S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od firefly »

V pátek jsem se vrátila z mého "ruského" výletu do NY. Zvolila jsem Aeroflot proto, že v termínu, kdy jsem potřebovala letět byly letenky s ním výrazně levnější než s ostatními společnostmi a ani moc mi nevadilo podívat se na moskevské letiště SVO.
Odlet z Prahy v neděli 25.9. v 7.05, let operován společně ČSA a Aeroflot, letoun A320-100, obsazenost 95%.
Ovšem před odletem jsme na Ruzyni zažily dost nepříjemné věci. ( Píšu tvrdé Y, protože jsme byly ženy :D , to je na vysvětlení).
Chtěly jsme se zařadit do fronty na odbavení, byly v provozu 3 přepážky, kde seděly slečny a u nich postával mladík, který nám všem říkal, že se máme odbavit u samoobslužných stojanů.
Kdo někdy cestoval s Rusy, asi si dovede představit, co se u těchto 2 stojanů asi dělo. Když jsme se tedy k jednomu ze stojanů probojovaly, nešlo nám to, tak jsem požádala toho arogantního mladíka o pomoc, on nám sdělil, že tento stojan nefunguje, ať jdeme k tomu druhému, no napsáno to na něm nebylo, takže jsme se opět musely nějak probojovat k tomu druhému, funkčnímu, tam po vložení pasu nám to oboum hlásilo, že odepřeno a že se máme obrátit na odbavovací přepážku. Opět jsme tedy žádaly toho mladíka o pomoc a on na nás křiknul, jestli umíme číst. Číst tedy umíme, ale fakt to nešlo, tak jsme mu řekly, co nám to hlásí, on se ptal, kam letíme a že prý do USA nám to tedy fakt nepůjde a milostivě nám vzal pasy a udělal odbavení na přepážce.
Dodnes nepochopím, že jsem si na něho nešla stěžovat, fakt byl na pár facek. Doufám, že nechodí sem, na toto fórum, to by mě dost mrzelo, protože osazenstvo tohoto fóra považuji za fajn lidi. Bohužel jsem si nevšimla, jestli měl na košili jmenovku, ale to už je teď stejně jedno.
Odlet byl přesně, dostali jsme teplé jídlo, nevyfoceno, ale pamatuji si úplně přesně co bylo, masové kuličky s opékanými bramborami, pamatuji si to proto, že přesně toto jídlo jsem dělala doma předchozí večer k večeři. Ale bylo to dobré.
Pokud jde o jídlo, ještě nikdy se mi to nepodařilo vyfotit, protože si na to vzpomenu až v okamžiku, když to mám rozrýpané svými nedočkavými nenechavými prsty :mrgreen: :mrgreen: .
Přistání na SVO v 11.40, přesně na čas, na terminálu F, musely jsme se přesunout na terminál D. Kdo jste tam byl, víte, že je to celkem dlouhá štreka. Ale čas jsme měly, tak v pohodě.
V tamním duty free shopu nás velice zaujala obří 3litrová flaška vodky Koskenkorva za 21 euro, ale nekoupila jsem :D .
Odlet ze SVO v 14.40, Aeroflot, letoun A330-300, interiér vypadal dost nově, vše bylo v pořádku, měly jsme dvoják, takže jsme byly spokojené.
Na výběr byly 2 jídla, ryba nebo kuře, nic moc, ale žádná hrůza. Teplé jídlo bylo 2x během tohoto letu. Nápoje samy od sebe nenabízeli, musely jsme si říkat, ani vzadu nebyly k dispozici, jak to u jiných společností bývá.
Kdyby to někoho zajímalo, tak máslo šlo roztírat dobře. :lol:
Přistání na JFK na čas, v 17.00 místního času.
Po dosednutí Rusáci tleskají, což mě překvapilo.
Jelikož mám zrovna problém s nohou, měla jsem objednanou asistenci na JFK, takže na mě čekal chlapík s vozíkem, já nasedla a on se mnou profrčel až k imigračnímu, moje spolucestující šla vedle nás, tam jsme si myslela, že budu muset sesednout a projít kontrolou, ale bylo to tak, že on vzal naše pasy, dal je úředníkovi na přepážce, ten se jen zeptal, proč jsme přijely do NY, já řekla, že chci ukázat kolegyni město a že chceme do divadla, to mu stačilo, posunul dolů ke mě ta tlačítka na otisky prstů, vyfotil mě a hotovo, byly jsme obě vpuštěny. Teď jsem si myslela, že už tedy z vozíku vstanu, chodit totiž můžu, ale bála jsem se toho dlouhého čekání ve frontě, proto jsem si asistenci objednala, ale on že ne, že prý jedeme ke kufrům, tam počkal, až přijedou naše kufry, sundal nám je a provezl nás celní kontrolou až k východu, tam teprve jsem směla sesednout, takže asistenční služba fakt luxusní.
