S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Odpovědět
jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od jankre »

Právě když jsme byli na Floridě, objevila se tu podobná trasa od jonapet, tak snad nebude moc dříví v tomhle lese...
Smůly jsme na rozdíl od jmenovaného reportu měli mnohem míň a tak snad můžu posloužit optimističtějším pohledem. Ale protože také byly stížnosti na nízký počet TR, tak si svoji povinnost splním 8)

PRG-MXP
EasyJet U2-2586
25.únor, 12:30-13:55
A319-111 (G-EZII)


Akce Alitalie na podzim snad nenechaly srdce žádného LCestovatele klidné a tak i v mém mailu se v říjnu objevilo potvrzení na let MXP-MIA-PRG za slušných 270,-Euro. Libovka z následujících akcí to sice úplně nebyla, ale zase bez příslušných adrenalinových zážitků.

Únorový budíček před čtvrtou a hurá k matičce stověžaté. Sněhová kalamita ze včerejška je naštěstí uklizena (když jsem poslouchal zrušené lety z Ruzyně, moc klidný jsem tedy nebyl). V souboji parkovišť tentokrát vyhrává Déčko nad GoParkingem a to 750:900,-
Už jsem chtěl PRG chválit, že dohání privátní konkurenci, z čehož mě po 20 minutách čekání vyvedla kyvadlová doprava, resp. porucha jejich vozu. Po půlhodince se tedy objevuje jiné auto a jsme v terminálu.
V načatém skluzu pokračoval EasyJet. Když ani čtvrthodinku před odletem nebylo u brány letadlo, bylo jasné, že načas neodletíme :x

Pracovníci ušetřený čas využili po svém: začali měřit a vážit zavazadla :mrgreen:
Ne že bych nebyl nízkonákladově vycvičený ale tahle sestava z toho dokázala udělat celkem dusnou a nepříjemnou záležitost, přičemž jim hlasití Italové vydatně pomáhali .

Startujeme skoro s hodinovou sekerou, kterou se podařilo stáhnout na něco kolem 30 min. na příletu do MXP. ViaMilano stánek a šup do salónku... :x tak z této idylky mě vyvedl napřed obrazně, pak i zdvořile doslova pán v Sala Respighi. Ta je sice příhodně umístěna před security, což se hodí když nejste odbavení na následující let, bohužel ale není v programu ViaMilano.
S pánem jsme aspoň ještě probrali potenciální problém s krátkým transferem na zp. cestě MXP-PRG, ale ubezpečil mě, že AirOne by měl dostat seznam cestujících, kteří jej mají na letence a připravit odbavení na bráně.

No nic, přesun shuttlem na hotel (Ascot lodging), znovu test online check-inu AirOne i Alitalie a ani jeden se opět nechytá. Italové mají den voleb, v hotelu se sledují výsledky, jak na fotbale. Mladá recepční, když se jí ptám na jejího favorita, to ovšem vidí rezignovaně: "Poor remain poor, rich will be richer and in 6 months new elections"...
Ascot Lodging za 80,-Euro pro 4
Ascot Lodging za 80,-Euro pro 4

Ascot_Milan_1.JPG

Ráno slušná snídaně v hotelu a opět zdarma shuttle na T1, kde v kýženém salónku Pergolesi potkáváme "známého" který nás vyprovodil ze včerejšího salonku. Dneska už je jako sluníčko, pár džusů, pišingry, kafe a salonek se začíná skoro úplně zaplňovat. Řekl bych, že fandy z lowcost fór, ale většina vypadá na decentní obchodníky, spíš my v džínách jim to tam narušujeme.
Sala_Pergolesi_1.JPG

Jinak odbavení s 3hod. předstihem u liduprázdných přepážek, odbavují nás na oba segmenty, sedí i sedadla, která jsem dělal po telefonu na pražské lince AZ. Znovu mě uklidňují, ze palubky na poslední segment do Prahy dostaneme na bráně a litují, že AirOne jako dcera AZ má jiný systém.
Inu, uvidíme, jaký systém bude mít Alitalia, po fúzi s KLM-AF :-)

