Vzpomínka na SkyEurope (PRG-ORY-PRG)

Odpovědět
kuchi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 08. 10. 2008, 21:49
Stav: Offline

Vzpomínka na SkyEurope (PRG-ORY-PRG)

Příspěvek od kuchi »

Všechno to začalo v létě roku 2007, kdy jsme s mou tehdejší přítelkyní a dnešní manželkou navštívili v rámci pražské dovolené také ruzyňské letiště. Při odchodu jsme žertovali, že příští návštěva už bude jen z důvodu odletu. Bylo to myšleno žertem, nicméně mně to vnuklo myšlenku prohledat web, zda je taková letecká dovolená vůbec v možnostech studentů. Někdy na podzim téhož roku jsem na webu SmartWings narazil na zpáteční letenky do Paříže za 2000 Kč/os. Jenže mi z nějakého důvodu nevzali platební kartu. A tak jsem ještě ten den koupil se skoro ročním předstihem letenky na trase PRG – ORY – PRG u SkyEurope za 2490 Kč/os, včetně rezervace vybraného místa, zavazadel a odbavení u přepážky.

PRG - ORY

Hodnocení letu: 100%
Hodnocení másla: nepodávalo se :-)

Jelikož byl odlet plánován na 6:40 ráno, vyrazili jsme z Ostravy do Prahy večer předchozího dne, na letišti jsme byli kolem druhé ráno. Normálně jsem kolem této hodiny nepoužitelný, ale vzrušení z blížícího se prvního letu převážilo a ve 4:40 jsme byli první ve frontě na odbavení a pak hurá do vnitřních částí letiště. Za sklem stálo připravených několik letadel SkyEurope a tak jsme tipovali, které je to naše. V 6:00 začal konečně nástup. Projít chobotem a poprvé vstoupit na palubu letadla. Naše místa byla hned v druhé řadě, takže jsme se nemuseli prodírat ostatními cestujícími. Jeden z nich měl nějaké vulgární poznámky, načež okamžitě zareagoval steward s upozorněním, že je na palubě letadla, tak ať se podle toho chová (kéž by to tak také dělali u Ryanair). Konečně všichni nastoupili a… Nic se nedělo. Dveře zůstaly otevřené, nejdříve přišel do kokpitu jeden pán v reflexní vestě, pak druhý, poté pilot oznámil zhasnutí světel a vypnutí klimatizace, aby asi po dalších 30 minutách oznámil, že máme poruchu a nikam se neletí. Tak jsme se zase všichni zvedli a vystoupili. Jedna cestující se neustále všech vyptávala jaká je to porucha, jak jí opraví, jakou má záruku opravy, proč nepřistaví nové letadlo, … No děs. Konečně v 10:00 začal druhý nástup. Vzhledem k probdělé noci a plánu, že v této době už budeme spát na hotelu v Paříži, začínali jsme toho mít oba dva tak akorát dost. Tentokrát vše fungovalo jak má a my tak poprvé okusili sílu leteckých motorů. Krátce poté vplulo letadlo do mraků, aby se z nich brzy vynořilo a my tak viděli další vrstvu mraků stejně hustou, ale daleko zlověstnější. I přes ty jsme se nakonec dostali a nad Německem se oblačnost úplně vytratila. Zbytek letu probíhal klidně, jen po přistání pilot hodně prudce brzdil (nemít pásy tak se neudržím) a ve velké rychlosti sjel z dráhy, načež pak znovu prudce brzdil. Od té doby jsme nic takového nezažil, nevím, co to mělo znamenat.

ORY - PRG

Registrace: OM-NGM
Hodnocení letu: 100%
Hodnocení másla: nepodávalo se :-)

Odlet byl plánován na 15:30, na letiště jsme dorazili kolem 11:00 dopoledne. Zabrali jsme lavičku poblíž odbavovacích přepážek a očekávali zpáteční let. Po nějaké chvíli k nám přišel policista se samopalem (nebo něčím takovým) a začal něco francouzsky vysvětlovat. Jelikož jsem měl francouzsky naučené cca 4 věty a on ani jednu z nich nepoužil, anglicky neuměl a ostatní kolem nás se začali s hrůzou v očích utíkat pryč, zanechal jsem zbytečných otázek a přidali se k prchajícímu davu. Venku před halou už stálo několik blikajících policejních aut. Dodnes přesně nevím, proč evakuovali letiště, naštěstí kolem 14:00 jsme mohli jít zpět a vše jsme tak stihli. Let probíhal v pohodě, před přistáním nás pilot informoval o bouřce nad Prahou a možnosti silných turbulencí. Nepamatuju se na nějaké větší otřesy, nicméně je pravda, že někteří spolucestující využili sáčky z podsedadla.

Děkuji všem za pozornost.


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vzpomínka na SkyEurope (PRG-ORY-PRG)

Příspěvek od j.ree »

Tolik vzruseni na dvou letech :)

Emekacze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 13. 03. 2012, 14:15
Stav: Offline

Re: Vzpomínka na SkyEurope (PRG-ORY-PRG)

Příspěvek od Emekacze »

:D :D :D přesně dva lety a dvě mrtvice pro obyčejné lidi....... :D

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Vzpomínka na SkyEurope (PRG-ORY-PRG)

Příspěvek od pavelkja »

j.ree píše:Tolik vzruseni na dvou letech :)


Až tomu jeden nechce věřit :-D

zukin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 31. 05. 2009, 12:33
Oblíbené typy letadel: B737, DC8, B707, T154
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vzpomínka na SkyEurope (PRG-ORY-PRG)

Příspěvek od zukin »

Ten sjezd byl takzvaný fast track, tedy opuštění RWY po uspůsobené pojezdové dráze v relativně vysoké rychlosti, a to z důvodu rychlého opuštění dráhy.


Odpovědět