Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS - i s fotografiemi

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS

Příspěvek od Globik »

Flyer001 píše:No, také vždy spěchám do letadla, protože když se proletím dvakrát za rok, tak jsem rád za každou minutu v letadle. Ale to, že je to "koupácká" hláška, jsem nevěděl...

Kdyby to mělo nějaký smysl, tak by aerolinky před nástupem vyzývali, aby to, co sedí do uličky, počkali, až nastoupí ti ostatní. A ještě mi řekni, co by v tom případě měl dělat člověk, který letí ve čtyřčlenné rodině, která má místa A,B,C,D. Má nechat zbytek rodiny nastoupit dříve a sám později nebo má jít s nimi? A to "Tvoje pravidlo" by se vztahovalo jen na ty, co cestují sami nebo i na ty, co cestují ve dvou (a druhý sedí na B nebo E)? Prostě je to nesmyslný, typicky koupácký nápad. Pokud ale osobně budu mít sedadlo u uličky a nebudu mít příruční zavazadlo a objemnou bundu/kabát, nastoupím do stroje poslední.


panam707
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 06. 04. 2012, 23:20
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS

Příspěvek od panam707 »

prodejce píše:
Flyer001 píše:...ale konkrétně hlášky o koupácích se měli stát takovou "zábavou" trip reportu.

.. a přesně tak se to tady dělá už roky: trefovat se do koupáků pro zábavu :D Tak nevím proč to najednou lidem vadí.


Jasně o tom žádná :) Ale vtipnější mi přijde, když si srandu z koupáků dělá člověk typu Cocik, který je víc ve vzduchu než na zemi :thumbup:

ngb
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 05. 2006, 21:14
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS

Příspěvek od ngb »

Globik píše:Kdyby to mělo nějaký smysl, tak by aerolinky před nástupem vyzývali, aby to, co sedí do uličky, počkali, až nastoupí ti ostatní. A ještě mi řekni, co by v tom případě měl dělat člověk, který letí ve čtyřčlenné rodině, která má místa A,B,C,D. Má nechat zbytek rodiny nastoupit dříve a sám později nebo má jít s nimi? A to "Tvoje pravidlo" by se vztahovalo jen na ty, co cestují sami nebo i na ty, co cestují ve dvou (a druhý sedí na B nebo E)? Prostě je to nesmyslný, typicky koupácký nápad. Pokud ale osobně budu mít sedadlo u uličky a nebudu mít příruční zavazadlo a objemnou bundu/kabát, nastoupím do stroje poslední.


Mozno budes prekvapeny ale v polovici 90tych rokov takyto koncept boardingu (najprv palubky okno, potom stred, nakoniec ulicka) skusala Lufthansa. Takze nebude to iba koupacky napad:) Ale jasne prax ukazala ze zapory ako znizenie konfortu rodinam a skupinam a nasledny chaos prevysili nad teoretickymi kladmi rychlejsieho usadenia sa do lietadla.

Flyer001
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 23. 06. 2014, 19:20
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS - i s fotograf

Příspěvek od Flyer001 »

Víte co? Budeme dělat, že tu ten nápad nikdy nebyl, nevěděl jsem, že to zkoušela Lufthansa.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS - i s fotograf

Příspěvek od pavelpmi »

firefly píše:Především chci pochválit , že v TR nejsou žádné gramatické chyby ( alespoň jsem si žádné nevšimla :D ), což u dvanáctiletého mladíka je obdivuhodné. :thumbup:

Mě teda, firefly, když už jsi nadhodila toto téma, při čtení textu mimo jiné trochu rozptýlily dvě shody podmětu s přísudkem a nějaké skloňování zájmen, což je učivo prvního stupně základní školy. :wink: Já vím, je to OT, ale to, že člověk pokud možno nedělá hrubky, by mělo být myslím samozřejmostí, a ne předmětem obdivu. I když se zdá, že se časy mění, a zvlášť u těch, kteří se psaním živí a u kterých by člověk očekával, že znalost rodného jazyka bude základním předpokladem pro jejich práci, se lze hodně často setkat s texty, nad nimiž zůstává rozum stát, viz třeba i naše vlákna o přiblblých novinových textech a titulcích. :roll:

Flyer001: Sis dal načas s reportem, na to, že jsi ho původně avizoval na 14. nebo 15. srpna. :D Myslím, že ti to tu pěkně vysvětlili, tak jen přidám funkční link na tvé fotografie a přání mnoha leteckých zážitků. A třeba se i dočkáme dalších reportů. :wink:


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS - i s fotograf

Příspěvek od firefly »

Tak to jsem teda přehlédla, asi v eufórii, že nevidím žádné vyložené hrubky. Ale i tak si mi to zdá gramaticky na velmi slušné úrovni, vzhledem k věku pisatele.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS

Příspěvek od Petr31 »

Flyer001 píše:Popravdě, "averzi ke koupákům" mám už déle, chápu, že jsou to lidé, které letadla nezajímají...ale konkrétně hlášky o koupácích se měli stát takovou "zábavou" trip reportu. Jinak ohledně fotek, ty bych rád dodal, ale mám s tím problémy, z nějakého důvodu mi je to tu nechce uploadnout...jinak by tu byly...je mi 12 let, kdybych mohl, létal bych také více...a nástup na zóny? O tom jsem dnes přemýšlel, ale došlo mi, že mít zmapované, kde už kdo sedí a pouštět v pořadí "zadní část, okénko, střed, ulička" je hloupost. V příštích trip reportech už se tedy nebudu zaměřovat na nějakou "zábavu".


Dávám ti pochvalu za odvahu a práci s psaním, mám kluka o jen 3 roky mladšího, tak si to dokážu živě představit :D A hlavně, ať máš s mamkou možnost lítat častěji.Já v Tvém věku byl na vrcholu blaha, když jsem se na poli vmáčknul do kombajnu :D A prvně jsem letěl dopravákem na lince BTS-Tatry když mi bylo 19. Byl to Jak 40 a letenka stála v roce 1991 pro mě závratných 280Kčs. A let trval celých 20 minut.... :D a já z toho byl hotový ještě týden.....

pickard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 19. 09. 2007, 17:20
Stav: Offline

Re: Z Prahy do Bodrumu a zpět na křídlech TVS - i s fotograf

Příspěvek od pickard »

jinak k tomu boardování, kupodivu třeba Aeromexico boarduje nejprve ty pasažéry, kteří sedí u okénka (a je jedno v jaké řadě), pak prostřední a nakonec ty kdo sedí v uličce...

ale každopádně díky za report


Odpovědět