Azorský megareport

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od Clovis_Cz »

Pěkný TR, díky :clap: Asi začnu uvažovat o výletu na Azory... :wink:


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od kuba.biker »

Lucky píše:
kuba.biker píše:Jane: Tak to vypadá, že nakonec poletíme také s A310 SATA.
CS-TKI asi chudinka půjde do šrotu, místo něj má White Airways dostat náhradu v podobě B777-200 - podle dostupných informací se má jednat o stroj reg. 3C-LLS původně objednaný společností CEIBA International, která si jej však nepřevzala a mašina hnila rok odstavená na letišti HAM. Ale vzhledem k tomu, že dráha v TMS je dlouhá jen cca 2100 metrů a má limitovanou únosnost, počítám, že triplem tam nepoletíme - takže "saťácký" A310 je celkem jistý.
Jaký je tam prosím legroom? Mám se dožadovat místa u exitu? Dík za radu :wink:

Mimochodem, fotil jsme váš odlet v B763 EuroAtlantic z tribuny na křížení... :wink:


Legroom snad v pohode,mam skoro 190 cm a nestezoval jsem si. Jj, videli jsme spoustu spotteru :)


Jé, já jsem popletl jména, pardon... :oops:
Tak díky za dobrou zprávu, nakonec jsem na tom vlastně vydělal, protože CS-TKI měl šílené dobytčákovité uspořádání 3-3-3, jen několik málo míst bylo po dvou. SATA to má očividně lepší... :thumbup:

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od dejavu »

Pekny report a velmi zajimava destinace! Zeptam se na orientacni naklady na dopravu a na to, jak tam bylo teplo.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od jane »

dejavu píše:Pekny report a velmi zajimava destinace! Zeptam se na orientacni naklady na dopravu a na to, jak tam bylo teplo.


Naklady zalezi na sezone/mimosezone, my byli 15 dni tak na prelomu. Ubytko ve 3 a 4hvezdach se snidani, jidlo po restauracich bud jako menu nebo normalni jidlo. Cestovani po ostrovech s nejlevnejsim pujcenym autem, letenky PRG-LIS-TER-PDL-LIS-PRG 8500 za jednoho, letenky mezi ostrovama se pohybuji okolo 85 euro za let a je asi vicemene jedno odkud kam. Celkem 45 tisic na osobu. Pokud bys mel zajem, muzu ti poslat v sz detailnejsi info. Co se tyce tepla, tak bych rekla, ze tam bylo ted prijemne, na treky trika s kratkym rukavem, kdyz se zatahlo nebo vecer clovek unesl mikinu. Pokud clovek chce chodit treky, v cervenci nebo srpnu bych tam fakt nejela kvuli vyssim teplotam. Porad tam foukal vetrik a ve stinu okolo 20 stupnu.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od dejavu »

jane píše:
dejavu píše:Pekny report a velmi zajimava destinace! Zeptam se na orientacni naklady na dopravu a na to, jak tam bylo teplo.


Naklady zalezi na sezone/mimosezone, my byli 15 dni tak na prelomu. Ubytko ve 3 a 4hvezdach se snidani, jidlo po restauracich bud jako menu nebo normalni jidlo. Cestovani po ostrovech s nejlevnejsim pujcenym autem, letenky PRG-LIS-TER-PDL-LIS-PRG 8500 za jednoho, letenky mezi ostrovama se pohybuji okolo 85 euro za let a je asi vicemene jedno odkud kam. Celkem 45 tisic na osobu. Pokud bys mel zajem, muzu ti poslat v sz detailnejsi info. Co se tyce tepla, tak bych rekla, ze tam bylo ted prijemne, na treky trika s kratkym rukavem, kdyz se zatahlo nebo vecer clovek unesl mikinu. Pokud clovek chce chodit treky, v cervenci nebo srpnu bych tam fakt nejela kvuli vyssim teplotam. Porad tam foukal vetrik a ve stinu okolo 20 stupnu.


