Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Příspěvek od Kuboš »

Předem bych vám chtěl říci, že mi je 13 let a přečetl jsem snad všechny trip reporty na tomto fóru. Dlouho jsem se přemáhal, tak tady je má práce. Fotky dodám v další části.

Vše začalo někdy v Dubnu, kdy jsme začali přemýšlet, kam bychom asi letos jeli... Po dlouhém rozhodování bylo rozhodnuto. Letos se jede do Španělska. Na jihu naše rodina již byla a tak se tedy pojede na sever. Po prohlédnutí severošpanělských letišť jsem zjistil, že nejrušnější je letiště v Bilbau. Nyní začalo hledání letenek za co nejnižší cenu, jako strop jsme zvolili 6000 Kč. Nakonec letenky zakoupeny 3 měsíce předem na webu Lufthansy za pěkných 5132 Kč. Termín cesty 21.7-4.8.2013, cílem cesty bylo projet za dva týdny celé severní Španělsko (pobřeží) a vrátit se zpět.


21.7.2013
LH 1691
PRG-MUC
13:20-14:15
Embraer 190
Load factor: 95%

Tak a vše může začít! Je pondělní dopoledne a celá naše natěšená rodina z Prahy-západ radostně odjíždí z domu a těší se na dva týdny právě začínající pohody. Jízda vylidněnou
Prahou probíhá výborně a tak již v půl dvanácté vystupujeme před dveřmi terminálu na Letišti Ruzyně. Letiště nás vítá úplně vylidněné a klimatizované, což je ve chvíli, kdy je venku třicet nad nulou neocenitelné. Odbavení v samoodbavovacích kioscích proběhne dobře a tak nám již nic nebrání v tom, abychom se prodrali bezpečnostní prohlídkou. Tam u něčeho zasahují pyrotechnici (nevíte o co šlo?), což nás trošku znervózní. Pomalu tedy procházíme přes předražené Duty-free až dorazíme k hospůdce, kde mému otci nabízí pivo za 120 Kč, otec odmítá s díky. Náš gate je v úplně té nejzapadlejší části letiště, o to větší překvapení je, že nastupujeme chobotem. Při vstupu do letadla obdržíme čokoládovou sušenku Milka obalenou v oříškách. Nastupování je velmi spořádané a po deseti minutách již čekáme na start. Před námi však jsou ještě dvě letadla 1 ploštice letící do Košic (ATR 72) a letadlo Azerbájdžanských aerolinií (B 737). Ještě před tím však přistane Tripl od Emirates. Vzlet je opravdu rychlý a plynulý. Hned po startu jsou servírovány nápoje, na požádání i pivo a víno zdarma, což je na 55 minutovém letu příjemné. Po dosažení letové hladiny 7500 metrů se už jde na přistání, přistáváme paraleně s A 340 Lufthansy. Poté následuje ještě asi 10 minut pojíždění po letišti, je to zajímavá exkurze. To samé proběhne ještě jinou, nyní však autobusem.


Z letiště v MUC mám velmi příjemný pocit, je takové vzdušné, příjemné a mnohem komfortnější než třeba Frankfurt. Nabídka jídel je také velká a tak si dáváme několik jídel. Z duty-free mě zaujal snad jen obchod s leteckými modely. Po hodině se již přesouváme k našemu gatu, kde se ještě stihnu občerstvit horkou čokoládou a jde se nastupovat. Ty kávovary od Lufthansy jsou skvělý vynález.


