S Turkish Airlines do New Yorku

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Globik »

Rozepsal ses hodně a krásně!

- 800 za zpátečku NY-DC je hodně. Já to jezdíval Megabusem průměrně za 10 dolarů RT.
- Na té fotce je opravdu Ministerstvo zemědělství
- Je to Times Sq. (podle novin Times)


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Lkprak »

Marr3wk píše:Díky za pěkný a důkladný trip report. :thumbup:


Díky moc. Původně jsem měl rozepsanou ještě podrobnější verzi, ale ta už by byla opravdu nečitelná (což jsem zjistil, když jsem to po sobě četl a po pár odstavcích mně to přestalo bavit :D )

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Lkprak »

Globik píše:Rozepsal ses hodně a krásně!

- 800 za zpátečku NY-DC je hodně. Já to jezdíval Megabusem průměrně za 10 dolarů RT.
- Na té fotce je opravdu Ministerstvo zemědělství
- Je to Times Sq. (podle novin Times)


NY-DC, - až expost jsem si přečetl na jiných fórech, že za to lidi dávali mnohem míň. Ale v té době na ten den Greyhound nic levnějšího nenabízel (a o Megabusu jsem ještě nevěděl).

Times Sq. - díky za upozornění. Snažil jsem se tý místní názvy ověřovat, jestli je mám správně, u tohohle mně to nějak nenapadlo.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Globik »

Lkprak píše:
NY-DC, - až expost jsem si přečetl na jiných fórech, že za to lidi dávali mnohem míň. Ale v té době na ten den Greyhound nic levnějšího nenabízel (a o Megabusu jsem ještě nevěděl).

Stejně jsi měl štěstí na ten bus. Greyhound má většinou dost staré autobusy. A hlavně šílenou klientelu. K cestě DC-NY jsem ho použil jen jednou. To už Megabus půl roku do DC jezdil, ale také jsem o tom nevěděl. Když jsem na Port Authority stál ve frontě na otevření gatu, díval jsem se na tu směsici bláznů a neuvěřitelných socek a podařilo se mi vytipovat pouhé dva normální lidi, se kterými se budu snažit sedět. Naštěstí se povedlo.
Divím se, že jsi jako šotouš nejel jednu cestu vlakem. Dá se koupit od 50 dolarů (ne tedy Acela, ta je někde jinde). Kromě rychlosti a pohodlí bys poznal, jak vypadá americký vlak :)

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Airbus380 »

Zdravím kolegu šotouše a děkuji za pěkný trip-report! ;)


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Lkprak »

Globik píše:
Lkprak píše:
NY-DC, - až expost jsem si přečetl na jiných fórech, že za to lidi dávali mnohem míň. Ale v té době na ten den Greyhound nic levnějšího nenabízel (a o Megabusu jsem ještě nevěděl).

Stejně jsi měl štěstí na ten bus. Greyhound má většinou dost staré autobusy. A hlavně šílenou klientelu. K cestě DC-NY jsem ho použil jen jednou. To už Megabus půl roku do DC jezdil, ale také jsem o tom nevěděl. Když jsem na Port Authority stál ve frontě na otevření gatu, díval jsem se na tu směsici bláznů a neuvěřitelných socek a podařilo se mi vytipovat pouhé dva normální lidi, se kterými se budu snažit sedět. Naštěstí se povedlo.
Divím se, že jsi jako šotouš nejel jednu cestu vlakem. Dá se koupit od 50 dolarů (ne tedy Acela, ta je někde jinde). Kromě rychlosti a pohodlí bys poznal, jak vypadá americký vlak :)


No já tím, že obě cesty měly load factor někde na úrovni 50% (a možná ještě míň), tak jsem složení spolucestujících nějak moc neřešil. A nějaké blázny nebo socky jsem mezi nimi neviděl, hlavně při zpáteční cestě mi přišlo, že jedou hlavně "nižší úředníci," nebo jak to nazvat, rozhodně nic, čeho bych se bál.
Naopak Megabus do Bostonu, to byli ono pondělí ráno samí študáci, co si buď zapli notebooky a doháněli školní resty nebo zavřeli oči a doháněli spánek. Při zpáteční cestě opět jen pár lidí v autobuse, takže žádný problém.

