S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od krakra »

rpet píše:krakra, neomlouvej se, a hezky stuj za svym nazorem!

konec koncu fakt, ze treba brno je jen predmestim prahy, je znam uz docela dlouho. nebo ne??

Celé to vzešlo z toho, že většina letů z ČR je z Prahy. Brno má letiště, ale nevím jestli se z něj léta do Barcelony.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od Globik »

Když už zmiňuješ Brno, by bylo logičtější, že jihomoraváci poletí z Vídně a ne z Prahy (při shodných cenách letenek).
Kvůli takovým, kteří zaměňují Prahu s ČR a kvůli takovým, kteří mají kecy jako rpet (a myslí to vážně, což u rpet nevím, možná to myslel ironicky) se spousta nepražáků kouká na nás Pražáky skrz prsty.
Ovšem u Pavla je pravděpodobnější, že do té Barcelony letěl (nebo jel lodí) z Palmy.
"Prudící" jsem napsal proto, že Pavel tu napíše TR, který by se mohl nominovat na TR roku a Ty hlavně napíšeš, že mu tam něco chybí (a zřejmě k tomu měl důvod, že to začal a ukončil v Barceloně).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od pavelpmi »

rpet: když, tak už Vídně.

krakra: Ve druhém odstavci jsem psal, že do práce jezdím celý rok na kole kolem moře (pokud teda neprší), v lednu tu obdivuju rozkvetlé mandloně a do Česka lítám koncem dubna či začátkem května; navíc v pravém sloupci mám i bydliště. :wink: Takže jsem letěl z Palmy - tam Vuelingem a zpátky Ryanairem, protože to byl první let do Palmy po našem příletu z Philadelphie (po krachu Spanairu se teď z linky stáhl i Air Berlin a lítá jen Vueling, Air Europa a Ryanair; a kolem poledne toho moc nelítá - my jsme přiletěli do Barcelony v devět, to zrovna všechno odlítalo, další letěl Ryanair v jednu a Vueling nebo Air Europa před třetí). Tyto krátké lety jsem nepovažoval za tak zajímavé, abych o nich psal, navíc už je mám zdokumentované ve starších reportech. Tímto doplňuji chybějící informace. :D

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od micaello »

Wow. Tleskam :ymapplause: , skvele se to cte u ranni kavy a ty fotky jsou uzasne, uplne z nich mam jarne-letni naladu (i kdyz za oknem prsi, je sedo a teplomer ukazuje sotva 9st), navic chvalim format 16:9 (ja na nem taky u fotografii ujizdim :lolno: ), mohu se zeptat, cim je to vse foceno?

A mohl bych poprosit o odkazy na ubytovani? Pristi rok bychom uz taky radi realizovali zaoceansky let, prave do NY a WD.C., takze postupne sbiram veskere informace. Dekuji ^:)^

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od pavelpmi »

Micaello: mám Panasonic Lumix G3.

Obrázek

Spali jsme ve zde několikrát doporučovaném a odzkoušeném hotelu Ramada Long Island City (koupeno s korporátním ID Allied Business Network), odkud byl hezký výhled na Queensboro Bridge a New York; po příjezdu jsme z okna viděli toto:

P1170329.jpg

a ráno jsme měli takovýto výhled:

P1170331.jpg

Při návštěvě Washingtonu jsme spali v Sheratonu Crystal City.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od Lkprak »

Naprosto excelentní trip report po textové i fotografické stránce. Dal jsem si ho jako zákusek ke kávě po třech nočních, nakonec jsem na tu kávu úplně zapomněl :)
Pro mně osobně je to velmi cenné i proto, že jsem něco vzdáleně podobného podnikl loni v listopadu (viz. můj trip report tady) a v tomhle TR jsem se mohl o dočíst o místech, které jsem sice taky měl v plánu, ale z časových a částečně i finančních důvodů nestihl (Rosevelt island, PHL, atd.).
Ještě jednou díky moc za skvělé počtení :thumbup:

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od skrita »

Mně se na Pavlových reportech - kromě výše řečeného - líbí, že piše čtivě, stylisticky čistě a bez chyb. Přestože formální stránka nemusí být to nejdůležitější v příspěvcích na leteckém fóru, správně volená slova dodávají sdělení lesk (dnes již bohužel výjimečný). Konec traktátu! Zdravím z LEN, len kdyby nám sem toho lítalo víc :wave: .

