Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Odpovědět
happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od happyna »

Moc často tripreporty nepřispívám, ale nějak jsem se rozhodl že něco posbírám dohromady :D snad se aspoň fotky budou líbit.

Celé to začalo někdy už začátkem roku, kdy se na sympatickych strankach happyfly.cz objevil chybny tarif s Emirates do Austrálie(chyba na brazilske expedii) s možností menší přestávky v DXB. Vzhledem k tomu, že v mých statistikách sympatická společnost ze SAE chyběla a chtěl jsem se vždycky podívat na Burj Chalífu, tak jsem moc dlouho neváhal a zakoupil tento výlet za nějakých cca. 10.000 Kč.

Trasování tedy bylo:
04.12.2014 (Wi-fi) A6-EGN 20:20 - 7:50(+1) - DUB-DXB
05.12.2014 A6-EGP 21:15 - 12:25(+1) - DXB-PER
09.12.2014 A6-EWA 06:00 - 13:00 - PER-DXB
09.12.2014 (Wi-fi) A6-EBO 14:40 - 18:50 - DXB-DUB

Takže poslední co chybělo, zakoupit přípoje do DUB a rozhodnout se jak to bude se spaním. Asi 2-3 měsíce před odletem kupuji přípoje s Ryanairem z PRG, přeci jenom byl 2x levnější než Air Lingus.
03.12.2014 17:35-19:00 PRG-DUB
10.12.2014 EI-EBF 13:40-17:10 DUB-PRG

Takže už mi zbývalo vyřešit jen spaní. Spaní v Perthu jsem přestal řešit, protože bylo jasný že si budu půjčovat auto a pojedu mimo město, takže si zase po dlouhý době vyzkouším spaní v autě a jednu noc přežiju na letišti. Zbývalo vyřešit 2 noci v DUB. Jako blesk z čistého nebe přichází error akce z hotels.com, takže na první noc nakupuji Hotel Ibis Dublin za nějakých 400 Kč a abych po příletu trošku zregeneroval před návratem do Prahy, tak se plácnu přes kapsu a kupuji Hilton Dublin Airport za nějakých 700 Kč. Auto v Perthu půjčuji u společnosti RedSpot, bohužel bez akce :lol: takže platím cca. 2 tisíce (nemůžu najít doklad, abych upřesnil).

Všechny věci mám zařízené, takže už jenom čekám na den odletu. Bohužel 3 týdny před odletem mě chytají zdravotní potíže (s největší pravděpodobností plotýnka, ale jistotu budu mít až po MRI v lednu :crazy: ). Takže první 2 týdny před odletem nemůžu vůbec chodit, lítám po doktorech, jsem jak jehelníček a nic nepomáhá. Posledních zbývajících 7 dní se to lepší že už můžu chvíli i s bolestí chodit, takže nakonec 2 dny před odletem jsem na 100% rozhodnutej že na to letadlo prostě nasednu. A tak se i 3.12.2014 stalo, na PRG nasedám a tak dobrodružství může začít, i když teda s plnou lékárničkou analgetik.

03.12.2014 17:35-19:00 PRG-DUB
Lety s Ryanairem asi nebudu ani moc popisovat, protože se to nějak nelišilo od standartu. I když jedna příhoda na odletu do DUB se stala. Na GATE si ženský z check-inu vyhmátli našeho nepřizpůsobivého občana , který měl vytrhlý nějaký stránky v pase. Nakonec taky neodletěl, ale ještě když jsme jako poslední nasedali do autobus tak jsme si vyslechli jak tam řval " Tyvole, more, dilina, a co jako mám dělat :lol: "
Obrázek
Obrázek

Na Dublin jsem měl skoro celej den, ale vzhledem k tomu že jsem nechtěl moc zatěžovat nohu, tak jsem si jenom udělal menší procházku do Guinesse, pak nasedl do nějakýho double deckeru a jezdil po centru a když už se začalo stmívat, tak jsem vyrazil na letiště.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

04.12.2014 (Wi-fi) A6-EGN 20:20 - 7:50(+1) - DUB-DXB
Poprvé usedám na palubě Emirates a hned od začátku cítím že se mi bude líbit :P Na všechny lety mám z domova vybranou dvojku vzadu, tento let jí budu mít jen pro sebe. Ihned po boardingu se zakoukávám do jedný poletuchy ( :biggrin: ), která zrovna v naší části rozdává vytištěné menu, co bude k večeři a snídani. Dále jsem obeznámen už z domova, že vybrané B777 mají na palubě free Wi-fi (teda za 1 USD zdá se mi že to je 600 MB). Už před boardingem jsem věděl, že na tomhle letu se nudit nebudu, na letadla jsem spatřil anténu. Vzhledem k tomu, že většinu letu je venku tma, tak se věnuji internetu na tabletu.
Obrázek
Obrázek
Bohužel jídlo nefotím, je dost šero a mobil to nedává.
Obrázek
Obrázek

