Stručně po Ukrajině, bohužel bez fotek. LWO-KBP-SIP-ODS-DNK

Odpovědět
tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Stručně po Ukrajině, bohužel bez fotek. LWO-KBP-SIP-ODS-DNK

Příspěvek od tygrlive »

Zpřehledněno 23.11.2012
------
Ač mé pokusy na předchozí tripreporty nedopadly nijak slavně, zkouším to ještě jednou, tentokráte takovým hladareportem. Tedy splácnutím několika letů za poslední měsíc, po 4 letech můj poslední pracovní měsíc na Ukrajině. Předem mě omluvte, nemám fotky. Fotil kolega a ten je zase někde v luftě a dostanu se k ním až za pár měsíců. To si zase už nebudu nic pamatovat :)

LWO-KBP, VV0044, LY-MCA
Do Lvova jsme se dostali pozemní cestou, autem s kolegou, a v pondělí 8.10. 2012 nastal čas návratu. Potřebovali jsme být ještě v pondělí doma a tak nepřipadal v úvahu let přímo do Prahy s ČSA a museli jsme využít letu Aerosvitu. Tuto společnost příliš nevyhledávám, na druhou stranu při vnitřních letech po Ukrajině patří k tomu lepšímu. Z centra města Lvov bereme taxi a úplně s přehledem jsme za 20min u nového terminálu Lvovského letiště, cena 50hřiven se mi zdála více než férová.

Letiště je krásné, nové přehledné. Wifi je zdarma stejně jako na všech ukrajinských letištích co jsme byli, jediný nedostatek shledávám v absenci balící služby zavazadel. Využívám ji vždy, nevěřím jim, co se mé tašky týče.

Checkin úplně v klidu, security to samé a již jsme v nejvyšším patře budovy sloužící pro vnitrostátní lety. Je zde jeden kiosek/restaurace s nabídkou jídla (dokonce i sushi) a nápojů, cenově normálka. Nepálí to tam jako u nás v Praze. Terminál, včetně toalet, působí velmi čistě a vkusně. Muselo je to stát raketu, toalety komplet Vileroy&Bosh.
Odlet na čas, letadlo plné. Poprvé u Aerosvitu letíme ATR pronajatém od litevců LY-MCA s posádkou Aerosvitu. Letadlo odpovídá věku 22 i tomu, že lítalo v Africe. Absolutně nechápu, proč neposílají sem svoje Embaery, snad jen proto, že je to Lvov.
Let probíhá v naprostém klidu, občerstvení se skládá z nápoje a tyčinky Lion. Tudíž roztíratelnost másla nelze hodnotit. Let trval 1:22h, dříve než jsme dorazili na terminál B v KBP již máme naše zavazadla na páse.

KBP-PRG, OK917, OK-NEM
Do Prahy dále volíme let ČSA 917 a do jeho odletu si čas trávíme čekáním v restaraci Chuturok přímo v terminálu a poté v salonku. Let ČSA mi splývá s ostatními a ničím se nevyznamenal, nepřekvapil ani nezklamal. Přílet prostě zase na C v Ruzyni a přejezd na B.

PRG-SVO, SU2011, VQ-BZR
Přesně za 10 dní, 18.10., mě vyhazuje taxík na T1 v Ruzyni a checkuji se na let Aeroflotu do Moskvy a dále do Simferopolu. Těším se na let s Aeroflotem, mám je rád. Bohužel tentokráte trpím pouze v economy. Musím přiznat, že catering na palubě se šeredně zhoršil. Tam kde ČSA na sobě zapracovali, Aeroflot to odbyl. Studená mísa pouze, kvalita a chuť nevalná, estetický dojem to samé. Let SU2011 byl obsluhován A320 VQ-BZR a proběhl naprosto v pohodě. Dokonce o pár minut dříve parkujeme na stojánce v úplném zadním koutě Terminálu F na SVO.

