Bienvenido, señor pasajero (megareport)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od cocik »

Prngr píše:Počkej, najdi si nějakou babu, zbouchni jí a ono tě to cestování přejde.Minimálně v tom Céčku :mrgreen:


Zrovna vcera jsem o tom uvazoval a uz by pomalu bylo na case, abych se trochu zklidnil. Skoncili jsme v Tokiu v AgeHa klubu nekdy v pet rano a v poledne v ANA Club Lounge na Narite jsem vypil asi milion plechovek Perriera, nez jsem byl schopnej dalsiho presunu. Uz jsem dokonce uvazoval, ze poprosim holky na recepci, aby me prebookovaly na pozdejsi let.

Otazka ovsem je, ktera zenska by takovou zbesilou kombinaci workoholika, skydivera a cestovatele chtela. Hmm... asi se poptam na Filipinach :D


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:
Prngr píše:Počkej, najdi si nějakou babu, zbouchni jí a ono tě to cestování přejde.Minimálně v tom Céčku :mrgreen:


Zrovna vcera jsem o tom uvazoval a uz by pomalu bylo na case, abych se trochu zklidnil. Skoncili jsme v Tokiu v AgeHa klubu nekdy v pet rano a v poledne v ANA Club Lounge na Narite jsem vypil asi milion plechovek Perriera, nez jsem byl schopnej dalsiho presunu. Uz jsem dokonce uvazoval, ze poprosim holky na recepci, aby me prebookovaly na pozdejsi let.

Otazka ovsem je, ktera zenska by takovou zbesilou kombinaci workoholika, skydivera a cestovatele chtela. Hmm... asi se poptam na Filipinach :D


Spatne chapes fungovani ve vztahu :-) Spravne ta otazka zni:

Ktera holka by chtela ten chodici mesec, ktery neefektivne utraci vydelane penize za blbosti? :-)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od cocik »

flyingblue píše:Spatne chapes fungovani ve vztahu :-) Spravne ta otazka zni:

Ktera holka by chtela ten chodici mesec, ktery neefektivne utraci vydelane penize za blbosti? :-)


Lide, kteri letaji pres CDG a AMS, jsou smejici se bestie :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:
flyingblue píše:Spatne chapes fungovani ve vztahu :-) Spravne ta otazka zni:

Ktera holka by chtela ten chodici mesec, ktery neefektivne utraci vydelane penize za blbosti? :-)


Lide, kteri letaji pres CDG a AMS, jsou smejici se bestie :D


Neco v tom smyslu, na kazde prase se nekde vari voda :-)

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od ragbysta »

proc ???? ja na to mit tak taky litam, ale my jsme uz 4 :clap:


jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od jife »

Ahoj Cociku,
mohl by ses prosím trochu rozepsat o té době mezi výstupem z letadla v CUZ a odletem z CUZ? Jde mi o návštěvu Machu Picchu, jak jsi to měl zorganizované, kolik času na to bylo potřeba a pokud je to možné, tak třeba i kolik to rámcově vyšlo. Ten vlak vypadá dobře, to je nějaká první třída?
Díky za rady.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od cocik »

jife píše:Ahoj Cociku,
mohl by ses prosím trochu rozepsat o té době mezi výstupem z letadla v CUZ a odletem z CUZ? Jde mi o návštěvu Machu Picchu, jak jsi to měl zorganizované, kolik času na to bylo potřeba a pokud je to možné, tak třeba i kolik to rámcově vyšlo. Ten vlak vypadá dobře, to je nějaká první třída?
Díky za rady.


Organizoval jsem to vsechno idividualne dopredu a i tak to bylo celkem o hubu. Vylet na Machu Picchu z Cuzca totiz zabere celej den (tj. vstavat ve 4 rano a vracet se nekdy kolem jedenacty v noci).

