Cesta na východ aneb Život na kolejích

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Cesta na východ aneb Život na kolejích

Příspěvek od pivko »

Musím se připojit, moc hezký report. Ale z toho reportu a hlavně i z těch fotek čpí na sto honů ten všudypřítomný ruský bordel, pročež by mě tam nikdo nedostal ani párem volů. Ale čte se o tom pěkně.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Cesta na východ aneb Život na kolejích

Příspěvek od Petr31 »

pivko píše:Musím se připojit, moc hezký report. Ale z toho reportu a hlavně i z těch fotek čpí na sto honů ten všudypřítomný ruský bordel, pročež by mě tam nikdo nedostal ani párem volů. Ale čte se o tom pěkně.


...nebuď tak kategorický, všechno má svoje kouzlo.Pracoval jsem 1.5 roku na Kavkaze (Gruzie), taky chvíli na Ukrajině a v Kazachstánu (kromě jiného) a s lidmi jsem tam neměl nikdy ani nejmenší problém.Mluvím rusky, choval jsem se k nim vždy slušně a s úctou a všechno fungovalo jako po másle. Ač nejsem žádný rusofil, tak na pivo půjdu vždy raději s Rusem, Bělorusem, Ukrajincem atd....než s amíkem... a nedej bože žabožroutem (ale ten se bude tvářit, že pivo pije pouze zaostalá rasa, inteligenti víno:-))).Rusky mluvící kolegové se ke mě nikdy nechovali arogantně a přezíravě.....což je pro mě docela důležité. Po letech práce venku už mě fakt nebaví potisící někomu slušně vysvětlovat, kde leží naše domovina, že nežijeme na stromech a víme co je myčka, pračka a sušička....
PS: Jo a lepou "ruskou" ženu můžeš klidně pořádně obejmout, poplácat a pochválit...začervená se a bude ráda, kytku si ráda vezme a nepošle na tebe genderovou policii, která tě zavře ta harašení..naopak :D :D :D
Zkus si někdy pustit "Svéráz národního levu + rybolovu", abys pochopil, co znamená široká ruská duše....no a samozřejmě, mít rád saunu-baňu je naprostý základ, neboť tam se řeší vše podstatné :D

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Cesta na východ aneb Život na kolejích

Příspěvek od pumuklgr »

pivko píše:Musím se připojit, moc hezký report. Ale z toho reportu a hlavně i z těch fotek čpí na sto honů ten všudypřítomný ruský bordel, pročež by mě tam nikdo nedostal ani párem volů. Ale čte se o tom pěkně.


Jak píše petr31 přede mnou, zas tak strašně bych to neviděl, v rusku jsem nějaký čas taky strávil, rusky umím, je to jiná krajina. Nepořádek a špína je taky v česku, ani si to neuvědomuješ, když tam žiješ. Já si toho vždy všimnu, když přijedu/přiletím na návštěvu. Hlavně špína na ulicích (je to tím, že například v praze je jakési blokové čištění jednou za rok), na zastávkách vajgly. Případně když přijedeš autem přes rozvadov, hned za hranicí cedule asiamarkt a na dálnici reklamy na bordely.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesta na východ aneb Život na kolejích

Příspěvek od Alexx »

Vyplodil jsem o Transsibiřské magistrále ještě článek na blog na idnesu, tak kdybyste neměli o svátcích do čeho píchnout:

http://gill.blog.idnes.cz/c/388906/Fakt ... trale.html

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Cesta na východ aneb Život na kolejích

Příspěvek od gr09 »

Omlouvam se, ze oprasuji stary TR, ale mam asi po roce a pul konecne cas cist zdejsi forum a tento TR se mi opravdu libil. Diky za pekny popis cesty.

V Jekaterinburgu jste se meli vyprdnout na hranici Evropy a Asie, navic ta u dalnice je nejosklivejsi. Radeji bych na kratky vylet doporucil toto, souradnice 56.941967, 60.473523. Pripadne druhy predel E/A, ktery je na stare silnici.


Odpovědět