Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

LKKB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 15. 04. 2011, 13:25
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od LKKB »

Musím souhlasit, že esteticky to jídlo vypadá naprosto fádně, ve tříhvězdě by kuchař měl taky otřít talíř od té kapky omáčky.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od persona »

meir13: škoda, ale napočtvrté to jistě vyjde. Zatím jsem se v HKG vždy setkal s někým z fóra airways.cz. Díky za vizitku, ale já do Cocky většinou chodím tak mezi 16 – 19 a to je tam poloprázdno.

prodejce: z hlavy teď nevím, ale myslím, že to byly kousky kuřecího se zeleninou a s naprosto úžasnou šalotkou (jestli jsou tedy ty bílé a lesklé kousky zeleniny šalotka). Přesné menu toho dne (staženo z webu Four Seasons) bude v trip-reportu. Pivo v Cocky Bar během Happy Hours (16 – 19) stojí tuším 38 HKD (asi 85 Kč), normálně pak 50 HKD (Stella Artois), Sapporo o něco míň.

morph: persona pracuje ve vědě a výzkumu se zaměřením mj. na počítačové hry a na granty poskytované nejen EU :-). Londýn je pro něj přestupní místo na jeho cestách do světa a nejmilejší město vůbec.

jife: až tak bych to ne(nad)interpretoval, ale je to zajímavý názor. :-) Kachničky příliš nezbožňuji, snad Tě tedy alespoň potěší informace, že jsem měl ještě vkusné žluté hodinky, zde ovšem díky ruce za zády skryté :-) Ale opakuji: přes ty brýle se opravdu moc nedá koukat, je to chvilková legrácka, takže byly použity jen pro potřeby focení.

jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od jankre »

Díky za velice nadšenou pozvánku do HK, letos mi z itineráře vypadl je tak tak. KUL i SIN jsme vnímali podobně, jen bez těch mallových orgií, na ty si moc nepotrpím.
Ovšem takto vyděšen bych na pláž snad radši ani nešel :lol:
Raději zůstat doma !
Raději zůstat doma !
SIN_plaz.JPG (40.97 KiB) Zobrazeno 3584 x

Jen mi v popisu SIN chybí SkyPark v Marina Bay Sands - snad už "odškrtnuto" při první návštěvě :?:
Nevěřím že tuto zajisté velmi "vertikální" položku persona vynechal...
"vertikální relax"
"vertikální relax"

A propos: cena tamtéž nebyla s dostatečným předstihem nijak astronomická, spíš bylo brzo plno :(
Hoc hezké a čtivé :thumbup:

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od meir13 »

Jeste jedna vec a to ohledne Singapuru. Myslim, ze mistni komentare jsou jeste velice pozitivni ohledne SIN. Ja bych to rekl podstatne vice negativne. Kdyz tam je clovek 2-3 dny tak mnoho veci jeste nevidi. Urcite na prvni pohled je to tam klidne a upravene. Je treba si ale take uvedomit za jakou cenu.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od persona »

Díky všem za první pozitivní ohlasy.

meir13: tak to klidně o Singapuru řekni - není nad informace od někoho, kdo zná lépe místní prostředí (tuším, že heebicka tu před časem měl pár zajímavých poznámek).

Marina Bay Sands jsem zatím nenavštívil. Obecně si nekonečné bazény a vyhlídky na úchvatná panoramata z hotelového pokoje šetřím až na romantické pobyty s přítelkyní. Ty stávající na podobné extravagance nebyly ;-) Proto prozatím zůstávám urbánním táborníkem :-)


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od kuba.biker »

Díky za trip report :thumbup:
Zrovna píšu další kapitolu ze svého asijského putování, která se také odehrává v Hong Kongu - v mém případě jsou ovšem dojmy z tohoto města poněkud rozporuplné. Každopádně je zajímavé srovnat to se zážitky člověka, který se do HKG cíleně opakovaně vrací....

