Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Ano ano, Duo Hostel :D Vidím, že je velice "populární" dokonce až v Čechách :lol:


Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Dachen »

Carlos_Plzeň píše:Ano ano, Duo Hostel :D Vidím, že je velice "populární" dokonce až v Čechách :lol:


No na prvni pohled to nevypadalo tak spatne. Koukal jsem se na hodnoce na hostelbookers.com a tam vychazel hodne dobre, dobre byla hodnocena cistota... Pak ta cena a blizkost k metru. No, ale realita byla uplne jinde... Mozna ale vzhledem k tomu, jaky maji vsude neporadek, to Americanum prijde jako normalni. :roll:

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Dachen píše:
Carlos_Plzeň píše:Ano ano, Duo Hostel :D Vidím, že je velice "populární" dokonce až v Čechách :lol:


No na prvni pohled to nevypadalo tak spatne. Koukal jsem se na hodnoce na hostelbookers.com a tam vychazel hodne dobre, dobre byla hodnocena cistota... Pak ta cena a blizkost k metru. No, ale realita byla uplne jinde... Mozna ale vzhledem k tomu, jaky maji vsude neporadek, to Americanum prijde jako normalni. :roll:

Chtěl jsem jim zanechat hodně peprný hodnocení,aby se už takhle nikdo jako já nenachytal,protože ta hodnocení vůbec neodpovídají skutečnosti (asi to tam píšou ty dlouhodobý obyvatelé), ale jak mi zrušili rezervaci a vrátili peníze(celkem to trvalo to z nich dostat), tak jsem přišel o možnost zanechat feedback na stránkách :( Škoda, nachytaj se další lidi...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Globik »

Krásné fotky.

Že se Ti Empire State Building zblízka nezdál moc vysoký, není neobvyklé. Také se mi poprvé zdál stejně vysoký, jako ostatní. A ani jeho krása nevynikne. Ale když ses na něj díval z Rockefelera, tak se Ti také ještě nelíbil? Je jednoduchý, ale krásný. A když se na Manhattan díváš z velké dálky, vidíš, že je to král města. Alespoň se takto jeví mně :wink:

Macy´s není obchod s levným zbožím. Ale podle mě je tam stále dost věcí výrazně levnější, než u nás. I přesto, žes tam byl právě v době, kdy byl dolar nejdražší. Jinak ale na Manhattanu najdeš pár obchoďáků, kde je zboží stejných značek, jako u Macy´s, mnohonásobně dražší. Asi jsou to jiné kolekce stejných značek?

Do díry po dvojčatech je podle mě vidět i z prosklené chodby, který vede západně od díry. Nechápu, proč to na druhé straně tak hlídají.

Kdybys viděl ty šílené fronty na loď k Soše Svobody v květnu, neříkal bys, že loď byla ze 3/4 plná, ale z 1/4 prázdná, byť je off season :D
Mimochodem, když jsme u Sochy Svobody, ono to 11.září byl víceméně konečně nějaký důvod zavřít schodiště do sochy. Je to sice škoda, ale ty točité úzké schody nebyly konstruovány na veřejné prohlídky. Když si vezmeš, jak je to tam úzké a málo kapacitní, je to bezpečnostní problém i pro návštěvníky. Horko, málo prostoru a kdyby začalo hořet, tak není jak utéci. Takže do Sochy se už nikdy chodit nebude...

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Díky, za tmy byl Empire State Building hezčí, jako všechno na Manhattanu, protože bylo vidět jenom nasvícení a zanikla ta zastaralost :) Ale větší než ostatní se mi opravdu o moc nezdál, vždyť v tom Rockefelleru jsme byli tuším ani ne o deset pater níž, než na Empire... To už mi nepřijde takový rozdíl když se bavíme o osmdesáti, devadesáti patrech. Je to vidět i na té fotce za tmy,že není už o tolik větší (nebavím se o anténách, to neuznávám :D )

O té prosklené chodbě nevím, obešel jsem to ze 3/4 a pak jsem se dostal do nějakého World Financial Center nebo co(možná tam byla někde ta prosklená chodba), tak jsem se vracel zpátky k metru,protože to vypadalo jako vstup do normálních kanclů s vrátným atd...

