Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Odpovědět
sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od sever2 »

Ahoj vsem,

Tak jsem opet zasatral v archivu fotek a nasel tento mini letecky zazitek s Aeromexico v ramci nasi cesty do Mexika v roce 2010. Cestu tam jsme absolvovali s Air France, coz byla relativne dobra jizda viz. report zde: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=6823. Po absolvovani tri tydnu cesty po sousi po trase Mexico City – Oaxaca – San Cristobal de las Casas – Palenque – Campeche – Cancun - Tulum, jsme se potrebovali dopravit zpet na nas odlet do Evropy do hlavniho mesta. Volba padla na brzky ranni let Aeromexico z Cancunu, ktery operoval Boeing 737-700.

Ja vim, ze obcas napisu, ze neni o cem psat, a pak se rozepisu, ale tady to bude opravdu spise o fotkach. Vynahradim ale vetsim pomerem fotek, protoze kdyz nic tak Mexiko je opravdu asi nejfotogenictejsi zeme, kde jsem byl. Letiste v Cancunu je ciste a relativne prijemne. V case naseho odletu bylo jeste hodne ospale a hodne obchodu bylo zavreno. Pamatuji si taky, ze pro me nebyl moc intuitivni pudorys letiste. Pohltily nas chodby letiste, ale i kdyz jsem se predtim koukal na ruzne mapy na layout, tak mi nebylo vubec jasne, kudy zrovna kracime. Na plose byla temer vyhradne letadla Aeromexico, Mexicana (RIP) a americka letka Delta, American a v neposledni rade Embraer od Copa Airlines.

Check-in mazonarodni letiste Cancun
Check-in mazonarodni letiste Cancun


Polovina letu je nach Mexico City, nic moc rozlicny provoz...
Polovina letu je nach Mexico City, nic moc rozlicny provoz...


Embraer Copa Airlines
Embraer Copa Airlines


Embraer Copa Airlines....
Embraer Copa Airlines....


Airbus spolecnosti Mexicana, ktere jiz zkrachovaly....
Airbus spolecnosti Mexicana, ktere jiz zkrachovaly....


Nastup se neodehral ani chobotem ani autobusem ale pesky. Vzhledem k nizke obsazenosti letu vsude vladla pohoda. Pamatuji si, ze v zadni casti letadla jsme snad byli sami. Posadku si po trech letech vubec nepamatuju, takze to pravdepodobne nevybocovalo ani smerem nahoru. Catering byl omezen na minimum a to i presto, ze se jednalo o plnohodnotny 120 minutovy let. Jak muzete videt z fotky, tak jsme dostali caj, napoj a susenku. Nicmene bacha, to co tam vidite, je catering pro dve osoby! :-). Po rozdani „obcerstveni“ jsme posadku vubec nevideli.

Nas Boeing 737-700 ve starem livery AM (ktere mne se osobne nelibi a thumbs up za to ze AM i AA uz od "kovoveho" vzhledu upustily)
Nas Boeing 737-700 ve starem livery AM (ktere mne se osobne nelibi a thumbs up za to ze AM i AA uz od "kovoveho" vzhledu upustily)


Biz class......
Biz class......


Push back a vyhled na apron....
Push back a vyhled na apron....


Jedno z nejvetsich letadel na plose......
Jedno z nejvetsich letadel na plose......


Lift off v rannich hodinach z CUN
Lift off v rannich hodinach z CUN


Jestli byl start na cas si nepamatuju, ponevadz nas to vzhedem k jeste dalsim dvema nadchazejicim dnum v Mexico City moc netrapilo, ale zadne velke zpozdeni se nekonalo. Let zacal byt zajimavy byt az v zaverecne casti letu, kdy se zacaly pod nami objevovat sopky. Approach na letiste v Mexico City je vzhledem k centralne polozenemu letisti zajmavy. Jsem zvedavy, jak tohle jednou Mexiko vyresi. Vubec jim nezavidim mit pro hlavni mesto relativne male letiste tesne obehnane 20 milionovou metropoli. Pristali jsme a vystoupili do noveho terminalu, ktery pouziva vyhradne AM. Ten byl moderni, vzdusny, cisty ale opet mi tam trochu chybela jednoduchost navigace. Oproti staremu terminalu, kde tehdy sidlily ostatni dopravci SkyTeamu (loving alliance simplicity), to bylo nede a dudy.

