Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

ANHILATOR
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 09. 08. 2008, 20:35
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od ANHILATOR »

Parádní trip report. Opět (-:
Jinak nic ve zlém, ale opravdy bych tyto starosti chtěl zažít. Já jsem schopen nějaký takový výlet podninout, tak maximálně jednou za 2,5 roku a to ještě když se mi z výplaty podaří každý měsíc ušetřit alespoň tu jednu blbou tisícovku.. V důsledku je mi pak fakt jedno jakou společností letím. Spíše mi záleží na typu letadla. A nakonec to stejně již nikdy nebude horší než se trmácet autobusem skoro 20 hodin do Neapole atd. (-:, kdy toto mám též za sebou.

Nějaké věrnostní karty.... salónky atd. O tom se mi může jen a jen zdát. Budu fakt rád, když se mi jednou za život povede letět v economy se Singapore nebo Cathay Pacific (((-:


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od cocik »

Hele, vsechno ma svoje pro a proti. Ja zas touzim po tom dat si rohlik, gulas, smazenej syr s hranolkama nebo tocenou Plzen, a taky se mi to povede v nejlepsim pripade jenom jednou za rok, dva :( Kdykoliv vidim ceskej film, ve kterym lidi sedi v hospode, tak jim naprosto neskutecne zavidim :(

ANHILATOR
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 09. 08. 2008, 20:35
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od ANHILATOR »

cocik píše:Hele, vsechno ma svoje pro a proti. Ja zas touzim po tom dat si rohlik, gulas, smazenej syr s hranolkama nebo tocenou Plzen, a taky se mi to povede v nejlepsim pripade jenom jednou za rok, dva :( Kdykoliv vidim ceskej film, ve kterym lidi sedi v hospode, tak jim naprosto neskutecne zavidim :(


Mrkni na tohle:
http://www.novinky.cz/koktejl/257891-ci ... tattu.html

Však třeba se dočkáš (-: jednou třeba v Číně bude stát celá napodobenina Plzně (-: a i s hospodama (((-: i když je pravda, že kamarády z ČR ti asi nikdy neokopírují..

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od jife »

cocik píše:....ve kterym lidi sedi v hospode, tak jim naprosto neskutecne zavidim :(


V koncinach, kde se vyskytujes jsem zatim nebyl a tak se zeptam: oni tam hospody nevedou? Coz takhle si tam nejakou zalozit?

Jinak La Cabrera vcera probehla i kdyz to bylo docela nahnute. Oni drzi rezervacku jen 15minut po smluvene dobe prichodu. Zacala tady behem chvilky silena prutrz, presne ta, co vypada jako kdyz nad tebou nekdo otoci vanu plnou vody. Tim padem nebylo temer mozne chytit taxi a krome toho, ze se ulice Buenos Aires zmenily v reciste, tak soucasne take v jedno velke parkoviste. Tudiz trasa trvajici normalne 10 minut se protahla na hodinu. Ostatni hoste na tom byli podobne. Vsichni totalne promaceni, takze vnitrek restaurace pripominal pradelnu ci susarnu. Docela jsem tedy uvital venkovni stul pod pristreskem, kde se dalo dychat. Jidlo dobre, ale priznam se, ze jsem po chutove strance cekal vic. Prekvapenim byla naopak celkova cena, ktera nebyla zavratna. Takze diky za radu.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od pavelpmi »

flyingblue píše:Masochista je cocik (cimz to vratim on-topic), kterej leze do eroplanu luftwaffe, prestoze vi, co muze cekat :-)

Svatá pravda!

cocik píše:Spousta z vás si asi řekne, že jsem proti Lufthanse zaujatý...

