Offline

Příspěvek od maslik »

No já jsem kufry odbavil až na letišti,protože jsem nejdřív jel MTR (Island Line) a přestupoval jsem na Centralu na Airport Express.Myslím ,že bych se akorát zdržel.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

já to na CDG stihnul za 35minut když jsem letěl z Johannesburgu, mělo to trochu zpoždění a přípoj do Prahy byl na čas. Myslim že jsme vystoupili na terminálu A a jeli autobusem na D takže jsme objeli celý letiště, to byl dobrej sprint, jsem se šíleně těšil do postele a nechtěl jsem čekat na další sopj. Jsme vběhli do letadla, zabouchly se dveře a jeli jsme hned na start :lol:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Ja mel posledne na CDG na prestup cistych 20 minut od vystoupeni z letadla v polich za F-kem, pak prevoz busem na C, dalsi prestup na bus a dobehnuti do B-cka. Ale zvladlo se to jen diky mimoradne klice. A stejne pak mel let do Prahy zpozdeni :?

Ostatne soudim, ze 45minut na prestup na CDG je blbost. :twisted:


Odpovědět