Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Pablos
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 19. 04. 2012, 11:01
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od Pablos »

ziletka píše:Super tripreport, Mauritius je muj sen. Muzu se zeptat, kolik byly zhruba poplatky? A ma nekdo ze SkyTeamu podobny on-line nastroj na zjistovani dostupnosti award letenek jako zminovane Ana Airlines?

Poplatky byly celkem 205 EUR na osobu. Jejich rozpad by měl být uveden níže, tak třeba se v tom někdo vyznáte, já to rozhodně nejsem :) ...
CZK FARE EUR EQVA TAX-EUR TAX-EUR EUR TTL
0.00 0.00 5.19 DE 199.64 XT 204.83
/FC 13APR12PRG LH MUC0.00IUP075 SA JNB SA MRU5M0.00IUP075
SA JNB0.00IUP075 SA X/MUC LH PRG M0.00IUP075 NUC0.00END R
OE16.5856 XT31.89RA21.79CZ3.54EV3.94UM18.66WC58.72ZA34.89H
H1.00JE24.92MU.29OV
Co se týče Skyteamu, tam žádný ucelený on-line nástroj myslím neexistuje. Jednotlivé awards lze ale poměrně dobře vyhledávat na tomto linku (třeba u ČSA to přesně sedělo s tím, co viděli na call-centru):
http://www.wandr.me/Award-Search.aspx/


nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od nartym »

pavelpmi píše:A taky mi přijde celkem hardcore letět na jeden den do JAR a na necelé dva na Mauritius. :D


Minuly rok jsem letel na 4 dny do JARu taky, ale v economy class :) jeden den v CPT a tri dny na safari pobliz HDS, takze pro tento typ vyletu mam pochopeni :thumbup: cela cesta byla PRG - DXB - CPT - HDS - JNB - DXB - PRG

Jinak moc hezky trip report 8)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od whiskey »

nartym píše:
pavelpmi píše:A taky mi přijde celkem hardcore letět na jeden den do JAR a na necelé dva na Mauritius. :D

Minuly rok jsem letel na 4 dny do JARu taky, ale v economy class :) jeden den v CPT a tri dny na safari pobliz HDS, takze pro tento typ vyletu mam pochopeni :thumbup:

Presne tak. 2 roky dozadu som dal za 8 dni z Bratislavy otocku cez Hong Kong, Manilu a 3 mikronezske ostrovy. Ked nemas viac casu, tak stihnes to co mozes za ten cas co mas k dispozicii :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od pavelpmi »

Ono 8 vs. 3, resp 4. vs. 1 je pořád ještě rozdíl. :wink:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od whiskey »

pavelpmi píše:Ono 8 vs. 3, resp 4. vs. 1 je pořád ještě rozdíl. :wink:

Ono zavisi od toho, ako to pocitas - 1 den v JNB, 2 dni v MRU, plus 1 den cesta tam, druhy den cesta nazad, a hned mas tych dni 5 :wink:
Kazdopadne velmi vydareny TR, az ma clovek chut skocit do lietadla a sup na juh! A cloveku je hned lepsie na dusi, ked vidi, ze nie je jediny postihnuty co dava long haul takmer na otocku :lol:


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od cocik »

Ja se celkem tesim na to, co si o tech "long haulech na otocku" budu myslet cca v pulce cervna, az mi skonci ta 75k km silenost. Mam na to 36 dni, pricemz 20 dni z toho budu v kanclu v ruznejch nasich pobockach po svete, mam takovej pocit, ze muj zadek pozna stredovek :D

Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od Martin12345678 »

nartym píše:
pavelpmi píše:A taky mi přijde celkem hardcore letět na jeden den do JAR a na necelé dva na Mauritius. :D


Pro mě naprosto nepochopitelný, ale proti gustu žádný dišputát. Když cesta není prostředek, ale cesta je cíl...
TR moc pěkný, pochvala a díky.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od Fabo »

cocik píše:Ja se celkem tesim na to, co si o tech "long haulech na otocku" budu myslet cca v pulce cervna, az mi skonci ta 75k km silenost. Mam na to 36 dni, pricemz 20 dni z toho budu v kanclu v ruznejch nasich pobockach po svete, mam takovej pocit, ze muj zadek pozna stredovek :D


No, to ale chce poruseni zasady "o sluzebkach nepisu".... :)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od MEA »

len jedna drobnost: slovne spojenie "dobro došli" znamena "vitajte" a "vitajte na mauricius" asi nebolo zamerom autora. samozrejme ze znenie toho slovneho spojenia moze byt pre niekoho zavadzajuce, ale neznamena to, ako na prvy pohlad vyzera. kym pouzijem nejaky inokrajny vyraz alebo bonmot, najprv si zistim, co znamena. a nemyslim to ironicky!