Pak tedy jízda busem na Port Authority, zpáteční jízdné je 29 USD a lístek platí měsíc.
Od Port Authority jsme došly asi 150 metrů k našemu hotelu Milford Plaza , kde jsme byly 4 noci.
Klasická prohlídka NY, divadlo ( jako vždy Fantom opery), nefotila jsem nic, jelikož to byla má 9.návštěva New Yorku.
V den odjezdu 29.9. jsme musely do 12 vyklidit pokoj, do 14 jsme si nechaly kufry v hotelu , poplatek 3 USD za kus, šly jsme se najíst a ve 14.40 jsme jely opět busem od Port Authority na JFK, k terminálu 1.
Plánovaný odlet v 19, bylo malé zpoždění, ale dohnal to, přílet byl dle plánu :D .
Zpět do Moskvy opět stejný letoun A330-300, obsazenost opět asi 95%, měly jsme dvoják.
Teplé jídlo a hodinu před přistáním teplá snídaně, to ale bylo hnusné, gumová vaječná omeleta, to se fakt nedalo.
Přistání v Moskvě ve 12.45, Rusáci opět tleskali.
Jelikož jsme měly v Moskvě čas přes 4 hodiny, nijak jsme z letadla nespěchaly, vycházely jsme mezi posledními a překvapilo mě, že na mě opět čekal vozík, i když jsem to měla sjednané jen na přílet na JFK. Ale nakonec jsem byla ráda, protože terminál D je od F fakt dost daleko.
Takže velice hodný Rus mě krásně provezl všemi kontrolami, nikde jsem nemusela vstávat, dokonce mě v sedě projížděla detektorem, což vypadalo dost komicky. Odvezl mě na F, kde mě chtěl předat dalšímu, což jsem tedy odmítla, protože jsem se chtěla podívat do shopů, což jsem mu ale neřekla, takže nás tedy opustil a já se mohla vydat na obhlídku letiště a nakoupit nějaké ruské suvenýry. Docela jsem se bála fotit, ale nakonec jsem pár fotek udělala, nic moc to není, omlouvám se za kvalitu.
Jelikož nám nemohly na JFK udělat palubenky na let do PRG, musely jsme si to u přepážky Aeroflotu zařídit samy, ale v pohodě.
Odlet z Moskvy byl v 17.15, letoun A320-200, 100% plný.
Měla jsem docela hlad, protože v Moskvě mě nic z občerstvení nezaujalo, tak jsem se těšila na teplé jídlo v letadle, ovšem dostali jsme uzené maso a brambory smíchané se zelím, což tedy dle mého gusta fakt nebylo, tak jsem se musela spokojit s moučníkem a houskou s dobře roztíratelným máslem :mrgreen: .
Přistání na Ruzyni v 18.15, přesně na čas.
Kdybych to chtěla shrnout, tak klidně s Aeroflotem poletím i příště, nebylo nic, co by mi výrazně vadilo. Letušky tedy žádné krasavice nebyly, spíš si člověk vzpomene na Mrazíka a Marfušku, ale to mi bylo celkem jedno :lol: .
Jen mi trochu vadilo to pití, že jsme museli odchytávat letušky, když šly zrovna kolem nebo rozsvítit světýlko. Ale ani toto není nic tak vyloženě odrazujícího.
Takže nakonec nejhoší zážitek byl s tím mladým blbem na Ruzyni při odletu.
Kufry také dorazily v pořádku, nezničené, jen mi někde utrhli mou památeční jmenovku z Londýna, ale teď jsem si v NY koupila novou pěknou, I LOVE NY, tak ta mi snad pár letů vydrží.
Také zkušenost s asistencí dobrá, takže to opět využiji v listopadu, až poletím do Las Vegas, s BA.
Můj problém s nohou bude totiž bohužel vyřešen až operací v lednu.
Pokud jste někdo vydržel dočíst až do konce, tak děkuji za pozornost.

