Střet civilizací na palubě Emirates

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od nartym »

Původně jsem neměl v plánu psát trip report z této cesty, ale závěrečná scéna mě přesvědčila o opaku.

Po listopadovém návratu z Thajska jsem již hledal pár nejbližších volných dní, abych do mé letní jihoamerické cesty, mohl ještě někam vyrazit. Nakonec při pohledu do kalendáře se nabízela jako první a zároveň poslední možnost - Velikonoce. Datum by bylo, teď ještě destinace, nakonec zvítězil Seoul vzhledem ke klimatickým podmínkám a možnosti letět A380. Trasa tedy byla PRG - DXB - ICN a zpět. Navíc let DXB - ICN byl naplánován na den mých narozenin, takže co víc si přát, než své narozeniny trávit na long-haul na palubě A380 mé oblíbené společnosti Emirates :). Ovšem nadšení trochu opadlo, když byla cca 14 dní před odletem A380ka změněna na B773, kvůli uzemnění několika A380tek na jejichž křídlech se objevily trhliny.

PRG - DXB
B777-200


Tuto trasu jsem letěl počtvrté, ale poprvé od té doby, co sem létají 777, letadlo již mělo něco nalítáno a oproti předchozí A332 žádná extra velká změna. Snad jenom vzadu na dvojsedačkách, kde vždy sedávám, je trochu více místa. Jinak během letu žádné velké vzrůšo, kromě pár turbolencí. Jídlo dobré a IFE na palubách EK nikdy nezklame.

Už aby byl dostavěn další terminál, jelikož lidí je v T3 čím dál více a začíná to být v některých hodinách opravdu maso a nejhorší jsou zde záchody, je jich málo a občas se stojí fronty, zlatý AMS.

DXB - ICN
B777-300ER


Byl jsem tak unavený, že jsem si sedl, vychutnal si start a usnul. Celý let jsem prospal, ani jídlo jsem si nevzal.

Byly to úžasné dny strávené v Seoulu a demilitarizované zóně Severní a Jižní Korei plus mnoho dalších zážitků - často se se mnou místní chtěli vyfotit, dělal jsem rozhovor pro korejskou televizi a přibližně padesátiletý pán korejské národnosti se mě při vstupu do jednoho z paláců ptal, odkud jsem, že jsem "very handsome." Kdyžtak pár fotek ze Seoulu a DMZ, kde se ale nemohlo moc fotit. http://exploretheworld.rajce.idnes.cz/

ICN - DXB
B777-300ER


Odlet se blížil a těšil jsem se, že si v klidu projdu letiště, které bylo 7x za sebou vyhlášeno jako nejlepší na světě. Letiště bylo super až na jednu poměrně nezvyklou věc, se kterou jsem se ještě na velkých asijských letištích (jako např. NRT, HKG, PEK, BKK, KUL, SIN) nesetkal - naprosto drtivá většina obchodů zavírala před 22h :confused: náš let byl naplánován na 23:55 a kolem půlnoci odlétalo ještě několik dalších letadel do SIN, KUL, AUH, DOH, HNL, IST... Mnoho lidí to neslo dost nelibě. Jinak celý let jsem opět prospal, bylo už dost pozdě a navíc mě v DXB čekalo více než 5h čekání.

DXB - PRG
B777-300


V tuto chvíli jsem netušil, že vrchol "večera" přijde právě teď. Původně byl odlet naplánován z gatu 212, ale následně byl změněn na 146, což znamenalo, že poprvé nepoletím z T3 a už jsem mohl tušit, že ne vše bude jako obvykle. Zdůrazním pouze, že bylo právě velikonoční pondělí.