Diky! Ceny vypadaji akceptovatelne. Laka me to, ale letos to uz nedam, teoreticky pristi rok. Priroda vypada z fotek fantasticky, rad bych to osobne porovnal s Havaji a Kanarama.
Jen bych asi volil ty letni mesice, mirne teploty nejsou pro me :-) Az to bude aktualni, tak bych si napsal o nejake konkretni rady. Diky!


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od jane »

dejavu píše:Diky! Ceny vypadaji akceptovatelne. Laka me to, ale letos to uz nedam, teoreticky pristi rok. Priroda vypada z fotek fantasticky, rad bych to osobne porovnal s Havaji a Kanarama.
Jen bych asi volil ty letni mesice, mirne teploty nejsou pro me :-) Az to bude aktualni, tak bych si napsal o nejake konkretni rady. Diky!


Pokud muzu porovnavat, tak bych nazvala Azory evropskou Havaji. Proto, ze kazdy ostrov je trochu jiny, ze jsou to ostrovy vulkanickeho puvodu, ktery se tam projevuje dodnes, jsou hodne zelene, jedes autem na krasnem slunicko, ujedes 100 metru a dostanes se do mraku, kde nevidis na tri metry :) Jo a taky proto, ze ke vsem jidlum tam cpou hranolky... Jinak na Havaji je samozrejme vic znat tropicka flora a jsou na ni plaze. Na Kanarech jsem byla jen na Gran Canarii a ta je oproti Azorum hodne "sucha". Celkove jsou podle me Azory neco mezi Madeirou, Havaji a Novym Zelandem.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od dejavu »

jane píše:Pokud muzu porovnavat, tak bych nazvala Azory evropskou Havaji. Proto, ze kazdy ostrov je trochu jiny, ze jsou to ostrovy vulkanickeho puvodu, ktery se tam projevuje dodnes, jsou hodne zelene, jedes autem na krasnem slunicko, ujedes 100 metru a dostanes se do mraku, kde nevidis na tri metry :) Jo a taky proto, ze ke vsem jidlum tam cpou hranolky... Jinak na Havaji je samozrejme vic znat tropicka flora a jsou na ni plaze. Na Kanarech jsem byla jen na Gran Canarii a ta je oproti Azorum hodne "sucha". Celkove jsou podle me Azory neco mezi Madeirou, Havaji a Novym Zelandem.

Tak to me ceka jeste ta Madeira a NZ. A to uz teda nevim, kdy to dat :-)
Havaj me ted nadchla, z Kanaru znam take jen GC. Je to samozrejme jina liga, ale taky se mi tam libily ty kontrasty jednotlivych casti a hlavne moznost se toulat po ostrove. A ted me nadchlo tohle. Diky za inspiraci!

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od jane »

dejavu píše:Tak to me ceka jeste ta Madeira a NZ. A to uz teda nevim, kdy to dat :-)


Ono ti to neutece a minimalne NZ byl muj sen a nadherna zeme, stoji to za tech 38 hodin na ceste...

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od Clovis_Cz »

jane píše:Ono ti to neutece a minimalne NZ byl muj sen a nadherna zeme, stoji to za tech 38 hodin na ceste...


Presne tak, me NZ vubec prisel jako takove vse v jednom 8-)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od kuba.biker »

Nechci zakládat nové téma, takže pár novinek k SATA.
Letos dojde k přejmenování na Azores Airlines. Pryč půjdou všechny A310 (CS-TGU už je fuč, ostatní půjdou ještě v průběhu tohoto roku) a jedna A320. Na přechodnou dobu si pronajmou B763 od Atlas Air. Zároveň plánují pořízení dvou starších A332, dost možná ex-Emirates. Končí všechny linky do Evropy (samozřejmě s výjimkou OPO a LIS), naopak plánují otevřít RAI a začít konkurovat TACV na letech do Sev. Ameriky.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od hafi »