Y class v B737-700 Aeromexico
Y class v B737-700 Aeromexico


Catering pro dva - smutne :-/
Catering pro dva - smutne :-/


Catering pro dva - smutne :-/
Catering pro dva - smutne :-/


V zadni casti letounu temer kompletne jen my dva
V zadni casti letounu temer kompletne jen my dva


Nevim proc, ale mam tu fotku rad....
Nevim proc, ale mam tu fotku rad....


Mexicke sopky - jmena si bohuzel nepamatuju...
Mexicke sopky - jmena si bohuzel nepamatuju...


22. Mexico city - antropologické muzeum (117).jpg


Approach na Mexico City Benito Juarez Apt
Approach na Mexico City Benito Juarez Apt


Narysovane ulice Mexico City
Narysovane ulice Mexico City


B767-200ER AM - po zkusenosti s AM na ratkem letu bych s nimi dalkovy let absolvovat nechtel, mam podezreni ze i na nich je service rekneme ve stylu "back to basics"
B767-200ER AM - po zkusenosti s AM na ratkem letu bych s nimi dalkovy let absolvovat nechtel, mam podezreni ze i na nich je service rekneme ve stylu "back to basics"


Baggage claim na MEX
Baggage claim na MEX


Embraer Aeromexico
Embraer Aeromexico


Takze jak pisu catering minimalni, posadka = cisnice, co nemely co roznaset, letadlo ciste, odlet a prilet asi na cas – dal neni o cem psat. Tak a ted uz mi v zasobe zbyva pouze island hopping s Philippine Airlines a mam cisty stit a hura do Jizni Ameriky :-). Jo a samozrejme pozvanka do Mexika. Zeme je krasna na prirodu a historicke pamatky po indianech, z nichz je mym favoritem Palenque. Trochu problem pro nas byl pristup mistnich v oblasti Yucatanu k turistum.

Enjoy.

Teotihuacan......
Teotihuacan......


Prezidentsky palac v Mexico City
Prezidentsky palac v Mexico City


Taxco - okouzlujici stare hornicke mesta
Taxco - okouzlujici stare hornicke mesta


Mitla - krestansky kostel postaveny na indianskych ruinach
Mitla - krestansky kostel postaveny na indianskych ruinach


Huerve de Aqua - relax
Huerve de Aqua - relax


Monte Alban - muj second choice mezi ruinami po Palenque
Monte Alban - muj second choice mezi ruinami po Palenque


Ulicka v San Cristobal de las Casas a legendarni brouk
Ulicka v San Cristobal de las Casas a legendarni brouk


Katedrala - San Cristobal de las Casas
Katedrala - San Cristobal de las Casas


Sumidero Canyon - jedno z nejdulezitejsich (a nejkrasnejsich) mist statu Chiapas, ktery je snad i na jejich vlajce
Sumidero Canyon - jedno z nejdulezitejsich (a nejkrasnejsich) mist statu Chiapas, ktery je snad i na jejich vlajce


9. San Cristobal - Sumidero (118).jpg


Aqua Azul - hezky stop na ceste San Cristobal - Palenque
Aqua Azul - hezky stop na ceste San Cristobal - Palenque


Palenque - pro me nejkrasnejsi ruiny Mexika
Palenque - pro me nejkrasnejsi ruiny Mexika


Campeche - jejich vybarvene centrum mesta je v UNESCO
Campeche - jejich vybarvene centrum mesta je v UNESCO


Campeche....
Campeche....


Hlavni kostel Campeche
Hlavni kostel Campeche


Chichen Itza- taky krasne ale blizkost Cancunu s miliardou koupaku a agresivni prodejci to tu trochu kazi
Chichen Itza- taky krasne ale blizkost Cancunu s miliardou koupaku a agresivni prodejci to tu trochu kazi


Tyrkysovy Tulum.......
Tyrkysovy Tulum.......