No nic, dorazil jsem ke gatu, sedl si na zem a začal hrát angry birds. Po několika minutách jsem již v dáli slyšel tu naši krásnou mateřštinu. Přičemž dorazila skupinka lidí v čele s pánem, kterému se evidentně jeho spálené břicho nevešlo pod tričko a všichni měli na krku klasické taštičky s názvem jedné české cestovní kanceláře. Všichni mezi sebou hlasitě řešili změnu gatu, jelikož jim podle jejich slov ti arabové změnili NÁSTUPIŠTĚ na poslední chvíli (pozn. změna proběhla cca 2h před odletem) a oni mohli zmeškat letadlo a půlka jejich skupiny prý stále sedí u NÁSTUPIŠTĚ 212 (pozn. zde byl naplánován odltet do THR).

Letadlo bylo plné tak z 95%, takže zbytek české výpravy sedící u NÁSTUPIŠTĚ 212, letadlo zřejmě stihl. Naštěstí vždycky, když jsem letěl sám, tak jsem měl štěstí na cestující vedle mě - vždy normální lidé se kterými nebyl žádný problém a zde jsem měl dvojsedačku v zadní části letadla jenom pro sebe - tedy prozatím. Zadní část letadla kompletně Češi + jeden Arab v obleku, dva Indové and show must go on.

Skupinka několika zhruba 40ti letých čechů byla lehce rozhořčena, že nesedí vedle sebe, jeden z nich seděl sám úplně vzadu dvě řady za mnou na dvojsedačce. Přičemž si to uličkou zrovna šinula opravdu hezká holka max. 25 let - Češka, přišla k němu, že sedí u okýnka. Pán se "slušivou" náušnicí v uchu z toho zřejmě dostal erekci, která mu momentálně zatemnila mozek a začal halekat na své kamarády, že je rád, že si nepřesednul a ať se mrknou, co vedle něj sedí za kočku :crazy:. V tu chvíli jsem si nasadil sluchátka, kapucu a snažil se zajet, co nejvíce pod sedačku. Pět minut po startu za mnou přišel Arab v obleku, jestli by si mohl sednout vedle mě, jelikož seděl mezi dvěma lidmi a že to mezi nimi už dál nevydrží :) tak jsem řekl, že to chápu a ať si klidně sedne.

V tuto chvíli jsem ještě netušil, že největší představení má teprve přijít. Po jídle jsem spokojeně zalehl, sklopil si sedačku, chvíli jsem snášel nelítostné kopance do zad od paní, které se to zřejmě nelíbilo, ale když se na ni zlověstně otočil můj (ač velmi slušný) arabský soused, u něhož se začínala projevovat alergie na české spolucestující, tak od té doby byl klid a čekal jsem opět na nějakou kulturní vložku v podaní českých komiků, která na sebe nenechala dlouho čekat.

Z chvilkového kómatu mě probral dusot směřující do zadní části letadla, dvě osoby o celkové váze 200kg se s něčím v ruce řítily dozadu za drobnější letuškou arabské národnosti, která nic netušíc roznášela kávu a dělaly "hody hody.." To mě okamžitě probudilo, chvíli jsem myslel, zda se mi to nezdá, ale když jsem zaměřil zmenšeniny pomlázek v jejich rukách a uvědomil si, co je za den, tak mě polilo horko. Než jsem stihnul vytáhnout fotoaparát a tento střet civilizací v téměř 11km nad zemí a na pár metrech čtverečních zdokumentovat, tak pánové byli rázně a okamžitě usazeni. Lynčování letušky se nekonalo, ale čekal jsem jestli to pan pilot neotočí a dotyční nebudou v Emirátech ukamenováni, což je taky takový hezký arabský zvyk. Ale tohle české hlavy neodradilo, jelikož se lynčovali poté mezi svými a následně několik cestujících chodilo po letadle s vajíčkama. A když paní sedící za mnou předala svému choti vajíčko se slovy: "Tak tady máš taky koledu..." tak jsem si říkal, že české hlavy se ve světě opravdu neztratí a jen tak někdo si na ně nepřijde.

Po divokém přistání, kdy to chvíli vypadalo, že budeme přistávat přímo u gatu, se samozřejmě ozval bouřlivý potlesk :clap: který již beru jako neodmyslitelnou součást naší kultury.


