Cesta do hlubin koupákovy duše

Odpovědět
r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od r2d2 »

mufik píše:Při této příležitosti mám dotaz na charterové světoběžníky - jedná se o českou světovou raritu nebo bývá zvykem i jinde? Máme za sebou chartery pouze z Německa a Holandska, ale tam jsme se s tím nesetkali.

Ja toho sice zatim tolik nenalital, ale pri mejch asi 8 zpatecnich letech do Nemecka to bylo tak 50:50. Zajimavy ze v drtivy vetsine pripadu se tleskalo pri letech z a do Drazdan (coz me vede k domence ze je to zvykem spis v byvalem DDR, ale nemusi byt).
Asi jedinej potlesk pri letu ze 'zapadni' casti jsem zazil letos pri nocnim pristani na ECN (celkem drsny klickovani a pak brzdeni, navic lidi vydeseny havarii letadla germanwings par hodin pred odletem), a pak na ty samy lince zpatky v MUC- ale to bylo na prelomu brezna a dubna kdy v Evrope zuril orkan (Cyclone Niklas), foukalo to opravdu hodne a za to mekky pristani vzhledem k podminkam tam byl potlesk myslim opradu zaslouzenej :)

Jinak tripreport se mi libi (jako vetsina tu) a k tem kategoriim nad kterejma se tu par lidi pohorsuje: ja bych castecne spadal asi do treti, ale ne s tim ze bych pohrdal vsim ceskym nebo se z Nemecka citil nejak hogo-fogo (to sotva :) ), a taky castecne k tem co jedou z Chebu do Brna kvuli tomu ze je to o 2000 levnejsi, protoze ja (nejen) z tohodle duvodu jezdim z Prahy do Nemecka mimo turistickou sezonu.. a vlastne ani nejsem koupak, protoze na plazi nebo u bazenu lezim minimalne)

Pro me osobne je to zabavna nadsazka cocika, nemam s tim absolutne zadnej problem a doufam ze to neodradi nikoho, kdo by uvazoval o napsani "koupackyho nebo batuzkarskyho tripreportu" treba i s tim odletem z Brna... ja tu uz par let mlcky ctu skoro vsechny reporty, kdyby tu byla moznost hodnotit tak ode me ma vetsima 4-5*, protoze uz jen to ze se nekdo dokope k sepsani, nahozeni fotek atd ocenuju. Navic kazdej s cestovanim nejak zaciname, a zpravidla to neni zrovna v prvni tride top aerolinek (ostatne i cocik se o zacatcich zminuje..skoda ze tu tenkrat jeste nemohl psat, to by bylo porovnanicko :lol: )


martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od martineek »

Bylo kolem půl sedmé ráno, ale náš pokoj bude připravený až po jedenácté. Nabízím, že si připlatíme za early check-in, ale odpověď negativní s tím, že to nejde. Byl jsem opravdu unavený, tak říkám fajn, tak si zaplatím extra den, ale opět odpověď, že to nejde. Ale prý si máme v sedm hodin zajít na snídani a pak můžeme počkat na křeslech v hale. Welcome to Egypt.


a právě proto lítám z Německa!! :-D ne.. mám zkušenost jednu, letěl jsem poprvé do exotiky, zašel do invai.cz a zakoupil zájezd přes jednu nejmenovanou CK na Mauritius, protože, když už po dvou letech práce na jednom velkém projektu jsem měl chuť si odpočinout, tak někde, kde to stojí za to... zaplatil jsem částku lehce překračující 100.000,-, dostal 2 letenky eco s air france a vyrazil na MRU... let v "prasečáku" air france (do koupáckých destinací jiné neposílá) byl zpestřen samostatnou 2sedačkou, kdy moje přítelkyně měla 50 kilo i s postelí a já měl vlastně takový business let :-) na letišti na nás čekal frajer s cedulí v azbuce, tak jsem mu vysvětlil, že v ČR se píše latinkou, ale Rusky umím, takže ok, jen pro příště :-) a jeli jsme do hotelu... a ejhle, v 8.00, žádný pokoj (půlka hotelu byla prázdná), až ve 14.00, za poplatek cca 10 USD možnost uložení batohů a hurá na pláž na první, druhý, třetí, čtvrtý.... MRU pivo a pak 6ti hodinový spánek s parádním spálením :-) no, což... ale jen zkušenost s tím hotelem...