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od Burito »

Opět příjemné, stylisticky vyspělé čtení a moc pěkné fotky, držíš to Pavle stále na své standardně vysoké laťce. Teskně jsem zavzpomínal na chuť letět přes LaGuardia, na jejíž přilétávající či odlétávající letadla jsem občas jen shlížel z AJ kurzu v ESB. Servis United nevyhlíží úplně lákavě, uspokojil Tvůj vinný vkus obsah kelímku, případně je nabídka/vstřícnost IFE použitelná i jinak než na průletovou mapu?
Díky za pěkný report.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od persona »

Díky za hezký trip-report. Trochu jsem si myslel, že jste byli v Ramada Long Island City, což později zpřesňující informace v diskusi potvrdila. Pokud poprvé v New Yorku, zašli jste alespoň do Metropolitan Museum of Art (asi nejlepší kolekce klasické moderny na světě a skvělé dočasné výstavy - i kolekce impresionistů je výborná)? Je zdarma, resp. má pouze doporučenou výši vstupného.

firefly: pokud poletíš zase do jablka, zajdi prosím uričtě do Fairway Market (větší pobočka), pokud jsi tam ještě nebyla (http://en.wikipedia.org/wiki/Fairway_Ma ... _selection)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od firefly »

persona píše:Díky za hezký trip-report. Trochu jsem si myslel, že jste byli v Ramada Long Island City, což později zpřesňující informace v diskusi potvrdila. Pokud poprvé v New Yorku, zašli jste alespoň do Metropolitan Museum of Art (asi nejlepší kolekce klasické moderny na světě a skvělé dočasné výstavy - i kolekce impresionistů je výborná)? Je zdarma, resp. má pouze doporučenou výši vstupného.

firefly: pokud poletíš zase do jablka, zajdi prosím uričtě do Fairway Market (větší pobočka), pokud jsi tam ještě nebyla (http://en.wikipedia.org/wiki/Fairway_Ma ... _selection)


Persona: Do jablíčka letím ve středu a tento tvůj tip jsem si již poznamenala, určitě se tam podívám, díky!! :thumbup: :thumbup:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S US do U.S. – Jarní New York, Philadelphia a Washington

Příspěvek od pavelpmi »

persona: Byli jsme v MoMA, Metropolitní muzeum bohužel až příště.

Burito: Ano, servis US nevypadá extra lákavě; psal jsem sice, že výsledný dojem nebyl horší než očekávání, jenže to očekávání bylo značně nízké, protože se jedná o klasickou americkou aerolinku. Důvody pro koupi jsem napsal hned na začátku (cena, termín, trasování, míle), a tak jsem byl spokojen, nicméně let s US samozřejmě není něco, o čem by si člověk řekl, že to za každou cenu musí co nejdřív zopakovat.

Jinak to víno ve skleničce byl chilský Cabernet Sauvignon, který nebyl špatný, a to v kyblíku bylo Chardonnay, o kterém si nevzpomínám, že bych řekl, že bylo vyloženě špatné, ani že by nějak oslňovalo. Stejně jakýkoli zážitek pokazí plastový kelímek.

A IFE? Na to asi nejsem ten nejsprávnější. Přes den mně nebaví se dívat a noc byla v tomto případě krátká, a tak jsem ji chtěl pokud možno prospat. Byla tam řada filmů, televizních pořadů, hry, ale asi nic, co by mě nějak výrazně zaujalo.

firefly: Podesáté? :o :clap: Tak šťastnou cestu!


Odpovědět