Navštivme Airbus

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od pavelpmi »

Díky za ohlasy!

Clovis_Cz: jejda, promiň! :wink: Ale máš krásné fotky z výletu.
Máš pravdu s těmi rezervacemi prohlídek po internetu, pak se tam taky objevily další prohlídky, i když jen ve francouzštině; bylo teda taky celkem neobvyklé, aby v některý den byly všechny tři - takto mi to dobře vyšlo.
A s tím focením jsem myslel, že je zakázáno jen ve fabrice. Moc mě to potěšilo, že jsem mohl fotit během Heritage Tour.

Zoltan: zapomněl jsem napsat, že jak nás odvezli z haly, kde se vyrábějí A380, že poslední zastávkou toho okruhu byla návštěva makety kabiny A380, která jev tom stanu mezi kouskem motoru a návštěvnickým střediskem. Jestli ale slouží přesně k tomu účelu, na jaký ses ptal, to nevím.

dast: dík za info, tam jsem jel normální vlakem, měl jet hodinu, ale coural se a nakonec jel hodinu a čtvrt, zpátky jel TGV 40 minut, je to myslím něco přes 90 km. A byl ještě o něco levnější, jen to byl nějaký restriktivnější tarif. Ale v zatáčkách bylo naklánění kabiny už trochu cítit.


lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od lukaskr »

musím Tě zklamat, ale TGV žádné naklápění nemá

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od Zdenek »

lukaskr píše:musím Tě zklamat, ale TGV žádné naklápění nemá

Ani na druhou stranu? :D

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od Zoltan »

Zdenek píše:
lukaskr píše:musím Tě zklamat, ale TGV žádné naklápění nemá

Ani na druhou stranu? :D


Faktor naklapeni je přímo úměrně zkonzunovanym skleniček alkoholu

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od morph »

Paradni TR, mohl bys prosimte nejak v kratkosti srovnat prohlidku Airbusu s muzeem v Le Bourget?

cocik píše:Jenom rychla technicka - na jizde maglevem jsou nejzajimavejsi zatacky, ktery jsou dost brutalne klopeny, skoro jako na horsky draze. To clovek bohuzel na zeleznici nezazije :D

Tyjo Cociku, mi zase prislo jako nejzajimavejsi kdyz Maglev zpomaloval - mel sem pocit, ze uz jede jak naprostej courak, proste jako kdyz vlak od CD prijizdi pomalu k peronu, ze by clovek uz pomalu otevrel dvere a vysednul. Zvednul jsem hlavu, podival se na ten display s rychlosti a tam byl napis 200 :D


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od pavelpmi »

lukaskr píše:musím Tě zklamat, ale TGV žádné naklápění nemá

Jsem zklamán! TGV, a nemá naklápění!!! :D

Zoltan píše:Faktor naklapeni je přímo úměrně zkonzunovanym skleniček alkoholu

Jak jsme se dostali od Airbusu až k alkoholu ve vlaku ... :D

morph píše:mohl bys prosimte nejak v kratkosti srovnat prohlidku Airbusu s muzeem v Le Bourget?

Nemůžu srovnávat, v Le Bourget jsem nebyl. :sad: Možná někdo jiný tady? Ale Airbus jsem se snažil popsat podrobně.

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od dast »

Koncem roku 2013 by mělo být v Blagnacu otevřeno nové muzeum zastřešující (doslova :-)) expozice o historii leteckého průmyslu v Toulouse. Mají už spuštěný web - http://www.aeroscopia-blagnac.fr/ (matně si vzpomínám, že jsem viděl billboardy v okolí letiště už někdy v r.2009, takže plány a stavba už běží celkem dlouho).

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od kuba.biker »

pavelpmi píše:
lukaskr píše:musím Tě zklamat, ale TGV žádné naklápění nemá

Jsem zklamán! TGV, a nemá naklápění!!! :D

Zoltan píše:Faktor naklapeni je přímo úměrně zkonzunovanym skleniček alkoholu

Jak jsme se dostali od Airbusu až k alkoholu ve vlaku ... :D

morph píše:mohl bys prosimte nejak v kratkosti srovnat prohlidku Airbusu s muzeem v Le Bourget?

