Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa - DOKONČENO!!!

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa

Příspěvek od Pan Am »

manilair píše:Tak nazoru uz bylo dost :shh: a ted by se tedy hodil ten trip report :clap:


Taky si říkám :) Stačí jedna fotka Fifinky na sedadle a už je tu skoro 20 názorů :)


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa

Příspěvek od pavelpmi »

Jj, taky by mě zajímalo, kolik potřebuje Fifinka kladných odpovědí, aby se nechala ukecat. :roll:

Boltn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 18. 04. 2012, 21:28
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa

Příspěvek od Boltn »

No tak kdy vyrazí ta fifinka :thumbup:

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa

Příspěvek od jife »

pavelpmi píše:Jj, taky by mě zajímalo, kolik potřebuje Fifinka kladných odpovědí, aby se nechala ukecat. :roll:



Na to, že vlákno s Fifinkou má přes 2000 náhledů, tak se vyjádřilo celkem málo lidí, ale první díl, tedy cestu do Bangkoku, naleznete na předešlé stránce, třeba jako dárek pod stromeček.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1334
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa

Příspěvek od Lkprak »

jife píše:
pavelpmi píše:Jj, taky by mě zajímalo, kolik potřebuje Fifinka kladných odpovědí, aby se nechala ukecat. :roll:



Na to, že vlákno s Fifinkou má přes 2000 náhledů, tak se vyjádřilo celkem málo lidí, ale první díl, tedy cestu do Bangkoku, naleznete na předešlé stránce, třeba jako dárek pod stromeček.


Výborné, vtipné, čtivé. Výběr letecké společnosti obzvláště chválím :thumbup:


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa - první díl

Příspěvek od dejavu »

Můj all time favorit v Bangkoku je nadzemka a hlášení stanice Nana. To se neomrzí :-)

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa - první díl

Příspěvek od jife »

Pratele a kamaradi,
nezapominam na Vas. Uz jsem vyresila drobne technicke obtize na me ceste z Treskoprsk do sveta, takze prave okupuji Emirates Lounge v Bangkoku, popojim zdejsi optimalne vychlazeny Moet a cekam az zde dosedne A380 registrace A6-EER, abych s nim dale pokracovala do HKG, jak jinak nez v EMIRATES FIRST CLASS. Vsichni mi tu rikaji, ze jsem "jednicka" :D

Vase Fifinka
image.jpg

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa - první díl

Příspěvek od persona »

Zatím si Fifi vede dobře, jsem zvědavý, jaké budou její dojmy z 1. třídy na proslulém segmentu. A zdá se mi, že jí třeskoprský kadeřník až moc natupíroval uši :-)

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa - první díl

Příspěvek od VanillA »

Jirko, opatrně ve sprše :) Ted mě napadá.. neměl být na místě Fifinky někdo od Y? :D

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

BANGKOK

Příspěvek od jife »

Bangkok

Druhý den mi Méďá objednal před hotelem ťuk-ťuk a se slovy: „Buď na sebe opatrná, stávkuje se tady!“ mne poslal prohlížet památky v Bangkoku. Byla jsem tady prvně již v roce 2007, tehdy ještě na zájezdu s ČSAD Třeskoprsky, takže už jsem tak trochu věděla, co kde hledat. Cestou jsem žádnou demonstraci neviděla a tak mi přišlo, že místní taxikáři oněch demonstrací spíše využívají k tomu, aby Vás déle povozili. Moje první kroky směřují kousek od nádraží Hualamphong do chrámu Wat Traimit, tam je totiž relativně nově přestěhovaný můj nejzlatější kamarád zvaný Golden Buddha. Nové bydlení je lepší než to původní, jinak kluk je to pořád prostě zlatej a ani při tom stěhování nezhubnul, takže má svých skoro 5,5tun, což mu při výšce 3m dělá slušný BMI.

Golden Buddha
Golden Buddha


Od zlatého kamaráda vyrážím navštívit jeho „línějšího“ ležícího kolegu, který obývá komplex zvaný Wat Pho. Tenhle fešák, je zhruba 46m dlouhý a přibližně 15m vysoký. Jeho útroby jsou z cihel potažených sádrou, pak lakem a horní vrstvu tvoří plátky zlata. Chodidla mu zdobí perleťové intarzie. Protože už se nějaký ten pátek známe, tak jsem nebyla až tak ohromena z jeho velikosti, ale z toho, že jsem zde potkala Bobíkova bratrance až ze Soulu, takže jsme se spolu vyfotili. No hned mi dával návrhy prasák jeden!