další rok, už poučen z různých leteckých fór a kamarády, vyrážíme do stejné destinace, ale jiným stylem... let kupuji sólo přímo od AF, tedy opět koupácký prasečák, opět ale snad jediná 3sedačka v letadle jen pro nás oba!!! :-) a ten samý hotel (krom klopítnutí s tím check-inem byl loni ok) přes německou cestovku, a jak přes kopírák let, pak tedy bez maníka s cedulí rovnou na bus (stál pár peněz) a v 9.00 na hotelu... nevím, jestli to nebyla náhoda, hotel opět poloprázdný, ale pokoj byl nachystán, dokonce welcom drink s paraplíčkem a tuna informací, jak mě víc oškubat (rozumějte fakultativní výlety)...

do třetice jsem to vzal rovnou v C z Prahy s Emirates a stal jsem se ostudou linky z DXB do MRU, protože můj tehdy 5ti letý kluk, který se v té době občas v noci počůrával, nějak tuto činnost vykonal i v tomto letu :-( a okořenil to tím, že při probuzení, trošku zmaten, vykřikl na celé oddělení Céčkařů - tati já jsem se pochcal... no, to by asi moc nevadilo, kdyby asi 70% všech pasažérů v tomhle oddělení nebylo z ČR :-D ... ostatně, to jsem zjistil až u piva v jednom baru přímo na MRU, když jsem jednoho z nich potkal... :-)

jinak trip report samozřejmě na jedničku s hvězdičkou!! :-) a těším se na další díly :-) jsem rád, že je cocík zpátky :-)

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od mattsun »

martineek, som rad ze si ma presvedcil ze nie som jediny postihnuty ktory tento rok leti na MRU treti krat v rade :)

ps : nas azbuka zatial necakala, zato uz doobeda boli obakrat nachystane izby a welcome drink beriem ako samozrejmost :) ( no a zatial do tejto desinacie zostaneme pri Emirates, Air France nas vobec nelaka )

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od cocik »

Jo, Mauricius, tam jsem taky byl s jednou cestovkou...

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od martineek »

cocik píše:Jo, Mauricius, tam jsem taky byl s jednou cestovkou...


Čoveče, tenhle trip jsem v Tvém portfoliu nějak přehlédl... díky za krásné nedělní počtení v době spánku našich malých ratolestí :) a chápu, že proti tomuhle je let s AF prostě pohoda :-)

mattsun píše:martineek, som rad ze si ma presvedcil ze nie som jediny postihnuty ktory tento rok leti na MRU treti krat v rade :)

ps : nas azbuka zatial necakala, zato uz doobeda boli obakrat nachystane izby a welcome drink beriem ako samozrejmost :) ( no a zatial do tejto desinacie zostaneme pri Emirates, Air France nas vobec nelaka )


No my letošní zimu připravujeme comeback... takže po čtvrté... i když ještě nejsme definitivně rozhodnuti a může to narušit nějaký super tarif do SEZ :-) přeci jen od posledního výletu na MRU jsme se o dva prcky rozrostli a přepravit toto množství ratolestí bude logisticky náročnější...


mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od mattsun »

cocik, pridavam sa, tento TR som tiez akosi prehliadol ale o to lepsie...tiez som sa teraz pred spanim dobre pobavil :) ...mimochodom toto "babičky s dědečky okamžitě startují do bitevního pole před přepážkou gatu a za doprovodu výjevů, které jsem naposledy viděl v televizi při sledování mistrovství světa v rugby..." som zazil v Hong Kongu pri nastupe do vlacika hore na Peak ( smerom dole sme to vzdali a isli po svojich )...doteraz nechapem kde sa v tych 50kg cinanoch berie tolko huzevnatosti...teda skor drzosti :)

martineek, neviem ci ste boli, ale pre rodinu s malymi detmi urcite odporucam Shandrani Resort na JV ostrova...izby nachystane od rana, velmi prijemny personal, velky areal rezortu, ale hlavne pre male deti vyborna plaz ( jedna z troch v rezorte ) s pozvolnym vstupom do mora bez vln v zatoke Blue Bay Marine Park + vzdialenost minimalna vzdialenost od letiska.