MXP-JFK
Alitalia AZ-604
12:25-15:40
A330-202


Krásný nový Airbus (EI-EJI), start načas, IFE s poměrně aktuálním obsahem - tedy pro mně až moc:Total recall, který jsem nadšeně našel se projevil jako remake z roku 2012 tedy bez Arnieho!
MXP-JFK-1.JPG

MXP-JFK-3.JPG

MXP-JFK-4.JPG

Zručná italská letuška dokonce bravurně vypreparovala utržený jack z mojí sluchátkové zdiřky kleštičkami na led. Doufám, že její úspěšný zásah bude přidán do technických procedur údržby.
Servis byl výborný, křupky, pití, hodinku po startu místo obligátního "pasta or chicken?" konkrétní "lasagne or turkey?"
MXP-JFK-5.JPG

Máslo nebylo, tedy faktor "0", k bulce sýr a parm. šunka. Podle mě výborné. Po skvělém jogurtu na snídani druhý dnešní plusový bod. Využívám hamižného triku, ze cokoli vám odliji do kelímku, jen piva vám dají celou plechovku. Po několika tricích už nepotřebuju ani klapky, ani zatemnění, které vyhlásili už před 15.hod. a usínám. Ani mi nevadí ta nesmyslná doba ke spánku. Snad uspáním pasažérů snižují spotřebu nápojů a vůbec si zklidňují směnu :D

Budí mě roznáška pití ještě "za tmy" a pak až večeře (nebo snídaně).
MXP-JFK-6.JPG

Ohřátý pizza-rohlík je trochu gumový ale už máme celkem hlad. Piškotová buchta ke kávě a jdeme pomalu klesat na JFK.

Máme štěstí, náš let je momentálně na imigračním samotný a bez zavazadel jsme za neuvěřitelných 15 minut v Airtrainu na T3. Zamáváme Manhattanu a trávíme necelé tři hodinky do odletu v terminálu Delty.

JFK-MIA
Alitalia AZ-5896
18:50-22:30
MD-88


S postarším McDonnellem 88 Delty (DL-1108) se stejně postaršími letuškami jsme dokonce o něco předběhli plán.
JFK-MIA-1.JPG

JFK-MIA-3.JPG

Večerní Miami nás přivítalo přeháňkami a dusnem, ale moc se nezdržujeme a po otravné chvilce na recepci hotelu, kam italští soudruzi z venere.com nedodali naši podzimní rezervaci, padáme do postelí. Ráno se naštěstí dovídám, že se všechny doklady dohledaly a můžeme tedy vyrazit do víru prázdninového velkoměsta.

Spring breaks se naštestí neprojevují nijak významně, aspoň v dopravě a v našem Red Roof Inn. Jaké obsazení mají noční kluby ve měste nezkoumáme.

Je poměrně chladno, váháme mezi kraťasy a džínami z Evropy- naštěstí se slunce před polednem vzpamatovalo a vypadá to na slunečný den. Oceán na South beach nás ale definitivně přesvědčí, že hlavní sezóna tu začíná později. Tak jen namočit nohy a honem pryč.
Florida_2013_41.JPG

Florida_2013_81.JPG

Další dny na západním pobřeží a v Orlandu byly ještě horší, v noci klesal teploměr k 5°. To si i zkušení asistenti na atrakcích natahovali pletené rukavice. Z Hulku slézáme vyloženě promrzlí a ani divoká jízda s Harrym Potterem po Bradavicich tu kosu neotupí. Tedy floridská zima v chladnější verzi - i aligátoři u Tamiani Trail byli celí malátní a byli rádi za každý paprsek sluníčka :lol:
Florida_2013_109.JPG

Mezi "letecké" body ještě zařazujeme start zásobovacího modulu k ISS na Falconu 9 z mysu Canaveral, kvůli kterému jsme museli trochu přerovnat itinerář. Ke sledování volíme Jetty Park u Port Canaveral, který se ukázal jako příjemné klidné místo, nebýt opět silného, studeného větru. Ten nás vyhnal i z dlouhého mola vybíhajícího do moře, které jinak patří k nejlepším kosmo-spotterským stanovištím.