K soše svobody- také jsem se divil jak na těch schodech dokázali ty lidi protočit,aby se tam každý dostal, byly opravdu miniaturní... Škoda že nenechali aspoň možnost online rezervace třeba pro 1000 lidí za den co by mohli až nahoru, aby tam nebyla tlačenice... Jinak zajímavé, že u vchodu do sochy byly nejhorší bezpečnostní prohlídky za celou dobu pobytu, měli tam i "čichače" na chemikálie a trhaviny, takové buňky, kde člověka profoukli stlačeným vzduchem až mu to zvedlo triko a pak to analyzovalo uvolňené molekuly...


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Globik »

Empire má 86 pater (nepočítaje "věžičku", která sahá do 102.patra), Rockefeler 70. Tedy je o cca 15% pater vyšší. Ale pokud se Ti nelíbí Empire, určitě se Ti nelíbí ani Rockefeler, který je trochu podobný, ale ještě více krabicoidní.
Obecně za nejhnusnější mrakodrap v NY je považován PanAmObrázek
Co Ty na to? :wink:

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od vita »

Mně se teda New York a ESB líbily velmi :)
ESB jsme nemohli najít, když jsme vylezli z metra, tak jsme se ptali nějakého pouličního prodavače oříšků, ten si skoro ťukal na čelo, ten mrakodrap byl totiž přímo za náma, akorát se nikdo nepodíval nahoru a nad sebe :D
Myslím, že velmi podobnou výšku jako ESB má Chrysler Building.
Z Amerických měst se mi New York líbil kropet víc, než Miami, ale mnohem míň, než Honolulu, to je prostě moc fajn, i když se mu přezdívá betonová džungle:)

Rozhodně radši relativně moderní americká města, než třeba Prahu. Taky mi příjdou mnohem čistší a homelesáků prázdnější :)

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Dachen »

vita píše:Rozhodně radši relativně moderní americká města, než třeba Prahu. Taky mi příjdou mnohem čistší a homelesáků prázdnější :)


Ja jsem tedy uplne opacneho nazoru - vetsi spinu nez New York a spol jsem uz dlouho nevidel, tech houmlesaku jsem tam videl podstatne vice nez v Praze a to v Praze kazdy den chodim "Sherwoodem" - parkem u Hlavaku do prace. Ve svem okoli jsem se take vzdy setkal s podobnym nazorem. Oproti Praze tam k videni neni skoro nic. "Par" mrakodrapu a co vic? Oblast New Yorku, Philadeplhie, Washingtonu me dost zklamala, jsem docela zvedavy na Los Angeles, kam za sest hodin odletam...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Globik »

vita píše:Mně se teda New York a ESB líbily velmi :)
ESB jsme nemohli najít, když jsme vylezli z metra, tak jsme se ptali nějakého pouličního prodavače oříšků, ten si skoro ťukal na čelo, ten mrakodrap byl totiž přímo za náma, akorát se nikdo nepodíval nahoru a nad sebe :D

Z toho si nic nedělej, nám se to stalo také a to tam přítelkyně rozhodně nebyla poprvé :D

vita píše:Rozhodně radši relativně moderní americká města, než třeba Prahu. Taky mi příjdou mnohem čistší a homelesáků prázdnější :)

Zdání klame..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Globik »

Dachen píše:"Par" mrakodrapu a co vic? Oblast New Yorku, Philadeplhie, Washingtonu me dost zklamala, jsem docela zvedavy na Los Angeles, kam za sest hodin odletam...

Pokud Tě nenadchl Hollywood a Beverly Hills, myslím, že jsi zklamaný ještě víc...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Malvolio »

Tak jsem taky letěl první výlet do Sev.Ameriky, já to měl po trase PRG-FRA-YYZ, 2 denní výlet k Niagaře, pak YYZ-EWR do NY a zpět po čtyřech dnech JFK-ZRH-PRG. Co se kontrol týče, tak nikde jsme nečekali víc než 5 minut, při předsunuté US kontrole v YYZ akorát odevzdat formuláře, vzali nám otisky + foto "enjoy your trip to NY", nic víc. V EWR pak bez jakékoliv kontroly na AirTrain.

Jinak Niagara Falls naprosto super, ranní východ slunce sledovaný v pohodlí z okna hotelu je prostě luxusní zážitek a i mimo sezónu to stojí za to. NY mi přišlo přesně takové, jak člověk zná z filmů, mrakodrapy samozřejmě ohromí a úterní St.Patrick Day byl fakt super, slaví to tam rozhodně víc lidí než třeba v Dublinu :-), přišlo mi to jako něco mezi 1.májem u nás před rokem 1989 a oslavami titulu Celtiku získaném výhrou nad Rangers v posledním ligovém kole :-).

