Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od happyna »

1. část - Cesta z Prahy do Honolulu
2. část - Ostrov Oahu - neletecká část
3. část - Přelet na Kauai + neletecká část
a pak možná 4. část návrat

Možná si z vás někteří vzpomínáte, že cca. před 2 lety jsem tu už jednou tripreport z Havaje postoval. Jenže píše se rok 2014 a British Airways dělá botu jako prase, posílá do oběhu snad všechny americký letiště za necelých 11.500 Kč z Prahy. Přemýšlím nad Aljaškou a Havají, nakonec padá volba na oblíbenou Havaj. Peněženka, karta a už to tam klepu, začátkem května podruhé do ráje. E-tickety přicházejí za pár minut a já jen čekám co na to BA.

BA na sebe dlouho nenechává čekat a ihned druhý den ráno na ČT24 hlásí, že vedení se rozhodlo letenky uznat a všichni šťastlivci letí. Pak si ještě nadávám, že já tu Havaj nekoupil na nějakej prodlouženej víkend ještě jednou.

Itinerář vypadá tedy následovně:
PRG-LHR
LHR-LAX
LAX-HNL
HNL-LAX
LAX-LHR
LHR-PRG

Zbývá dořešit co dělat při delších přestupech a co navštívit na Havaji.

BA857: Praha(PRG) - Londýn(LHR)
20:15 - 21:15
A320 - G-EUYH


Seating máme pořešený z domova, takže míříme se zbavit báglů, vzít si hromádku palubek a zaplout do salonku. Vzhledem k tomu, že si z tohohle letu nic nevybavuju, tak se asi nic mimořádného nestalo.
Obrázek
Catering na PRG-LHR, slaná a sladká houska.
Obrázek

V Londýně máme noc + několik hodin přes den, takže kupujeme ibis u letiště a druhej den využijeme k návštěvě centra. Ráno vyrážíme na tradiční okruh po "must-see" a všímáme si docela velkého ruchu v ulicích, co se sakra děje? Aha, tak prej se narodila princezna a chystají se oslavy. Po prohlídce zajímavostí a výborné snídani v Pret A Manger míříme na Oxford St., vyrabovat Primark. Je třeba pořídit nějaký pěkný "jednorázový" oblečení, když už jsme si na hlavním ostrově Oahu půjčili babolep jménem Chevrolet Camaro.
Obrázek
Třeba se jednou dočkáme i v ČR
Obrázek

BA269: Londýn(LHR) - Los Angeles(LAX)
16:15 - 19:15
A380 - G-XLEH


Plánujeme jet na letiště dřív, ať se v salonku v klidu najíme a dáme sprchu před letem. Bohužel plány hatí nakupovací horečka v Primarku. Takže cestu na letiště dáváme spíš trošku v poklusu a hned míříme na T5 do salonku British Airways. Dáváme nějaký jídlo(výběr je tam hodně slušnej) a já během toho se ještě sháním po sprše, prý dole u salonku pro First. Na recepci mi slečna podává nějakou podivnou vysílačku a říká 20 minut, no doufám že to bude dřív. Vyjíždím zpět nahoru do části Business, samozřejmě člověk znovu musí jít přes vstup a ukázat kartičku, že už v salonku je zapsanej. To samý mě čeká ještě asi po 10 minutách, kdy moje vysílačka začne pípat na celej salonek a já běžím do sprch a pak nazpět. Je to asi prkotina, ale mohli by si to nějak vyřešit, aby člověk nemusel furt otravovat že jde zase zpět do salonku.
Naše velryba do LAX
Obrázek
Detail odkládacích míst v economy na horní palubě
Obrázek

Místo mám vybrané z domova, takže pohodlná dvojka nahoře u okýnka čeká. Chtěl bych pochválit odkládací prostor mezi stěnou letadla a sedačkou, bohužel to otevírání je tak nešťastně udělané, že člověk tu schránku během letu nesčetněkrát otevře úplně nechtěně. Celý let probíhá klidně, takže si čas krátím sledováním filmů Wild a Samba a pak zkouším Game of Thrones. Ale i když se řadím mezi seriálový maniaky co mají rozkoukaných přes 20 seriálů, tak tomuhle prostě na chuť nepřicházím. Takže seriál po chvilce vypínám a přichází na řadu přiblížení se k pobřeží Severní Ameriky. Na IFE už svítí pobřeží kanadské provincie Newfoundland a Labrador, takže vytahuju stínítko a kochám se pohledem na zamrzlou krajinu. V posledních fázích letu pak sleduji zapadající slunce na LAX.¨
Touhle nádherou jsme měli ještě pár měsíců před odletem letět
Obrázek
Ani nevím co to bylo za denní chod, ale nejpoživatelnější a taky výborná byla ta čokoládová pěna (Většinou si volím Seafood, bohužel BA ho nemá v nabídce)
Obrázek
Konečně se dá koukat z okýnka
Obrázek
Obrázek Obrázek
Krabičkové překvapení
Obrázek
Západ slunce nad Los Angeles
Obrázek

V Los Angeles máme jenom noc, takže kupujeme hotel kousek u letiště, kde nad ránem zažíváme i zemětřesení. Nejdřív přemýšlíme co to vůbec bylo, ale nakonec nás ranní zprávy utvrdí v tom, že kousek od LAX to opravdu se zemí trošku zatřáslo.