21.7.2013
LH 1826
MUC-BIO
Embraer 195
15:30-17:50
Load factor:100%


Boardování opět probíhá busem, nyní nás vítá o pár řad delší Embraer 195. Jsem zvědavý co nabídne Lufthansa na již trochu delším evropském přískoku. Nastupování znovu docela rychlé. K dráze pojíždíme snad 10 minut. Poté nám již nic nebrání k tomu, abychom vzlétli vstříc obloze, vzlet je znovu plynulý, avšak zdlouhavější. Po startu strmě stoupáme do letové hladiny asi 11 Km. Začíná servis, který se skládá z nápojů, poté šopského salátu, který sice byl velmi dobrý, avšak 135 gramů zeleniny nenasytí. Na závěr si každý může dát buď čaj, nebo kávu. Celkově let hodnotím rozhodně pozitivně. Přistání načas na jediné dráze letiště v BIO. Parkujeme vedle dvou Vuelingů, výstup do mostu. V průvodci psali, jak je příletová hala nesmírně moderní, avšak v praxi je to jeden odlitek z betonu... K našemu překvapení doráží všechny bágly načas a v pohodě. Jen handlingová společnost se evidentně baví tím, že zprovozní dva nejvzdálenější pásy a kdo si nechytne svůj kufr na poprvé tomu to přehodí na druhou stranu atd... :crazy: :D

Celkově bych tedy Lufthansu ohodnotil kladně, po první části mi nic nebrání v další cestě za podobných cenových podmínek.

Všem co jste to dočetli až sem děkuji za pozornost a případné připomínky, ať už po straně pravopisné, či věcné. :wave:

Omluvte kvalitu fotografií, foceno mobilem.

Gastroreport: Ceny jídla jsou v těchto koutech země docela dobré, menu se dá pořídit za 8 Euro, pokud jste však v turistickém místě, budete rádi za menu do 20 Euro. Jídlo je tu výtečné, skládá se hlavně z chobotnic a dalších mořských ryb. Specialitou této části země je také Cidra- kvašený jablečný alkoholický nápoj (4%). Ubytování jsme nerezervovali kromě dvou nocí v Bilbau, bydlení v kempech pro čtyřčlenou rodinu + stan + auto je 30 Euro/noc. Ve většině kempů jsou malé supermarkety. Teplá voda v kempech zdarma. S místními obyvateli se domluvíte většinou jen Španělsky. Nejlepší jídlo? Jednoznačně chobotnice! :-bd
Přílohy
Kalamáry
Kalamáry
Všudypřítomná zeleň
Všudypřítomná zeleň
NÁDHERNÉ PLÁŽE  BEZ LIDÍ!
NÁDHERNÉ PLÁŽE BEZ LIDÍ!
Městečko
Městečko
Kopce u pobřeží
Kopce u pobřeží
Zprávy o tragédii vlaku Živě!
Zprávy o tragédii vlaku Živě!
MINI přístav při západu slunce
MINI přístav při západu slunce
Někde mezi Bilbaem a Santanderem
Někde mezi Bilbaem a Santanderem
Krásné městečko
Krásné městečko
Krásné městečko
Krásné městečko
Krásné městečko
Krásné městečko
Nádhera!
Nádhera!
Zelené pobřeží-je krásné, má však jednu nevýhodu-prší zde opravdu hodně a to i o prázdninách
Zelené pobřeží-je krásné, má však jednu nevýhodu-prší zde opravdu hodně a to i o prázdninách
Panorama pavouka a kuliček
Panorama pavouka a kuliček
Panoram muzea a mostu přes řeku
Panoram muzea a mostu přes řeku
Tulipány v muzeu
Tulipány v muzeu
Pes z živých květin u Gugenheimova muzea
Pes z živých květin u Gugenheimova muzea
Gugenheimovo muzeum
Gugenheimovo muzeum
Bilbao
Bilbao
Bilbao
Bilbao
Obr mířící do Asie
Obr mířící do Asie
Náš Embraer
Náš Embraer
Ještě jednou PRG MUC
Ještě jednou PRG MUC
PRG MUC
PRG MUC
Náš letoun z MUC do BIO
Náš letoun z MUC do BIO
Naposledy upravil(a) Kuboš dne 17. 11. 2013, 13:36, celkem upraveno 2 x.


jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.0

Příspěvek od jife »

Kuboši vítej tady :clap:
Víš, co Ti opravdu závidím?
Píšeš, že je Ti 13. let a už jsi letěl letadlem.
Já letěl prvně 22.8.1997 na palubě TU154M a bylo mi podstatně víc.
Byl to super zážitek a princezna Diana, tehdy neměla tušení, že jí zbývá jen devět dní života...
Ale díky tomu si to datum pamatuji.
Važ si toho, že jsi měl tu možnost letět a piš TR.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.0

Příspěvek od creyman »

Jednoduchý, čtivý a pěkný report. Vzhledem k věku gratuluji ke zdařilé premiéře.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.0

Příspěvek od krakra »

jife píše:Kuboši vítej tady :clap:
Víš, co Ti opravdu závidím?
Píšeš, že je Ti 13. let a už jsi letěl letadlem.
Já letěl prvně 22.8.1997 na palubě TU154M a bylo mi podstatně víc.
Byl to super zážitek a princezna Diana, tehdy neměla tušení, že jí zbývá jen devět dní života...
Ale díky tomu si to datum pamatuji.
Važ si toho, že jsi měl tu možnost letět a piš TR.

Ahoj, letěl jsi 22.8.97 a smrt Diany si pamatuji, letěl jsi pár dní před mým prvním nástupem do prvního zaměstnání.
Také jsem si všim toho věku - 13 let! fakt krása, pro mě ve 13-ti bylo letět letadlem dost mimo.

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.0

Příspěvek od Kuboš »

Jak můžu přidat fotky? :?:


krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.0

Příspěvek od krakra »

Kuboš píše:Jak můžu přidat fotky? :?:
Dole.......
Dole.......

Vždy dole je....

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.0

Příspěvek od Kuboš »

Díky :)

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.0

Příspěvek od nartym »

Kubo? delas si p*del :D jsem netusil, ze jses takovej fanousek letadel :thumbup: ...odhalil jsem te podle jmena, prahy-zapad a toho, ze vim, ze jste byli o prazdninach v Bilbau :) napisu ti na fb...

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Příspěvek od marthym »

Ja letel poprve, myslím 1997, do Tunisu :) Nevim, jakym letadlem, ale servis byl tehdy paradni - jako "prcek" jsem dostal hraci karty s letadly...

A pokud budeme mluvit o roce 1998, tak to jsem taktez vyzkousel jiz zde zminene Tucko... Tedy, ja zazil to travelservicacky... 8)

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Příspěvek od Lkprak »

Zdravím a taktéž gratuluji ke zdařilé premiéře. Čte se to velmi dobře, je to takové učesané, stylisticky čisté, předpokládám, že ze slohu míváš ve škole jedničky.

Dál zkusím reagovat opět bod po bodu.
-přidávám se k závisti nad nad intenzivním leteckým cestování v tak nízkém věku. Já letěl poprvé sice už v jedenácti (Túčkem do Bulharska), ale pak jsem si musel dalších jedenáct let počkat.
- k těm pyrotechnikům na letišti, občas zasahují např. i u zapomenutých tašek. Kdyby to bylo něco jen trochu závažnějšího, určenou oblast by vyklidili.
- ceny v duty free na Ruzyni jsou dlouhodobě přepálené, pivo za 120 korun je opravdu síla. Naštěstí existuje posledních pár let alternativa v podobě Billy přímo v terminálu, kde nejen pivo je za běžné ceny. Jen se pak nesmí přenést přes bezpečnostní kontrolu (pouze v zapsaném zavazadle).
-před Vámi určitě nerolovalo B737 Azerbajdžánských aerolinií. Tyhle aerolinky B737 ve flotile nemají, do Prahy obvykle posílají A319 nebo A320 (přes léto se tu objevily ale i s B757)
-chválím výběr místa dovolené. V Bilbau jsem kdysi byl, přišlo mi velmi hezké, ale zároveň takové nešpanělské, především co se týče klimatu. Ve městě je hodně zeleně a snad poprvé, po čtrnáctidenním touláním Španělskem, jsem tu zažil déšť.
-na to, že jsou fotky focené mobilem, jsou velmi pěkné. Někde tady na fóru je popsáno, jak lze fotky vkládat přím na určené místo v textu. Eventuálně, pokud budeš chtít, pokusím se vysvětlit v soukromé zprávě.