ps : celkom slusny tarif na Seychelly ma tento rok Ethiopian Airlines z VIE cez ADD ;)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od cocik »

Ty Ethiopian Airlines bych nebral. Az dopisu Hurghadu, tak pridam report z trasy PVG-ADD-JNB. Byl to porod...
Naposledy upravil(a) cocik dne 06. 07. 2015, 06:43, celkem upraveno 1 x.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od cocik »

mattsun píše:...doteraz nechapem kde sa v tych 50kg cinanoch berie tolko huzevnatosti...teda skor drzosti :)


To je jednoduchy - tahle stara generace jeste pamatuje posledni leta hladomoru a pak bordel behem kulturni revoluce, kdy se lidi opravdu rvali o to, kdo bude mit misku rejze, pripadne kdo se nacpe do busu/vlaku (a kdo to nezvladnul, ten mel smulu), takze jim to prijde naprosto normalni. Nejhorsi je, ze uplne stejne vychovavaj svoje vnoucata (protoze rodice pracujou a nemaj na deti cas). Obavam se, ze tohle se za naseho zivota nezmeni, to bude chtit jeste par generaci...

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od mattsun »

cocik píše:Ty Ethiopian Airlines bych nebral. Az dopisu Hurghadu, tak pridam report z trasy PVG-ADD-JNB. Byl to porod...


preto som tam dal toho smajlika pretoze pre vacsinu ludi je Ethiopian docela neznama ( teda aj pre mna ) a asi to chce trochu viac odvahy :)

o tych cinanoch budes mat samozrejme pravdu, ale pacil sa mi ten kontrast medzi tym ako poslusne stali v rade a tym ako sa na finale tlacili do lanovky :crazy:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od Fabo »

Ty cociku, bud rad aj za tie ranajky a ubytovanie o osmej, v niektorych kupackych destinaciach je norma izba o druhej a vyhody all inclusive az po checkine :D
v tomto sa ale musim ciastocne zastat hotela, ten early checkin ti pravdepodobne odmietli preto, ze bolo proste plno.

No a kedze som si vsimol ze dalsie diely pribudaju po vyslovnom poziadani, tak si prosim aj stvrty diel aby som mal zajtra co citat v praci :D

(plus ten JNB, budes tam mat aj pobytovu cast? Snazim si urobit predstavu co tam ocakavat)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od cocik »

V JNB bohuzel pouze jeden den, ale bylo to v The Residence (podle tripadvisoru #1 hotel v JNB).
residence.jpg

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od krakra »

Tak trošku očekávám další díl..... :wink:

drachouk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 07. 2015, 00:40
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od drachouk »

Kdyz pominu napad vydat se na dovolenou stylem, ze chci konkretni cestovku a konkretni hotel na konkretni termin a je mne uplne jedno za kolik to bude a neresim, ze u jine CK je levnejsi nebo ze moje vybrana CK ma zase o par tisic levnejsi jiny hotel, tak mne absolutne unika, jak si nekdo muze koupit jen tak z pleziru letenku Egypt - Cina, ktera mozna propadne, s tim, ze kdyby se mu v Egypte nelibilo tak odleti do Dubaje a necha propadnout let Cesko - Cina ?? :shock: :shock:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od Fabo »

Hledej člověka, který cestuje za určitým cílem (hint - není ním "dovolená v Egyptě, mámo"), a který se těžkou dřinou dostal do stavu, že obětovat několik desítek tisíc pro něj není zas taková položka, ale klid a jistá cesta ven "kdyby něco" mu za těch "pár drobných" prostě stojí.

Ono kdyby ses zamyslel nad způsobem výběru hotelu (nejlepší co je), tak by ti to snad došlo.

Jinak řečeno, kdybys vzal ženu někam, kde nevíš zda se jí bude líbit, nezaplatil bys třeba tisícovku navíc s tím, že se můžeš vrátit dřív?

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Cesta do hlubin koupákovy duše (*3*)

Příspěvek od cocik »

Pratele, tahle debata pod clankem o zruseni jidla na palube TVS dokazuje, ze jsem se svym uvodnim textem o kategoriich ceskych koupaku nebyl daleko od pravdy :D

http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A150713_155628_eko_euro_fih


Odpovědět