Ještě lepším pro danou startovací rampu možná byl okraj silnice - mostu, spojujícího ostrůvky s pevninou, ale tato místa byla v obležení fandů, už když jsme se skoro hodinovým předstihem přijížděli. Samotný start jsme málem nezaznamenali, protože kromě malé jiskřičky nad planinou mysu a opožděného hřmění motorů víc pozornosti vyvolávalo několik vrtulníků pozorujících celý start shora.
Florida_2013_166.jpg

Znalci zde jistě podotknou, že ani nebylo co jineho vidět, protože kapalinový motor Falconu žádné efektní stopy, mizící vysoko na obloze neprodukuje a maličké světélko zmizelo cca za minutu v mracích.

Důchodci, kteří nechápavě sledovali příjezd snad stovky aut do jejich ospalého kempu si s naším odjezdem oddechli a vrátili si křesílka s dekami na terasy, odkud je šílenci, ověšení stativy a teleobjektivy vytěsnili. Kdo se zjevně radoval, byl děda ve vrátnici, který tržbou za vjezd jistě překonal plán běžného víkendu mimo sezónu.

V duchu tedy gratulujeme panu Muskovi k dalšímu úspěchu jeho kosmické divize (vzpomněl jsem si na film Děkujeme, že kouříte s A. Eckhartem, kam zapůjčil vlastní stroj Falcon 900 a prý se tam i mihl ve scéně na letišti).

Kosmický den pokračuje v Kennedy Space center, kde právě dostavují novou stomilionovou halu pro Atlantis a naopak uzavřeli maketu u Hall of fame, takže shuttle se nekoná žádný :sad:
Také na STS si chtějí kluci užít...
Také na STS si chtějí kluci užít...

Florida_2013_198.JPG

Týden utekl jako voda a vracíme se pomalu ze severu do Miami. Vzal jsem do ruky HotelCoupon a začal pátrat, kde složíme na poslední noc hlavu. V celém úseku Stuart - Boca Raton - F.Lauderdale ale bohužel nebylo nic volného nejen z kupónů, ale později ani z celé databáze booking.com pod 200,-USD a tak končíme před Miami v autě na parkovišti supermarketu. Šerif nás starostlivě několikrát za noc objede a ráno vylézáme do oparu posledního dne. Dámská polovina výpravy odchází ukončit vleklé utrpení kreditek rázným řezem a my balíme věci, poházené po kufru auta.

MIA-MXP
Alitalia AZ-637
3. březen 18:45-10:20
A330-202


Online check-in, ke kterému mě vyzývají provokační maily Alitalie, ani na zpáteční cestu nefunguje, takže hledáme přepážku, kde naštěstí odbavují průběžně z jednoho letu na druhý a tak se dá vystihnout moment s méně než 10 čekajícími. Krásný, opět nový EI-EJL (1 rok starý), novoučký, čistý.
MIA-MXP-1.JPG

MIA-MXP-2.JPG

První jídlo bylo jakési hovězí s mikrobrambůrkem a zeleninou, vyvařenou z jakékoliv chuti, ovšem světlým bodem byla rolka šunky se salátem, která na rozdíl od salátu vynikala opravdu šťavnatou chutí. Pěnová čokoláda dezertu mi spraví chuť po kantýnovém hovězím a po několika trikových plechovkách usínám. Na snídani ohřátá buchta s jogurtem, sušenka. Pivo ani kola už není, tak končím přeslazeným džusem.

Časově všechno stíháme, přílet 9:45 je opět s předstihem a přesunujeme se tranzitem přímo na bránu. Na využití ViaMilano podruhé není prostor, palubní lístky jsou pro nás připraveny.