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od HonzaLB »

persona píše:persona má v oblibě barvy - a žlutou zvlášť.

bacha, aby to prodejce nevzal jako provokaci, myslím, že na žlutou barvu může mít díky jistému RJ trošku alergii:)

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od HonzaLB »

flyingblue píše:
prodejce píše:.. to jídlo je nějaké minimalistické. :wtf: To vypadá, že tě pěkně nachytali na hvězdičky. Maso by mělo být alespoň na 300g a 6 a víc knedlíků aby se dalo vůbec mluvit o luxusu ...


Maso jsem tam nenasel. Kde je rizek nebo vypecky?

a kde je půl kila strouhaného eidamu??????wtf :roll:

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od meir13 »

persona píše:meir13: tak to klidně o Singapuru řekni - není nad informace od někoho, kdo zná lépe místní prostředí (tuším, že heebicka tu před časem měl pár zajímavých poznámek).

Nikdy jsem nebydlel v SIN dlouho, ale rekl bych za sebe, ze tam vlada vse kontroluje primo ci neprimo. Od toho jaka muze byt rasova kompozice obyvatel domu, ktere jsou soucasti public housing, ve kterych bydli cca 85 procent vsech obyvatel. Vsichni rezidenti musi prispivat do statniho penzijniho fondu, ktery pak kontroluje svymi investicemi primo ci neprimo asi 65 procent HDP Singapuru. Veskerou moc tam drzi jedna rodina. O nejakych svobodach projevu se da tezko mluvit. Dalo by se dal pokracovat. A to vse vidim ocima belocha. Ostatni jsou na tom mimo cinanu podstatne hure. Jsou tam i pozitivni veci, to kazdopadne. Jen se na to jen nekoukat optikou tydeniho pobytu.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
flyingblue píše:
prodejce píše:.. to jídlo je nějaké minimalistické. :wtf: To vypadá, že tě pěkně nachytali na hvězdičky. Maso by mělo být alespoň na 300g a 6 a víc knedlíků aby se dalo vůbec mluvit o luxusu ...


Maso jsem tam nenasel. Kde je rizek nebo vypecky?

a kde je půl kila strouhaného eidamu??????wtf :roll:


Jen doufam, ze ironie neni a Smichaci zakazane slovo :mrgreen:

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od dejavu »

Byl jsem tam x-krat, ale nikdy dele nez tyden. Z teto optiky si myslim, ze je to normalni zeme s pravidly odpovidajici regionu. Rozhodne tam mam (jako turista) mensi pocit otravovani nez treba v Thajsku, kde policajti docela casto otravuji. V Singapuru jsem musel davat pozor, abych si jich vubec vsimnul.
Ale nepochybuji, ze pro mistni muze byt rezim ostrejsi. Na druhou stranu, za komfort se vzdy plati, otazka je, kolik a ceho to stoji mistni obyvatele. Ale jsem si zcela jisty, ze 90 procent obyvatel okolnich i vzdalenejsich zemi v regionu by s nima menilo, i kdyby se museli nechat jednou tydne zmrskat :-))
Mam feedback od lidi z Indonesie, pro ktere je Singapur raj na zemi. A to ani ne po strance financni, nemaji se spatne i dle nasi optiky, ale prave pro relativne jednoduchou byrokracii a podobne.

jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od jankre »

meir13 píše: ...Veskerou moc tam drzi jedna rodina. O nejakych svobodach projevu se da tezko mluvit. Dalo by se dal pokracovat. A to vse vidim ocima belocha. Ostatni jsou na tom mimo cinanu podstatne hure. Jsou tam i pozitivni veci, to kazdopadne. Jen se na to jen nekoukat optikou tydeniho pobytu.

Nejde snad ani tak o délku pobytu, jako kontakt s běžnými lidmi, od kterých získá člověk opravdu jiný obraz než z katalogů cestovek. Už jsem se jinde http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=6989 dotkl politické situace v Malajsii. Domorodec vám poví jak musí v určitém věku vrátit licenci taxikáře (jsa Číňanem), aby nezabíral pracovní místo Malajcům. Vzpomíná na minulého premiéra, který nastartoval nynější růst a popisuje nového, který obsadil všechny posty příbuznými a zavádí tuhou korupci. Snažil se mi pojem korupce podrobně vysvětlit, abych něco takového jako obyvatel evropské (jistě velmi vyspělé) země pochopil :lol:
Jsme asi už OT, ale nedělejme si iluze, že některá část světa už je rájem a jiná jen čeká na "vstupenku" :ugeek:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od pavelpmi »

Souhlasím s prodejcem: zvláštní, ale inspirující.

