LHR-CNX v C/cl i Y/cl aneb užijte si vánoční TG

Odpovědět
FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

LHR-CNX v C/cl i Y/cl aneb užijte si vánoční TG

Příspěvek od FlyingDuckie »

Rozhodl jsem se strávit vánoční svátky daleko od domova, takže jsem začal přemýšlet o několika destinacích jako San Francisco, New York, Řím atd. Nakonec jsem si koupil průvdoce Thajskem a vyrazil tam.

V Thajsku jsem byl už několikrát a tak cílová destinace byla rozmyšlená poměrně rychle - Chiang Mai. Jak někteří možná ví, i přesto, že to není typicky dovolenková destinace (absence pláží) je tam mnoho k vidění. Za zmínku stojí určitě sloní národní park

Cestu do Thajska jsem chtěl začít stylově už v Evropě - tedy zkoumal jsem webovky Thai Airways očekávajíc "nějakou" zajímavou akci na přiblížení (alespoň do BKK).
Objevil jsem docela slušnou nabídku C/cl - takže ještě předtím než se změní případná cena letenky dle obsazenosti, v hlavě se mi zrodil itinerář:

TG 911 LHR-BKK, 5/12, A346 Royal Silk class - Sedadlo 11K
TG 112 BKK-CNX, 6/12, A300 Economy class - Sedadlo 46A
TG 917 CNX-BKK, 24/12, B772 Economy class - Sedadlo 51D
TG 910 BKK-LHR, 25/12, A346 Royal Silk class - Sedadlo 14A

Tento tripreport zaznamenává cestu jen ve směru do Thajska - kvůli jistým technickým problémům :-(

LHR-BKK TG911, Gate 3, LF - 80% v C/cl, 90% v Y/cl
Budík zazvonil v 6:30. Stihnul jsem ještě rychlou snídani doma a vyrazil na Heathrow Terminal 3. Dorazil jsem tam v 9:50, což bylo akorát dvě hodiny před odletem. Kolem 7:00 začalo příšerně sněžit. Ukázalo se typické počasí UK :-)

Po odbavení jsem byl vyzván k využití SAS lounge, jelikož jsem ho nikdy předtím nenavštívil byl jsem tou nabídkou docela potěšen. Cestou jsem trochu pofotil zimní krajinu na LHR.

HS-TNA přijíždí ke gatu a čeká na nástup svých PAX.
Nejstarší A346 v TG flotile - tedy 6 letá. Vedle zaparkovaná A343 mířící do NRT.

Po 20 minutách čekání, tedy v 11:30 HS-TNA otevřela svoje dveře. Jakožto C/cl cestující jsem byl naboardován předními dveřmi L1. Pozdravila mě krásná, usměvavá a velmi přátelská Thajka a usadila na 11K. Nemohl jsem věřit tomu prostoru na nohy. První nabídka cateringu přišla poměrně záhy - Šampaňské nebo pomerančový džuš jako "welcome" drink - vybral jsem džus, přeci jen bylo dopoledne :-)

Výhled z mého sedadla - SQ A388

Úžasný prostor na nohy

"Polohovátko" sedadla

Dnes odlet z 27L


Po asi 10 minutách nás vytlačili ze stojánky. Ten den byla k odletům mj. používána 27L. Po 20 minutách čekající ve frontě se nakonec naše 340 odlepila od země

Nádherný výhled

Za krátko byl nápis Připoutejte se vypnut a servis nápojů a snacků začal.
Dostal jsem svoji dietní colu, objednal jsem si jídlo z jídelního lístku a užíval pohodlí.

Následoval první horký ručník - velmi horký ručník

Po cca hodině a půl jsem se dočkal servisu 1. jídla.
Předkrm: paštika, salát, pečivo, česnekový chleba. Pečivo bylo výborné - rozpečené, stejně jako super chutný salát. Paštika mě nijak neoslnila, ale je to asi můj subjektivní dojem - umím lepší :-)

Následoval další nápojový servis před hlavním chodem. Vybral jsem Thajské pečené kuřecí maso. Bylo výborné, ale ne tak, že bych o tom dokázal sepisovat romány :-) Rýže byla "nedodělaná"

Sýrový talíř následoval - výborný, i když asi ne dost pro ty, co neholdují sýrům obecně.

