A330 ČSA - Soul-Praha.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od bepo »

kowal píše:Ale zase lepší než IFE Malaysia Airlines, které běželo ve smyčce. To už jsem dlouho nezažil na dálkovém letu v C :thumbdown:

Ak si išiel ich starým B777 tak AVOD sa síce začal v smyčke ale dal sa prepnúť na individuálne pozeranie.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od prodejce »

Gratuluji Yirině k významnému životnímu jubileu (!) :clap:

A také velmi gratuluji k průniku na palubu přebukovaného letadla na zaměstnanecké letenky (!!)

Na druhou stranu lituji toho, že jste si k jídlu nedali bibimbap. To "evropské" jídlo v podání korejského kuchaře vypadá poněkud znaveně. Jinak vzhled jídelního servisu se (až na malinkaté detaily) docela blíží vzoru. Konkrétně - chybí 1 miska na pečivo a máslo je jinde, než kde má být. Servis bibimbapu by asi byl v tomto ohledu ještě zajímavější. Jinak na linkách z Prahy je stále plánován pravý český - mnou tolik oblíbený a žádaný - "Jogurt z Valašska". V opačném směru je pochopitelně člověk odkázán již jen a pouze na globalizovaný Yoplait. Na tácku rovněž postrádám brandovaný "osvěžující ubrousek".

Dále mě překvapilo, že Yirina je tu první s reportem na OK190/OK191. Čekal jsem to dřív. Spoustu lidí se tu chlubilo že má letenky už na červencové lety a .... prd.

Takže poděkujme Yirině, že na to neprdí jako někdo a dá si s tripreportem tu práci (!!!)

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od Yirina »

prodejce píše:Na druhou stranu lituji toho, že jste si k jídlu nedali bibimbap.


Kamarádka si to korejské jídlo chtěla dát, aby jsme měli dokumentaci, ale bohužel už nezbylo, vzhledem k tomu, že jsme seděli v poslední řadě:-(

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od flyingblue »

Yirina píše:
prodejce píše:Na druhou stranu lituji toho, že jste si k jídlu nedali bibimbap.


Kamarádka si to korejské jídlo chtěla dát, aby jsme měli dokumentaci, ale bohužel už nezbylo, vzhledem k tomu, že jsme seděli v poslední řadě:-(


Na vedlejsim serveru parkrat je :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od prodejce »

Pokud myslíš ten stejný vedlejší server jako já, tak to jsou jenom fotky z předváděčky v Praze. Realita Y-class má vypadat malinko jinak.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Pokud myslíš ten stejný vedlejší server jako já, tak to jsou jenom fotky z předváděčky v Praze. Realita Y-class má vypadat malinko jinak.


Myslim, ze bude stejna jako totez onboard korean :-)

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od neuromancer »

A abych nezapomněla – roztíratelnost másla byla také plně dle standardů:-)

Taky to novozélandské máslo je klasa, doufám, že po cestě z PRG nedávají nějaký hnusný rostliňák. Jinak report super :thumbup:

erik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 04. 04. 2013, 08:07
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od erik »

a
Naposledy upravil(a) erik dne 02. 09. 2015, 15:57, celkem upraveno 1 x.

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od Wheelbow »

Díky za tripreport. Moje manželka schodou okolností prodělala v řijnu tohoto roku let MNL - INCH - PRG a zpět.
Nebudu tu psát její doslovné dojmy protože je zkrátka nevím, nicmenéně si trošku posvítím na Korean air vs Czech air na této trase.
První co nás zarazilo je, že zpáteční letenka z Manily do Prahy je tak o 1/3 dražší než kdyby se letělo opačně a to není problém jen u Korean air. Například u Emirates zpateční letenka z Manily do Prahy je o půlku dražší než opačně :shock:
Ale ted k věci. Asi 14 dní před odletem do Prahy manželce změnili Korean air zpáteční let z Prahy o jeden den. Ten den kdy se měla vracet, po té změně neletěl žádný spoj do Incheonu(běžně lítají dva) WTF? To bylo ale docela ok, aspon budeme o jeden den spolu déle. Jsem se již něco nacestoval, ale mě osobně se to ještě takle krátce před odletem nestalo(u větší společnosti). Navíc manželka musela přetrpět o dost větší stopover v Incheonu. I přes všechna ujištování z mé strany, že Incheon patří mezi nejlepší letiště světa, tak manželka rozhodně do stropu neskákala. Když si navíc z Prahy odvezla slušné nachlazení, bylo již jasné, že zpátečný let bude pro ní muka. Navíc díky té změně letěla z Prahy do Incheonu s ČSA. Když jsem se jí později ptal jaký a jestli byl nějaký rozdíl mezi Korean air a ČSA tak se jen pousmála a řekla, sry, catering a letadlo bylo skoro stejné, ale nemohla jsem se nevšimnout ten velký rozdíl v chování, vystupování mezi letuškami(stewardy).
Tím chci říct, že ač sám vychvaluji ČSA před některými leteckými společnostmi, tak Korean air je pořád ještě o nějaký ten kus před námi. Samozřejmě ale chápu(dle své zkušenosti), že není posádka každý den stejná a mohla mít prostě smůlu.
Mě osobně čeká přesně za měsíc ta samá trasa, ale operovaná jen s Korean air a tak doufám, že nebudou již žádné změny a dost se těším na Incheon.
Přeji všem na Airways hezký nový rok a spoustu hezkých cestovatelských zážitků :)

charlie2025
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 168
Registrován: 08. 05. 2010, 21:04
Oblíbené typy letadel: A330, B777
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od charlie2025 »

Wheelbow píše:První co nás zarazilo je, že zpáteční letenka z Manily do Prahy je tak o 1/3 dražší než kdyby se letělo opačně a to není problém jen u Korean air. Například u Emirates zpateční letenka z Manily do Prahy je o půlku dražší než opačně :shock:


Nabidka x Poptavka.. to tak funguje vsude, na vsech linkach na svete a casto to vede k paradoxum..


Když jsem se jí později ptal jaký a jestli byl nějaký rozdíl mezi Korean air a ČSA tak se jen pousmála a řekla, sry, catering a letadlo bylo skoro stejné, ale nemohla jsem se nevšimnout ten velký rozdíl v chování, vystupování mezi letuškami(stewardy).


Tak to je celkovy trend asijskych spolecnosti.. asijska usluznost vs. evropska vrelost.. a je na kazdem, co mu vic vyhovuje, ja jsem v posledni dobe s CSA letel jednou a posadka byla v porovnani s ostatnimi eu airline naprosto skvela.

DreamAirCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 04. 2014, 15:26
Stav: Offline

Re: A330 ČSA - Soul-Praha.

Příspěvek od DreamAirCZ »

Velice hezké. Taky bych se chtěl takhle proletět s ČSA. Nejvíce na celém letu mě zaujaly papuče :3. Asi se samostatně nedají koupit :(
Jinak 10 bodů / 10 :)


Odpovědět