80 000 km na cestě kolem světa (Poučení z krizového vývoje)

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Tak jsem uspesne prezil Death Road. To slovo "prezil" je na miste, protoze to bylo celkem peklo, jedna z nejvic nebezpecnejch veci, ktery jsem v zivote zazil. Jet na horskym kole skoro ctyricet kilometru po uzky kamenity ceste bez svodidel s kilometrovou propasti na jedny strane neni zadna sranda...


Bude tripreport ze sjezdu? :-)


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od pavelpmi »

Blááázen! :surprised: :shifty: :D Je mi zle, jen když se dívám na fotky.

Taky předpokládám, že bude report ze sjezdu. :wink:

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od Marr3wk »

Pěšky, těsně u skály, oukej.

Na kole, s fungujícíma brzdama, těsně u skály, bez okolního provozu, hezky pomaloučku, oukej...

Ale v náklaďáku, na té vnější straně, s hromadou dalších náklaďáků, kterým se musím vyhnout? To už bych rovnou mohl skočit dolů. :crazy:

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od Marr3wk »

yellow píše:Na silnici byl vždycky jednosměrný provoz. Půlku dne dolů a půlku nahoru. Navíc se dávno jezdí po "normální" nové silnici a death road je už jenom brutální atrakce na sjezdy :)


No já reagoval ještě na ty asi hodně starý fotky z odkazu, co dával výše pavelpmi. :D

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od cocik »

Provoz na Death Road je obousmernej,ale plati tam specialni pravidla - kdo jede nahoru, ten ma prednost, takze auta jedouci dolu musi couvat na nejblizsi sirsi misto. A aby ridic lip videl, kde ma kola na strane u srazu, tak se jezdi vlevo - tj. pokud jedes dolu, tak musis po levy strane vozovky kousek od srazu. Potkali jsme dopravu v obou smerech a ta jizda vlevo ma celkem rozumny opodstatneni i pro cyklisty (pokud na cloveka vybafne za zatackou kamion, tak jedinej zpusob, jak se vyhnout, je vzit to tesne kolem nej na strane, kde je sraz. Pokud by jel clovek vpravo, tak by skoncil pod nakladakem.


barnes
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 29. 12. 2011, 09:22
Oblíbené typy letadel: TU154 / B747
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od barnes »

cocik píše:Provoz na Death Road je obousmernej,ale plati tam specialni pravidla - kdo jede nahoru, ten ma prednost, takze auta jedouci dolu musi couvat na nejblizsi sirsi misto. A aby ridic lip videl, kde ma kola na strane u srazu, tak se jezdi vlevo - tj. pokud jedes dolu, tak musis po levy strane vozovky kousek od srazu. Potkali jsme dopravu v obou smerech a ta jizda vlevo ma celkem rozumny opodstatneni i pro cyklisty (pokud na cloveka vybafne za zatackou kamion, tak jedinej zpusob, jak se vyhnout, je vzit to tesne kolem nej na strane, kde je sraz. Pokud by jel clovek vpravo, tak by skoncil pod nakladakem.


Začínám přehodnocovat své plány pro následující měsíc :) Jak to tak čtu, tak to možná bude větší adrenalin, než jsme doufali. BTW optám se, jak jsi se aklimatizoval na tu výšku? A jaké je počasí v LaPaz, netuším, zda se vybavit jégrovými drtiči mrazu, nebo bude stačit standardní oblečení. Díky moc za info

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od cocik »

barnes píše:Začínám přehodnocovat své plány pro následující měsíc :) Jak to tak čtu, tak to možná bude větší adrenalin, než jsme doufali. BTW optám se, jak jsi se aklimatizoval na tu výšku? A jaké je počasí v LaPaz, netuším, zda se vybavit jégrovými drtiči mrazu, nebo bude stačit standardní oblečení. Díky moc za info


Hele, bud v pohode. Dulezity je nedelat zadny velky kraviny, a pak to clovek prezije. V La Paz nosim rano krome "hoodie" jeste podzimni bundu, ale pres den je krasne teplo, takze ji zase sundavam. Je to naprosto neuveritelny mesto a vubec cela Bolivie me fascinuje a jsem obrovsky rad, ze me napadlo sem zaletet.