SVO-SIP, SU1824, VQ-BKT
Volným krokem se pouštíce do cca 20-30min cesty na Terminál D, odkud pojedeme dál, palubní lístky mám samozřejmě do cílové destinace. Nové terminály na SVO se mi líbí moc. Přehledné, plno kaváren a koutků, zdarma internet a hodně obchodů. Od dob, kdy jsem trávil ve SVO hodiny, miluji TGI Fridays. Tedy i tam kotvím při této cestě a v hlavě přemýšlím, kdo by ke konci října mohl jet na Krym a jak se budu rozvalovat sám na trojce. Opak byl pravdou, let SU1824 (A320 VQ-BKT) byl zaplněn do posledního místa. I zde odlétáme přilétáme na čas a v Simferopolu je již téměř tma. Celou cestu jsem musel poslouchat štěbetání nějakých nadšenců alá herbalife, kteří tam jeli na nějakou konferenci. Letiště v Simferopolu patří k tomu horšímu, kam létají mezinárodní linky. Toalety alá turecko (bez redukce, jak by řekli “sousedi”) tomu budiž důkazem. A to by si přáli být top turistická destinace a obsluhují několik letovisek. Asi to tak mají rádi. Vzhledem k tomu, že turistické destinace Krymu jsou od letiště v Simferopolu daleko a ne každému se chce zasloužilým umělcem českým trolejbusem, je nátklak taxikářů mírně nadstandartní než jinde.

Dále následoval přejezd taxíkem na skok do Jalty a Alušty a poté vlakem ze Simferopolu do Oděssy. o tomto výletu se raději moc rozepisovat nebudu... jízdenka byla jen do SV, provodnica měla vodky dost a tak nám cesta ubíhala náramně..

ODS-KBP, VV14, UR-DNP (operováno Dniproavia)
Po příjezdu do Oděssy následovala práce až do 22.10., kdy jsem se letem v 10:25 (VV14) potřeboval vrátit do Kyjeva. Přemýšlel jsem, zda nevyužít některého z letů kolem 7:00 ráno (celkem 3 lety), ale zvítězila lenost. Lenost zvítězila právem, v Kyjevě byla mlha a odletěli až někdy v 10:00, tedy 25min před námi. Terminál v ODS je hrozivý, wifi zdarma je jediným kladem. Otravní taxikáři obtěžující i lidi na odletu :) a toulaví psi po hale. Naopak již za security je celkem fajn kavárna, oděsský koňak za rozumné peníze. Tentokrát let letí stoj E145 (UR-DNP) od Dniproavie, oblíbenec pro tyto trate na ukrajine. Male, rychle letadlo. Nastup/vystup vzdy svižně a sedadla 1-2 mi ponechavají soukromí. Zase tyčinka lion a stakan džusu. Let opět na čas, měl jsem štěstí. Z ODS do KBP je to 40min letu, takže nahoru, napít@vyčurat a už jsme dole :)

Z Kyjeva vyrážím autem směrem do Charkova a dále pak do Dněpropetrovka. Kolega s autem pokračuje směr Nikopol a my se vracíme z Dněpru letecky.


Letiště Charkov - poznámka

Když už tady rekapituluji ukrajinská letiště, udělám malou vsuvku, kdy jsem vyzvedával kolegu na letišti v Charkově. To se mi líbilo ze všech nejvíce. Prostě tam kde bylo EURO2012, chtěli se ukázat. Jsou postaveny 2 komplet nové terminály, jeden ale nefungoval :) a původní historický terminál slouží jako VIP terminál. Před budovami jsou obrovské parkoviště... více jsem to prozkoumat nestihl, neboť zrovna přilétal Mykola Azarov, premiér, a na letišti se odehrávali nekonečné policejní manévry.. a nejen na letišti, vlastně v celém městě.