....a zaslouzeny relax.
....a zaslouzeny relax.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od Night fly »

:thumbup: Ty sopky jsou Popocatepetl a Ixtaccihuatl.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od sever2 »

Diky za doplneni a thumbs up :!:

Reakce jinak zadne, tak doufam, ze i ostatnim se libilo.....

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od beedat »

Hezké, líbilo.
Jen by mě zajímalo, nebáli jste se tam ani trochu?
Všude jsou varování, že do Mexika neee, ale skutečnost asi bude jiná, že?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od gr09 »

Pekny TR!

beedat: nebezpecne to bylo hlavne podel pobrezi na obou stranach, tzn. tam, kde byl prevoz drog. Yucatan a cely ten poloostrov byl vzdycky bez problemu. Drogove mafie (krome uplneho severu) navic obecne nesli po civilech, ale priplest se nekam, tak mohl byt prusvih. Ted po volbach je zatim klid. Asi nejlepsi zdroj: http://www.blogdelnarco.com/


sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od sever2 »

My jsme byli v pohode. Hned prvni vecer jsme porusili prvni doporuceni a zustali v Mexico City do tmy a sli do hotelu pesky. Vsude byla spousta normalnich lidi, tak se subjektivne nebylo ceho bat, ale je pravda, ze i hlavni ulice jsou spatne osvetlene, natoz ty vedlejsi, takze jsme byli ostraziti. Taxikari s kterymi jsme jezdili, se s nami v aute poctive vzdy zamykali, ale to je standard v mnoha jinych zemi. Podle me je dulezite proste koukat kudy jdu a co se deje v mem okoli, a pripadne kdyz Vam to tam nebude prijemne, tak zmenit smer. Jinde (Oaxaca, San Cristobal, Palenque, Campeche) jsme byli uz mene ostraziti, prislo mi to jako kdekoliv jinde v podobne rozvinutych zemich az na par vojenskych checkpointu v Chiapasu, ktere jsou zpusobeny bud drogami nebo tim, ze stat Chiapas je trochu vic separatisticky, takze teoreticky by se tam mohly udat nejake akce.

Jinak lide byli v Mexico City velmi prijemni. V mensich mestech byli take fajn, ale vic odtazitejsi, preci jenom jsme byli gringos. Jak pisu vyse, problem jsme meli s lidmi na Yucatanu. Tam se k nam chovali, fakt blbe. Byli jsme v Tulumu a tam mi prijde, ze mistni nepromarnili jedinou prilezitost, jak nas osrat. Nauctovaly nam neopravneny poplatek v ramci pronajmu auta a trvali na jeho zaplaceni. V obchode bez mrknuti oka nam dali zjevne nekvalitni kus syra s ocekavanim, ze nevime, jak ma vypadat, tak si ho vezmem. V restauracich obcas dvoji cena a osizena jidla. Taxikari nejvetsi z***i, na ktere jsem kde narazil atd. V hotelu nevahali zacit s opravou sousedni steny po nasem navratu z plaze, jako bysme tam nebyli. Takze bohuzel, nejkrasnejsi plaz, co jsem videl, ale lidi byli z***i.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od Tonda 2 »

Čeká nás na podzim PRG-MAD-MEX-CUN-MEX-MAD-BRU-PRG většina letů s Aeromexico, vše vyjimečně v C ( když je to za ty míle :) ), tak díky za tripreport, který jsem si se zájmem přečetl.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od sever2 »

Neni za co, v C to bude urcite jina zkusenost. Navic na podzim by to mozna mohl byt uz B787 na segmentu MAD-MEX, nebo ne? Jinak v oblasti Yucatanu doporucuju urcite Tulum. Nejkrasnejsi plaz, jakou jsem kdy zazil a urcite o hodne lepsi a (ale) klidnejsi nez samotny Cancun pripadne ostrovy kolem. Z pamatek zkuste dojet na Uxmal, pusobivy a take o dost klidnejsi a mene turisticky nez Chichen Itza a Tulum.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Aeromexico (Cancun – Mexico City B737-700)

Příspěvek od Tonda 2 »

Díky za tipy, rádi bychom to protáhli až o Belize ,Tulum po cestě určitě navštívíme. S tou B 787 máš pravdu, že by už mohla být :)


Odpovědět