Výhled nad Polskem

Posledním chodem byl čokoládový zmrzlinový dortík. Krémový a výborný desert s pravým thajským čajem.

V této chvíli jsme se nacházeli někde na severním Polskem a já dostal chuť si maličko schrupnout. Sklopil jsem sedado do polohy 170° a probudil se o 4 hodiny později až někde nad Indií ve chvíli, kdy jsme přelétávali DEL. Nad Dilí nás zastihly turbulence, nijak velké, ale citelné.
Strávil jsem asi 3 hodiny sledováním filmů v IFE (v IFE mají asi 66 filmů)

Snídaně byla servírována asi hodinu před odletem - další ovocný talíř s dobrým výběrem, jahodovýcm džemem, houskou a jahodovým jogurtem. (asi nejlepší jídlo letu)
"Teplá" část snídaně byla servírována poměrně rychle za studeným talířem (párečky, dvě slané palačinky, žampion a fazole.

Bangkok se zdál poměrně zatažený, nakonec jsme po dosednutí na rwy našli místo k zaparkování, cestou jsem zahlédl nádherné éro A380 v podání TG. V těchto barvách vypadá opravdu cool.

Odebral jsem se na transfer přepážku, jelikož jsem pokračoval dál směrem do CNX. Čekání jsem si krátil v místním Burger Kingu.

Gate B1

BKK-CNX TG112, Gate B1, LF - 90% v C/cl, 70% v Y/cl
Nastoupil jsem do poměrně hezkého A300-600 (HS-TAZ, nejnovější A300 z roku 1998). Boarding začal o 30 minut později kvůli výměně dvou kol levého podvozku. Na A300 jsem se těšil - byl to můj první zážitek.


Let do Chiang Mai trval asi 1 hodinu. Po 15 minutách jsem dostal Snack Box, obsahující talířek s "něčím" - nejedl jsem a malý balíček guava džusu. Džus byl osvěžující a dobrý. Hned potom, co jsem dosrknul poslední doušek jsme začali klesat na Chiang Mai International.

CRT mmonitory - trochu oldshool, nemyslíte?

Kapitán nás přivítal a poděkoval za výběr TG pro naše cesty.
Dosedli jsme v 16:10. Vyzvednul jsem si zavazadlo a po 15 minutách jsem stál u Taxi přepážky, objednávajíc si taxíka do hotelu (za 250THB)

Let byl docela příjemný - krátký. Posádka milá, klasicky usměvavá.


Pokud jste dočetli až nakonec - tak moc díky a díky a díky !
"Fotky odeslány adminovi a moc prosím o přidání do TR, děkuji"


Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: LHR-CNX v C/cl i Y/cl aneb užijte si vánoční TG

Příspěvek od Burito »

Po přečtení titulku jsem se moc těšil na report, ale, nezlob se, moc mne neoslovil. Podobně jako popisovaná paštika možná postrádala šťávu nebo vnitřní náboj, stejně tak můj náhled je čistě subjektivní.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: LHR-CNX v C/cl i Y/cl aneb užijte si vánoční TG

Příspěvek od rpet »

strohost reportu mi nevadi, ale kde jsou fotky?? :thumbdown:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: LHR-CNX v C/cl i Y/cl aneb užijte si vánoční TG

Příspěvek od pavelpmi »

Prosím, prosím, to jen tak mimochodem, ale je to fakt jednoduché:
-a, -ouc, -ouce
-e, -íc, -íce pro přechodník přítomný (děje současné; první tvar pro jednotné číslo mužského rodu, druhý pro jednotné číslo ženského a středního rodu, třetí pro množné číslo),
-(v), -(v)ši, -(v)še pro přechodník minulý (předčasnost jednoho děje) :D


Zkus přidat fotky sám, není to složité, a jestli máš i fotky z Chiang Mai, bylo by to super! Dík.

A dívám se, že jsme letěli přesně stejným letadlem, HS-TAZ. Taky jste startovali s klapkami na 0?


Odpovědět