Závěrem děkuji za moc pěkné čtení k ranní kávě :-bd

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Příspěvek od prodejce »

Čistě napsané, bez kiksů. Odvyprávět příběh takhle jednoduše už snad ani neumím. Jediné co mě "těší" je, že bojuješ s čárkama stejně jako já.

ad pyrotechnici: Ti zasahují u všeho, u čeho jen trochu zasahovat lze. Oni toho totiž moc na práci nemají, takže vykázat činnost patří k jejich letištnímu umění, ke kterému lze počítat i tváření se důležitě.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Příspěvek od Lkprak »

prodejce píše:ad pyrotechnici: Ti zasahují u všeho, u čeho jen trochu zasahovat lze. Oni toho totiž moc na práci nemají, takže vykázat činnost patří k jejich letištnímu umění, ke kterému lze počítat i tváření se důležitě.


K tomuto tvrzení mohu říct jen jedno - je velmi vzdálené pravdě :D A asi se shodneme, že je lepší, když pyrotechnici (nejen na letišti) nemají moc co na práci, než aby byli nuceni zasahovat u něčeho opravdu vážného.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Příspěvek od prodejce »

Lkprak píše:K tomuto tvrzení mohu říct jen jedno - je velmi vzdálené pravdě :D

No tak je otázka, kdo vychází z jakých zkušeností. Případné slovní sebehodnocení těch lidí samotných bych nebral za bernou minci. Jsou to lidi jako všichni ostatní a stejně jako všichni ostatní chtějí mít jisté zaměstnání s vyhlídkou na pěkný důchod, to je přirozené.

Lkprak píše:A asi se shodneme, že je lepší, když pyrotechnici (nejen na letišti) nemají moc co na práci, než aby byli nuceni zasahovat u něčeho opravdu vážného.

To se shodneme určitě, stejně jako že tam dřepět prostě musí a to 24/7/365.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Příspěvek od Lkprak »

prodejce píše:
Lkprak píše:K tomuto tvrzení mohu říct jen jedno - je velmi vzdálené pravdě :D

No tak je otázka, kdo vychází z jakých zkušeností. Případné slovní sebehodnocení těch lidí samotných bych nebral za bernou minci. Jsou to lidi jako všichni ostatní a stejně jako všichni ostatní chtějí mít jisté zaměstnání s vyhlídkou na pěkný důchod, to je přirozené.

Lkprak píše:A asi se shodneme, že je lepší, když pyrotechnici (nejen na letišti) nemají moc co na práci, než aby byli nuceni zasahovat u něčeho opravdu vážného.

To se shodneme určitě, stejně jako že tam dřepět prostě musí a to 24/7/365.


K tomu asi tolik, že já s nimi dělám, respektive se s nimi potkávám při řešení letištních situací. Vím, u čeho musí asistovat a u čeho ne a vím, kdo a jakým způsobem jim tu práci přiděluje. Proto mně poznámka "Ti zasahují u všeho, u čeho jen trochu zasahovat lze. Oni toho totiž moc na práci nemají, takže vykázat činnost patří k jejich letištnímu umění, ke kterému lze počítat i tváření se důležitě," docela rozesmála :lol:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bilbaa s LH Update 1.1 FOTKY+Vylepšení

Příspěvek od prodejce »

No tak to máme zkušenosti stejné. Jenom s tím rozdílem, že mě teda ti hoši neimponovali vůbec.


Odpovědět