Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od jjj »

Musim Carlosovi podekovat taky. Ja jedu do NY s detma v kvetnu a jeho trip report byl prvni 'NY cestopis', ktery kluci precetli zcela dobrovolne a cely! Dik.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Globik »

Carlos_Plzeň píše:persona: Díky :wink: Jenom bych poopravil tu informaci o Staten Islandu a trajektu- není zadarmo, vychází to nějak mezi 10-15 dolary.

Cože????? :shock: Od kdy? Jsi si jistý, že jsi jel Staten Island trajektem a ne něčím jiným? Můžeš tu vystavit fotku?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Malvolio »

Carlos_Plzeň píše:persona: Díky :wink: Jenom bych poopravil tu informaci o Staten Islandu a trajektu- není zadarmo, vychází to nějak mezi 10-15 dolary.

Tak 16.3.2009 byl buď zadarmo nebo jsem jel načerno :-) Pokud tedy oba myslíme ty oranžové lodě, vyplouvající od South Ferry?

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Globík píše:
Carlos_Plzeň píše:persona: Díky :wink: Jenom bych poopravil tu informaci o Staten Islandu a trajektu- není zadarmo, vychází to nějak mezi 10-15 dolary.

Cože????? :shock: Od kdy? Jsi si jistý, že jsi jel Staten Island trajektem a ne něčím jiným? Můžeš tu vystavit fotku?


http://www.statuecruises.com/statue-cru ... temid=2225

Tímhle jsme jeli. Tikety prodávají v takové oválné budově s "náměstíčkem" - Castel Clinton National Monument uprostřed Battery parku. A hned odtamtad je odjezd. I když se mrknu na google maps, tak odjidnud než odkud jsme jeli, tam vodní trasy na Staten Island nejsou?
TADY: http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s_q&hl=cs&q=Battery+Park,+New+York,+New+York,+New+York,+Spojen%C3%A9+st%C3%A1ty+americk%C3%A9&sll=31.6373,-8.0175&sspn=0.132558,0.222816&ie=UTF8&cd=1&geocode=FT4UbQIddJqW-w&split=0&ll=40.702846,-74.017264&spn=0.003689,0.006963&t=h&z=18&iwloc=addr
Naposledy upravil(a) Carlos_Plzeň dne 27. 03. 2009, 15:31, celkem upraveno 1 x.

Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Caky »

Malvolio píše:
Carlos_Plzeň píše:persona: Díky :wink: Jenom bych poopravil tu informaci o Staten Islandu a trajektu- není zadarmo, vychází to nějak mezi 10-15 dolary.

Tak 16.3.2009 byl buď zadarmo nebo jsem jel načerno :-) Pokud tedy oba myslíme ty oranžové lodě, vyplouvající od South Ferry?


Podle toho co píšou na http://www.nyc.gov

Fares
Staten Island Ferry
Fares: Passengers now ride the Staten Island Ferry for free.
The fare for passengers, which had been 50 cents for a round trip between St. George, Staten Island, and the Whitehall Terminal in lower Manhattan, was eliminated in 1997.

Ending the fare on the Staten Island Ferry allows Staten Islanders, many of whom had to pay two or even three fares, to reach Manhattan without an additional fare.


No vehicles are allowed on the ferry until further notice.

Joo, a byl tam obrazek s oranžovou lodí ;-)


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Máte pravdu: http://en.wikipedia.org/wiki/Staten_Island_Ferry
Víte co mě na tomhle točí? Když jsme byli přímo v South Ferry terminal tam jak se nastupuje do těch trajektů, tak všechny informace zavřený a když jsme se zeptali personálu, tak nás poslal do toho Battery Parku do tý oválný budovy že tam si máme koupit lístky a odtamtud nám to pojede... Ani tam nikde v tom terminálu nevyselo nic ve smyslu: gate 4 -> Staten Island, nebo něco podobnýho, grrrr :evil: A ještě kdyby o tom nebylo na TripAdvisoru téma na jednu stránku a nikdo tam nenapíše, že to jezdí i přímo ze SouthFerry a zadarmo,dokonce i kamarád co tam byl v létě mi o tom placení říkal, že to něco stojí...
12 dolarů mě neštve, ale ten princip :roll:

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Malvolio »

Tak jsem se díval na ten link a taky Carlosovy fotky a záhada vyřešena...Carlos jel na Liberty/Ellis Island, zatímco já na Staten Island. Já tak viděl Sochu Svobody jenom z lodi, zatímco Carlos byl přímo u její paty...

