Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

jara.zkoumal
Cestující Economy (low-cost)
Status: Offline

Re: Dobrodružství na svatební cestě. Seychely i Jižní Afrika

Příspěvekod jara.zkoumal » 20. 01. 2015, 07:41

Uzasny! Krasny fotky!!! Za me tripreport roku :clap:

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 20. 01. 2015, 09:27

Díky za blahopřání a pochvaly! Ale na tripreport roku jsem to dopsal moc pozdě :)

Co se týče nočních vlaků a sedaček - doufal jsem, že v kupé budem sami, nakonec to vyšlo až pozdějc... Kdyby byla taková (jak píše aesesl) cena za lehátkový vůz, šel bych do toho, ale nejlevnější byl za 69 eur/osoba - šestikupé... A pravděpodobnost, že narazíte na další chrápající, je podobná... Kupé pro dva by vyšlo asi na 6t+. Šílený.

Sranda byla, že ještě pár dní před odjezdem jsme byli trošku ve stresu i kvůli vlaku - strojvůdci DB stávkovali ještě týden předtím 8) Moc dalších alternativ by nebylo (EZY v ty dva dny nevím proč nelítal, autobusy by byly peklo a ještě plný, ČSA hrozně předražený... V záloze byly Etihad regional z Drážďan nebo Transavia do Rotterdamu a pak vlak).

jane
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod jane » 27. 01. 2015, 15:38

Super tripreport, nebyla by fotka hrosice Jessicy? :)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 29. 01. 2015, 09:06

Tady je :) Jestli tam nekdo byl/nebo se chysta - maj tam uz "nastupce", mensi hrosatko, taky zachraneny...

DSCN2986.jpg

jane
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod jane » 29. 01. 2015, 22:16

Vypadá hodně spokojeně :)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 31. 01. 2015, 00:17

Jo jo, a to jsou prý hroši nejnebezpečnější zvířata v Africe... Za výlet to stojí, zvlášť když nejdřív vůbec nevíte, co čekat (nebyla v plánu).

balzac

Příspěvekod balzac » 04. 08. 2019, 12:26

marthym píše:La Digue a Praslin?
Ostrov La Digue je krásný, fascinující a tak klidný... Už tu jezdí pár aut (taxíků + náklaďáčků), ale pořád to není jako jinde. Ta atmosféra! Lidé chodí pěšky, děti si hrají a všichni tu mají kolo (většinou předpotopní). Jsou tu dvě banky, jeden větší obcchod, pár restaurací, pár hotelů a několik desítek penzionů. Udělali jsme pěší okruh ostrovem s nádherně malinkou pláží Anse Caiman, bez průvodce vyrazili na odlehlou pláž Anse Marron.

Ahoj,

S dovolením vykopu mrtvolu :D

La Digue jsem poprvé udělal jen jako day trip - moc mně to nenadchlo, takže při druhé návštěvě Seychel jsem tenhle ostrov ignoroval úplně. Za pár měsíců letím na Seychelly potřetí a zároveň naposledy, tak jsem se rozhodl vyhradit na La Digue 5 dní a Anse Marron bych rád navštívil a určitě taky bez průvodce :-)

Jakou cestou jste šli ? Z Grand Anse přes Anse Songe atd. a končili jste na Anse Source d'Argent, nebo jste šli z Anse Source d'Argent a zpět stejnou cestou ?

Patrně asi ta první varianta ? Jenom by mně zajímalo kolik vám to vzalo času a jestli byla cesta dobře viditelná a jestli se v té části kde se jde přes balvany dá dobře zorientovat ?

Díky

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 13. 08. 2019, 19:32

Nevím, jak to tam vypadá po pěti letech, slyšel jsem, že La Digue ještě víc "zturistovatěl"...

Source d'Argent jsme si nechali samostatně.

A ani jedna odpověď není správná :) Na Anse Marron jsme šli tam a zpět stejnou cestou a to z Grand Anse. No, začátek v pohodě, tam je-byla normálně stezka. Problém přišel později na konci (asi Grand Cap). Tam se nesmí do buše, ne nahoru, ale u moře - my se fakt ztratili na hodinu... :lol: Nakonec jsme to trefili...

Čas se blbě odhaduje. Cesta zpět, když už víš, rychlou chůzí (a pokud máš zkušenosti s trekingem), klidně pod hodinu - na Grand Anse. A bacha na ten příliv, to chce mít vychytané, v naší době to bylo odpoledne jen tak tak, pozdě odpoledne bychom skoro plavali...

balzac

Příspěvekod balzac » 14. 08. 2019, 10:46

Díky za info :-) Jste zvolili poměrně originální variantu :-)

Na La Digue bylo poměrně přelidněno (cca 3 roky nazpět), podotýkám na Seychelský poměry... Předtím jsem byl cca týden na Praslinu, tak to byl pro mě trochu šok. Asi jsem od toho i moc čekal na základě různejch informací na webu. Po téhle zkušenosti už vím, že v případě určitejch destinací je potřeba se při plánování trochu víc zajímat.

Původně jsem přemýšlel, jestli ten ostrov opět nevynechat, ale pak jsem si říkal, že by to asi byla škoda + jižní část vypadá zajímavě a myslím si, že by tam mohl být relativně klid když se tam nedá dojet na kole :-D Na Anse Caiman se chceme taky vypravit, ale ještě nevím, jestli tam jít z Anse Cocos přes džungli, nebo z Anse Fourmis přes kameny / přebrodit... Kudy jste šli vy ?

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 14. 08. 2019, 11:34

Ty kola vypadala hodně "jetě" 8) a máme rádi treky... Takže: Obešli jsme pobřeží - tedy z La Passe, pak je dlouho asfaltka k Anse Fourmis a pak přes kameny, to je kousek, dokonce tam je bílá "značka" :) A z Caiman dál na Cocos a došli jsme až na Grand Anse.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 14. 08. 2019, 11:39

balzac píše:Na La Digue bylo poměrně přelidněno (cca 3 roky nazpět), podotýkám na Seychelský poměry... Předtím jsem byl cca týden na Praslinu, tak to byl pro mě trochu šok. Asi jsem od toho i moc čekal na základě různejch informací na webu. Po téhle zkušenosti už vím, že v případě určitejch destinací je potřeba se při plánování trochu víc zajímat.

https://www.seychellesairports.sc/media ... e-copy.pdf

Nárůst 2014 - 2017 o 50 % hovoří za vše...

balzac

Příspěvekod balzac » 14. 08. 2019, 13:41

Díky.

Jo, ty kola byly většinou solidní šrot, u nás by to člověk hodil do popelnice a tam to půjčujou za 3 stovky na den :-D

Taky rádi chodíme (já o něco víc, no... :-) ), takže se tam asi taky obejdem bez kol...

Prozatím jsem plánoval:
výšlap okolo Bellevue k Nid d'Aigle a pak džunglí k Anse Cocos -> Petite Anse -> Grand Anse
Grand Anse -> Anse Marron -> Anse Source d'Argent
Anse Severe -> Anse Fourmis + Anse Caiman a zpět stejnou cestou nebo se případně vrátit přes Anse Cocos a Grand Anse (pokud manželka nebude protestovat :-) )

Na ty statistiky jsem se taky díval... Navíc problém La Digue je v tom, že je nejpopulárnější a zároveň nejmenší + tam poměrně dost dalších turistů dělá jednodenní výlety z ostatních ostrovů... No, jsem zvědavej...

Zpět na “Trip reporty”