Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - čtvrtá část

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od bepo »

xmenadis píše:To já si hned po příjezdu na hotel (asi dvě hodina po přistání) dal horkou sprchu, ale nepomohlo. Bohužel vanu jsem na pokoji neměl.

Nabudúce si skús prehriať dutiny fénom


misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od misob »

To video na YT, máš moc dobré :) Čím si to fotil a natáčal? Inak AA bola skutočne lepšia volba. Čo sa týka služieb podľa tvojho popisu zadupali LH do zeme :D IFE na to, že to bežalo na staršej verzii Andoidu mi prišlo prekvapivo svižné (ono pokiaľ Android človek nazaplácne balastom, tak funguje dobre :) ps: kontakt na slečnu sa ti podarilo získať? :biggrin:

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od xmenadis »

Nepodařilo... nebyla zrovna v mém věku :D Jinak díky za pochvalu :) A s tím IFE naprostý souhlas. Ono pokud na tom běží opravdu jen ta aplikace IFE, tak se to nemá jak zasekat, pokud to má dostatečný HW. Sice načítání některých věcí občas trvalo nějakou dobu, ale jinak v pohodě. U AA mi ještě chybělo trochu lepší jídlo (to kuře s rýží bylo dost průměrné), těch 2" místa na nohy navíc a nemohl bych říct jediné špatné slovo na ně.

Byl by jinak zájem i o nějaké mé poznatky z cestování? Strávil jsem tři dny v New Yorku a následně osm dní u sestřenice ve Washingtonu. Chystám si na vás minimálně ještě třetí část o cestě zpět, ale mohl bych to proložit i cestováním.

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od misob »

Určite daj aj poznatky z destinácií, ja napr. chcem dnes dopísať časť o Floride, kde bude menej lietadiel, ale o to viac rakiet, raketoplánov a airboatov :) Navštívil si vo Washingtone Air and Space museum?
Ad catering: Pozeral som podľa fotiek, že catering robili LSG Skychefs. Jedlu od tejto spoločnosti som nikdy na chuť neprišiel, zato také DO&CO je jasným dôkazom, že aj na palube lietadla sa dá servírovať chutné jedlo :)

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od xmenadis »

Jop, v National Air and Space muzeu jsem byl. Akorát jsem to teda trefil třičtvrtě hodiny před zavíračkou, tzn. výstava okolo cesty na měsíc už byla zavřená. Co jsem proletěl zbytek, tak jsem buď na něco zapomněl, nebo mě to prostě nějak extra moc nezaujalo. Není to špatné muzeum, jen jsem čekal, že tam toho bude víc, hlavně těch "space" věcí.

Původně jsem myslel, že tam je i ten Discovery nebo Lockheed SR-71 Blackbird, ale to je asi jinde, co?

//A ještě, abych zodpověděl tvůj dotaz, čím jsem fotil a natáčel, tak ve videu je snad vše foceno a točeno telefonem Huawei P8 (///oprava, z vlaku je video pomocí kamerky Xiaomi Yi) a fotky v TR jsou taky z naprosté většiny focené P8, akorát to Heathrow je foceno foťákem s teletem (Nikon D3100 + Nikkor 55-200 VR). To video z P8 mi ale přijde celkem špatné. Často se mi stávalo, že to špatně ostřilo, plus ten "jello" efekt (jak se ten obraz vlní)... Cestu zpět mám focenou a točenou iPhonem 6, který si i bez optické stabilizace se vším poradil mnohem lépe.


misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od misob »

"Space" vecí je viac v KSC na Floride :) Mňa v A&S museum zaujal hlavne jeden z prvých B 747-100 + sekcia venovaná bratom Wrightovým. No na muzea vo Washingtone človek potrebuje oveľa viac času, pokiaľ chce využiť všetky tie možnosti ktoré ponúkajú. Ešte k tomu foteniu, zhodou okolností tiež mám kombináciu iPhone ale 6+ a Huawei (teda skôr podznačku Honor model 6) a foťák na tom Honore teda nič-moc, obzvlášť keď ho porovnávam s iPhone či so Samsungom

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od xmenadis »

Ten jello efekt (vlnění obrazu při natáčení videa) je, bohužel, záležitostí všech aktuálních high-endových Android telefonů, LG G4, Galaxy S6, Huaweie P8,... :( Recenzuju telefony a i kvůli tomu nakonec uvažuju, že přejdu na iPhone, který má neskutečně dorbý algoritmus pro digitální stabilizaci obrazu. Ale to už jsme trochu OT :D

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od kowal »

Přímo v NY je také letadlová loď Intrepid + Concorde, někdy v roce 2009 jí otevírali po úpravach, byl jsem tam 04/2009. Jinak samozřejmě KSC na Floridě a pro fanoušky letectví také doporučuji Seattle. Ať už muzeum na jih od města nebo továrnu Boeing na sever od města.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od xmenadis »

Kurnik, na Intrepid jsem úplně zapomněl :( Ale stejně bych to časově nezvládl. Tak aspoň vím, co navštívit příště, protože tři dny v New Yorku mi rozhodně nestačily a chci se tam podívat znovu
Naposledy upravil(a) xmenadis dne 06. 10. 2015, 00:11, celkem upraveno 1 x.

