OSR-PRG s CSA ATR 42

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od alesesl »

Dobry vecer vsem.
Tato cesta mela byt puvodne mhonem zajimavejsi, nez to co jsem nakonec proletel. Nekdy v dubnu tohoto roku jsem zacal uvazovat, kam se podivam, ktera zajimava letiste navstivim atd. Nakonce vzesel nasledujici plan: TAT-PRG-ARN-OSL-TLL-VIE ( OK/OK/SK/OV/OV s ATR 42/A319/MD81/EMB170/CRJ900). Znelo to zajimave, ale zmeny na sebe nenechaly dlouho cekat. OK zrusily TAT, tak jsem jsem si to nechazl zmenit na ILZ-PRG a dal podle stejneho scenare. Po par tydech byla i ILZ zrusena, tak jsem si to nechal zmenit na OSR-PRG.

Nakonec se mel vylet uskutecnit ve smeru OSR-PRG-ARN-OSL-TLL-VIE.
puvodni.JPG


Nebot brzy rano prisla necekana zprava tykajici se rodiny, nakonec se uskutecnil pouze let OSR-PRG a zbytek cesty jsem byl nucen zrusit, ikdyz nerad, ale nekdy clovek nema na vyber. A o tomto kratkem letu tento trip report bude.
skutecna.JPG


Ale vratme se na zacatek. Jelikoz jsem nemel moc moznosti se dostat na letiste v tak brzy rano, muj odlet byl 5:20, proto jsem se rozhodl se snazit dostat na letiste co nejpozdejsim vlakem, s prijezdem do Sedlnice (nejblizsi vlakova stanice u OSR) nekdy pred pul noci 23.8. Z vlakove stanice je to cca 40 min chuze po silnici k terminalu letiste, kde jsem dorazil neco malo po pul noci.
Odletovy terminal OSR
Odletovy terminal OSR


Vnitrni cast odletove haly
Vnitrni cast odletove haly


Letiste bylo prazdne, v odletove hale jen dalsi dva lidi, kteri cekali na ranni odlet spolecnosti Travel Service na Zakynthos.

Dnesni odlety
Dnesni odlety


Po male prohlidce terminalu jsem si zasel do nedaleke cerpaci stanice Tank-Ono nakoupit piti/snacks a cekal na svuj odlet do PRG. Letiste se okolo 1 -2 hod ranni zacalo plnit koupakama, ktery cekali na odlet do ZTH ve 04:30.

Prepazka na odlet do PRG otevrela, jakmile byl let Travel Servisu odbaven tedy nekdy neco malo po 4 hod ranni. Jakmile vsichni koupaci prosli bezpecnostnim ramem na svuj let, tak se odletova hala vyprazdnila a zbyla tam pouze mala skupinka lidi na let do PRG. Nakonec jsem napocital 16 pax vcetne me. Sel jsem asi 6 na odbaveni. 13 pak v PRG prestupovali, pouze dalsi 2 vystoupili v PRG. Byl tam chlapik co letel pres PRG do OTP, pak 2 zeny pres PRG do JFK a zbytek si uz nepamatuji.

24.08.
Ostrava (OSR) - Praha (PRG)
CSA - OK0021
ATR 42 - OK-KFN
05:20 - 06:20
Obsazenost 16 pax (35%)

Boarding passy, nakonec vyuzity pouze jeden
Boarding passy, nakonec vyuzity pouze jeden


Timto strojem poletim do PRG
Timto strojem poletim do PRG


Nastup do letadla
Nastup do letadla


Nastup do letadla zacal v 05:05 a motory byly nahozeny v 05:18. Odlet se uskutecnil nacas a v PRG jsme pristavali po 35 min letu. Obe letusky byly velmi prijemne. Behem letu se podavalo male obcerstveni ve forme dzusu, kavy/caje a susenek. Dostacujici obcerstveni na tak kratkem letu. Hlaseni z pilotni kabiny se konalo asi tak v pulce letu.
Vychod slunce nad Ceskou zemi
Vychod slunce nad Ceskou zemi


Obcerstveni za letu
Obcerstveni za letu


SAM_0029.JPG


Po vystupu z letadla v PRG
Po vystupu z letadla v PRG


Musim pochvalit personal CSA, a velmi slusne vystupovani, hezky a prijemny servis. Nemuzu rict ani pul slova v tomto smeru. Doufam, ze se Vam libil tento kratky trip report z jedine pravidelne domaci linky v CZ.

Dalsi cesta me ceka cca za 2 tydny tento krat s EK na letu PRG-DXB-MRU a zpet.
Naposledy upravil(a) alesesl dne 03. 09. 2012, 13:42, celkem upraveno 3 x.


krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od krv »

Díky za pěkný TR. Myslím, že jsi z toho vytěžil maximum.

Lety za soumraku / rozednění mají své kouzlo. Třeba to pražské letiště - to je perfektní fotka a myslím, že to musela být super atmosféra.