Blesková návštěva Dubaje
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


05.12.2014 A6-EGP 21:15 - 12:25(+1) - DXB-PER
Před tímto letem ještě stíhám sprchu (sprchy teda na DXB dost děsný) a dále asi tak 4h spánku na docela pohodlných, sklopených křeslech. Bohužel toto letadlo wi-fi nedisponuje, ale mně to stejnak nějak moc nevadí, protože na tomhle letu se chci hlavně pořádně prospat, protože po příletu mě čeká docela nároční úkol a to vyzvednout si auto z autopůjčovny, naučit se jezdit vlevo, řadit a házet blinkr vlevo a jízda nějakých 250 kilometrů.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Perth a okolí
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

09.12.2014 A6-EWA 06:00 - 13:00 - PER-DXB
Noc před odletem trávím na letišti. Bohužel přes noc je neveřejná část letiště zavřena a veřejná se předělává, takže do pozdních hodin se po celé hale rozléhal zvuk vrtaček atd. Ale noc jsem nějak přežil a ve 4h se otevírá check-in. Nafasuji letenky, vystojím důlek asi s 200 lidma než otevřou security a potom už to směřuji k sprše. Sprchy nejlepší co jsem zatím viděl, velká předsíňka na kufr a věci a dále teprve kout se sprchou a všechno nablýskaný :thumbup:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

09.12.2014 (Wi-fi) A6-EBO 14:40 - 18:50 - DXB-DUB
Z tohohle letu mám trošku strach, protože na přestup mám jen 1:40. Jako naschvál po příletu naše letadlo míří někam dozadu za terminály a vypadá to na výstup do busu :shock: Takže hned ze začátku ztrácím nějaký minuty, po nástupu do busu se dozvídám že bus pojede čtvrt hodiny, super no :lol: Po čtvrt hodině přijíždíme k terminálu, kde hned po vstupu je bezpečnostní kontrola, samozřejmě s pěknou frontou. Napadlo mě zkusit začít předbíhat, ale když jsem viděl lidi přede mnou s palubkama na lety 14:20-30, tak jsem to vzdal. Nakonec ke gatu dorazím asi 10minut před uzavřením a najednou jenom slyším hlášení, že na letadla je závada a budeme mít zpoždění :crazy: Ale byl jsem rád že jsem to stihl a nemusel řešit na přepážce Emirates přebookování a pravděpodobně přenocování v DXB. Nevím jak by dopadla žádost o přebookování na následující den do PRG, místo DUB kde by mi určitě ulítl spoj do PRG.
Obrázek
Obrázek

Tentokrát na dvojce mám sousedku i když přes uličku jsou čtyřky obsazený po jednom. Všímám si že slečna asi nemá ráda létání nebo letí poprvé, takže jí nemám nějak za zlé že se ani nehne z místa. Bohužel pro ní, let byl poněkud neklidný. Po večeři nad Tureckem začínají větší turbulence, že letušky ani nestíhají sklidit a běží sednou na jumpseaty, kde vydrží následující hodinu. Bohužel jsem při večeři stihl dát 3 vína a sprity a začíná se hlásit potřeba na záchod. No přiznám se že to byly krušný chvíle, ale žádnou lahev jsem použít naštěstí nemusel :silent: Ale to nejhorší nás čekalo teprve při přiblížení na DUB a při přistání. Ještě v letadle čtu na internetu, že na Britských ostrovech řádí nějaká velká bouře. A taky že jo, vítr si při přiblížení dělá s letadlem co chce a při přistání nás hází do strany, takže chvílema jsem nás už viděl vážně zabořený v poli. Ale naštěstí jsme měli šikovný piloty a dorazili v pořádku. Chvíli trvá napojit letadlo na chobot, protože vítr s letadlem cloumá ze strany na stranu, ale nakonec se podaří a já můžu běžet na shuttle do hotelu. Ještě při čekání na shuttle na chvíli ztrácím kufr, který mi vítr odfoukl pryč, ale nakonec už se válím v posteli a je mi úplně jedno že v Hiltonu neteče teplá voda :lol:
Obrázek
Obrázek