AA283: Los Angeles(LAX) - Honolulu(HNL)
10:20 - 13:25
B757 - N194AA

Ráno míříme do Admirals Clubu na ranní snídani v podobě ginu s tonicem (každý dostáváme 2 vouchery, 1=1 drink :crazy: ). Musím se nějak psychicky připravit na tenhle let, nejméně 5h ve starodávném B757, bez jídla, bez IFE a jako bych to předpovídal, další pohroma přichází ve formě přesunutí čínské skupinky turistů ke mně do zadních řad...Asi si sami odvodíte že ten let jsem dost protrpěl. Jenom odskočení na záchod přes 2 anglicky nemluvící a nechápající číňanky mě stálo vyvinutí sil hodné olympijského běžce na běhu 110 metrů překážky. Za zmínku také stojí dvě čínský paka stoupající si 20s před přistáním a řvoucí letuška z jump seatu.

Snídaně v Admirals Club
Obrázek
Výhled na plochu, foceno gopro
Obrázek
Konečně pevnina a výlet může pomalu začít
Obrázek Obrázek

Ještě malá poznámka k fotkám. Několik fotek bude z gopro, jinak ostatní jsou ze Samsungu S5, který byl zakoupen 5h před odletem :D bohužel až po rozbalení na letišti jsem zjistil, že má vadu na čočce, takže proto můžete na některých fotkách zachytit černou skvrnu. Naštěstí po příletu vše v pořádku vyměněno.

Pokračování bude někdy příště. Můžete se těšit na ostrov Oahu a trošku adrenalinu :wink:
Obrázek
Naposledy upravil(a) happyna dne 23. 01. 2016, 10:56, celkem upraveno 2 x.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od prodejce »

happyna píše:Ještě malá poznámka k fotkám. Několik fotek bude z gopro, jinak ostatní jsou ze Samsungu S5, který byl zakoupen 5h před odletem :D bohužel až po rozbalení na letišti jsem zjistil, že má vadu na čočce, takže proto můžete na některých fotkách zachytit černou skvrnu.


Je od tebe zlomyslné dát tuto poznámku až úplně nakonec. Já jsem se při čtení celkem 3x pokusil ten "sajrajt" utřít z obrazovky. Napotřetí nasliněným prstem.

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od Hansie »

Nesmíte být kluci takoví detailiste. Jsou také situace, že nejde fotit ničím, protože telefon se vypne a u aparátu nevyjede objektiv...To je také důvod, proč zde ještě není můj tr z cesty PRG-SVO-ULN-DLZ, na místě určení bylo prostě -55"C.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od flyingblue »

Hansie píše:Nesmíte být kluci takoví detailiste. Jsou také situace, že nejde fotit ničím, protože telefon se vypne a u aparátu nevyjede objektiv...To je také důvod, proč zde ještě není můj tr z cesty PRG-SVO-ULN-DLZ, na místě určení bylo prostě -55"C.


Co je to "vyjede objektiv" ? :-)

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od Hansie »

Zamrzne [CAMERA]...


misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od misob »

Super :) Teším sa ďaľšie pokračovanie :) btw. aký majú BA seating v Y?

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od happyna »

prodejce píše:
happyna píše:Ještě malá poznámka k fotkám. Několik fotek bude z gopro, jinak ostatní jsou ze Samsungu S5, který byl zakoupen 5h před odletem :D bohužel až po rozbalení na letišti jsem zjistil, že má vadu na čočce, takže proto můžete na některých fotkách zachytit černou skvrnu.


Je od tebe zlomyslné dát tuto poznámku až úplně nakonec. Já jsem se při čtení celkem 3x pokusil ten "sajrajt" utřít z obrazovky. Napotřetí nasliněným prstem.

Sakra tak to se omlouvam :) to nebylo vubec umyslne.

misob píše:Super :) Teším sa ďaľšie pokračovanie :) btw. aký majú BA seating v Y?

Dole hruza 3-4-3, ale horejsek je super 2-4-2. Takze kdyz si clovek pohlida tu dvojku, tak docela pohoda a je tam dost mista.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od happyna »

Druhá část - Ostrov Oahu
I když hlavní ostrov je spíše považován za ne moc pěkný a spíš vhodný pro masovou turistiku, zastavujeme se zde na 2,5 dne. I zde se dají nalézt místa, kde člověka nepotkáte, ale o tom až dále. V den příletu nechceme jančit, takže volíme pohodu ve formě vyzvednutí našeho babolapu, návštěvy Pearl Harbor, nákup potravin a pak už jenom vyvalení se na pláži a nalezení vhodného kempu.