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od misob »

Ja som Interpid nakoniec tiež nevidel :( Prišli sme necelú hodinu pred zatváračkou a dávať 30 USD za to, aby som si to preletel v rýchlosti a skoro nič nevidel sa mi teda nechcelo. Takže snáď niekedy nabudúce.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od firefly »

Malá technická : je to INTREPID. :angel:

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od xmenadis »

Děkovná :angel:

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od xmenadis »

Než přijde další část trip reportu (bohužel jsem s ní ještě nezačal, protože mám hodně práce), tak se "pochlubím" videem ze tří dnů v New Yorku: https://www.youtube.com/watch?v=fBl5GBEqoAA

Bohužel kvalitativně, minimálně oproti tomu prvnímu, dost slabé, jelikož jsem nakonec zjistil, že mám hodně málo záběrů, tudíž jsem musel doplnit fotkami :(

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - druhá část

Příspěvek od xmenadis »

Ahoj všichni... jsem zde s další částí :) Zatím, bohužel, bez fotek... ty doplním zítra večer nebo v průběhu pondělí, tak snad mě za to nesežerete zaživa :oops: Bez fotek to bude taková wall of text...

Jelikož mi bylo v některém z předchozích komentářů naznačeno, že mám sepsat i něco o mém cestování po Státech, rozhodl jsem se nezklamat a spíš než popis toho, jak to tam vypadá, jaké to tam je, apod. (což stejně asi tady už 90 % lidí ví z předchozích trip reportů), popíšu, co jsem tam prošel, vyjádřím své pocity, jak se mi tam líbilo a co se mi tam líbilo.

Podívat se alespoň jednou v životě do USA a speciálně do New Yorku bylo mým snem od dětství (ne, že bych teda teď byl o moc starší :D ) a už v momentě, jak jsem přilétal, mě trochu hřál u srdce pocit, že jsem to dokázal, že jsem „tady“. Já vím, plno věcí hrozně prožívám, ale čím blíže jsem byl Manhattanu, tím více mne naplňoval pocit štěstí. Ve vlaku z Jamaicy na Penn Station jsem chvíli před vjezdem do tunelu pod řekou zahlédl Empire State Building a to byl můj emoční konec, už jsem se tomu pocitu naplno odevzdal a nedočkavě očekával výstup z vlaku.

Problém číslo jedna? Nepamatoval jsem si, na jaké ulici mám hotel, pouze jsem věděl, že je zhruba v úrovni Madison Square Garden. Značení ulic ještě i podle světových stran mi už vůbec nepomohlo, jelikož jsem moc netušil, na jakou stranu z Penn Station vystupuji. Naštěstí jsem vystoupil přesně tam, kde jsem potřeboval (intuice výjimečně zafungovala), jelikož jsem si i vybavil to, že hotel je na 31. ulici a jelikož jsem doma z nedočkavosti neustále procházel okolí hotelu pomocí Street View, věděl jsem, kam jít.

Obrázek

Vím, že jsem se zde ptal, jaký cenově přijatelný hotel v New Yorku sehnat, ale nakonec jsem zvolil úplně jiný, jelikož od všech lidí, co v New Yorku byli, mi bylo doporučováno, ať, když tam budu pouze na dvě noci, vezmu hotel přímo na Manhattanu. Ubytován jsem byl v hotel Hampton Inn Madison Square Garden. Pěkný nevelký hotel s příjemným personálem, moderním vybavením, rozhodně jsem si nemohl na nic stěžovat. Navíc umístění se nakonec ukázalo jako naprosto dokonalé. Pár ulic vedle Empire State Building, kousek dál Times Square, do Central Parku to taky nebylo nijak daleko. Navíc hned za rohem ulice zastavuje Vamoose autobus, se kterým jsem se přepravoval do Washingtonu.

Respektive jsme se přepravovali. Hodinu po mém příjezdu na hotel totiž dorazila má sestřenice, která v USA již nějakou dobu žije. Po menším fiasku na recepci, kdy vůbec nevěděli, že jsem u nich ubytován, jsme se hodili dokupy a, ač už jsem byl solidně unavený z cesty, vyrazili do města, protože nebyl čas ztrácet čas.

