Viet Nam s Aeroflotem a Sa Pa (fotoreport)

Odpovědět
MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Viet Nam s Aeroflotem a Sa Pa (fotoreport)

Příspěvek od MK »

Ke konci roku jsem absolvoval moji třetí cestu do Vietnamu. Cesta tam i zpět proběhla bez větších komplikací a na plnohodnotný tripreport to rozhodně není, tak jsem se alespoň rozhodl podělit se s vámi o několik fotek z cesty do Vietnamu i z výletu do horského městečka Sa Pa nedaleko čínských hranic.

Všechny úseky jsem tentokrát absolvoval se společností Aeroflot. Let z Prahy odletěl na čas, v Airbusu A321 nás letělo kolem 40ti cestujících. Na lince Moskva - Hanoj Aeroflot změnil verzi letadla z A330-300 na A330-200. Já seděl u nouzového východu a let byl velice příjemný.

Obrázek
A321 VP-BWO Praha - Moskva

Obrázek
občerstvení na lince Praha - Moskva

Obrázek

Obrázek

Obrázek
večeře v A330 na lince Moskva - Hanoj (pod tou kukuřicí je schovaná docela dobrá ryba)...zprvu jsem byl zděšen, že místo dezertu dává Aeroflot k hlavnímu jídlu jen sušenku a že je toho nějak málo...až o pár hodin později při snídani jsem zjistil, že posádka pomotala platíčka a ta určená na snídani byla podávána s jídlem k večeři...stane se

Obrázek

Obrázek
palačinky s čokoládou...snídaně od Aeoroflotu mě vždycky potěší!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hned druhý den po mém příletu jsme se vydali do Sapy (nemyslím tím tu tržnici v Písnici, ale městečko v horách). Sapa se nachází severozápadně od Hanoje, nedaleko města Lào Cai, které leží na hranici s Čínou. Do Lào Cai se cestuje vlakem z Hanoje, cesta zabere 8-10 hodin. Všechny vlaky odjíždění z Hanoje ve večerních hodinách a do Lào Cai dorazí v brzkých ranních hodinách, opačným směrem je tomu taktéž, takže jsem z vlaku viděl jen tmu. Každý vlak má svůj název a je složen z několika tříd. My měli lehátkové kupé s 4 lehátky, což by se v letectví dalo srovnat s business class :) Pro zajímavost, cesta jedním směrem nás vyšla asi na 400 Kč / osoba. Samotné městečko Sapa je položeno vysoko v horách nad Lào Cai a většinu místních živí turistický ruch, takže o hotely, obchody a restaurace tu není nouze. Okolí Sapy musí být jistě zajímavé, bohužel já neměl možnost ho prozkoumat, neboť mými spolucestovateli byli dva Vietnamci, kteří spali až do oběda a po menší vycházce je bolely nohy. Nicméně i tak jsme podnikli alespoň tři menší výlety v bezprostředním okolí městečka. Do noty nám moc nehrálo počasí - zima, mlha a déšť nás provázela po celou dobu našeho pobytu, i tak se mi Sapa moc líbila a na jaře nebo v létě tu musí být krásně. Zde několik fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
prý je to dobré...já si radši dal grilovanou kukuřici

Obrázek

Obrázek
Vietnamci jsou líní chodit...i 100 metrů raději popojedou na motorce...když vyrazím po Hanoji pěšky, všichni na mě koukají jak na nějakého exota a motorkáři mi nabízí svezení....na této fotce moji dva spolucestovatelé zmožení po dvou kilometrech chůze..pán na žluté motorce nám už jede nabídnout svezení

Obrázek
výhled z hotelového pokoje...protože ve Vietnamu nemají topení, byla v pokoji teplota kolem 10ti stupňů a první noc jsem strávil zachumlaný v peřinách v bundě a mikině...až další večer mi kamarád ukázal, že postel má zabudované vyhřívání

Obrázek
centrum městečka Sa Pa

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
jeden kousek čehokoliv na špejli vám ogrilují v přepočtu za 10Kč...a všechno to chutnalo úžasně!

Obrázek
místní...bál jsem se, že nás budou neustále otravovat, tahat do obchodů a něco nabízet nebo žebrat o peníze....ale všichni nás nechali být a nevšímali si nás

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Rose garden - zahrada růží, každý si muže natrhat tolik růží, kolik chce

Obrázek

Obrázek

Obrázek
městečko Sa Pa zahalené v mracích

Obrázek

Obrázek
ve vlaku Lào Cai - Hanoj

Obrázek
kostel v centru Hanoje

Obrázek

Obrázek
po Hanoji mě provázela kamarádka s přezdívkou Trang LaLa :D

Obrázek
dominanta Hanoje, želví ostrov uprostřed jezera Hoàn Kiếm

Obrázek
divadlo

Obrázek

Obrázek
hrajeme s kamrády hry v hanojském baru Dragonfly...kdo prohraje a dřívka mu spadnou, musí vypít sklenici Bombay Jinu....mně to spadlo 5x :D