Lety jinak celkem nezáživné, díky nevytíženému LH letu FRA-YYZ jsem měl pro sebe dvojsedačku, servis a jídlo nad očekávání. CR7 Air Canada Jazz překvapil zas IFE, na takhle malém letadle jsem to v Evropě ještě neviděl. Zpáteční let s LX by taky nestál za zmínku, nebýt palubní průvodčí pro náš úsek. Nevím jestli ta průvodčí byla první den v práci nebo měla něco proti mně, ale všechno jí padalo z rukou akorát na mě, takže mi na klíně postupně přistálo několikrát štosů kelímků, kleštičky na horké ručníků a taky pár plných kelímků, naštěstí jen s vodou, protože většina ostatních nápojů vína brzo došla. Voda uschla a víno naštěstí bylo v neotevřených lahvičkách, které se daly dobře chytat. Pak mě ta průvodčí odchytila u záchodů a omlouvala se mi, čímž jsem to považoval za vyřízené, ale pozdě večer, když už jsem spal, tak považovala za nutné ještě zatáhnout window shade a v rámci této akce si mi kleknout do rozkroku. Jsa takto vzbuzen, obranným instinktem jsem jí asi dal pěknou ránu loktem. Takže zase omlouvání a při výstupu z letadla na mne ještě mávala (asi mě chtěla dorazit), ale podařilo se mi utéci....:-)

Poslední let ZRH-PRG s mým oblíbeným Fokkerem 100, jehož zvuk jsem si mohl vychutnat z poslední řady u okna par centimetrů od motoru....fakt zážitek.

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Dachen »

Globík píše:Pokud Tě nenadchl Hollywood a Beverly Hills, myslím, že jsi zklamaný ještě víc...


Prvni dojmy z LA jsou velmi pozitivni a to jsem byl jen kolem Union Station (+ cesta z letiste do hotelu a na Union Station). Ted jsem v Palm Springs, na prohlidku LA bude sobota. Nicmene Kalifornie se mi libi podstatne vice nez vychodni pobrezi, i lide jsou tady vice usmevavejsi...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Globik »

Malvolio píše:Nevím jestli ta průvodčí byla první den v práci nebo měla něco proti mně, ale všechno jí padalo z rukou akorát na mě, takže mi na klíně postupně přistálo několikrát štosů kelímků, kleštičky na horké ručníků a taky pár plných kelímků, naštěstí jen s vodou, protože většina ostatních nápojů vína brzo došla. Voda uschla a víno naštěstí bylo v neotevřených lahvičkách, které se daly dobře chytat. Pak mě ta průvodčí odchytila u záchodů a omlouvala se mi, čímž jsem to považoval za vyřízené, ale pozdě večer, když už jsem spal, tak považovala za nutné ještě zatáhnout window shade a v rámci této akce si mi kleknout do rozkroku. Jsa takto vzbuzen, obranným instinktem jsem jí asi dal pěknou ránu loktem. Takže zase omlouvání a při výstupu z letadla na mne ještě mávala (asi mě chtěla dorazit), ale podařilo se mi utéci....:-)

Jestli to vše nebyl úmysl, jak přilákat Tvoji pozornost :D

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od persona »

Mně se Carlosův trip-report líbil, příjemný, nenáročný a jistě ne příliš drahý výlet do Ameriky. V New Yorku jsme byli jen jeden den před cestou na jednu akci do Filadelfie a chceme tomu dát šanci v létě, protože déšť, vítr a teploty okolo 0°C člověka odradí. Ale když se vytáhlo slunce nad mraky, mělo to úžasnou atmosféru - tady je pár fotek z pozdního odpoledne: http://www.pbase.com/personajeanne/persona_newyork
Jinak ty akce do New Yorku za 3300 - 6000 Kč lze v zimě skvěle využít na galerie (vedle Paříže a Londýna je New York třetím městem, který má to nejlepší z dějin světového umění) - nezajít alespoň do MoMa nebo dalších světových institucí je podle mě velká chyba. A samozřejmě focení architektury a rozhlehlé městské krajiny je něco úžasného. A abych nezapomněl: je nutnosti podnikout výlet trajektem z dolního Mahattanu (Battery Park) na Staten Island - je to zdarma, jezdí každou tuším půlhodinu a máte slavné panoráma Manhattanu jako na dlani - viz fotky.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Nejlevnější spotterský trip za atlantik UPDATE

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

persona: Díky :wink: Jenom bych poopravil tu informaci o Staten Islandu a trajektu- není zadarmo, vychází to nějak mezi 10-15 dolary.


Odpovědět