LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Odpovědět
sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od sever2 »

Mam ted trochu casu, tak se budu snazit zaplacnout okurkovou sezonu v trip reportech . Tentokrat ale spis fotkama, protože u těchto kratkych letu po Jizni Americe není moc, co rozebirat.

V roce 2010 jsme leteli s LAN Airlines do Patagonie. Letiste Buenos Aires – Aeroparque lezi primo v centru Buenos na brehu La Plata, coz z nej dela sakra dobře dostupnou alternativu k letisti Ezeiza, kde pristava vetsina dalkovych linek. Aeroparque je charakteristicky centralni polohou, relativne kratkou RWYa mini terminalem. Interier letiste je zvlastni. Docela opruz je verejna část. V rush hours je vsude silena spousta lidi, nizke stropy, olezle steny, podlahy…. proste nic moc. Po prichodu do neverejne odletove haly to ale vypada, jako by se clovek ocitnul na jinem letisti. Tady uz je to pomerne ciste, moderni. Je tu skvely vyhled na stojanky a na vzlety, pristani na RWY. Sehnat si kafe, casopis apod. není problem. Vyber z obchodu docela je.

Odbaveni jako takove bylo u LAN prumerne. Museli jsme vystat urcitou frontu (ale ne tak hrozivou jako u Aerolineas Argentinas). Nastup do letadla byl nacas a dokonce byl i relativne sporadany. To byla ale spis nahoda, protože jsem nepostreh jakoukoliv snahu personalu o nejakou koordinaci. Odlet naseho letu Buenos Aires – El Calafate – Ushuaia byl nacas a s krasnym vyhledem na Buenos Aires.

Let trval celkem 3:20, z toho bylo cca jen 60 minut na co koukat z okna. Chvilku Buenos Aires, chvilku vychodni pobrezi Argentiny a před pristanim krasne Andy, ledovcova jezera, reky v Patagonii. Jinak to bylo na cetbu, jelikoz IFE nebylo (ani mapa letu) a servis cloveku zabral tak 10 minut. Pristani mohlo byt vzhledem k vetru pomerne krusne, ale touchdown nakonec smooth. Letiste v El Calafate je mini pristav s jednim gatem, jednim pasem na vydej zavazadel, nekolika prepazkami a jednou kavarnou. Vzhledem k provozu ale dostacujici.

Servis LAN na kratkych letech je silene omezeny. Da se to shrnout do kava, juice, balicek susenek/krekru, na kterem bych ocenil spise vytvarne pojeti obalu nez obsah. Lepsi catering (mnozstvi i kvalita) jsem zazil v argentinskych autobusech. Vubec cestovani autobusem je po Argentine v tride cama a vyse pomerne zazitek, ale uznavam, ze Patagonie je pro jizdu po zemi dost z ruky  Clovek to musí v tehle oblasti světa vnimat tak, ze plati za moderni letadlo, cca vcasny odlet a prilet, zavazadlo a spolehlivost zakladnich procesu. Vse ostatní bylo podprumerne a chude. Rozestup sedadel podobny Travel Servisu, catering viz. vyse, personal profi ale chladny a bez zajmu.

Nicmene i dle mistnich stále lepsi a spolehlivejsi alternativa nez jsou Aerolineas Argentinas. Tam to hapruje s temi zakladnimi procesy. Vzhledem k tomu, ze timto vycet spolecnosti s rozsahlou siti linek po Argentine konci, tak letenky jsou samozrejme drahe a jejich tarify se lisi pouze minimalne. Akce se vyskytuji minimalne, nebo jsou cenoce mimo. Viz. web LAN, kde propaguji akcni letenky po Argentine cca kolem 400 EUR apod. Schudnejsi je to jen v pripade passu jako doplnek k jejich letence tam.

Zpet jsme kvuli cene leteli z Rio Gallegos. Letiste moderni a velikosti podobne jako FTE. Vtipne je ze LAN a Aerolineas jdou casy letu primo proti sobe, takze v jednu chvili tato letiste praskaji ve sveh a pak zas třeba pul den zadny let. Z RGL jsme odletali v nekrestanskou dobu 3:00, ale nastesti se letiste nezavira, kazdopadne vse uvnitr je zavrene. Mezi destaou a jednou kdy cca zacinal check-in jsem myslel, ze se ukousu nudou. Odbaveni okay, odlet letadla na cas. Ze dvojice LAN 320 a Aerolineas MD-80 jsme nakonec odletali jako první.