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od cocik »

Ja chci fotky koledniku!!! :D

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od firefly »

Po divokém přistání, kdy to chvíli vypadalo, že budeme přistávat přímo u gatu, se samozřejmě ozval bouřlivý potlesk :clap: který již beru jako neodmyslitelnou součást naší kultury.

Není to asi jen česká specialita, loni jsem letěla s Aeroflotem SVO - JFK a také Rusové rozpoutali tleskací orgie. :mrgreen: :mrgreen:
Jinak TR pěkný, jen při čtení toho, co tam čeští spolucestující prováděli, mi bylo úplně trapně a to jsem to neviděla na vlastní oči ( naštěstí): :sick: :sick: NÁSTUPIŠTĚ nemá chybu :D :D :D .

Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od Lukáš87 »

V letadle se mi to nestalo, ale to, co češi dokážou udělat... Jenom teď o víkendu, ( hodně slabý odvar oproti Vašemu "zážitku") v Německé restauraci, si česká rodina začala objednávat oběd česky, čisník nechápal :)

A na Vašem místě, jako puberťák, bych se asi neudržel a vybouchl smíchy :D

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od HonzaLB »

Prosím v kategorii Trip report roku o zavedení kategorie Koupáci na cestách.


sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od sunset »

Dokonalé, jakobych to viděla :clap:

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od andrei »

Pomalu se zacinam bat...28.4. letim pres Dubaj do Colomba...Doufam, ze me neco podobneho nepotka...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od kuba.biker »

Perfektní! :thumbup: :lol:

...což mi připomíná, že už nějakou dobu pošilhávám po letu s Germania Airlines z Drážďan do Debrecínu. I východoněmečtí lázeňští koupáci jsou příslibem zajímavých zážitků... :wink:

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od Zdenek »

Lukáš87 píše:Jenom teď o víkendu, ( hodně slabý odvar oproti Vašemu "zážitku") v Německé restauraci, si česká rodina začala objednávat oběd česky, čisník nechápal :)

Já zažil v několik hotelích jak koupáci mluví na personál česky a pak se rozčilují že jim nerozumí.
Jednou jsem překládal, že pokoj není ještě hotov a bude až ve 14 hodin a hněv rodiny se zaměřil na mne. Že prej co jako maj do tý doby dělat ...
Jinak škoda že to s pomlázkou nezkusili v gate před nástupem do letadla na nějakou zaměstnankyni Emirates. :biggrin:

JaM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 22. 08. 2007, 11:57
Oblíbené typy letadel: ****/H, ****/J
Pohlaví: muž
Bydliště: Tam, kde bývával bod LIBSI
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od JaM »

Nenávidím tyhlety burany a společenský zrůdy.

Vždycky říkám - ať umřou!
Naposledy upravil(a) JaM dne 15. 04. 2012, 22:12, celkem upraveno 1 x.

doat
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 16. 05. 2011, 21:33
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od doat »

Ježiš to muselo bejt strašný...bože můj :?

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od dejavu »

Ted jeste vedet, kde ta particka sirila dobre jmeno nasi zeme na dovolene...

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od andrei »

Ja to snad radeji ani vedet nechci.
No uz to bude skoro rok co jsem letel s Korejcema na Bali, tak snad pri ceste na Sri Lanku dam konecne dohromady trip report a rovnou zkusim napsat i z aktualni cesty.

Nevite jak je to na palubach Emirates s internetem?

Cepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 01. 2012, 09:03
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od Cepi »

No nekdy se za nas a nasi mentalitu take stydim...

barnes
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 29. 12. 2011, 09:22
Oblíbené typy letadel: TU154 / B747
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Střet civilizací na palubě Emirates

Příspěvek od barnes »

Bohužel podobné chování patří ke koloritu českých turistů a z tohoto důvodu na cestách při zaslechnutí mateřštiny zbaběle prchám co nejdále.


Odpovědět