"Dětská výprava" do NYC

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:No me zatim nikdy nesikanovali ani Nemecti policajti ani TSA.
Tos měl štěstí :) Mě ti první taky nikdy ne a ti druzí jen nepatrně, jednalo se víceméně jen o mnohem méně uctivé a mnohem více povýšené chování, než např.na letištích v Německu, LHR nebo PRG.

flyingblue píše:Horsi povest nez TSA ma immigration (u zahranicnich cestovatelu). Je to nacionalismus? Nikoliv. :-)
Není. Už jsem to tu kdysi zmiňoval: Kdyby se mě náhodou český policajt na PRG po příletu z neschengenu zeptal, co jsem v té zemi dělal, asi bych se ho slušně zeptal, co je mu do toho a zda mi může vrátit občanku a otevřít vrátka. Ale on by to určitě neudělal. Tady se to Amíkům od příslušníků Homeland security občas stává. Pochybuju, že by to v USA nějaký cesťák takto udělal.
Naposledy upravil(a) Globik dne 23. 01. 2011, 01:49, celkem upraveno 1 x.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od hafi »

Globík píše:Kdyby se mě náhodou český policajt na PRG po příletu z neschengenu zeptal, co jsem v té zemi dělal, asi bych se ho slušně zeptal, co je mu do toho a zda mi může vrátit občanku a otevřít vrátka. Ale on by to určitě neudělal.

Ale klidně udělal. Když jsem se na podzim vracel z Gruzie, tak měl otázky odkad letím (letěl jsem přes VIE, takže vlastně v rámci Schengenu) a co jsem tam dělal. Ano, asi bych mu mohl odpovědět, že mu do toho nic není, ale on by za odměnu moh mít náladu mě zdržet rozebráním mýho batohu do poslední špinavý ponožky (což bych mu sice nepřál, ale v tu chvíli jsem měl chuť tak akorát dojet domů a skočit do vany, než tam čekat, než přeměří jestli náhodou nemám někde zastrčenou trávu nebo o pár mililitrů vodky nad limit...)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od Globik »

hafi píše:
Globík píše:Kdyby se mě náhodou český policajt na PRG po příletu z neschengenu zeptal, co jsem v té zemi dělal, asi bych se ho slušně zeptal, co je mu do toho a zda mi může vrátit občanku a otevřít vrátka. Ale on by to určitě neudělal.

Ale klidně udělal. Když jsem se na podzim vracel z Gruzie, tak měl otázky odkad letím (letěl jsem přes VIE, takže vlastně v rámci Schengenu) a co jsem tam dělal. Ano, asi bych mu mohl odpovědět, že mu do toho nic není, ale on by za odměnu moh mít náladu mě zdržet rozebráním mýho batohu do poslední špinavý ponožky (což bych mu sice nepřál, ale v tu chvíli jsem měl chuť tak akorát dojet domů a skočit do vany, než tam čekat, než přeměří jestli náhodou nemám někde zastrčenou trávu nebo o pár mililitrů vodky nad limit...)

Na to se Tě na T2 ptal policajt? Jakej? Kde? Nebyl to náhodou celník?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od hafi »

sorry, pro mě policajt=celník :angel: (tedy spíš jako že celník je poddruh policajta)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od jane »

BTW setkal se nekdo z vas se zakazem na letech do/z USA tvorit skupinky na palube letadla?


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od flyingblue »

jane píše:BTW setkal se nekdo z vas se zakazem na letech do/z USA tvorit skupinky na palube letadla?


Ja zatim jenom se striktnim dodrzovanim uzivani zachodu ve tride, ve ktere letis :-) Letuska nastesti dotycnemu vetsimu panovi, ktery dost spechal, stacila na posledni chvili uhnout. Prece jen 120 Kg zive vahy ma jistou hybnost.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od Globik »

No když jsme u těch záchodů, tak já se setkal s tím, že někdo z posádky (nevím, zda CC nebo někdo z kokpitu) ve svém projevu nezapomněl připomenout, abychom si poté myli ruce :shock:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od flyingblue »

Globík píše:No když jsme u těch záchodů, tak já se setkal s tím, že někdo z posádky (nevím, zda CC nebo někdo z kokpitu) ve svém projevu nezapomněl připomenout, abychom si poté myli ruce :shock:


Mozna nasli neco na klice? :surprised:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
Globík píše:No když jsme u těch záchodů, tak já se setkal s tím, že někdo z posádky (nevím, zda CC nebo někdo z kokpitu) ve svém projevu nezapomněl připomenout, abychom si poté myli ruce :shock:


Mozna nasli neco na klice? :surprised:

:D

Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od Eagle »

jane: setkal jsem se s tím na podzim. Let LH FRA-MIA-FRA. CC to hlásila v PA. Docela jsem koukal. :crazy:

S TSA mám jen dobré zkušenosti, což se rozhodně nedá říct o security control pro posádky v LHR. A ZRH není o moc lepší...

