Chystané trip reporty

Odpovědět

Líbí se vám trip reporty ve fóru?

ano
290
98%
ne
6
2%
 
Celkem hlasů: 296

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od zennie »

Právě jsem spálil poctivě vysezené míle za poslední roky a koupil letenku do HND s NH ve F. Poletím na přelomu ledna a února.

Japonsko miluju a každý rok tam létám 3-4x. Příští rok to bude právě 10 let, co tam lítám, ale nikdy jsem tam nebyl v zimě. Právě proto jsem se rozhodl si udělat radost a po letech udělat výlet čistě soukromý, sám, a do míst, která jsou v zimě krásná.

Létám často a rád, ale samotná letadla mě až zase tolik nezajímají, takže na Airways téměř nechodím. Nicméně kdo na navštěvuje fórum na AL, tak mě zajisté zná. Ale report, který bych tentokrát chtěl napsat, bude z velké části o cestě letadlem, proto ho budu psát primárně sem. Ale, samozřejmě je-li zájem, nevynechal bych ani report ze samotné cesty, která bude velmi pěkná. Doufám :)

Co chci navštívit - zasněženou Kanazawu, odtud autem k vesničkám kolem Shirakawago. Přelet na východní Hokkaido (Kushiro nebo Memanbetsu), zkusit spatřit jeřáby v místních mokřadech, kouknout na zamrzlá jezera v NP Akan, vodopády na poloostrově Shiretoko, vyplout ledoborcem do zamrzlého Ochotského moře, a pomalým vlakem krásným zasněženým venkovem přejet zpátky do Sappora. Zajít na grilované jehněčí do pivovaru, možná odskočit do Niseka vyzkoušet, co je pravdy na tom, že mají nejlepší sníh na lyžování na světě. Samozřejmě každý den zakončit v nějakém krásném onsenu obklopeným hromadou sněhu. To je rámcový program, zbytek uvidíme, času mám dost (cca 2 týdny na místě, pár dní však asi strávím po návštěvách u kamarádů). Téměř všechna z těchto míst jsem naštívil, některá i opakovaně, ale ne v zimě.

Bohužel nestihnu sněhový festival v Sapporu a festival svíček v Otaru. Začíná den, resp. dva po mém odletu. Já už ale za pár dní musím být pracovně zase úplně jinde, takže... nezbývá než se spolehnout, že to zvládnu někdy příště.

No někdy v únoru to tu bude :)


jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od jonapet »

Tak na to se rozhodně velmi těším!

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od alesesl »

Prvni tyden v unoru mam v planu tento vylet. Cesta do TLL by se resila individulane.
CT se dostat do TLL
PA rano TLL-URE
PA odpoledne URE-Ruhnu-Parnu
pak presun nazpet do TLL nebo do RIX a
SO letet RIX-TAT nebo TLL-RIX-TAT

Nechtel by se nekdo pridat

Capture.JPG
Capture.JPG (116.54 KiB) Zobrazeno 22897 x

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Fabo »

Chtel, ale casove to asi nedam :/ potrebuju natlacit nejake SkyTeam lety do FB pred dubnem, a brezen mam kazdy vikend zabity. Navic rodina chce koncem ledna na dovolenou a cert vi, kdy vyjde navrat.


Kdyz uz jsem tady ve vlakne.
Byl by zajem o serii kratkych, zejmena obrazovych, srovnavacich reportu z europske business class? Nahoda dala, ze letos mam za sebou jiz 2x2 legy u ruznych dopravcu, a jestli se povede, mozna bych mohl pridat jeste jednoho, a pristi rok asi na MR bude nekolik dalsich.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Roiman4 »

Určitě, rád si počtu. :) :)


Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Mailand »

I já se přidávám za C, ikdyž jen evropské.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od whiskey »

A nechcel si spisat aj to utrpenie na prvej ceste do AMS via ZRH? :-D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Fabo »

No rozmyslal som, ze spisem porovnanie *A europskej economy, ale potom som si uvedomil, ze a) mam len LH, OS a LX a chyba mi SN a LO plus pripadne TP, a b) ajtak je to uplne to iste, lisi sa to len farbou sedaciek, a tym, ze u Swissu dostane clovek cokoladku a u Austrianu miesto sendvicu keks. (ale musim povedat, ze Air Dolomiti je o hodne lepsie, co do chuti sendvica a hlavne ponukou vina.) Naviac je to tu pomerne dobre pokryte.