10.12.2014 EI-EBF 13:40-17:10 DUB-PRG
Abych nemohl napsat že tohle byla nuda a nemusí se moc rozepisovat, tak se muselo něco stát :lol: Vzhledem k tomu, že v DUB furt foukal dost silný vítr, tak jednomu chudákovi PAX ulítl při boardingu do letadla boarding pass. Samozřejmě PAX se rozběhl pro papír a začal běhat po ploše za létajícím papírem. Vše jsme sledovali ještě s pár lidmi z terminálu. Po pár minutách scénka začínala nabírat na obrátkách, jedno policejní auto, druhý, třetí, pak čtvrtý asi celníci. No asi 15 minut ho drželi jako nějakýho teroristu a vyslýchali, nakonec byl eskortován do letadla a šťastně odletěl s námi do Prahy. Jinak zbytek letu proběhl v klidu a v Praze přistáváme na čas, probíhám self-pasovkou, u exitu si mě odchytává můj oblíbený řidič z Blackline Limousines a už si to valíme směr Hradčanská a já konečně zase směr postel.

Závěrem: Určitě na mě Emirates udělali pěknej dojem (jídlo nemělo chybu, oproti těm srač... co se dostávaj u USA a CAN airlines). Jinak DXB mě vůbec neoslnilo, jedna návštěva by mi stačila a už bych tam ani nemusel. Perth, krásný, klidný město + okolí Perthu paráda, jízda kolem pobřeží s občasnýma klokanama až k Nambung National Park byla paráda. Určitě bych se tam ještě někdy chtěl podívat, ale nejdříve by to chtělo řidičák na karavan :)

Ajo vlastně, ta fotka kvůli který jsem tam letěl :D
Obrázek
Naposledy upravil(a) happyna dne 25. 01. 2015, 23:53, celkem upraveno 1 x.


r209vltava
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 03. 2012, 09:14
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od r209vltava »

Super report, piš více :-)

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od jife »

Stručný, jasný, pěkný a za lidovku!
Btw ten klokan chtěl evidentně pusu.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od maf »

Prijemne citanie. :-bd

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od Lkprak »

Výborný trip report :-bd


Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od Zoltan »

To byl fofr, před pár dny aktuální fotky z cesty a report už je zde! Klobouk dolů kamaráde!

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od Tony Smoke »

Diki za TR, prijemne citanie! :thumbup:

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od martineek »

Super čtení!! :-)

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od happyna »

Tak to jsem rád že to nebylo tak hrozný :) Příští report uvidíme jestli se něco povede, velkej kandidát je TVS bez řízků do DXB :lol:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od vitezslav »

Ještě se do DXB zamiluješ.. :lol: J taky říkal, že jednou za 10let stačí, a už jsem tam byl 3x.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od happyna »

vitezslav píše:Ještě se do DXB zamiluješ.. :lol: J taky říkal, že jednou za 10let stačí, a už jsem tam byl 3x.

Nestraš :lol: v únoru jsem to slíbil kámošům že je tam vezmu a postarám se o ně :lol: a ještě to mám koupený na říjen, ale to už jsem si říkal že do města fakt ne, tak jsem koukal na Rotana jet do AUH, jestli to nějak skombinuju.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od pavelpmi »

Super, obdivuju, že ses tak daleko vydal na tak krátko a ještě s takovými bolestmi zad. Super report! :thumbup:

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od Tonda 2 »

happyna píše:
vitezslav píše:Ještě se do DXB zamiluješ.. :lol: J taky říkal, že jednou za 10let stačí, a už jsem tam byl 3x.

Nestraš :lol: v únoru jsem to slíbil kámošům že je tam vezmu a postarám se o ně :lol: a ještě to mám koupený na říjen, ale to už jsem si říkal že do města fakt ne, tak jsem koukal na Rotana jet do AUH, jestli to nějak skombinuju.



Rotana Jet dobrý nápad, my to vyzkoušeli teď o Vánocích do Salalahu a vůbec se nám nechtělo vracet zpět do Emirátů

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od cocik »

No vidis, a kdybys ten den v Perthu pockal do odletu odpoledni linky Emirates, tak jsme se tam potkali. Cekal jsem na lavicce pred Emirates check-inem, nez otevrou prepazky Singapore Airlines :D

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem

Příspěvek od krakra »

Fakt dobrý.


Odpovědět