Ke stáří autobusů...a já měl do teď pocit, že tohle je snad běžný standart Greyhoundu :) Cesta tam opravdu nádhera, hlavně díky vysokým opěradlům velký pocit soukromí, cesta zpátky v "Petru Panovi" tak o dvě úrovně horší, ale pořád, kdybychom to umístili k nám, tak žádná hrůza.

Cesty vlakem (např. do PHL nebo příměstskými spoji) byli původně v plánu, ale nakonec na to nějak nezbyl čas.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Lkprak »

Airbus380 píše:Zdravím kolegu šotouše a děkuji za pěkný trip-report! ;)


Také zdravím a rádo se stalo :thumbup:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Globik »

Tak holt příště :) Pokud bys chtěl "přičuchnout" k americkým vlakům, tak rozhodně Amtrak, ne příměstské vlaky. Na jaře 2008 jsem na poslední chvíli koupil síťovou jízdenku za pár dolarů (pak neskutečně zdražila, přitvrdili podmínky a uvolnili to i pro rezidenty - předtím to bylo jen pro turisty, asi proto tak výhodné), projezdil jsem během měsíce, co se dalo, byla to paráda! :) V Amtraku zjistíš rozdíl mezi americkými a evropskými vlaky, v těch příměstských je to o ničem, nemastné neslané.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Lkprak »

Globik píše:Tak holt příště :) Pokud bys chtěl "přičuchnout" k americkým vlakům, tak rozhodně Amtrak, ne příměstské vlaky. Na jaře 2008 jsem na poslední chvíli koupil síťovou jízdenku za pár dolarů (pak neskutečně zdražila, přitvrdili podmínky a uvolnili to i pro rezidenty - předtím to bylo jen pro turisty, asi proto tak výhodné), projezdil jsem během měsíce, co se dalo, byla to paráda! :) V Amtraku zjistíš rozdíl mezi americkými a evropskými vlaky, v těch příměstských je to o ničem, nemastné neslané.


Podobné výlety na "síťovku" mám v Evropě taky za sebou, dokonce jsem takhle dojel vlakem až do Lisabonu. Jinak si myslím, že když je člověk např. nucen jet ranním narvaným vlakem s místními, kteří cestují do práce, tak se o daném místu a národu také hodně dozví.
No, program byl nabitý, nešlo stihnout všechno. Rozhodně se chci do Ameriky v horizontu několika let vrátit, otázka je, jestli to vyjde.

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od jife »

Díky za moc pěkné čtení, jako moučníček po obědě to není vůbec špatný :thumbup:
Já myslím, že tohle osloví hodně lidí právě tím, že to je prostě výlet do míst, která mnoho zdejší čtenářů i dopisovatelů zná a tak je zaděláno na nostalgické vzpomínky. Jinak vyznačení tvého místa a sousedky mne vážně pobavilo. Díky.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Lkprak »

jife píše:Díky za moc pěkné čtení, jako moučníček po obědě to není vůbec špatný :thumbup:
Já myslím, že tohle osloví hodně lidí právě tím, že to je prostě výlet do míst, která mnoho zdejší čtenářů i dopisovatelů zná a tak je zaděláno na nostalgické vzpomínky. Jinak vyznačení tvého místa a sousedky mne vážně pobavilo. Díky.


Díky za pochvalu. No já se právě bál, že to lidi odmítnou, protože je to už alespoň tisící report na stejné téma.
Jinak k té sousedce...když jsem to fotil, vůbec jsem si nevšiml, že se otáčí. Náhodou jsem si toho všimnul až při x-tém prohlížení. Alespoň mám na ní milou vzpomínku, byť během celého letu se naše konverzace nedostala dál než k "potřebuji, pustit na záchod...promiňte...děkuji" :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od prodejce »

Pěkný TR.

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Burito »

Moc hezký report. Pro mne sympatickým směrováním jsi si let vskutku užil.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od Lkprak »

Prodejce: děkuji :)
Burito: mohu potvrdit, opravdu jsem si to užil.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S Turkish Airlines do New Yorku

Příspěvek od pavelpmi »

Diky za za zajimavy a sympaticky report.

Taky jsem rad i za ty reporty, kde by se dalo myslet, ze tam byl kazdy. Ja jsem v New Yorku treba jeste nebyl, ale brzo to konecne napravim. A report mozna taky napisu. Jen Washington dam tam vlakem a zpatky letadlem. Tak uvidime.

A jidlo u Turku vypada dobre.


Odpovědět