Wat Pho - Ležící Buddha
Wat Pho - Ležící Buddha


Dneska nějak nestíhám návštěvu Královského paláce a tak vyplouvám po Chao Phraya alespoň navštívit sympatický buddhistický chrám Wat Arun. Právě zde totiž byla po únosu z Laosu umístěna socha Smaragdového Buddhy, před tím než byla v roce 1785 přestěhována do komplexu Wat Phra Kaeo. Výška hlavní věže převyšuje 80m a tak schody na přilehlé terasy připomínají spíše žebřík, ale výhled je tu moc pěkný.

Wat Arun
Wat Arun


Další den je mi konečně zpřístupněn Royal Palace a Wat Phra Kaeo neboli Královský palác a Chrám Smaragdového Buddhy. Obě tyto stavby jsou skutečně těžko popsatelné, protože patří k nejúžasnějším stavbám svého druhu na světě.

Royal Palace a Wat Phra Kaeo
Royal Palace a Wat Phra Kaeo


Royal Palace a Wat Phra Kaeo
Royal Palace a Wat Phra Kaeo


Chrám Smaragdového Buddhy je nejposvátnějším ze všech thajských chrámů. Vlastní soška Buddhy není ze smaragdu, ale z jadeitu a je pouze 66cm vysoká. Uvnitř chrámu je zakázáno fotit, takže musíte mít k dispozici kvalitní zoom a vyfotit sošku z venku skrze dveřní otvor. Tuto sošku 3x do roka převléká osobně král a to podle ročního období.

Smaragdový Buddha - viz šipka
Smaragdový Buddha - viz šipka


Výška sošky cca 66cm, přiblíženo bez stativu ze vzdálenosti asi 25metrů
Výška sošky cca 66cm, přiblíženo bez stativu ze vzdálenosti asi 25metrů


Chtěla jsem Vám ještě udělat fotku, jak sedím na originálním královském trůnu, ale pánové, co ho hlídali, neměli pro mé foto sklony ani trochu pochopení. Moje cesta je ještě velmi dlouhá a tak nepůjdu do podrobností, takže z každé zastávky přináším jen to opravdu nejzajímavější. V dalším díle se můžete těšit na můj první let na palubě Air Asia do Kambodži.

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Cesta do Kambodži

Příspěvek od jife »

Pro svůj přesun do Kambodži jsem tentokrát zvolila společnost Air Asia, protože byla podstatně levnější než konkurence v podobě Cambodia Ankor Air (kterou z 51% vlastní vláda Kambodži a ze 49% Vietnam Airlines), stejně jako druhá dražší konkurence v podobě Bangkok Airways. Hned v úvodu musím sdělit, že jsem byla velmi překvapena, v dobrém smyslu slova, jak u této společnosti vše fungovalo zcela bez problémů. Pro přesun ze stanice Nana na letiště Don Mueang (cca 26km) byl tentokrát použit taxík. Zmíněné letiště DMK mne rovněž příjemně překvapilo. V Thajsku to je rozhodně pro Air Asia nejdůležitější základna, ovšem ani konkurence v podobě NOK AIR se nenechává zahambit, takže občas to tu vypadalo spíše jako v nějaké italské pizzerii, prostě samej nok…

Nok, nok a zase nok. Bude pizza?
Nok, nok a zase nok. Bude pizza?


Nok versus Air Asia
Nok versus Air Asia



Vzhled letadel Air Asia asi hodně z Vás zná, ovšem zaregistrovala jsem tady i jeden trochu jiný typ livery. Nevím, jakým způsobem se řeší, zda je nástup či výstup z letadla realizován z autobusu nebo z nástupního mostu, leč zažila jsem na DMK obě varianty.

Že by new livery?
Že by new livery?


Cesta do Siem Reapu byla klidná, bez zpoždění a celkově kultivovaná. V průběhu letu jsem dostala předem objednané občerstvení. V rámci třech letů s touto společností jsem ochutnala prakticky veškeré dostupné možnosti z nabízených jídel a nutno podotknout, že chuťově mne to příliš neuspokojilo. Máslo se nepodávalo ani na jednom z těchto letů. Nicméně pokud máte na palubě občerstvení, můžete se zúčastnit fotosoutěže, zaměřené právě na oblast cateringu, což by bylo asi poněkud silné kafe pro některé věrné příznivce webu Planes.

