SKYTEAM:Košice - Las Palmas, v C-čku (MAD,LPA)

Odpovědět
dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

SKYTEAM:Košice - Las Palmas, v C-čku (MAD,LPA)

Příspěvek od dedik77 »

25.09.2012 – utorok

Odchádzame z hotelu HOTEL DON LUIS, neďaleko metra Barajas a prichádzame k termínalu T2. Lístky nemáme, prichádzame na check-in SKY-PRIORITY, za 3 minuty sme hotoví. Výhodu SKY-PRIORITY oceňuje manželka keď obchádzam tvoriaceho sa hada pred kontrolou a za 2 minutky prechádzame k prvým Duty Free. Vchádzam do salóniku na T2 a nestačím sa diviť. Krásny pohľad na celú letiskovú plochu a RWY. Vyberám si veľmi chutné balené chlebíčky a povzbudzujem svoje letecké nadšenie alkovýberom. Salónik je priestranný, wifi k dispozícií a ponuka jedla, snackov a alkoholu viac než bohatá. Samozrejme, švédske stoly tam neboli. 14:05 opúšťam salónik a vyberáme ďalšie Duty Free. Docela ma naštvala kvalita produktov brandových Adidas tričiek Realu Madrid. Kvalita textílie otrasná a o cene ani nehovorím. Najlepší je shop priamo na štadióne S.Bernabeu - veľký výber, ako-tak dobré ceny. Salónik je veľmi blízko gate D55 ku ktorému prichádzame a nechávame za sebou dlhú frontu kúpačov. Vstupujem na palubu na na moje prekvapenie ma stevardka posiela do Business lóže (Business a Economy oddelené prepážkou, už žiadne závesy). Je 14:45 (20 minút pred odletom) a dostávame welcome drink, od letušky Arias: voda/ džús, cca 2.min po usedení na miesto. Dostávam zdrb za fotenie kap.kabíny, ale to nevadí ešte si niečo nafotím. 15:32 a dostávame deku a vankúšik. Zarazilo ma, že IFE je zapnuté od 15:40 (35 min.po vzlete), ale čo ma naštvalo je že stále prehrávali iba korporačné videa UX. 15:42 a začalo niečo príjemne voňať, a jéééje, bude teplé jedlo (viz foto). Po degustačnom zážitku je nám ponuknutý pomarančový džús a potom ochota personálu prudko klesla. Sedeli vo svojej ,,kukani" a preberali život. Zasmial som sa, že na tomto lete neponúkali časopisy v angličtine a podobne ani ČSA z Madridu do Prahy nemala nič v španielštine :lol: Ale predbeham... Kapitán za celý let povedal iba zopár slov v 17:28, klesáme a končím. Čakal som viac. Zaujali ma ale elektricky ovladané sedačky, ktoré boli plne funkčné ale boli na nich omrvinky jedla, čo mi za C-čko príde docela bieda. Ešte že som platil iba taxy a míle a nie plnú sumu. :evil: Pristátie bolo neobyčajne zvláštne, pretože v predu to pekne hádzalo. Je to iné aero lež A319 :-)

Stručná charakteristika 4 segmentu:

MAD - LPA
Let: UX 9164
Odlet: 15:05 (plan), 15:05 (real)
Prílet: 17:00 (plan), 16:55 (real) = časový posun -1 hod.
Load factor: Business 33% (10 miest), Economy 80%
Lietadlo: Airbus A330 - 200, EC-JQQ (rada: 2 + 2 + 2 v business, 2 + 4 + 2 v economy)
Sedačky: 1A, 1B

Jedlo počas letu: Kuracia rolka s hubovou omáčkou a varenými zemiakmi a bagetkou. Maslo bolo roztierateľné (8 z 10) akorát. Ako príloha zelenivový šalát s mozzarelou. Na dochutenie bol k dispozícií mini sáčok olivového oleja. Koláč bol bez chuti - cesto posypané makom. Kávu som netestoval, ale veľmi dobre bolo víno Beronia 2008 (červené/ biele).

Salónik MAD, Terminál 2: plusy = pekný výhľad na RWY, bohatý výber snacks a alko. mínusy = nepohodlné sedačky a zvláštně na mňa pôsobila guma na podlahe. Žiaden personál, ktorý by upratoval. Stolíky boli plné použitých nádob a obalov od jedál.

letisko MAD, T2.
letisko MAD, T2.

salónik T2.
salónik T2.

menu del dia :-)
menu del dia :-)

RWY MAD, T2.
RWY MAD, T2.

zaujímavosť medzi toaletami
zaujímavosť medzi toaletami

A330-200
A330-200

sedačka A330-200
sedačka A330-200

večera MAD - LPA, UX
večera MAD - LPA, UX

MAD_LPA_9.jpg

pá pá Španielsko
pá pá Španielsko

obrazovka IFE v 1rade o ničom, nabudúce si sadnem do 2 rady
obrazovka IFE v 1rade o ničom, nabudúce si sadnem do 2 rady


Ako dopravu do hotelu využívam Global bus. Kufry sú nepoškodené a SKY-PRIORITY aj tu funguje výborne. Napr. v KSC to neplatilo, kufry prišli medzi poslednými. Ešte to popíšem ako posledný 7 segment. Výborná sieť busov na Kanároch je unikátna. Cena za bus 2ks = 7 euro (cca 35 min.) z letiska, do Playa del Sol. Musím sa usmiať, pretože psychopatický vodič tlačil na bus až tak, že sa mu zablokovali brzdy a tak sme zostali vysieť a čakali asi 5 minút na nový. Kde bola 40-ka, on videl 70-ku, takže som trnul čo sa stane. Každopádne, nadchla ma panoráma Kanárov. Hory, teplo a more.

Zopár foto z Kanárov:
LPA_1.jpg

LPA_2.jpg

LPA_3.jpg

LPA_4.jpg

LPA_5.jpg

LPA_6.jpg


Odpovědět