V prvni rade musis pocitat s tim, ze v CUZ nemusi bejt zrovna idealni pocasi a letadla tudiz nemuzou pristat, takze neni dobry davat si vylet hned druhej den po priletu. Idealni je mit v CUZ tak den, dva na aklimatizaci a pokryti pripadnych zpozdeni. Pokud se ti nechce jit x dni pesky, tak jedinej zpusob, jak se na Machu Picchu dostat, je vlak. To znamena koupit pres internet na strankach Perurail jizdenky, idealne dost dlouho dopredu (zvlast v sezone jsou vyprodany). I kdyz je to cca 100 kilaku, tak vlak jede krokem, takze se tam budes trepat skoro tri hodiny. Proto je dobry vzit prvni ranni vlak a jeden z poslednich vlaku odpoledne na navrat. Existujou tri tridy vlaku - Explorer (to je ten, kterym jsem se vracel), Vistadome (to je ten, kterym jsem jel smerem tam) a jeste jeden luxusni expres s cenou v radech stovkach dolaru. Explorer a Vistadome jsou nastesti dostupnejsi, tusim ze kolem sta dolaru za zpatecni jizdenku i s obcerstvenim (mrkni na webu na aktualni ceny, abych nekecal). Dej si bacha, ze checkin do vlaku zacina pomerne brzo, takze doraz na nadrazi vic nez pul hodiny pred odjezdem.

Jakmile se dostanes do Aguas Callientes (konecna stanice vlaku pod Machu Picchu), nemas jeste zdaleka vyhrano. Musis zaplatit jizdenku (tusim kolem deseti dolaru) a vystat frontu na autobus nahoru, pripadne jit cca dve hodiny pesky (je to par kilaku, ale prevyseni cca pul kilometru skrz dzungli). Nikdo ti ale nerekne, ze se listky nedaj koupit nahore u brany do arealu, ale musis je koupit dole ve meste na hlavnim namesti v budove, ktera neni skoro vubec oznacena. Jestli dorazis nahoru bez listku, tak jsi v haji a musis si hezky zopakovat cestu dolu a zase nahoru (coz v sezone klidne znamena, ze se s navstevou Machu Picchu muzes rozloucit, protoze listky na ten kterej den prestavaj prodavat tusim v poledne). Reseni je koupit listek do arealu pres internet nebo v Cuzcu pres cestovni agenturu, ktera si sice nejakej ten dolar prirazi, ale mas to v klidu. Listky na vlak ale kup pres internet sam, tam problem neni.

Pokud dorazis do CUZ vcas a mas den nebo dva k dobru, klidne se na hotelu poptej na agenturu, ktera te vezme na jednodenni vylet po Sacred Valley nebo puldenni vylet po pamatkach ve meste - je tam spousta krasnejch mist a nestoji to tolik. Ohledne navratu plati to samy, co v pripade cesty do CUZ - muze se ti stat, ze letadla nebude den dva pristavat, takze mej financni rezervu na pokryti hotelu a v pripade nutnosti jed cca deset hodin busem.

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od jife »

Cociku moc díky za info, já už to v mezičase trochu nastudoval. Na ten vlak nastupuješ přímo v CUZ nebo se musíš časně ráno přesout do toho cca 18km vzdáleného místa s nižší nadmořskou výškou? Nějak mi není jasné, jestli ten vlak vyjíždějící z CUZ na cca 18km klesne z 3400 m.n.m do cca 2000 m.n.m. Ten případný přesun jsi řešil pomocí taxi? Aby člověk eliminoval zavřené letiště, to by znamenalo tam být minimálně 5 dní, tedy za předpokladu, že den třetí je den D určený k výletu na MP, protože silně pochybuji, že se dá koupit něco jako flexi jízdenka na ten vlak. Jízdenku na bus jsi kupoval přes net nebo až tam? Tím uzavíráním letiště nejsem potěšen a přiznám se, že jsem o něčem takovém nějak nepřemýšlel. Navíc odlet z CUZ přes LIM na IPC je také dost limitován dny kdy se to nalétává, protože se z IPC budeme vracet do SCL, kde je podobný problém. Chceme se totiž z LIM přesunout do SCL a našel jsem levné spojení právě přes IPC, takže omrkneme ty slavné sochy. Díky J.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od cocik »

No, s tim vlakem je to jeste zajimavejsi - driv se odjizdelo primo z Cuzca, pak z mestecka cca 15 km od Cuzca, ale kdyz jsem byl v Cuzcu ja, tak byla rozkopana trat, takze clovek nejdriv musel na zeleznicni autobus na nadrazi do Cuzca a pak jel cca 90 minut do Ollataytambo, kde se teprve nastupovalo na vlak (a protoze to byla v podstate nahradni autobusova doprava, tak se zadna dalsi jizdenka nemusela kupovat). Kazdopadne na tu stanici kousek od Cuzca te v pohode doveze taxik a zpatky taky, v tom bych nevidel problem.