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od jane »

Ja se s tim setkala na letu LH FRA-SFO a LAX-ZRH s LX. Chapala jsem to nejak na letu tam, ale zpatky moc ne. Meli jsme s pritelem mista jinde, tak jsme se sesli u nouzaku a trochu se protahli a pak prisel nakej neznamej clovek, koukal vedle nas z okynka a uz nas letuska rozehnala, ze jsme skupina :shock:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1252
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od Orus-x »

jane píše:Ja se s tim setkala na letu LH FRA-SFO a LAX-ZRH s LX. Chapala jsem to nejak na letu tam, ale zpatky moc ne. Meli jsme s pritelem mista jinde, tak jsme se sesli u nouzaku a trochu se protahli a pak prisel nakej neznamej clovek, koukal vedle nas z okynka a uz nas letuska rozehnala, ze jsme skupina :shock:

No to je síla. To už moje přesvědčení, že jsem svobodný občan, který si u dotyčné aerolinky koupil službu v ceně ne pár dolarů a tudíž má právo na určitý komfort a přístup, nepobírá :x
Ptala ses, jestli je na to nějaké nařízení, nebo to byla jen zlovůle a hujerství CC?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od flyingblue »

Orus-x píše:
jane píše:Ja se s tim setkala na letu LH FRA-SFO a LAX-ZRH s LX. Chapala jsem to nejak na letu tam, ale zpatky moc ne. Meli jsme s pritelem mista jinde, tak jsme se sesli u nouzaku a trochu se protahli a pak prisel nakej neznamej clovek, koukal vedle nas z okynka a uz nas letuska rozehnala, ze jsme skupina :shock:

No to je síla. To už moje přesvědčení, že jsem svobodný občan, který si u dotyčné aerolinky koupil službu v ceně ne pár dolarů a tudíž má právo na určitý komfort a přístup, nepobírá :x
Ptala ses, jestli je na to nějaké nařízení, nebo to byla jen zlovůle a hujerství CC?


Kdyz si kupujes letenku do First, tak Te neotravujou ( aspon sem o tom nikdy neslysel) :-) Predpokladam, ze o komfortu v economy jsi jen zertoval. Stejne tak o pristupu.

Toto bude platit az do doby nez se nejakej kreten v prvni tride vyhodi do vzduchu.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od jane »

Ptala, je to narizeni uradu z USA. Nevim ale, jak je to stare narizeni, kdyz litalo jeste CSA do NYC, nikdy jsem neslysela, ze by se neco takoveho praktikovalo.

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: "Dětská výprava" do NYC

Příspěvek od JanoS »

flyingblue píše:
Orus-x píše:
jane píše:Ja se s tim setkala na letu LH FRA-SFO a LAX-ZRH s LX. Chapala jsem to nejak na letu tam, ale zpatky moc ne. Meli jsme s pritelem mista jinde, tak jsme se sesli u nouzaku a trochu se protahli a pak prisel nakej neznamej clovek, koukal vedle nas z okynka a uz nas letuska rozehnala, ze jsme skupina :shock:

No to je síla. To už moje přesvědčení, že jsem svobodný občan, který si u dotyčné aerolinky koupil službu v ceně ne pár dolarů a tudíž má právo na určitý komfort a přístup, nepobírá :x
Ptala ses, jestli je na to nějaké nařízení, nebo to byla jen zlovůle a hujerství CC?


Kdyz si kupujes letenku do First, tak Te neotravujou ( aspon sem o tom nikdy neslysel) :-) Predpokladam, ze o komfortu v economy jsi jen zertoval. Stejne tak o pristupu.

Toto bude platit az do doby nez se nejakej kreten v prvni tride vyhodi do vzduchu.

Ja uz leta tvrdim ze se tesim az se nekdo vyhodi do vzduchu s tim ze bude mit v hrubem streve 3 kila semtexu a v rektu detonator. Pak budu prvni kdo bude pozadovat 100% kontroly vsech zadnich otvoru vsech pasazeru, tak jak to dopadlo s detekcnimi ramami, rontgenem zavazadel, zouvanim bot, omezenim tekutin a ted celotelovym skenerem.
Pak konecne snad nekomu dojde ze omezovat celou populaci kvuli nahodne odchylce je blbost a prevence ma fungovat jinak.


Odpovědět