Fotosoutěž
Fotosoutěž


Před otevřením
Před otevřením


Po otevření
Po otevření


Před přistáním v REP bylo pohledem z okna zřejmé, že pršet přestalo teprve nedávno. Výstup z letadla po schodech přímo na plochu a následně pěšky do terminálu. Měla jsem zařízené e-Visa, takže jsem nemusela do fronty na vyřízení víza, ale rovnou jsem prošla celnicí. Po vyzvednutí zavazadla si předplatíte taxi za jednotnou cenu 7USD a hurá do hotelu.

Krapet tady pršelo
Krapet tady pršelo


Konkurence na stejné lince
Konkurence na stejné lince


výstup v REP
výstup v REP


Kambodža má svoje kouzlo. Toto byla již moje druhá návštěva zde. Ubytování je zde na velmi vysoké úrovni za málo peněz a kousek od města je na co koukat. Bohužel je zde jasně patrný nárůst počtu návštěvníků, kteří sem přijíždějí za hlavní atrakcí, kterou je Angkor Wat. Moje první návštěva tady, proběhla tehdy v rámci příchodu nového roku dle čínského kalendáře, což mělo za následek poměrně velké množství turistů, kteří sem dorazili sledovat show, jenž se tu při této příležitosti koná. Jenže teď se žádná tato show nekonala, ovšem lidí tady je více, což by samo o sobě ještě šlo, jenže 9 z 10ti turistů je z Číny a to je silné kafe. Nyní zcela chápu obavy kolegy Čočíka, který se vydal opakovaně na Bora Bora, právě kvůli tomu, aby to stihl před tím, než toto místo bude zaplaveno turisty z Číny. Do REP totiž relativně nově lítají přímé linky právě z Číny.

Významných památek je v okolí Siem Reapu hodně a tak budete mít po prvním dni zde, chrámů tak říkajíc plné zuby. Tentokrát jsem vyjma chrámů navštívila i tzv. floating forest a village a to byl pěkný výlet, jen si nezapomeňte přibalit repelent. Mnoho lidí sem míří i díky filmu Lara Croft: Tomb Raider s Angelinou Jolie, který se tu natáčel.

Chrám a chrám a zase chrám...
Chrám a chrám a zase chrám...


Angkor Wat (UNESCO) byl postaven počátkem 12. století a je největším a nejlépe zachovalým chrámem celé oblasti. Jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení nejprve hinduistickým, poté buddhistickým. Chrám je vrcholným příkladem khmerské architektury, který se stal symbolem Kambodže, jenž je zobrazen na její státní vlajce. Chrám je považován za nejrozlehlejší náboženský komplex na světě.

Nejslavnější chrám Angkor Wat
Nejslavnější chrám Angkor Wat


Jídlo v Kambodži je dobré, stejně jako místní pivo. Na ulicích se na Vás budou lidé usmívat a ochotně Vám poradí. Tady to ještě není turisticky tak pokažené, jako už lze sledovat v Thajsku, ale o tom až později. Večer můžete vyzkoušet tradiční khmerskou čtyřruční masáž, ale pozor na výběr masážního salónu, neboť je zde hojně nabízena tzv. bum-bum masáž, což je něco zcela jiného. Věnovali se mi dvě velmi subtilní masérky, každá tak 30kg i s postelí, ovšem jejich síla v rukou byla neuvěřitelná. No ta masáž, byla cítit ještě tak týden po celém těle.

Místní pivo
Místní pivo


V dalším díle Vás čeká přesun do Krabi na Railay Beach

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Přesun na Krabi

Příspěvek od jife »

Railey Beach - rezervováno

poplis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 27. 04. 2011, 19:36
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa - první díl

Příspěvek od poplis »

me to teda moc nebere.az na ty fotky fifinky s jidlem.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa - první díl

Příspěvek od pavelpmi »

Dívám se, že se Air Asia s jídly, aspoň vizuálně, polepšila. Vyzkoušel jsem je teda jen jednou a už před nějakým časem, ale jídlo vypadalo tak hrozně, že jsem ho ani nefotil. :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Jak Fifinka vyrazila letadlem do světa - první díl

Příspěvek od pavelpmi »

Jak to dopadlo? Nepřihodilo se Fifince něco?


Odpovědět