DNK-KBP, VV008, UR-DNF. Let operovaný Dniproavia
Další hrůza letiště tedy kterou jsme zažili byl zpáteční let z Dněpropetrovska, v sobotu 27.8. ve 20:40. Opět let operovaný Dniproavií, která je zde doma a zároveň majitelem a brzdou letiště. Peníze na nový terminál nemá a nové linky sem také pouštět nechce. Po příjezdu v 18h na letiště odlétaly pouze 3 lety, 2x Moskva a 1x Kyjev. Toalety čistota tak 2 hvězdičky z 10 a dveře alá kovbojský salon u toalet moc soukromí a klidu nedodají. Jediné zpestření tak bylo pozorovat vracející se tým Krivoj Rog ze zápasu v Užhorodu a příletající Karpaty Lvov pro nedělní zápas s Dniprem.
Let VV008 byl obsloužen strojem UR-DNF, téměř plný, na čas a s tyčinkou lion. Malá kuriozita byla security kontrola PŘED checkinem... takže jsem projel rengenem batoh, ukázal nůž a slíbil jsem, že ho dám odbavit v zavazadle... obrázek si udělejte sami. Taková malá tečka na konec.

KBP-VIE, OS 664, OE-LFI

Po dvou akcích v Kyjevě dělám definitivní leteckou tečky odletem z nového Terminálu D v KBP. Vše nové, neomakané a taky bez jediného občerstvení. Kdo má žízeň, může si natočit vodu z kohoutku. Až se však terminál rozeběhne, dovedu si představit přes něj létat dále.

Toť ve stručnosti vše z letišt z LWO, KBP, SVO, SIP, ODS a DNK.

P.S.: Příští rok se rozhodně vracím do LWO, moc pěkné město. Pokud budete tam, nebo v Charkově, zajděte do Stargorodu (http://www.stargorod.net), je to práce českého kluka, co tam dělá ředitele!
Naposledy upravil(a) tygrlive dne 23. 11. 2012, 21:19, celkem upraveno 1 x.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Stručně po Ukrajině, bohužel bez fotek. LWO-KBP-SIP-ODS-

Příspěvek od flyingblue »

Promin, ale vubec sem nepochopil, ktery odstavec patri ke kteremu letu odkud a kam ...

Nechces s tim neco udelat?

yhnatko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 15. 07. 2005, 23:37
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Stručně po Ukrajině, bohužel bez fotek. LWO-KBP-SIP-ODS-

Příspěvek od yhnatko »

Taky jsem chvili nechapal, co najednou delas v Odese, kdyz jsi v Simferopolu. Je to trochu neprehledne. Odesti psi jsou des. Nedalo se ani prochazet se kolem terminalu (proc hroziveho?), jak byli agresivni. A check-in za security - to jsem taky koukal. :)
Skoda, ze to neni delsi, rad si ctu o mistech, ktere znam.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Stručně po Ukrajině, bohužel bez fotek. LWO-KBP-SIP-ODS-

Příspěvek od tygrlive »

flyingblue píše:Promin, ale vubec sem nepochopil, ktery odstavec patri ke kteremu letu odkud a kam ...

Nechces s tim neco udelat?


Ok, beru pripominky jako relevantni a prepracuji-doplnim-zprehlednim :thumbdown: :eh:

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Stručně po Ukrajině, bohužel bez fotek. LWO-KBP-SIP-ODS-

Příspěvek od tygrlive »

tygrlive píše:
flyingblue píše:Promin, ale vubec sem nepochopil, ktery odstavec patri ke kteremu letu odkud a kam ...

Nechces s tim neco udelat?


Ok, beru pripominky jako relevantni a prepracuji-doplnim-zprehlednim :thumbdown: :eh:


tak jsem se pokusil o temer nemozne a nevalnou cestovatelskou polevku se pokusil doladit... snad bude lepe k chuti.. ikdyz nevim, zda to vubec jde :roll:


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Stručně po Ukrajině, bohužel bez fotek. LWO-KBP-SIP-ODS-

Příspěvek od flyingblue »

tygrlive píše:
tygrlive píše:
flyingblue píše:Promin, ale vubec sem nepochopil, ktery odstavec patri ke kteremu letu odkud a kam ...

Nechces s tim neco udelat?


Ok, beru pripominky jako relevantni a prepracuji-doplnim-zprehlednim :thumbdown: :eh:


tak jsem se pokusil o temer nemozne a nevalnou cestovatelskou polevku se pokusil doladit... snad bude lepe k chuti.. ikdyz nevim, zda to vubec jde :roll:


Je to mnohem lepsi!

Diky


Odpovědět