Chystané trip reporty

Odpovědět

Líbí se vám trip reporty ve fóru?

ano
290
98%
ne
6
2%
 
Celkem hlasů: 296

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od misob »

Dúfam, že potom čo si dám do poriadku svoje pracovné a súkromné záležitosti a prehrabem sa tisícovkami fotiek, tak skúsim zosmoliť svoj premiérový TR. Také malé navnadenie, čo vás bude čakať: Moje subjektívne dojmy z môjho 1.letu v A380 navyše v dobytčáku zvanom LH Economy Class, jazda autom na Key West, jazda airboatom po Everglades, kŕmenie rejnokov a kapustňákov (manatees), návšteva Kennedy Space Centra s komentovanou prehliadkou a fotkami Space X, návšteva Air and Space múzea, plavba loďou skoro až pod Niagarské vodopády, let Dášenkou 8-200, boarding do regionaljetov a turbopropov nástupným mostom, návšteva One World Trade Centre Observatory s neopakovateľnou 3D projekciou, postrehy a kuriozity z US letísk and many more :)


LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od LeeMer »

Ahoj, jsem tu teď oficiálně nový, ale chodím zde již roky. Zejména zde čtu trip reporty a hodnocení aerolinek. Cestuji často, ale zejména nudné přískoky po Evropě v rámci práce, rozuměj KLM, AF, ČSA. Jediný snad zajímavý výlet byl na IOM, kdy se mě nepodařilo uskutečnit na čas žádný kromě prvního ze 6 segmentů letu. Na druhou stranu už tu report z IOM byl, takže nevím, zda je vhodné jej napsat. Jak jsem pochopil, snaží se zdejší osazenstvo psát spíše reporty z nových destinací nebo destinací dosažených jiným spojem než je obvyklé či ve třídě vyšší než Y. Ani jedno z toho moje cesta však nesplňuje.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Tony Smoke »

LeeMer píše:Ahoj, jsem tu teď oficiálně nový, ale chodím zde již roky. Zejména zde čtu trip reporty a hodnocení aerolinek. Cestuji často, ale zejména nudné přískoky po Evropě v rámci práce, rozuměj KLM, AF, ČSA. Jediný snad zajímavý výlet byl na IOM, kdy se mě nepodařilo uskutečnit na čas žádný kromě prvního ze 6 segmentů letu. Na druhou stranu už tu report z IOM byl, takže nevím, zda je vhodné jej napsat. Jak jsem pochopil, snaží se zdejší osazenstvo psát spíše reporty z nových destinací nebo destinací dosažených jiným spojem než je obvyklé či ve třídě vyšší než Y. Ani jedno z toho moje cesta však nesplňuje.


Osobne si myslim, ze ani tak nezalezi na destinacii alebo triede, ale na style, takze zaujimavy moze byt aj Ryanair do Hornej Dolnej a naopak business do metropole XY moze byt nuda k smrti ;)
Tiez plati, kolko krkov, tolko chuti, niekomu sa urcite lubit bude :) kludne pis :thumbup:

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od cocik »

LeeMer píše:Ahoj, jsem tu teď oficiálně nový, ale chodím zde již roky. Zejména zde čtu trip reporty a hodnocení aerolinek. Cestuji často, ale zejména nudné přískoky po Evropě v rámci práce, rozuměj KLM, AF, ČSA. Jediný snad zajímavý výlet byl na IOM, kdy se mě nepodařilo uskutečnit na čas žádný kromě prvního ze 6 segmentů letu. Na druhou stranu už tu report z IOM byl, takže nevím, zda je vhodné jej napsat. Jak jsem pochopil, snaží se zdejší osazenstvo psát spíše reporty z nových destinací nebo destinací dosažených jiným spojem než je obvyklé či ve třídě vyšší než Y. Ani jedno z toho moje cesta však nesplňuje.


Hele, i z "nudnejch priskoku" se da napsat spousta zajimavejch a originalnich veci. Klasickej priklad je udelat nejaky dlouhodobejsi pozorovani (tj. jak moc se lisi servis na ty samy trati v prubehu casu nebo jak se ruzni servis u stejnejch aerolinek na jinejch tratich, pripadne jestli je lepsi litat na CDG s AF nebo OK). Fantazii se meze nekladou :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Fabo »

Tak ja sa budem pokúšať spísať nejaké poznatky z cesty KSC-JNB, síce nudné Y v hladolete LH, ale je tam pár vecí, čo by mohlo byť zaujímavé - salóniky KSC, FRA, let OS 772/ER na shorthaule, DO&CO a la carte...

Edit: a porovnanie pohľadu na let veľrybou LH cocika - a mňa ako človeka SQ a premium cabins neznalého.


sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od sever2 »

Mam prvni material pro svuj trip report s Qatar Airways. Long story short: rano jsem v rezervaci zjistil zmenu typu letadla na lince z FRA do DOH z puvodniho A350-900 na B787-8. To mne samozrejme trochu rozhodilo, protoze puvodni itinerar byl postaven hlavne na letu s A350. Zjistil jsem verejny email na CEO Qatar Airways a pozadal o bezplatnou zmenu itinerare. Do hodiny mi QR volali, ze pro mne maji novou kombinaci letu, ktera obsahuje odpoledni let FRA - DOH s A350-900. Tomuhle rikam customer care!!!!

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Tony Smoke »

sever2 píše:Mam prvni material pro svuj trip report s Qatar Airways. Long story short: rano jsem v rezervaci zjistil zmenu typu letadla na lince z FRA do DOH z puvodniho A350-900 na B787-8. To mne samozrejme trochu rozhodilo, protoze puvodni itinerar byl postaven hlavne na letu s A350. Zjistil jsem verejny email na CEO Qatar Airways a pozadal o bezplatnou zmenu itinerare. Do hodiny mi QR volali, ze pro mne maji novou kombinaci letu, ktera obsahuje odpoledni let FRA - DOH s A350-900. Tomuhle rikam customer care!!!!


Hochu, tak aspon napis, ze spoiler alert!!! Nemozes prezradzat najväcsi highlight :D

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od sever2 »

:-) Promin, ale tohle by melo byt verejne co nejdriv. S takhle ferovym a efektivnim jednanim jsem se jako zakaznik jeste nikdy nesetkal. Dnes rano jsem mel v mailu potvrzeni noveho itinerare od VIP Sales a kratkou zpravu od Bakera s pranim hezke dovolene :-).

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od nartym »

Mne dva roky zpatky behem 20 minut pres facebook zmenili itinerar :thumbup:

Flyer001
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 23. 06. 2014, 19:20
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Flyer001 »

Zdravím :) asi za hodinku vyrážím na letiště na noční let do RMF.
Pokusím se napsat zajímavější trip report, než ten můj první (a v současné době i poslední :D ), který se popravdě bojím otevřít... :)

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Lemon »

V září poletím PRG-SVO-PVG s Aeroflotem (mezi PRG a SVO v C; mezi SVO a PVG v Y+). Byl by zájem? PVG je tu už nemálo... :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Fabo »

Ale SU Y+ jeste neni ;)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od gr09 »

Fabo píše:Ale SU Y+ jeste neni ;)

Aeroflot ji ale prezentuje na svych strankach: http://www.aeroflot.ru/cms/en/special_o ... ort_promo/

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Fabo »

Myslel jsem jako ze neni mezi TR tady na foru.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od gr09 »

Fabo píše:Myslel jsem jako ze neni mezi TR tady na foru.

Aha, spatne jsem to pochopil :)


Odpovědět