Nemůžu srovnávat, v Le Bourget jsem nebyl. :sad: Možná někdo jiný tady? Ale Airbus jsem se snažil popsat podrobně.


Viz můj dávný TR:


V poněkud ponurém deštivém počasí jsem se vydal RERkem na severní periferii, kde se letiště LBG nachází. Muzeum je zdálky viditelné díky „sousoší“ vytvořeném z trojice stíhaček Fouga Magister a také díky raketám Ariane 1 a Ariane 5, které jsou součástí venkovní expozice na apronu letiště.
V původním terminálu letiště Le Bourget se nyní nachází expozice počátků letectví s pochopitelným zaměřením na francouzské průkopníky, tedy bratry Montgolfierovy, Louise Blériota a Gabriela Voisina, včetně jejich létajích strojů a působivé repliky dobové letecké dílny. V boční hale jsou umístěna letadla z meziválečné éry, např. de Havilland DH89, Boeing Stearman PT-17 atd. Malý hangár je věnovaný slavným strojům 2. světové války, tedy Spitfiru, Douglasu C-47 a dalším. A konečně v sousední hale se ukrývají dva okřídlené klenoty; nadzvuková dopravní letadla Concorde, prototyp reg. F-WTTS a stroj Air France F-BTSD. Na rozdíl od muzea ve Kbelích je mnoho exponátů zpřístupněných a díky důmyslné instalaci má každý vystavený letoun dostatek prostoru, což je pro fotografování ideální. Autentičnost expozicí podtrhují zvukové efekty; rozhlas vybízí cestující k boardingu na let Concordu do New Yorku, ve dveřích C-47 stojí americký voják připravený k seskoku, zatímco z kabiny se ozývají výkřiky a z reproduktoru střelba a výbuchy. Navíc všechny stroje jsou kupodivu v perfektním stavu a jestli se nepletu, některé exponáty jsou stále provozuschopné.

Nejvíce mne však přitahovala venkovní expozice. Vévodí jí Boeing 747-200, jehož kariéra u Air France skončila přesně před deseti lety. Po boku jumba odpočívá Dassault Mercure společnosti Air Inter, Sud Aviation Caravelle v barvách nákladního dopravce Air Provence, francouzský vojenský Douglas DC-8, předchůdce dnešního E-3A AWACS, dále Bréguet Atlantic a Lockheed P2 Neptune, Canadair CL-215, či nablýskaný Boeing 727 v barvách společnosti FedEx. Kuriozitou je také Mig-21 české armády. Pokud tedy zavítáte do Paříže, Musée de l´Air et de l´Espace si rozhodně nenechte ujít. V kontinentální Evropě jsou myslím pouze tři další muzea s tak velkolepou sbírkou; Speyer, Sinsheim a Lelystad.
Strhující je také provoz soukromých letadel; ačkoliv zlatá éra Le Bourget skončila roku 1977 přesměrováním mezinárodních linek na CDG, LBG je dosud poměrně rušným letištěm. Během své návštěvy jsem na apronu Le Bourget zaregistroval B767 Romana Abramoviče, A320 Abu Dhabi Amiri Flight, A330 Qatar Amiri Flight, McDonnell Douglas MD-90 Saudi Arabian a desítky malých bizjetů...

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od morph »

kuba.biker píše:
pavelpmi píše:
lukaskr píše:musím Tě zklamat, ale TGV žádné
Nemůžu srovnávat, v Le Bourget jsem nebyl. :sad: Možná někdo jiný tady? Ale Airbus jsem se snažil popsat podrobně.


Viz můj dávný TR:
....


eeh, asi jsem se spatne zeptal :( v Le Bourget jsem byl; slo mi spise o subjektivni srovnani, jak to pusobi na nekoho kdo byl na obou mistech, jestli to take stoji za to, nebo je to uz slabsi... Ac nejsem zadny velky letecky fanda, z Le Bourget jsem byl naprosto uneseny, jednoznacne nejlepsi cast cele Parize :D

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Navštivme Airbus

Příspěvek od pavelpmi »

Tak to vypadá, že jak jsem si tady povzdechl, že v Toulouse nemají důstojné prostory na úžasné kousky, které tam mají a které byly namačkané venku na malém plácku, že se časy mění - otevřeli tam letecké muzeum Aeroscopia.


Odpovědět