No vypadá to tak. :wink: Nutno ale podotknout, že také výrazně podporován fórem ve stylu: "Ó, jak strašné, cocik(!) poletí v economy s LH!!!"
A tak z toho nakonec vyšlo: "Já jsem to říkal!" :D

Na druhou stranu, to jídlo vypadá fakt strašně. :crazy: Přitom na mém zatím jediném dálkovém letu s LH se celkem dalo a vypadalo rozhodně líp (oběd/večeře, snídaně). Navíc to byl let LAX-FRA v 744, který jsem ale přežil celkem v pohodě, jednak asi kvůli tomu, že jsem byl byl připravován na nejhorší, a jednak díky tomu, že to byl let přes noc, byl jsem nevyspalý, měl jsem celkem dobrou sedačku a zabrala půlka prášku na spaní v kombinaci se skleničkou či dvěma červeného vína. :lolno: Letušky jsme měli mladé, sympatické a příjemné holky. (Víc jste si mohli přečíst v mém havajském reportu.)

Tak uvidíme, příští týden mě čeká s LH koupácký výlet - tam s 343 přes MUC (343 se dívám, že má o palec větší rozestupy v economy než 346) a zpět velrybou přes FRA. V létě jsem totiž neodolal (zřejmě maje trochu absťák v nakupování letenek a menežování dovolených) akci LH, no ale koncem roku daly na stejné období akci i SQ, navíc za fantastickou cenu v eurech odpovídající označení jejich největšího letadla, kterým se i letí. Tak se teď utěšuju, že by to musely být dvě letenky, nocleh ve FRA a nutnost tahat s sebou zimní oblečení.
Původně jsem nechtěl ani psát report, uvidíme, možná sem pak dám pár fotek. Uvidíme taky, s čím přijde jife.

Jinak opravdový hladolet jsem zažil na lince BA z Londýna do Mexika, nechali nás hladem 8 a půl hodiny, to už bylo fakt krušné.

Díky za report, moc se těším na ten nadcházející sociokulturní (jak říká persona). :D


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od cocik »

No, castecne jsem doufal, ze to treba bude v pohode a ja budu moct napsat neco ve stylu "hrozne jsem se bal, ale bylo to v klidu" (byt by to znamenalo, ze ten trip report nebude tak zabavnej a misto fotek bude mit nasledujici video)

http://www.youtube.com/watch?v=Eztjwp-V ... re=related
Naposledy upravil(a) cocik dne 02. 02. 2012, 11:10, celkem upraveno 1 x.

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od jife »

pavelpmi píše:Uvidíme taky, s čím přijde jife.


Pavle jsem pripojen a v podstate vyckavam na odlet te nejdelsi pravidelne linky, kterou LH provozuje, tedy EZE-FRA. Tentokrat to bude i s moji malickosti na palube jejich Jumba. Jak se rika: Nechval dne pred vecerem, ale cesta sem byla.....
Naposledy upravil(a) jife dne 02. 02. 2012, 12:03, celkem upraveno 1 x.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od cocik »

Drzim palce :D

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od dider »

report jako vždy super :clap:

Ale k té LH...není to tak dávno, co jsem na nějaké konferenci mluvil s manažerem od LH a většina mých dotazů směrovala k tématům, které jsou tady velice diskutované. Kdybych to měl všechno shnrnout, jeho odpoveď zněla: "LH samotná se nezaměřuje na to aby byla nejlepší, cílem je stát se globálně nejdostupnější. Nabídnout v první řadě spojení s priměřenou cenou a s kvalitou produktu někde mezi dobrým a výborným. Hlavní je ta dostupnost - přirozená volba pro evropana"

A asi souhlas, LH má skutečně velikost kdy si může dovolit podobnou strategii. V jednom článku se píše: “Air travel today is a commodity business, which means economies of scale are key. A traditional airline needs 50-plus million passengers a year to bring costs down to an acceptable level.” Myslím, že to vystihuje současnou povahu leteckého byznysu a následnou strategickou volbu LH.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od cocik »

To dava smysl. Chapu ze moje potreby leteckyho fandy jsou nekde jinde nez potreby radovyho cestaka, ale osobne me to celkem mrzi, protoze pamatuju doby, kdy byla LH (spolu se Swissairem) etalonem spickovy kvality.

