výlet do Jižní Koreje + foto

Odpovědět
k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

výlet do Jižní Koreje + foto

Příspěvek od k.m »

Předem chci upozornit milovníky pravopisu a slohu ať raději přestanou číst!!!

Reporty tu se zájmem čtu,tak zkusím taky jeden...letadla považuji za nejrychlejší způsob přepravy z bodu A do bodu B,nezajímám se o ně...takže technické poznatky,zkrátky letišť,typ letadel….neočekávejte..
Mám na kontě něco do dvacítky letů po Evropě a tak vznikl nápad zkouknout nějakou exotiku....výběr nebyl jednoduchý - bezpečnost,vyspělost,žádná víza,cena to byli hlavní podmínky a nakonec z toho vylezla Jižní Korea.
Letenky nakupuji deset měsíců předem ...rozhoduje pouze cena a 15500 s Finnairem je bezkonkurenční....dva místní přískoky(dvě jednosměrné letenky,každá vyšla na 1500) nakupuji o tři měsíce déle vše přes Student Agency.

Praha – Helsinky (Finnair)
Na letiště přijíždíme více jak dvě hodiny před odletem...letenky už mám vytištěné z domova,takže bez fronty odevzdávám zavazadlo....bezpečností kontrola probíhá bez problému a přes hodinu se nudím....odlet dle plánu...obsazenost asi 80%.....dávám kávu a miniplechovčičku coly,nabízený sendvič odmítám a po 2 hodinkách přistáváme v Helsinkách.

Helsinky – Seoul (Finnair)
Po přistání zkouknu pár obchodů...zakoupím bagetu za 6,5 eura,colu za 3,5 eura a přes dvě hodinky čekám na nástup....prvně vstupuji do letadla s rozestavěním 2-4-2 a první co mě šokuje je,že je tam ještě méně místa na nohy než v klasických "trojkách"...no to bude teror! V economy je snad úpně plno. Po vzletu se podává večeře - výběr ze dvou menu - kuřecí s rýží a to druhé už si nevybavuji...volím kuřecí a předávám kolegovy jelikož teplé jídlo v letadle mi nedělá dobře...na mě zbývá rohlíček s máslem,salát a dezert k pití volím opět mini colu a kávu...zábavní systém mě přestává hodně rychle bavit,usnout nemůžu ani omylem...na protáhnutí si dávám několikrát výlet k WC a zpět....asi dvě hodin před přistáním se podává snídaně - houska s máslem a sýrem,jogurt a káva...nu a po deviti hodinách konečně přistáváme....začíná velká "tůra" - k zavazadlům se jede podzemní dráhou...u pasové kontroly je fronta jako kráwa a další čas nám zabírá vyplnění lístečků cca po více jak hodině se ocitáme u pásů a číslo našeho letu nikde,takže nezbývá než prohlídka několika desítek pásů a u jednoho zaplať pánbůh slavíme úspěch naše dvě zavazadla tam v klidu leží...pak následuje celnice....další lístečky a vidíme,že jsou důkladné kontroly.....některé posílají doplnit údaje a plno lidí stejně vybaluje úplně všechno...vyplnění nám trvá pěkně dlouho(holt česky to tam nepíšou..) a s obavou,že budeme vybalovat jdeme do fronty....a kupodivu se na naše lístečky celník ani nepodívá a s úsměvem nás posílá dál...konečně v Koreji.

Busan – Jeju (Busan Air)
Nastává první korejský přesun,vyrážíme s dostatečným předstihem a abychom se vyhnuly přecpanému metru chceme výjmečně připlatit a využít místí aiport limusinu,která má zastávku přímo před hotelem….nu ale jelikož během skoro hodiny nic nepřijíždí,tak se jde stejně na metro a pokračuje se na letiště nadzemní dráhou i tak přijíždíme dvě hodiny před odletem…odbavení jde hladce u přepážky ani noha a bezpečností kontrola jde plynule jako nikdy ani notebok vyndavat nemusím….k letadlu se jede busem s mírným zpožděním….obsazenost asi 80% z toho více jak polovina školní děti…..po vzletu je nabídnut džus,losuje se tombola(nevyhráváme) a po hodině přistáváme na ostrově Jeju.Během deseti minut jsme u pásů a zavazdla se už vozí – to byl fofr..

Jeju – Cheongju (Asiana Airlines)
Na letiště přijždíme tentokrát o něco déle a i tak je kopa času vše jde hladce a neuvěřitelně rychle…letadlo je skoro plné,tentokrát většinu osazenstva tvoří kravaťáci…po vzletu se podává káva nebo čaj a za hodinku je po všem…vítá nás malé,ale útulné letiště.

Seoul – Helsinky (Finnair)
Na letiště přijíždíme dvě hodiny před odletem….u odbavení i rentgenu celkem velká fronta takže se to stíhá tak akorát ani není moc času na obhlídku obchůdků…odlet na čas…economy opět plná….tentokrát naštěstí na pět hodin usínám takže let není tak drastický….k obědu opět výběr ze dvou menu – volím opět pro kolegu rýži a plody moře,večeře jde též na konto kolegy,takže ani nevím co bylo..Po přistání nastává bezpečností kontrola a varování nelhala….nekompromisně zabavovány veškeré tekutiny i ty zakoupené v duty free v Seoulu a plno lidí je nemile překvapeno.

Helsinky – Praha (Finnair)
Nástup probíhá o cca dvacet minut dříve…takže pro mne přibíhá kolega,když si v klidu vybírám nějakou čokoládu…jsme poslední…jsem potěšen alespoň stihnem dřívější vlak z Prahy,ale brzy přichází vystřízlivění,když čekáme hodinu na start takže nakonec je z toho 40 minut zpoždění…letadlo je nějaké menší než obvykle a už něco pamatuje obsazenost něco málo přes 50%...podávají se teplé a studené nápoje a nějaký nic moc salát s těstovinou……po přistání v Praze celníci naštěstí spí,takže procházíme bez problémů – toť vše.
Letiště Busan
Letiště Busan
stroj Praha - Helsinky
stroj Praha - Helsinky
Odletová tabule letiště Jeju
Odletová tabule letiště Jeju
stroj Busan - Jeju
stroj Busan - Jeju
Letiště Cheongju
Letiště Cheongju
Vnitrozemí Koreje
Vnitrozemí Koreje
Olympijský stadión v Seoulu
Olympijský stadión v Seoulu
Obydlený klášter
Obydlený klášter
Vlakové nádraží v Seoulu
Vlakové nádraží v Seoulu
Sokcho
Sokcho
"MHD" v Sokcho
"MHD" v Sokcho
Seoraksan park
Seoraksan park
Místní rychlovlaky KTX
Místní rychlovlaky KTX
Busan
Busan
Typické korejské stavby
Typické korejské stavby
Busan
Busan
Seoraksan park
Seoraksan park
Seoraksan park
Seoraksan park
Seoul
Seoul
Jeju
Jeju
Jeju
Jeju
Seoul
Seoul
Jeju
Jeju
Suwonské radby
Suwonské radby
Danyang
Danyang
Naposledy upravil(a) k.m dne 24. 01. 2012, 17:36, celkem upraveno 15 x.


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: výlet do Jižní Koreje + foto

Příspěvek od kuba.biker »

Tak to je hodně dietní trip report! :lol: :lol: :lol:
Ale fotky jsou pěkné, díky!

Odpovědět