Fotky budou později.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od Globik »

Nožičku Ti opravdu nezávidím,ale ten NYC a Vegas ano. Zítra sice letím do DC,ale 24.11.se stěhujeme a mezitím na žádné cestování nebude čas,jen na procházky s kočárkem. A v nejbližších rocích bude jen Evropa. I když-jestli to chápu dobře,tak to tentokrát bylo přesně co jsi nikdy nechtěla: návštěva již známých míst (když jsi nefotila) a nic neotřelého,když jsi s sebou měla začátečnici.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od firefly »

Je fakt, že první den pobytu jsme byly na notoricky známých místech : budova Spojených národů, Guggenheimovo muzeum, nahlédnutí do Central parku, MOMA, Rockefelerovo centrum, katedrála sv.Patrika, trajektem kolem Sochy Svobody a hned zpět, focení zeměkoule z Dvojčat, býka, Wall street, Ground Zero a Empire State building. Ale nijak moc mi to nevadilo, protože to stejně jsou místa, kam se jdu podívat při každé své návštěvě NY a druhý den ještě k letadlové lodi Intrepid, tu mám také moc ráda.
Tentokrát se mi hodně vyplatila Metrocard, sice prodávají nejméně sedmidenní za 29 USD, ale jelikož 1 jízda busem stojí 2,25, za chvíli to člověk má zpět, má smysl se svézt i jen kousek, přece jen NY je velice rozlehlý a pěšky by to nešlo.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od Globik »

stejne nechápu, ze jsi neudělala ani jednu fotku. ja tam mam vzdy pocit,ze objevuju nové možnosti záběru. a hlavne se město mění,kdyby nic jiného,tak freedom tower roste kazdy mesic.

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od Martin Horucka »

Pěkný report, díky :) Rád bych se tady ještě zeptal jak je to s přestupem na SVO? Pokud přestupuju jen v rámci terminálu D a nejdelší čekání na přípoj je 3 hodiny(a nebudu opouštět tranzitní prostor), musím mít nějaké tranzitní vízum?


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od firefly »

Žádné tranzitní vízum jsme neměly, ovšem několika kontrolami, včetně zouvání bot, jsme projít musely. U těchto kontrol jsou většinou ženy a dost nepříjemné, mluvící pouze rusky, spíš bych si je dokázala přestavit na strážní věži někde v gulagu :sad: :sad: .

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od Night fly »

Martin Horucka píše:Pěkný report, díky :) Rád bych se tady ještě zeptal jak je to s přestupem na SVO? Pokud přestupuju jen v rámci terminálu D a nejdelší čekání na přípoj je 3 hodiny(a nebudu opouštět tranzitní prostor), musím mít nějaké tranzitní vízum?


Nepotrebujes.

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od Martin Horucka »

Díky za odpovědi.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od OR »

Night fly píše:
Martin Horucka píše:Pěkný report, díky :) Rád bych se tady ještě zeptal jak je to s přestupem na SVO? Pokud přestupuju jen v rámci terminálu D a nejdelší čekání na přípoj je 3 hodiny(a nebudu opouštět tranzitní prostor), musím mít nějaké tranzitní vízum?


Nepotrebujes.


Pokud nedojde k nejakemu problemu .....

j-rich23
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 06. 09. 2011, 15:06
Oblíbené typy letadel: 744 G-VWOW
Bydliště: BRNO, LEVICE (SR)
Stav: Offline

Re: S Aeroflotem do New Yorku ( a zpět )

Příspěvek od j-rich23 »

Další hezký TR z New Yorku :wink: Mám pocit, že som hodne vecí pri mojej návšteve zmeškal (zemegula z dvojičiek,MOMA,Gugenheim).


Odpovědět