Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

jara.zkoumal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 02. 04. 2014, 11:48
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od jara.zkoumal »

Uzasny! Krasny fotky!!! Za me tripreport roku :clap:


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od marthym »

Díky za blahopřání a pochvaly! Ale na tripreport roku jsem to dopsal moc pozdě :)

Co se týče nočních vlaků a sedaček - doufal jsem, že v kupé budem sami, nakonec to vyšlo až pozdějc... Kdyby byla taková (jak píše aesesl) cena za lehátkový vůz, šel bych do toho, ale nejlevnější byl za 69 eur/osoba - šestikupé... A pravděpodobnost, že narazíte na další chrápající, je podobná... Kupé pro dva by vyšlo asi na 6t+. Šílený.

Sranda byla, že ještě pár dní před odjezdem jsme byli trošku ve stresu i kvůli vlaku - strojvůdci DB stávkovali ještě týden předtím 8) Moc dalších alternativ by nebylo (EZY v ty dva dny nevím proč nelítal, autobusy by byly peklo a ještě plný, ČSA hrozně předražený... V záloze byly Etihad regional z Drážďan nebo Transavia do Rotterdamu a pak vlak).

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od jane »

Super tripreport, nebyla by fotka hrosice Jessicy? :)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od marthym »

Tady je :) Jestli tam nekdo byl/nebo se chysta - maj tam uz "nastupce", mensi hrosatko, taky zachraneny...

DSCN2986.jpg

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od jane »

Vypadá hodně spokojeně :)


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od marthym »

Jo jo, a to jsou prý hroši nejnebezpečnější zvířata v Africe... Za výlet to stojí, zvlášť když nejdřív vůbec nevíte, co čekat (nebyla v plánu).

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od balzac »

marthym píše:La Digue a Praslin?
Ostrov La Digue je krásný, fascinující a tak klidný... Už tu jezdí pár aut (taxíků + náklaďáčků), ale pořád to není jako jinde. Ta atmosféra! Lidé chodí pěšky, děti si hrají a všichni tu mají kolo (většinou předpotopní). Jsou tu dvě banky, jeden větší obcchod, pár restaurací, pár hotelů a několik desítek penzionů. Udělali jsme pěší okruh ostrovem s nádherně malinkou pláží Anse Caiman, bez průvodce vyrazili na odlehlou pláž Anse Marron.


Ahoj,

S dovolením vykopu mrtvolu :D

La Digue jsem poprvé udělal jen jako day trip - moc mně to nenadchlo, takže při druhé návštěvě Seychel jsem tenhle ostrov ignoroval úplně. Za pár měsíců letím na Seychelly potřetí a zároveň naposledy, tak jsem se rozhodl vyhradit na La Digue 5 dní a Anse Marron bych rád navštívil a určitě taky bez průvodce :-)

Jakou cestou jste šli ? Z Grand Anse přes Anse Songe atd. a končili jste na Anse Source d'Argent, nebo jste šli z Anse Source d'Argent a zpět stejnou cestou ?

Patrně asi ta první varianta ? Jenom by mně zajímalo kolik vám to vzalo času a jestli byla cesta dobře viditelná a jestli se v té části kde se jde přes balvany dá dobře zorientovat ?

Díky

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od marthym »

Nevím, jak to tam vypadá po pěti letech, slyšel jsem, že La Digue ještě víc "zturistovatěl"...

Source d'Argent jsme si nechali samostatně.

A ani jedna odpověď není správná :) Na Anse Marron jsme šli tam a zpět stejnou cestou a to z Grand Anse. No, začátek v pohodě, tam je-byla normálně stezka. Problém přišel později na konci (asi Grand Cap). Tam se nesmí do buše, ne nahoru, ale u moře - my se fakt ztratili na hodinu... :lol: Nakonec jsme to trefili...

Čas se blbě odhaduje. Cesta zpět, když už víš, rychlou chůzí (a pokud máš zkušenosti s trekingem), klidně pod hodinu - na Grand Anse. A bacha na ten příliv, to chce mít vychytané, v naší době to bylo odpoledne jen tak tak, pozdě odpoledne bychom skoro plavali...