Pablos
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 19. 04. 2012, 11:01
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od Pablos »

MEA píše:len jedna drobnost: slovne spojenie "dobro došli" znamena "vitajte" a "vitajte na mauricius" asi nebolo zamerom autora. samozrejme ze znenie toho slovneho spojenia moze byt pre niekoho zavadzajuce, ale neznamena to, ako na prvy pohlad vyzera. kym pouzijem nejaky inokrajny vyraz alebo bonmot, najprv si zistim, co znamena. a nemyslim to ironicky!


Jak jsem psal, na češtinu jsem nikdy odborníkem nebyl, ale někde ve spánkových oblastech mé stárnoucí kůry mozkové jsem vyštrachal vzpomínku na slogan, který jsme slýchávali při příjezdech na tábor v Jugoslávii - "Dobro došli na Jadran." Někteří bývalí pionýři aktuálně působíci v Českém rozhlase to asi slyšeli taky :) - viz stejnojmenný pořad Radiožurnálu:
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zprav ... em--605034
No a pak už zbývalo jen Jadran zaměnit za Mauritius (chápu, že tyto lokality jsou si ne úplně podobné) a bylo to, takže pokud je tam nějaká lingvistická chyba, sypu si popel na hlavu...

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od romul »

nartym píše:Minuly rok jsem letel na 4 dny do JARu taky, ale v economy class :) jeden den v CPT a tri dny na safari pobliz HDS, takze pro tento typ vyletu mam pochopeni :thumbup: cela cesta byla PRG - DXB - CPT - HDS - JNB - DXB - PRG


Tak to mně těší, že má někdo stejné cíle, já jsem dva roky zpět absolvoval kombinaci PRG-IST-HDS // MQP-CPT // CPT-IST-PRG. Letiště v HDS je super. Safari v KNP 3 dny, okolí CPT 2 dny. Let s TK přes IST velmi pohodlný. Časový posun prakticky žádný, zážitků hafo...

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od pavelpmi »

romul, nartym: to me taky laka.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od nartym »

romul píše:
nartym píše:Minuly rok jsem letel na 4 dny do JARu taky, ale v economy class :) jeden den v CPT a tri dny na safari pobliz HDS, takze pro tento typ vyletu mam pochopeni :thumbup: cela cesta byla PRG - DXB - CPT - HDS - JNB - DXB - PRG


Tak to mně těší, že má někdo stejné cíle, já jsem dva roky zpět absolvoval kombinaci PRG-IST-HDS // MQP-CPT // CPT-IST-PRG. Letiště v HDS je super. Safari v KNP 3 dny, okolí CPT 2 dny. Let s TK přes IST velmi pohodlný. Časový posun prakticky žádný, zážitků hafo...


Taky na to rad vzpominam, jeste bych si to nekdy zopaknul, jeden z nejlepsich vyletu (uletu?). Pamatuji si, ze jsem minule leto dostal "chut" na safari a za tyden jsem sedel v letadle smer JAR :), HDS nejmensi letiste kde jsem byl (3 prilety a odlety za den), casovy posun zadny, safari v KNP super...

pavelpmi píše:romul, nartym: to me taky laka.


Doporucuji :thumbup:

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od Hop »

Parádní TR :thumbup: A úroveň cateringu SAA vypadá zajímavě, další námět na zamyšlení se nad výletem do JARu :)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hamba Gashle, Tot siens! aneb Dobro Došli na Mauritius

Příspěvek od romul »

nartym píše:Taky na to rad vzpominam, jeste bych si to nekdy zopaknul, jeden z nejlepsich vyletu (uletu?). Pamatuji si, ze jsem minule leto dostal "chut" na safari a za tyden jsem sedel v letadle smer JAR :), HDS nejmensi letiste kde jsem byl (3 prilety a odlety za den), casovy posun zadny, safari v KNP super...


Však já jsem i vloni vyrazil znovu do JAR, a rozhodně ne naposledy. HDS je malé letiště z hlediska provozu, ale rozlohou je hodně velké (bývalá vojenská základna). Doporučuju kombinovat safari ve státním parku (KNP) se safari v některém ze soukromých parků (třeba Timbavati). Celkově je JAR nádherná a rozmanitá země. Ještě vřele doporučuju návštěvu horských goril ve střední Africe (Uganda, Rwanda), ale to je zase trochu jiná kapitola...


Odpovědět