Jak jsem psal už ve svém TR - ČSA je současné době velmi kvalitní ve své třídě - občerstvení se i na krátkých letech zlepšilo a hlavně ten lidský přístup je perfektní. U mě si tím hrozně šplhli a přesto, že jsem již do konce roku nic neplánoval, pokukuji po kratším výletu s ČSA.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od romul »

alesesl píše:Z vlakove stanice je to cca 40 min chuze po silnici k terminalu letiste, kde jsem dorazil neco malo po pul noci.


uděluji cenu za statečnost :-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od alesesl »

romul píše:
alesesl píše:Z vlakove stanice je to cca 40 min chuze po silnici k terminalu letiste, kde jsem dorazil neco malo po pul noci.


uděluji cenu za statečnost :-)


Jeden moment jsem si rikal, jestli to byl dobry napad jit nocni cestou bez verejneho osvetleni, nikde ani noha, sem tam jen srnka ci zajic. Kdyz tak bych dal nejaky ten sprint a setrasl bych je. :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od flyingblue »

alesesl píše:
romul píše:
alesesl píše:Z vlakove stanice je to cca 40 min chuze po silnici k terminalu letiste, kde jsem dorazil neco malo po pul noci.


uděluji cenu za statečnost :-)


Jeden moment jsem si rikal, jestli to byl dobry napad jit nocni cestou bez verejneho osvetleni, nikde ani noha, sem tam jen srnka ci zajic. Kdyz tak bych dal nejaky ten sprint a setrasl bych je. :D


setrasl srnky a zajice?


Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od Zajda »

Něco proti Zajícům ?? :lol:

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od xmenadis »

V noci jít ze Sedlnic, respektive z vlakové zastávky, až na Mošnovské letiště, to už chce trochu odvahy. :D Jinak pěkný TR. Myslel jsem si, že ČSA budou něco jako ČD (nikdy jsem s ČSA neletěl), jak už to v Česku bývá a evidentně jsem se hodně spletl. :thumbup:

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od ziletka »

Taky jsem cetl nejake zpravy o inovaci podavaneho obcerstveni, ovsem v praxi to dneska na lince MAD-PRG vypadalo s "obcerstvenim" presne jako na tomto 35 min. hoopu.

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od manilair »

ziletka píše:Taky jsem cetl nejake zpravy o inovaci podavaneho obcerstveni, ovsem v praxi to dneska na lince MAD-PRG vypadalo s "obcerstvenim" presne jako na tomto 35 min. hoopu.


ono na lince, kde operuje i Iberia asi neni potreba (zatim) moc snahy, iberia je bida, nedava nic a jeste si za to musis platit :thumbdown: tak proto asi zadna inovace, i kdyz z meho pohledu je to chyba, naopak by meli byt o dost lepsi a pretahnout cestujici od iberie, ale to uvazuju asi moc obchodne a ne jako management...c..sa

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od dydzej »

ziletka píše:Taky jsem cetl nejake zpravy o inovaci podavaneho obcerstveni, ovsem v praxi to dneska na lince MAD-PRG vypadalo s "obcerstvenim" presne jako na tomto 35 min. hoopu.

v tom clanku na IDnes.cz ale bylo uvedeno, ze CSA vylepseni cateringu chystaji az od zimniho letoveho radu.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od pokofi »

Hezky napsáno a ty fotky taky bomba raní odlet má něco do sebe. taky plánuji možná tento rok čí příští dát jen tak trasu Ostrava - Praha - Ostrava pokud mě někdo neodveze z Ovy na letiště tak půjdu tak jako ty pěšky :-) Aspoň vyzkouším jak ses cítil :-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od alesesl »

xmenadis píše:V noci jít ze Sedlnic, respektive z vlakové zastávky, až na Mošnovské letiště, to už chce trochu odvahy. :D


Jojo, to jsem zjistil, az po vystupupu z bus v Sedlnici, protoze ze Studenky jela nahradni autobusova doprava misto vlaku. Ale bylo uz pozde. Za celou dobu jsem potkal jen 2 auta, jinak ani noha.

MojeJá
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 09. 2011, 12:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od MojeJá »

pokofi píše:Hezky napsáno a ty fotky taky bomba raní odlet má něco do sebe. taky plánuji možná tento rok čí příští dát jen tak trasu Ostrava - Praha - Ostrava pokud mě někdo neodveze z Ovy na letiště tak půjdu tak jako ty pěšky :-) Aspoň vyzkouším jak ses cítil :-)


Snad už v té době dostaví trať až k letišti.

Jinak nevidím nic závadného jít pěšky v noci pres Mošnov. Radši bych šel takto pěšky než třeba čekal na vlak na hlavním nádraží v Ostravě.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od pokofi »

MojeJá píše:
pokofi píše:Hezky napsáno a ty fotky taky bomba raní odlet má něco do sebe. taky plánuji možná tento rok čí příští dát jen tak trasu Ostrava - Praha - Ostrava pokud mě někdo neodveze z Ovy na letiště tak půjdu tak jako ty pěšky :-) Aspoň vyzkouším jak ses cítil :-)


Snad už v té době dostaví trať až k letišti.

Jinak nevidím nic závadného jít pěšky v noci pres Mošnov. Radši bych šel takto pěšky než třeba čekal na vlak na hlavním nádraží v Ostravě.


No nevím zas tak brzo to nevídím že by ji někdo postavil :-) No i když já bych zase čekal na ten vlak na hlaváku je tam menší riziko že tě nědo přepadne :-) Přes noc je tam ochranka :-) A stejnak mě by to bylo jedno když na hlavak to mám tak cca 10 minut pěšky od baráku :-)

MojeJá
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 09. 2011, 12:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: OSR-PRG s CSA ATR 42

Příspěvek od MojeJá »

Začíná se začátkem 2013, hotové by mělo býti 2014.


Odpovědět