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od balzac »

Díky za info :-) Jste zvolili poměrně originální variantu :-)

Na La Digue bylo poměrně přelidněno (cca 3 roky nazpět), podotýkám na Seychelský poměry... Předtím jsem byl cca týden na Praslinu, tak to byl pro mě trochu šok. Asi jsem od toho i moc čekal na základě různejch informací na webu. Po téhle zkušenosti už vím, že v případě určitejch destinací je potřeba se při plánování trochu víc zajímat.

Původně jsem přemýšlel, jestli ten ostrov opět nevynechat, ale pak jsem si říkal, že by to asi byla škoda + jižní část vypadá zajímavě a myslím si, že by tam mohl být relativně klid když se tam nedá dojet na kole :-D Na Anse Caiman se chceme taky vypravit, ale ještě nevím, jestli tam jít z Anse Cocos přes džungli, nebo z Anse Fourmis přes kameny / přebrodit... Kudy jste šli vy ?

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od marthym »

Ty kola vypadala hodně "jetě" 8) a máme rádi treky... Takže: Obešli jsme pobřeží - tedy z La Passe, pak je dlouho asfaltka k Anse Fourmis a pak přes kameny, to je kousek, dokonce tam je bílá "značka" :) A z Caiman dál na Cocos a došli jsme až na Grand Anse.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od marthym »

balzac píše:Na La Digue bylo poměrně přelidněno (cca 3 roky nazpět), podotýkám na Seychelský poměry... Předtím jsem byl cca týden na Praslinu, tak to byl pro mě trochu šok. Asi jsem od toho i moc čekal na základě různejch informací na webu. Po téhle zkušenosti už vím, že v případě určitejch destinací je potřeba se při plánování trochu víc zajímat.


https://www.seychellesairports.sc/media ... e-copy.pdf

Nárůst 2014 - 2017 o 50 % hovoří za vše...

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od balzac »

Díky.

Jo, ty kola byly většinou solidní šrot, u nás by to člověk hodil do popelnice a tam to půjčujou za 3 stovky na den :-D

Taky rádi chodíme (já o něco víc, no... :-) ), takže se tam asi taky obejdem bez kol...

Prozatím jsem plánoval:
výšlap okolo Bellevue k Nid d'Aigle a pak džunglí k Anse Cocos -> Petite Anse -> Grand Anse
Grand Anse -> Anse Marron -> Anse Source d'Argent
Anse Severe -> Anse Fourmis + Anse Caiman a zpět stejnou cestou nebo se případně vrátit přes Anse Cocos a Grand Anse (pokud manželka nebude protestovat :-) )

Na ty statistiky jsem se taky díval... Navíc problém La Digue je v tom, že je nejpopulárnější a zároveň nejmenší + tam poměrně dost dalších turistů dělá jednodenní výlety z ostatních ostrovů... No, jsem zvědavej...

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvek od balzac »

Tak mám La Digue za sebou, strávili jsme tam 5 dní... Jako je tam pěkně, ale Praslin a Mahé se mi líbí víc. Dost dělá asi to, že je tam prostě víc turistů než místních a atmosféra je tam díky tomu taková, no, podivná. Nedovedu si představit, jak to tam bude vypadat až dokončí všechny ty rozestavěný baráky.

Co se týče Anse Marron, tak tam jsme došli, na konci Grand L'Anse jsme se trochu sekli taky, jsem se prozměnu snažil jít vodou podél kamenů a zkusit se protáhnout pod těma velkýma kamenama mně napadlo až potom :-D

No, přiznám se, že se mi tam zase tolik nelíbilo. Třeba pláž kterou uvidíš hned potom co vyjdeš z lesa (Anse Songe) v úvodní části treku se mi líbila podstatně víc.

Obrázek

Nicméně nedlouho po nás tam dorazilo několik organizovaných skupin a bylo po romantice :-D

Obrázek

Těch lidí tam pak bylo ještě víc, akorát už jsem to nefotil :-D

Ale před dvaceti lety tam muselo být nádherně :-D


Odpovědět