Zvyknout si na ty 4km, kde je La Paz, se da v pohode (jenom se nesmis divit, ze kdyz na hotelu vybehnes schody do patra, tak lapas po dechu). Pokud chces lezt po horach, tak to chce bejt opatrnej a nedelat blbosti (treba na Chacaltayu jsem se vydal prvni den po priletu, ale tech poslednich 100 vejskovejch metru jsem sel asi pul hodiny).

Jinak pokud chces sjizdet na kole Death Road, tak doporucuju 2 veci:
1) Dohodni si to s http://www.gravitybolivia.com/, maji nejlepsi vybaveni a nejvetsi duraz na bezpecnost
2) Pokud nemas zkusenost s jizdou na MTB po sterku/kameni, tak zacni okamzite trenovat. Jsou tam mista, kde proste nemuzes jet pomalu, takze pokud si neveris, tak muzes skoncit ve skale nebo dole v propasti. Jedna zenska z nasi skupiny zazmatkovala, zablokovala v narocnym miste brzdy a rozbila se o skalni stenu (nastesti nemusela do nemocnice, ale nevypadala pekne). Ten teren muze zvladnout i mirne pokrocilej cyklista, ale je potreba dodrzovat par zakladnich pravidel.

barnes
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 29. 12. 2011, 09:22
Oblíbené typy letadel: TU154 / B747
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od barnes »

cocik píše:
barnes píše:Začínám přehodnocovat své plány pro následující měsíc :) Jak to tak čtu, tak to možná bude větší adrenalin, než jsme doufali. BTW optám se, jak jsi se aklimatizoval na tu výšku? A jaké je počasí v LaPaz, netuším, zda se vybavit jégrovými drtiči mrazu, nebo bude stačit standardní oblečení. Díky moc za info


Hele, bud v pohode. Dulezity je nedelat zadny velky kraviny, a pak to clovek prezije. V La Paz nosim rano krome "hoodie" jeste podzimni bundu, ale pres den je krasne teplo, takze ji zase sundavam. Je to naprosto neuveritelny mesto a vubec cela Bolivie me fascinuje a jsem obrovsky rad, ze me napadlo sem zaletet.

Zvyknout si na ty 4km, kde je La Paz, se da v pohode (jenom se nesmis divit, ze kdyz na hotelu vybehnes schody do patra, tak lapas po dechu). Pokud chces lezt po horach, tak to chce bejt opatrnej a nedelat blbosti (treba na Chacaltayu jsem se vydal prvni den po priletu, ale tech poslednich 100 vejskovejch metru jsem sel asi pul hodiny).

Jinak pokud chces sjizdet na kole Death Road, tak doporucuju 2 veci:
1) Dohodni si to s http://www.gravitybolivia.com/, maji nejlepsi vybaveni a nejvetsi duraz na bezpecnost
2) Pokud nemas zkusenost s jizdou na MTB po sterku/kameni, tak zacni okamzite trenovat. Jsou tam mista, kde proste nemuzes jet pomalu, takze pokud si neveris, tak muzes skoncit ve skale nebo dole v propasti. Jedna zenska z nasi skupiny zazmatkovala, zablokovala v narocnym miste brzdy a rozbila se o skalni stenu (nastesti nemusela do nemocnice, ale nevypadala pekne). Ten teren muze zvladnout i mirne pokrocilej cyklista, ale je potreba dodrzovat par zakladnich pravidel.


Super, díky moc za info. bolívie nás právě lákala hodně, tak jsme se letos rozhodli vyrazit. Máme v plánu pár dní v LaPaz, pak přejezd do Potosí a Salar de Uyuni a jezero Titicaca a samozřejmě jsme nemohli z plánů vynechat sjezd po Yungas road

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od manilair »

barnes píše:
cocik píše:
barnes píše:Začínám přehodnocovat své plány pro následující měsíc :) Jak to tak čtu, tak to možná bude větší adrenalin, než jsme doufali. BTW optám se, jak jsi se aklimatizoval na tu výšku? A jaké je počasí v LaPaz, netuším, zda se vybavit jégrovými drtiči mrazu, nebo bude stačit standardní oblečení. Díky moc za info


Hele, bud v pohode. Dulezity je nedelat zadny velky kraviny, a pak to clovek prezije. V La Paz nosim rano krome "hoodie" jeste podzimni bundu, ale pres den je krasne teplo, takze ji zase sundavam. Je to naprosto neuveritelny mesto a vubec cela Bolivie me fascinuje a jsem obrovsky rad, ze me napadlo sem zaletet.