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Malvolio píše:Tak jsem se díval na ten link a taky Carlosovy fotky a záhada vyřešena...Carlos jel na Liberty/Ellis Island, zatímco já na Staten Island. Já tak viděl Sochu Svobody jenom z lodi, zatímco Carlos byl přímo u její paty...


Jééé, :lol: Sorry, moje chyba. Tak tohle by mě nenapadlo... Takže těch 12 dolarů platí a Staten Island je zadarmo :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Globik »

Přesně tak. Staten cruises je turistická atrakce, Staten Island Ferry je zejména dopravní prostředek pro lidi, bydlící na Staten Islandu a dojíždějící do práce na Manhattan.
To, že vás ten zřízenec poslal do Battery parku, bylo buď nedorozumění nebo chtěl podporovat turistický ruch a penízky z něj :wink: A že nebylo nikde vyvěšeno, co kam jede, je logické, když odtamtud nic nikam jinam nejede :D Já vím, turistovi (zvášť když je tam poprvé) se to tak logické nemusí zdát.
Btw.byl ten zřízenec bílej nebo černej?

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Globik: Cernoch :D Ale tady šlo o to, že já měl celou dobu na mysli Liberty Island a o tom jsem mluvil správně(jak cena, tak odjezd), zatímco to zadarmo a o čem jsme se tu dohadovali byl Staten Island.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Globik »

To je mi jsané. Ale jde o tohle:
Carlos_Plzeň píše:Máte pravdu: http://en.wikipedia.org/wiki/Staten_Island_Ferry
Víte co mě na tomhle točí? Když jsme byli přímo v South Ferry terminal tam jak se nastupuje do těch trajektů, tak všechny informace zavřený a když jsme se zeptali personálu, tak nás poslal do toho Battery Parku do tý oválný budovy že tam si máme koupit lístky a odtamtud nám to pojede... Ani tam nikde v tom terminálu nevyselo nic ve smyslu: gate 4 -> Staten Island, nebo něco podobnýho, grrrr :evil: A ještě kdyby o tom nebylo na TripAdvisoru téma na jednu stránku a nikdo tam nenapíše, že to jezdí i přímo ze SouthFerry a zadarmo,dokonce i kamarád co tam byl v létě mi o tom placení říkal, že to něco stojí...
12 dolarů mě neštve, ale ten princip :roll:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od persona »

Ad Staten Island Ferry: takový omyl se občas přihodí a není to samozřejmě jen NYC. Plyne to jen z nezkušenosti nebo slabší informační přípravy, kterou nelze nikdy úplně vychytat. Ještě než nahradili v Paříži kartičky Orange Navigo (museli jsme si ji teď koupit za 5 EUR, nově jsou Oyster v Londýně na depozit, dříve byly zcela zdarma, tak je pečlivě schraňujeme) a často - hlavně v Paříži - se člověka pokouší nasměrovat na tu méně výhodnou variantu (nejrůznější Carte Visité apod, které někteří vůbec nepotřebují), čemuž jsme se dosud téměř vždy úspěšně ubránili. Podobně vychytaná je MHD v Los Angeles, kde si můžete koupit 5dolarovou celodenní jízdenku v automatech, ale výhodnou týdenní za 17 dolarů (když uvážíte jak velké to město je, je to zadarmo, jen je nutné počítat s poplatkem cca 0.35-0.5 USD za přestup mezi různými společnostmi provozujícími MHD) jen v centrálním předprodeji. Milánské metro zase často uvádí na automatech, že je možné platit kartou, ve skutečnosti to ale nejde. Nemluvě o dopravě z letišt do centra města - to by bylo na samostané vlákno Atd. Atd. :)

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Po velikonoční akci NW asi budem muset přejmenovat název tohoto threadu :lol:

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj chci se zeptat ohledně Niagary. Jak to je pro české občany ohledně přechazení hranice? Je potřeba dalši ESTA pro navrat do US?

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Dachen »

Lanbub píše:Ahoj chci se zeptat ohledně Niagary. Jak to je pro české občany ohledně přechazení hranice? Je potřeba dalši ESTA pro navrat do US?


ESTA plati dva roky. Na Niagare jsem byl v breznu a s prechodem nebyl zadny problem.


Odpovědět