Let byl poklidny a nastesti nebyl plny, takze se dalo i spat. Byla nam rozdana typicka LAN krabicka s mini susenkama a krekrama (vyborna snidane ) a nejaky caj, kava. Let mi zkratil krasny vychod Slunce a posleze taky skvele priblizeni k BUE se super vyhledy na město v brzkem rannim svetle. Touchdown na BUE byl krusny. Nevim, jestli si to vysvetluji spravne, ale prijde mi, ze proste vzhledem k delce RWY se tam s tim piloti nemuzou moc srat . Fotky jsou srovnany nize v jakems-takems poradi. Pod nima je taky vyber toho, za cim jsme do Patagonie leteli.

Tak enjoy.

Buenos Aires - Aeroparque
Buenos Aires - Aeroparque


Buenos Aires - Aeroparque
Buenos Aires - Aeroparque


nase letadlo smer El Calafate, Ushuaia a pak zpet do BUE
nase letadlo smer El Calafate, Ushuaia a pak zpet do BUE


dnes myslim jiz historicke foto
dnes myslim jiz historicke foto


interier LAN A320 - rozestup nic moc
interier LAN A320 - rozestup nic moc


tesne po startu z BUE
tesne po startu z BUE


LAN breakfast
LAN breakfast


PRiblizeni na letiste El Calafate
PRiblizeni na letiste El Calafate


okoli El Calafate
okoli El Calafate


FTE airport
FTE airport


dva hlavni konkurenti side by side
dva hlavni konkurenti side by side


RGL airport
RGL airport


nic moc provoz :-)
nic moc provoz :-)


LAN A320
LAN A320


nastup zadnimi dvermi
nastup zadnimi dvermi


P1170997.jpg


P1180007.jpg


kez by se to dalo lepe nafotit
kez by se to dalo lepe nafotit


short final to BUE
short final to BUE


short final to BUE
short final to BUE


Buenos Aires - Aeroparque
Buenos Aires - Aeroparque


nase letadlo je padesat metru daleko, ale kufrum to docela trvalo :-)
nase letadlo je padesat metru daleko, ale kufrum to docela trvalo :-)


BUE - verejna cast
BUE - verejna cast


nasledovala jen drobny odpocinek a pak hura do mesta
nasledovala jen drobny odpocinek a pak hura do mesta


Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil
Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil


Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil
Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil


Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil
Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil


Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil
Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil


Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil
Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil


Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil
Okoli El Chalten a El Calafate do ted povazuju za nejkrasnejsi misto planety, ktere jsem navstivil


Junglista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 08. 2011, 19:51
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od Junglista »

Super fotky i report, díky :clap:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od pavelpmi »

Fakt nádherné místo a krásné fotky! Díky za report!

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od whiskey »

pekne fotky! :thumbup:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od hafi »

Joj, tos mi nalákal. Za měsíc a kousek jsem tam :-)


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od Night fly »

hafi píše:Joj, tos mi nalákal. Za měsíc a kousek jsem tam :-)


Ja za tyden :wink: Nekdo pristi vikend na steak v Bs.As. :?:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od whiskey »

ja to planujem na buduci rok aj s MPN, len ten transport z MPN do RGL/USH nejak neviem najst vhodny :think:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od Night fly »

whiskey píše:len ten transport z MPN do RGL/USH nejak neviem najst vhodny :think:


General Belgrano II. :?:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:General Belgrano II. :?:

to skor Super Etendard nejaky :lol:

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od sever2 »

Diky za reakce. Tem, co tam jedou...mate se rozhodne na co tesit.....

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (BUE – FTE & RGL – BUE) s A320

Příspěvek od skrita »

whiskey píše:
Night fly píše:General Belgrano II. :?:

to skor Super Etendard nejaky :lol:


Myslis tohle? http://www.youtube.com/watch?v=odshCBVb_go Bacha, at jim tam neodloupnes kus asfaltu z drahy.


Odpovědět