MXP-PRG
Air One AZ-7944
11:35-13:10
A320-216


P0527_04-03-13.JPG
P0527_04-03-13.JPG (31.65 KiB) Zobrazeno 5052 x

Prostor se poměrně rychle zaplňuje smečkou italských teenagerů, snad na prázdninovém výletě nebo na alkoholovém tripu po vzoru Dánů...? Postarší, ovšem na rozdíl od MD-88 dost zahumusený Airbus (EI-DST) nás bez dalších komplikací dopraví do Prahy. Tranzit na parkoviště tentokrát přijíždí téměř obratem a tak můžeme celý trip zakončit optimisticky.

Po zkušenostech předchozích cestovatelů na této trase musím náš průběh zhodnotit jako téměř hladký a na závěr tedy poděkovat italským a ostatním poplatníkům eurozóny za hezký jarní výlet.


jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od jonapet »

"Dříví v lese" není nikdy dost! :thumbup:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od Globik »

Pěkné a souhlas s jonapet.
Na to počasí jste podle mě měli mimořádnou smůlu, podle mě je únor na střední a jižní Floridu ideální na kombinaci poznávání a lenošení.
" Využívám hamižného triku, ze cokoli vám odliji do kelímku, jen piva vám dají celou plechovku." Používal jsem podobný trik na suchých letech. Jelikož nemám rád whisky/whiskey ani teplou ani v koktejlu, řekl jsem si vždy o něco, co dávali v celých plechovkách a s ledem. Do prázdného kelímku s ledem jsem nejprve ilegálně nalil whisky/whiskey z placatice a teprve po vypití té jsem kelímek použil na to nealko.

jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od jankre »

Do prázdného kelímku s ledem jsem nejprve ilegálně nalil whisky/whiskey z placatice a teprve po vypití té jsem kelímek použil na to nealko.

:lol: super, tohle výrazně oživí i "suchý" let :wink:
Počasí - i stánkaři říkali, že letos je chladněji, než jindy. Ale pro nás s dětmi to byla spíš poznávačka, moře si necháme na léto...

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od jife »

jankre píše:Právě když jsme byli na Floridě, objevila se tu podobná trasa od jonapet, tak snad nebude moc dříví v tomhle lese...


Díky za pěkné čtení. Celkem zavidím ten start rakety, protože v době naší přítomnosti bohužel nic neletělo. Je fakt, že díky akcím Alitalie, se na Floridu v poslední době dostalo asi dost zdejších spisovatelů či čtenářů a tak si kladu otázku:

Má "jife" také psát report ze své cesty na Floridu?

PS: vložil bych anonymní hlasovací anketu, jen to nějak nemohu najít


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od Globik »

jife píše:Má "jife" také psát report ze své cesty na Floridu?


Rozhodně!

jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od jankre »

Globik píše:
jife píše:Má "jife" také psát report ze své cesty na Floridu?


Rozhodně!

za mě +1 , do toho :!:
Já osobně čtu při plánování regionu co nejvíc TR, každý pohled je jiný, pak se mi poskládá jakýsi dojem z lokality a pak jej porovnám se svým. Mám na místě pocit známého okolí, nepřekvapí mě tolik věcí a samozřejmě nemusím opakovat cizí chyby.
Není to hitparáda, teď třeba zmizíme ze stránky aktuálních, ale každý může použít vyhledávání... :geek:

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od Burito »

Moc příjemné počtení!
V lednu ani v únoru jsem taky ráno a večer ocenil teplý svetr,na cestování ale jinak bezvadný čas.
P.S. Čím to je, že AZ, jak jsem zažil i slyšel, na dálkovkách rychle dochází pivo :confused: ?

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od Brut »

Burito píše:P.S. Čím to je, že AZ, jak jsem zažil i slyšel, na dálkovkách rychle dochází pivo :confused: ?


asi lítá víc Čechů než si myslí :lol:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od Globik »

Jaké pivo dávají?

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: S Alitálií na Floridu (MXP-MIA-PRG)

Příspěvek od Burito »

Globik píše:Jaké pivo dávají?

Castello. Subjektivně je lepší než podávané víno, které je podle mne velmi bídné a kazí pověst vinného italského regionu.


Odpovědět