Je to pěkný auto, ale pro 3 lidi s báglama úplně na houby
Obrázek
Pearl Harbor
Obrázek
Obrázek
A po náročným dni, zasloužená odměna
Obrázek

Na druhý den už máme náročnější program. V plánu je vyšplhat u Ka´ena pointu do jeskyně s výhledem. Ještě před výstupem nás místní upozorňují, že máme krásný auto a že se tu hodně krade, takže kámen,nůžky,papír, prohrávající hlídá auto. Hlídání na mě nepadá, takže vyrážíme na výstup, mělo by to zabrat tak 30minut. Ze začátku vede cestička křovím, po velkých kamenech a pak to začíná, krpál drolící se hlíny a kamení. Začínám se obávat, že na takovouhle tůru moje slip on tenisky nebudou stačit...Po asi 20 minutách, se po čtyřech doplazíme pod vrchol a já to vzdávám, protože boty vůbec nedrží nohu a budu mít co dělat, abych slezl dolů.

Fotím aspoň krajinu a pozoruju kamzíky nebo horský kozy?
Obrázek

A takhle to vypadá v té jeskyni
Obrázek

Dolů se naštěstí dostávám celej, akorát zpocenej a s prodřeným zadkem jak jsem jel po prdeli dolů. Pro dnešek už nic náročnýho. Dáváme koupačku a vyrážíme se podívat na plantáže ananasů, pak chvíli na želvy a tuleně a na konec zlatá tečka v podobě krevet od Giovanni's Shrimp Truck.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Další nový den nám začíná nádherným východem slunce před stanem. Dneska je v plánu výšlap na Koko Head, odpočinek a večer prohlídka centra Honolulu. Výšlap nám dává docela v tom vedru zabrat, ale když potkáváme pár bláznů kteří postupují nahoru a dolů v poklusu, tak chytáme nové síly. Odměnou nám je pak nahoře nádherný výhled na kousek Honolulu a okolí. Cesta dolů potom potrápí nezdravý kolena. Zbytek dne trávíme poleháváním po plážích a večer pak prohlídkou rušného centra Honolulu.

Východ slunce v kempu
Obrázek

Výstup na Koko Head
Obrázek Obrázek

Konečně vrchol
Obrázek

Západ slunce na Waikiki
Obrázek

Čeká nás poslední půl den na Oahu. Brzo ráno za rozbřesku, plánujem nelegální výšlap na Dead Man´s Catwalks. Přijíždíme na konec vilové čtvrti, kde stezka začíná branou a pár výstražnými cedulemi. No nic, nenápadně vysedat, přeskočit branku a vydat se rychlejší chůzí nahoru, ať jsme tam co nejrychleji. Po cestě přelézáme pár plotů, některý zase prolejzáme a naštěstí žádného strážného nepotkáváme. Poslední a nejnebezpečnější plot je před kamenem, který se musí obejít nebo spíše přeskočit, přes sráz dolů. Fotíme, kocháme se a po pár minutách radši balíme a běžíme zpátky dolů za závoru k autu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od misob »

Dole hruza 3-4-3, ale horejsek je super 2-4-2. Takze kdyz si clovek pohlida tu dvojku, tak docela pohoda a je tam dost mista.[/quote]

LH to má očividne podobne, akurát že nám sa v predstihu nepodarilo obsadiť ani len volnú trojku (boli sme traja). Ale zas ten seating na štvorke mal výhodu, že som mohol spoznať moju novú ázijsko-americkú kamarátku :D

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od Tonda 2 »

Pěkný trip report, díky za něj, dlouho jsme tehdy s koupí váhali, ladili termíny, až to BA zrušilo a nebylo co kupovat, takže máme Havaj jen východní cestou..škoda

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od pavelpmi »

Jo, pěkný, hezké fotky i výšlapy! Sem s pokračováním!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od Globik »

Souhlas s Pavlem :clap:

Happyna: Co jsou ty koleje na Koko Head? Zkoušel jsem to vygooglit, ale nepodařilo se.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od pavelpmi »

Globik: railway track to haul supplies to World War II military bunkers./To get to the lookout point, one has to climb 1,048 stairs/railroad ties, which were originally built over 60 years ago to get supplies to the military bunkers at the top.
http://being808.com/2012/05/01/koko-cra ... se-beauty/

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od Globik »

Pavel: Díky za objasnění. Už se těším, až tam polezu :)

Happyna: Nezastával jsi náhodou názor "z Oahu rychle pryč na jiné ostrovy"? Co Tě vedlo k jeho další návštěvě? Nicméně jsem rád, že i zde je spousta zajímavých míst, ale o tom někdy později.

Mirk0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 08. 2014, 11:23
Stav: Offline

Re: Zase ta Hawaii, tentokrát druhou stranou

Příspěvek od Mirk0 »

Super trip report. Kolko ta stala letenka? Planujem Hawai a letenky idu po 900 eur :/


Odpovědět