Obrázek
A330-300 do Moskvy

Obrázek
suprový oběd s velkými kousky moc dobrého vepřového

Obrázek
večeře před přistáním

Let zpátky do Moskvy byl příjemný a klidný, trochu mě děsilo zpoždění, které jsme nabrali už v Hanoji a které se prodloužilo kvůli holdování nad Moskvou, čímž se doba přestupu snížila na 45 minut. Aeroflot u mě zabodoval, když po výstupu z letadla nás, několik cestujících do Prahy, odchytil človíček od Aeroflotu, protáhl nás přes všechny kontroly z jednoho terminálu na druhý a my tak stihli náš návazný let. V Praze mě čekalo další překvapení - v Moskvě nám za tak krátkou dobu stihli přeložit i kufr! Takže se všemi lety jsem byl nakonec maximálně spokojený a Aeroflot chválím!

Doufám, že se vám fotky z fotoreportu líbily a třeba se někdy do Sapy vydáte také :)
Naposledy upravil(a) MK dne 24. 01. 2012, 17:07, celkem upraveno 1 x.


jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Viet Nam - Sa Pa (fotoreport)

Příspěvek od jonapet »

Velmi dobrý trip report :clap: . A vietnamská příroda vypadá úchvatně...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Viet Nam - Sa Pa (fotoreport)

Příspěvek od Night fly »

Do mestecka Sa Pa se nemusi k vietnamsko-cinskym hranicim, staci k hranicim Prahy... Fajn report :thumbup:

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Viet Nam - Sa Pa (fotoreport)

Příspěvek od manilair »

Fajn report :clap: zacinam nad navstevou vietnamu hodne uvazovat :think: :D

barnes
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 29. 12. 2011, 09:22
Oblíbené typy letadel: TU154 / B747
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Viet Nam - Sa Pa (fotoreport)

Příspěvek od barnes »

Night fly píše:Do mestecka Sa Pa se nemusi k vietnamsko-cinskym hranicim, staci k hranicim Prahy... Fajn report :thumbup:


Vzhledem k tomu, že jsem několik let žil v těsné blízkosti Sapy, tak vím, že netřeba přes Ruzyň, ale přes Kačerov a dále autobusem 113 :lol:


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Viet Nam s Aeroflotem a Sa Pa (fotoreport)

Příspěvek od MK »

barnes píše:
Night fly píše:Do mestecka Sa Pa se nemusi k vietnamsko-cinskym hranicim, staci k hranicim Prahy... Fajn report :thumbup:


Vzhledem k tomu, že jsem několik let žil v těsné blízkosti Sapy, tak vím, že netřeba přes Ruzyň, ale přes Kačerov a dále autobusem 113 :lol:


tak pro me byla cesta Aeroflotem zajimavejsi nez busem 113 DPP :D ale obcas tou 113 do Sapy zavitam take...na pho (nudlova polevka s masem), bun cha (nudle s grilovanym buckem) nebo na bubble tea (caj ruznych chuti s mlekem nebo bez a se zelatinou) :)

Jinak Vietnam stoji opravdu za to, at uz ta priroda, tak i jidlo, mam to tam moc rad a v dubnu tam poletim jiz po pate. Trochu si jen nedokazu predstavit, ze bych byl v severnim Vietnamu odkazany jen na sebe pripadne evropskeho spolucestovatele a na nasi anglictinu a domluvu rukama-nohama a krome Saigonu a hlavnich turistickych pamatek bych se ve Vietnamu brzo ztratil :D ...

A dekuji za kladne ohlasy, fotek mam mnohem vice, ale vybral jsem jen par, at tu nezahltim forum :)

kaštan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 16. 02. 2011, 13:41
Stav: Offline

Re: Viet Nam s Aeroflotem a Sa Pa (fotoreport)

Příspěvek od kaštan »

Ja sem si půjčil v Sapě moto a do Lao Cai sem to tak 15x otočil, furt tam a zpátky, lepší cestu, jak se na moto vyřádit sem zatím ještě nenašel, takže motorkářům lze jen doporučit.
Ještě dodám, že sem se svezl do Hanoje devadesátšestkou a dodnes na to vzpomínám ...
Škoda, žes nešel na Fan Si Pan.
Trip super

jorgus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 26. 11. 2008, 13:56
Stav: Offline

Re: Viet Nam s Aeroflotem a Sa Pa (fotoreport)

Příspěvek od jorgus »

super report, zejmena kvalita fotek..v Sape jsem byl nekolik dni, tak me to prijemne ozivilo vzpominky:)jeste jednou diky za hezky report:)
www.jorgus.cz


Odpovědět