Už jsem tu psal, že po přečtení prvního personova reportu z Hongkongu jsem nabyl neodbytného dojmu, že se do města rozhodně musím vydat, a cestu vzápětí uskutečnil. Možná mám z města podobné pocity jako kuba.biker, tím spíš mě ale baví číst, jak tě fascinuje.

Velmi zajímavý report! :clap: Už se těším na další, to byla akce ABC(de) a Aeroflot?

Byl bych měl takový přízemní dotaz, na který mi zatím nikdo neodpověděl, a sice na zkušenost s Tiger Airways, které byly v Austrálii na víc než měsíc uzemněny a které tam od zítřka už zase mohou lítat. Ale vidím, že se nerozepisuješ, takže předpokládám, že tě nepotkalo nic zaznamenáníhodného, ať už v pozitivním, či negativním smyslu.

Jinak jsem moc rád za dojmy a postřehy ze Singapuru, díky všem za názory. Čeká mě tam totiž relativně krátká zastávka, i když výrazně delší než posledně, na cestě za přírodními krásami a odpočinkem.

jife: :D :thumbup:

jankre: mám lepší plážovou ceduli. :D I když teda ne ze Singapuru.
DSCN1117.jpg
DSCN1117.jpg (156.42 KiB) Zobrazeno 3349 x

DSCN1117a.jpg
DSCN1117a.jpg (39.8 KiB) Zobrazeno 3349 x

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od persona »

Meir13/dejavu/jankre: To, že jsou Temasek Holdings a vládní investiční fond obrovské podniky je samozřejmé. Ale mají ty nejlepší ratingy :-) Pokud bych si měl vybrat jestli žít v pevninské Číně nebo Singapuru (tygr nebo tygr?), tak bych určitě volil Singapur (totalita je méně brutální, schválně jsem si zkoušel v hotelu v SIN číst Gibsonův článek a žádnou blokaci na webu jsem nezaznamenal). Pokud tam člověk stráví týden nebo dva a je všímavý, docela dost pochytí i tak. Pochopitelně otázka 2denního výletu řízeného cestovkou je úplně jinde – ale podobné pokřivení místa provádí Big Bus Company všude po světě. A většina zdejších lidí (na fóru) tam zřejmě nebyla s cestovkou :-) A co se týká místních, tak ti to opravdu vidí trochu jinak. S pár lidmi jsem pár slov prohodil (i během konference při první návštěvě) a když jsem opravoval jednoho milého staršího pána, že v Singapuru přece nejsou kasina, ale integrated resorts, pobaveně se zasmál.

Pavelpmi: díky, ano další report bude třetí návštěva s HKG v akci ABC.de s Aeroflotem. Něco si musím ještě vyšetřit aneb To nejlepší nakonec ;-) Co se týká Tiger Airways, má zkušenost byla veskrze pozitivní (2x): příjemné stevardky (měly velice elegantní pásky se vzorem tygří kůže), milý kapitán, profesionální jednání a usazení cestujících, naprosto standardní a bezproblémový let. Totéž krátký hodinový přískok ze SIN do KUL.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Klíčové metropole JV Asie 2/2: Hong Kong a Singapur

Příspěvek od Fabo »

Na airways jsem dlouho nebyl a ted ctu reporty co jsem zameskal - mnohdy uzasny cteni, dik persono i ostatni, zejmena cocik s jeho vikendovymi vylety nikam.

Ovsem tady... jsem slepy nebo byla fotka persony casove omezena nabidka, kterou jsem projel? :)

Report je ovsem moc hezky a cim dal tim vic premyslim... slo by spachat prohlidku Londyna vedenou Personou? Zakladni turistiku mam za sebou, ovsem na toulani mi zatim chybel cas i pruvodce.


Odpovědět