Pokud te trapi omezenej cas, tak je navsteva IPC a MP na jeden zatah dost risk. Ale na tvym miste bych to risknul, protoze minimalne jedna moznost vzdycky vyjde - pokud uz odletis do CUZ, tak uvidis MP, a pokud CUZ nezvladnes, tak zase v pohode odletis na IPC.

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od jife »

Cociku zatím děkuji za rady... J.

PetrM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 23. 10. 2009, 10:16
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od PetrM »

Pekne, pekne... ja jsem takovou "blbost" udelal pri prvni ceste do Pacifiku a cesta to byla daleka. Samoa-NZ-Taiwan-Bankog-Viden v kuse = 3,5 (8hod. cekani) + 12 (2hod) + 4 (2hod) + 10 a jelikoz ujel rychlik, tak cajdakem pres celou Moravu, ozivla mrtvola hadra. Od te doby si delam v Asii prestavku :wink: :D

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od cocik »

Pratele, mam rychlej dotaz. Rad bych pristi rok napsal "Bienvenido 2", ale mam trochu problemy s routingem. Muze mi nekdo cestovatelsky zkusenejsi poradit, jak to chodi na letisti v Paname? Bude mi tam stacit cca 90 minut na prestup (international-international)?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od Night fly »

cocik píše:Pratele, mam rychlej dotaz. Rad bych pristi rok napsal "Bienvenido 2", ale mam trochu problemy s routingem. Muze mi nekdo cestovatelsky zkusenejsi poradit, jak to chodi na letisti v Paname? Bude mi tam stacit cca 90 minut na prestup (international-international)?


Naprosto bez problemu, vse je uvnitr jednoho terminalu, zadna security ani jiny opruz mezi tim, stiha se i 30min. Navic letadla CM na sebe cekaji v pripade zpozdeni. Jedina moznost zdrzeni je ve free shopech, kde maji jednu z nejsirsich nabidek rumu, jakou jsem kde videl. A obcas davaji i ochutnat :wink:

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od cocik »

Night fly píše:
cocik píše:Pratele, mam rychlej dotaz. Rad bych pristi rok napsal "Bienvenido 2", ale mam trochu problemy s routingem. Muze mi nekdo cestovatelsky zkusenejsi poradit, jak to chodi na letisti v Paname? Bude mi tam stacit cca 90 minut na prestup (international-international)?


Naprosto bez problemu, vse je uvnitr jednoho terminalu, zadna security ani jiny opruz mezi tim, stiha se i 30min. Navic letadla CM na sebe cekaji v pripade zpozdeni. Jedina moznost zdrzeni je ve free shopech, kde maji jednu z nejsirsich nabidek rumu, jakou jsem kde videl. A obcas davaji i ochutnat :wink:


Super, tohle je presne ten typ informace, kterej jsem potreboval. Diky moc :D

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bienvenido, señor pasajero (megareport)

Příspěvek od Night fly »

cocik píše:
Night fly píše:
cocik píše:Pratele, mam rychlej dotaz. Rad bych pristi rok napsal "Bienvenido 2", ale mam trochu problemy s routingem. Muze mi nekdo cestovatelsky zkusenejsi poradit, jak to chodi na letisti v Paname? Bude mi tam stacit cca 90 minut na prestup (international-international)?


Naprosto bez problemu, vse je uvnitr jednoho terminalu, zadna security ani jiny opruz mezi tim, stiha se i 30min. Navic letadla CM na sebe cekaji v pripade zpozdeni. Jedina moznost zdrzeni je ve free shopech, kde maji jednu z nejsirsich nabidek rumu, jakou jsem kde videl. A obcas davaji i ochutnat :wink:


Super, tohle je presne ten typ informace, kterej jsem potreboval. Diky moc :D


不客气.


Odpovědět