V tom C tripreporte by som vedel porovnat *A a ST a mozno aj OW keby to dobre sadlo, plus sa da co-to povedat aj o salonikoch.

PS: utrpenie bol predvcerom U2 na B sedadle, nie OS a LX via ZRH na okienkach a so salonikom :D
PPS: nemas nejaky tip na bezbolestne a lacne vylietanie FTL? Ked ma nieco zabija vo FRA tak to je nemoznost kupit si vstup do salonika na T1, okrem toho absurdneho offeru na loungebuddy do BIZ za 70 eur. Nastastie mi tam teraz vychadzaju prestupy okolo hodiny, co sa da.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od whiskey »

Fabo píše:PPS: nemas nejaky tip na bezbolestne a lacne vylietanie FTL? Ked ma nieco zabija vo FRA tak to je nemoznost kupit si vstup do salonika na T1, okrem toho absurdneho offeru na loungebuddy do BIZ za 70 eur. Nastastie mi tam teraz vychadzaju prestupy okolo hodiny, co sa da.

Lietaj cez MUC, nie cez FRA :)
Najlahsie je cez K/L/T/E, byvaju aj za 150-200€ s prestupom v MUC/FRA/ZRH. To mas za 7 tripov 28 segmentov a tie zvysne 2 do 30 das hociako.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od Fabo »

whiskey píše:Lietaj cez MUC, nie cez FRA :)
Najlahsie je cez K/L/T/E, byvaju aj za 150-200€ s prestupom v MUC/FRA/ZRH. To mas za 7 tripov 28 segmentov a tie zvysne 2 do 30 das hociako.


V MUC zas nic nie je v T2 :D

Uvidim co a jak, nateraz mi to vychadza vacsinou lepsie so ST, tak ci tych 7 tripov vobec nejak vymyslim. Na to, aby som si spravil status run ked uz nebudem mat k FTL blizko to je vela casu... Mozno nalietat nieco s LOTom vnutrostatne.

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od vladivostok »

Potrebujem poradiť Mam rozpisany TR a ked chce pridať fotky piše mi to že priliš velky subor Ako upravim fotky aby som ich mohol pridať do trip reportu ?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od beardie »

rozlisenie je ake?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od prodejce »

Max. velikost obrázku vkládaného do fóra byla myslím 600kb a teď je zvýšená na nějakých 800kb či nějak podobně. Stačí prohnat Obrazovým procesorem ve Photoshopu, kde se sníží rozlišení třeba na 1200x900 a snížit kvalitu JPG z ultra-high na normální:

Krok 1:

step2.jpg
step2.jpg (55.17 KiB) Zobrazeno 24428 x

Krok 2:

step1.jpg
step1.jpg (45.61 KiB) Zobrazeno 24428 x

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od prodejce »

Dalším nezbytným krokem je nahrát obrázky do příspěvku ve fóru, ale nevkládat je do textu!! Příspěvek postnout a pak teprve tlačítkem Editovat příspěvek navkládat obrázky do již zveřejněného textu na ta místa a v tom pořadí, v jakém potřebuješ.

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Chystané trip reporty

Příspěvek od vladivostok »

prodejce píše:Dalším nezbytným krokem je nahrát obrázky do příspěvku ve fóru, ale nevkládat je do textu!! Příspěvek postnout a pak teprve tlačítkem Editovat příspěvek navkládat obrázky do již zveřejněného textu na ta místa a v tom pořadí, v jakém potřebuješ.


Dakujem za rady


Odpovědět