Obrázek

Vzali jsme to po sedmé avenue přes Times Square dále k Central Parku, kam jsme ale už nešli, protože byla už trochu tma. Takže jsme to zamířili směrem k asi nejznámějšímu Apple Storu na páté avenue, kam jsem, jakožto člověk, který se okolo počítačů, mobilní techniky, apod., prostě musel zavítat. Od něj jsme po páté avenue procházeli zpět… Rockefeller Center, National Library, Empire State Building a byl akorát tak čas jít spát, protože už jsem byl vážně kaput.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další den, kdy jsme po městě nachodili téměř 20 km, jsme obešli One World Trade Center, památník 11. září, od něj směrem k řece s výhledem na New Jersey, Molo 25 (opravdu doporučuji, dají se od tama udělat hodně pěkné fotky – inspirace z videí Caseyho Neistata), následně napříč Manhattanem směrem k Brooklynskému mostu, přes něj do Brooklyn Bridge parku. Z něj jsme potom jeli metrem k Rockefeller Center, jelikož jsme chtěli stihnout západ Slunce na jeho vyhlídce. To se povedlo a ač tam byla tuna lidí, i tak se mi podařilo něco málo nafotit. Jelikož jsme tam nějakou chvíli pobyli, tak jsme odcházeli snad až v devět večer. Nohy byly kaput, záda byly kaput a ač jsem hrozně chtěl nafotit plno večerních fotek, neměl jsem na to sílu. Nakonec jsme to na chvíli zapíchli v baru, kde vůbec neuměli udělat Mojito.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Třetí den v New Yorku byl, bohužel, tím víceméně posledním tam. Ráno jsme vyrazili na Wall Street a z ní jsme šli na Staten Island Ferry. Když jsem totiž ještě před odletem pročítal názor lidí, všichni doporučovali projet se jím, jelikož na Liberty Islandu toho moc zajímavého není a Sochu stačí vidět z toho trajektu. Za sebe souhlasím, že mi to naprosto stačilo. Na Staten Islandu jsme si dali oběd a vyrazili zpět. Od doku trajektu jsme se metrem přesunuli k Central Parku, kde jsme strávili dalších několik hodin. Hodně mě překvapilo, jak klidný je jeho střed, kde člověk hluk ani tak obrovského města téměř neslyší. Čas v New Yorku se už ale neúprosně blížil ke konci, jelikož v sedm večer nám odjížděl autobus do Washingtonu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Interceptor pobavil :D

Cesta do Washingtonu autobusem společnosti Vamoose probíhala naprosto v pohodě. Já většinu času strávil sledováním seriálu, jelikož byla už stejně tma, takže jsem z okna, kromě aut, co nás na dálnici předjížděly, neviděl už vůbec nic.

Jaký je můj pocit z New Yorku? Celé tři dny jsem byl v úžasu, protože nic takového člověk v Evropě nemá šanci zažít. Je špinavý, chaotický, ale to jsou, podle mě, jedny z věcí, které New York dělají New Yorkem. To město má neuvěřitelný charakter a ta kombinace obrovského metropolitního města 21. století a tradičních věcí, jakými jsou třeba žluté taxíky, vlaky metra a mnohého dalšího, z něj dělá něco, co se mi vrylo do „databáze“ (hlavy) nejlepších zážitků v životě. New York jsem si vyloženě zamiloval a moc mi to město chybí.

Asi se mnou nebudete ve všem souhlasit, třeba se mnou nebudete souhlasit vůbec, ale píšu opravdu jen to, co cítím. Je možné, že pokud tam už člověk nějaký čas strávil, tak mu to přijde úplně jiné. Tohle byl spíš takový OT příspěvek, jelikož se až tolik netýkal samotného cestování, jako spíš takového výlevu mých cestovních myšlenek :D V další části bude Washington DC a úplný závěr bude cesta zpět. Tak snad vás už nenudím a budete se těšit na další části :)
Naposledy upravil(a) xmenadis dne 02. 11. 2015, 22:45, celkem upraveno 1 x.

klojM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 26. 08. 2011, 23:04
Oblíbené typy letadel: De Havilland DH-106 Comet 4C
Lockheed L-1049F Super Constellation
Tupolev Tu-114
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - třetí část

Příspěvek od klojM »

... nádherně vyjádřeno! - takhle nějak na mě NY zapůsobil taky a jak jsem někde slyšel: "kdo jednou tohle město poznal, zamiluje si ho navždy a stále se sem bude chtít vracet" ... tak to je prostě stoprocentní pravda :-) Těším se na fotky a zvlášť na Staten Island Ferry :-)


Odpovědět