Kazdopadne nemeckej zpusob komoditizace letecky prepravy neni blizkej mymu srdci, protoze je to takovej kockopes. Ja mam rad jasny inovatory a i kdyz si tady delam legraci z EK, ze maj blechy na palube, tak se jim musi nechat, ze se i pri obrovskym poctu cestujicich snazi pripravit velice peknej produkt (ponechme stranou uvahy o dotacich). Stejne tak je pro me velmi dobre stravitelnej Ryanair, protoze ma jasnej velmi inovativni produkt se zretelnou cilovkou. Jinak uplne nejvetsi radost mam v poslednich letech z NZ, protoze tlaci opravdu zajimavy veci (skycouch, Y+ v novych 773...).

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od dider »

cocik píše:To dava smysl. Chapu ze moje potreby leteckyho fandy jsou nekde jinde nez potreby radovyho cestaka, ale osobne me to celkem mrzi, protoze pamatuju doby, kdy byla LH (spolu se Swissairem) etalonem spickovy kvality.

Kazdopadne nemeckej zpusob komoditizace letecky prepravy neni blizkej mymu srdci, protoze je to takovej kockopes. Ja mam rad jasny inovatory


:thumbup:

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od kilgore »

cocik píše:....Jinak uplne nejvetsi radost mam v poslednich letech z NZ, protoze tlaci opravdu zajimavy veci (skycouch, Y+ v novych 773...).


Ja s nima tedy nikdy neletel, ale zmena z 3+3+3 na 3+4+3 v jejich novejch 777 mi neprijde ani jako inovace, ani jako zmena k lepsimu. Skoda, protoze jsem o nich na jednu z cest uvazoval, ale tohle je pro me nejvetsi no-no u vsech aerolinek.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od cocik »

V tom mas pravdu, na jejich cuddle class jsem zapomnel :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od flyingblue »

kilgore píše:
cocik píše:....Jinak uplne nejvetsi radost mam v poslednich letech z NZ, protoze tlaci opravdu zajimavy veci (skycouch, Y+ v novych 773...).


Ja s nima tedy nikdy neletel, ale zmena z 3+3+3 na 3+4+3 v jejich novejch 777 mi neprijde ani jako inovace, ani jako zmena k lepsimu. Skoda, protoze jsem o nich na jednu z cest uvazoval, ale tohle je pro me nejvetsi no-no u vsech aerolinek.


Clovece to prece JE inovace. Jestli JE inovativni Ryanair, tak zmena seatingu na 3-4-3 je prece superinovativni produkt.

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Es kommt der Hunger (PVG-PRG-PVG s Lufthansou)

Příspěvek od kilgore »

flyingblue píše:
kilgore píše:
cocik píše:....Jinak uplne nejvetsi radost mam v poslednich letech z NZ, protoze tlaci opravdu zajimavy veci (skycouch, Y+ v novych 773...).


Ja s nima tedy nikdy neletel, ale zmena z 3+3+3 na 3+4+3 v jejich novejch 777 mi neprijde ani jako inovace, ani jako zmena k lepsimu. Skoda, protoze jsem o nich na jednu z cest uvazoval, ale tohle je pro me nejvetsi no-no u vsech aerolinek.


Clovece to prece JE inovace. Jestli JE inovativni Ryanair, tak zmena seatingu na 3-4-3 je prece superinovativni produkt.


Pardon, ja zapomnel. Jeste stale mam v pameti, jak AF tuhle inovaci obhajovalo snizenim spotreby a tim padem emisi. Ona se jim totiz skutecne snizila spotreba (na pasazera) tim, ze do letadla nacpali vic lidi. Bohuzel tohle je dusledek moderniho marketingu.


Odpovědět