Zvyknout si na ty 4km, kde je La Paz, se da v pohode (jenom se nesmis divit, ze kdyz na hotelu vybehnes schody do patra, tak lapas po dechu). Pokud chces lezt po horach, tak to chce bejt opatrnej a nedelat blbosti (treba na Chacaltayu jsem se vydal prvni den po priletu, ale tech poslednich 100 vejskovejch metru jsem sel asi pul hodiny).

Jinak pokud chces sjizdet na kole Death Road, tak doporucuju 2 veci:
1) Dohodni si to s http://www.gravitybolivia.com/, maji nejlepsi vybaveni a nejvetsi duraz na bezpecnost
2) Pokud nemas zkusenost s jizdou na MTB po sterku/kameni, tak zacni okamzite trenovat. Jsou tam mista, kde proste nemuzes jet pomalu, takze pokud si neveris, tak muzes skoncit ve skale nebo dole v propasti. Jedna zenska z nasi skupiny zazmatkovala, zablokovala v narocnym miste brzdy a rozbila se o skalni stenu (nastesti nemusela do nemocnice, ale nevypadala pekne). Ten teren muze zvladnout i mirne pokrocilej cyklista, ale je potreba dodrzovat par zakladnich pravidel.


Super, díky moc za info. bolívie nás právě lákala hodně, tak jsme se letos rozhodli vyrazit. Máme v plánu pár dní v LaPaz, pak přejezd do Potosí a Salar de Uyuni a jezero Titicaca a samozřejmě jsme nemohli z plánů vynechat sjezd po Yungas road



Moc pekny, jsem zvedavej na pokracovani, teda tohle neni pro me. :wtf: ,rad si o tom jenom prectu a podivam se na fotky, nez to absolvovat (ten sjezd) to bych radsi prosel pesky napric nocni manilou :lol: ,

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od cocik »

Nightfly mel stoprocentni pravdu - letiste v Panama City je opravdu hodne dobry. Je to jak balzam na dusi po vsech tech predchozich zapadakovech...
Naposledy upravil(a) cocik dne 02. 06. 2012, 19:45, celkem upraveno 1 x.

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od pavelkja »

Doufám, že Death Road byl jedinej adrenalinovej zážitek na Tvé cestě kolem světa... Ukázal jsem to totiž pár kámošům a už začali plánovat výlet do Jižní Ameriky... Prý se dá letět z Evropy do La Paz v akci za 400 EUR, takže začínám šetřit.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od Night fly »

cocik píše:Nightlfy mel stoprocentni pravdu - letiste v Panama City je opravdu hodne dobry. Je to jak balzam na dusi po vsech tech predchozich zapadakovech...


Ocutnavals :?: :wink:

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od cocik »

Zdravim z MIA, kde mam dneska prestavku. Vzal jsem si airport view room v Hiltonu, takze mi hned za oknem pristava kazdejch 3-5 minut nejaky letadlo. Muzu klidne spottovat z postele, tohle je mala ukazka nafocena pred par minutama (pockal jsem si na nejakej zajimavejsi typ) :D

Obrázek

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Zdravim z MIA, kde mam dneska prestavku. Vzal jsem si airport view room v Hiltonu, takze mi hned za oknem pristava kazdejch 3-5 minut nejaky letadlo. Muzu klidne spottovat z postele, tohle je mala ukazka nafocena pred par minutama (pockal jsem si na nejakej zajimavejsi typ) :D

Obrázek


koukam - foceny pres sklo, co? :-(

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: 80 000 km na cestě kolem světa (odlet ze Šanghaje)

Příspěvek od cocik »

Jasne ze pres sklo, kdyz lezim s fotakem na posteli. Kazdopadne nemam zadny fotograficky ambice, takze spis sleduju, jak to lita. Pred chvili zrovna pristala 744 Lufthansy :D


Odpovědět