díky za vytažení tématu, nějak jsem na něj zapomněl a jelikož tam zrovna o víkendu letím, tak se velmi hodí. Konkrétně se SATA z MUC, jestli dobře chápu, co píšeš, tak takových letů už moc nebude...otázkou je, jestli to je reakce na nástup Ryanu, potažmo Easy, což se prý taky chystá, nebo to s tím až tak nesouvisí.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od kuba.biker »

hafi píše:díky za vytažení tématu, nějak jsem na něj zapomněl a jelikož tam zrovna o víkendu letím, tak se velmi hodí. Konkrétně se SATA z MUC, jestli dobře chápu, co píšeš, tak takových letů už moc nebude...otázkou je, jestli to je reakce na nástup Ryanu, potažmo Easy, což se prý taky chystá, nebo to s tím až tak nesouvisí.


Přesně tak, SATA je na tom obecně dost mizerně, liberalizace trhu a příchod FR a EZY na ostrovy (přelom března-dubna) je takovým posledním hřebíčkem do rakve.
Jsem zvědavý, jestli se chytí lety RAI-PDL-BOS...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od Orus-x »

kuba biker: díky za info k SATA, je to škoda, ty A310 byla taková evropská anomálie (kromě Taromu), ale chápu, že udržovat je v letuschopném stavu dalo asi zabrat :) Taky jsem zvědavý, jestli přežijou liberalizaci trhu, ty ceny FR a U2 z LIS do PDL musí být pro SATA vražedné.. Trochu se bojím, aby Azory nezaplavili typičtí "Ryanair-cestující", nalákaní na nízké ceny letenek. Azory jsem absolvoval loni v květnu (ta akce TAPu letenka PRG-PDL a zpět za cca 6 300 CZK), pak došlo ke zrušení letu TAPu a involuntary rerouting na A310 SATA - rozhodně jsem neprotestoval.. Někdy v budoucnu bych chtěl dát Flores a zvlášť Corvo, ale to už fakt vyžaduje trochu víc plánování a časové rezervy.

barnes
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 29. 12. 2011, 09:22
Oblíbené typy letadel: TU154 / B747
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Azorský megareport

Příspěvek od barnes »

Corvo a Flores jsem absolvoval na Vánoce 2013 spolu s Hortou a S. Miguelem. Corvo je destinace zajímavá pouze svou "velikostí" na jeho území se nachází pouze 1 asfaltová cesta o délce cca 3 km. Populace ostrova byla v té době cca. 400 hlav. Flores je o něco zajímavější a rozmanitější. Na letišti fungovali dvě půjčovny aut, my jsme tenkrát platili za 2 dny cca. 50E. Na celém ostrově existují asi 3 benzinky, z toho dvě v samotném "hlavním městě". Největší atrakcí je pravděpodobně nejzápadnější místo Evropy Faja Grande. Po objetí celého ostrova kolem do kola na tachometru přibylo cca 120Km. Co se infrastruktury týče (bráno na všech ostrovech), tak všude vynikající značení, hlavní cesty s novým asfaltem. Vedlejší cesty se štěrkovým povrchem. Všude upravená odpočívadla, přívětiví lidé, vynikající hovězí steaky a červené víno. Se SATou jsme absolvovali 6 segmentů, vše obsluhováno DHC8 - 400. Na segmentu Horta - Flores byl let dvakrát odložen a následně byl na dva dny letecký provoz mezi těmito dvěma ostrovy zcela přerušen kvůli počasí nejprve v počáteční a pak cílové destinaci. SATA je evidentně na tyto záležitosti připravena, jelikož zcela bez problémů vystavili okamžitě voucher na ubytování s plnou penzí po celou dobu. To, že jsme se na Flores dostali o dva dny později vůbec nevadilo, jelikož Horta původně v našich plánech nefigurovala, ale dali jsme ji a na Flores, na který jsme původně měli vyhrazené 4 dny, bohatě jeden a půl stačilo. Azory na mně rozhodně udělaly velmi příjemný dojem, jak přírodou, tak lidmi, tak v neposlední řadě velmi příjemným podnebím, kdy i o Vánocích se dalo přes den chodit v krátkém rukávu.


Odpovědět